Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

Instaliraš DorimanX podesiš min (200) i max (1400) frekvenciju, pa čak i voltaže za određene frekvencije. Po potrebi dobiješ OC i još veći smoothness, a najveći dio vremena procesor bude underclock-ovan. Trajanje baterije se znatno popravi!

Da li si ti uopste procitao i da li uopste znas sta sam ja napisao, pa si ovo lupio?
 
Da li si ti uopste procitao i da li uopste znas sta sam ja napisao, pa si ovo lupio?

Ma kakvi djilkos, pitao sam učiteljicu i ona ne zna o čemu si pričao :).
Ako neki imaju problem sa baterijom, a ne znaju to riješiti ili im je možda ista pri kraju, bilo bi dobro da pređu na ICS ili čak GB. :) :)
A u svakom slučaju ostaje im da plaču nad time što Samsung neće da da source svojih drajvera.
 
Ovo sto sam ja rekao
Na ICS inicijalni touch clock za GPU i on je bio na 100mhz, sad je na JB 166 i povezana voltaza za 50, dovoljno za 10-30% da bude slabija baterija. Podignut je takodje i CPU clock, tako da boost ide na 800, a pre je bio na 500.
Nema veze sa ovim sto si ti rekao
Instaliraš DorimanX podesiš min (200) i max (1400) frekvenciju, pa čak i voltaže za određene frekvencije. Po potrebi dobiješ OC i još veći smoothness, a najveći dio vremena procesor bude underclock-ovan. Trajanje baterije se znatno popravi!
 
@Djilkosh Hajde se malo uozbilji. Obzirom na broj postova koje ovdje imaš mislio sam da znaš neka osnovna pravila na forumima. Ako ne citiraš post ili dio posta, onda se komentar odnosi SAMO na prethodno napisani post. Da te ne bi opet zbunio, ovako:

#14157 je bio odgovor na #14156 -dio o izmjenjenim frekvencijama i voltaži
#14159 je bio odgovor na #14158 -dio o smoothness-u

Sa ovime bi ja završio.
 
Poslednja izmena:
Ne vredi, ja na kineskom pricam, a pokusao sam da prevedem nekako. Opusteno.
 
Potrebna mi je pomoc imam galaxy s2 i pre jedno 2 meseca sam skinuo jelly bean 4.1.2 neka firmware verzija preko odina sam je instalirao i sve je super, samo imam jedan bag koji me mnogo nervira. Kada mi je zakljucan telefon- maze lock- ne mogu odma da ga odkljucam nego nakon 7 sekundi mi kao odobri. Video sam da je izasao oficijalni 4.1.2 i preko kiesa je moguce instalirati, ali moj telefon kada prikacim na kies kaze da ne podrzava moju verziju. Da li nekako mogu da se vratim na staru verziju i da ga upgradujem na noviju. Hvala i pozz

Baseband version I9100XXLS6
Build number JZ054K.I9100XXLSJ
 
Pa skini JB sa sammobile pa isto kao i taj flesuje preko Odina.
 
Jel važi garancija ako se stavi preko Odina neki drugi STOCK ROM? Pošto provajderi obično kasne, šta se dešava ako staviš Open Europe verziju i pošalješ ga na popravku?
 
Jel probao neko lg ui 3.0 launcher? Kako radi? Malo me smorio touchwiz pa trazim neku alternativu a da nije apex/nova
 
Vazi garancija. Bio mi je vec jednom u servisu i sve je ok sto se tice softvera, nego me samo taj mali bug nervira... probacu taj neat valjda ce da bude sve ok . Hvala u svakom slucaju
 
Ma taj bug je imal leak i bio je problem oko nekih drivera. Stavi zadnji ROM odavde i vozi :)
 
opet ja.. sa problemom citam uputstvo za neat ROM problem sto jedine opcije koje imam su:
reboot system now
apply update from ADB
apply update from external storage
wipe data/factory reset
wipe cache partition
apply update from cache- nigde nema advanced kao sto pise dole ispot



1. Kopirati zip na INTERNU SD
2. Recovery
-Drzati 7 sekundi Vol UP + Home + Power ili
-CWM/ClockWorkMod
3. wipe data/factory reset
4. wipe cache partition
5. advanced
6. wipe dalvik cache
7. go back
8. mounts and storage
9. format system
10. go back
11. install zip from sdcard
12. choose zip from internal sdcard
13. reboot system now
 
opet ja.. sa problemom citam uputstvo za neat ROM problem sto jedine opcije koje imam su:
reboot system now
apply update from ADB
apply update from external storage
wipe data/factory reset
wipe cache partition
apply update from cache- nigde nema advanced kao sto pise dole ispot



1. Kopirati zip na INTERNU SD
2. Recovery
-Drzati 7 sekundi Vol UP + Home + Power ili
-CWM/ClockWorkMod
3. wipe data/factory reset
4. wipe cache partition
5. advanced
6. wipe dalvik cache
7. go back
8. mounts and storage
9. format system
10. go back
11. install zip from sdcard
12. choose zip from internal sdcard
13. reboot system now

Prvo moras da root-ujes mob I imaces sve...
 
Nisi rutovao telefon, moraš to prethodno da uradiš.

Pročitaj u ovoj temi u prvom postu pod stavkom "ROOT Jely Bean"

Kada odradiš root onda ono što si gore uradio, imaćeš drugi recovery.
 
evo uradio update na 4.1.3 i zakljucah sim karticu!
listao sam stranice unazad ali nisam nasao resenje?
moze pomoc?
 
nece preko ovoga zaustavio se da ne bi ozbiljnije povredio telefon
 
Čekaj. Zaključao si SIM karticu? Ili ti je zaključan telefon na SIM karticu provajdera?
 
JA sam sa tim otključavao više puta ovaj telefon. Šta ti napiše? Uradi screenshot
 
uradio sam update novog softvera i kad upalim telefon trazi mi sim unlock code
presao sam sa 4.0.4 na 4.1.3
 
ne , nije ni bio rutovan.Ne znam kako se to radi ali znam da nije jer nisu mogle neke aplikacije koje su trazile da bude rutovan.Samo sam instalirao ovaj novi softver i telefon radi ali ne moze na mrezu.mts je u pitanju
 
stigao dovde
"10.ODIN bi trebalo da prepozna telefon."
a telefon je u download modu u programu ne vidim nista,svi kies procesi ubijeni
treba li nesto posebno da vidim u odinu ili ne?
jel to ovo com 5 ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno