Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Kakva je situacija sa Samsung Pay, da li je moguće koristiti ga kod nas? Video sam da podržava Visa i Master Card.
 
Samsung Pay jos nije u funkciji, vec je receno da krece u septembru i to samo USA i Korea na startu. Kasnije dobijaju i ostali.
Najverovatnije cekaju Note 5, pa da onda sve to krene, da ne budu samo 2 telefona koji podrzavaju SP.
 
Nisam pratio dešavanja oko toga pa rekoh da pitam, bio sam ubeđen da je to već zaživelo. :)
 
Hm, slican problem su imali neki note 3 telefoni posle kk koliko se secam, samo kod njih ni iz vise puta nije hteo da proradi! :( ...ovo se odnosi na problem sa proximety senzorom al vidim da je resen problem sa restoreom.
 
Poslednja izmena:
Negde iza ponoci telefon napunjen na sto posto (sve regularno, njegov originalni punjac). Tada skinut sa punjaca i jutros se budim, baterija na 56%. Osim ove tri stavke koje se vide na SS, ima jos wifi i android sistem. Nisam ekspert ali deluje mi da nije bilo nista sto jede bateriju a opet je uspeo da izgubi za 6 sati skoro 50%. Nije rootovan tel, svi updatei instalirani (5.1.1 jos nije stigao). Aplikacije manje vise standardne.
Jedino sto imam instaliranu temu, ne znam da li to mozda srce bateriju? Neka ideja sta bi moglo biti?uploadfromtaptalk1436161612494.pnguploadfromtaptalk1436161631598.png
 
ako se ponavlja uradi factory reset i to bi trebalo da ti reši problem - inače sa vremena na vreme bi trebalo i ga restartujes - meni se na s6 javljali neki sitni bugovi pa se restartom resavalo sve-na edge nemam tih problema sem proximity senzora odkad mi je stigao 5.1.1 ali sam factory resetom rešio i to
 
Negde iza ponoci telefon napunjen na sto posto (sve regularno, njegov originalni punjac). Tada skinut sa punjaca i jutros se budim, baterija na 56%. Osim ove tri stavke koje se vide na SS, ima jos wifi i android sistem. Nisam ekspert ali deluje mi da nije bilo nista sto jede bateriju a opet je uspeo da izgubi za 6 sati skoro 50%. Nije rootovan tel, svi updatei instalirani (5.1.1 jos nije stigao). Aplikacije manje vise standardne.
Jedino sto imam instaliranu temu, ne znam da li to mozda srce bateriju? Neka ideja sta bi moglo biti?Pogledajte prilog 174298Pogledajte prilog 174299

Ja sam imao isti problem i odradio sam factory reset i wipe cache partition i sve je ok
 
A cime da uradim backup svega ako mi nije rootovan telefon?
 
Kartice su imale problem sa određenim modelima telefona, meni nije radio 2G. Posle refleša u poslovnici sve radi normalno. Radi se o drugim podešavanjima - Telenor. Pisano je o tome u 4G temi..

Evo bas sam sad' bio do telenora, i oni nemaju pojma o reflesovanju.
 
Idi u drugu poslovnicu i traži novu USIM karticu. Valjda ti daju sa krštenim parametrima.
 
A cime da uradim backup svega ako mi nije rootovan telefon?
sms backup and restore-tu ti je sve najvažnije - na Google playu zelena ikonica - a ostalo prebacis na komp pa vratis posle - nemoj zaboraviti taj folder od te aplikacije da isto prebacis na komp i posle samo vratis nazad i opet instaliraš tu aplikaciju i imaćeš podatke
 
E hvala druze :)
A jel ovo i za aplikacije backup?
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da mi telefon jos fluidnije i bolje radi na 5.1.1. Mada mozda mi se samo cini alo rekao bih da je sve nekako fluidnije i da otvara aplikacije jos brze.

Edit: Recent i apps otvara momentalno.
 
Poslednja izmena:
Malo mi je smor da radim factory reset jer se gube sva podesavanja itd. ali ako mora, sta da se radi. Jutros oko 10 sam ga skinuo sa punjaca i sad ima 32%, manje od 1h sot. Doduse, radio sam update na 5.1.1 al' opet ne bi trebalo toliko da bude losa baterija.
 
^^ Mislim da grešiš. Iskustva su različita. Meni je recimo skener na S6 bolji, mnogo manji procenat uspešnosti mi je bio na iP6. I to sa 5.0.2, video sam da je sa 5.1.1 dodatno poboljaš i još brže radi.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je na ip6, ali znam da je na Note 4 poluproizvod sa prevlačenjem :)
 
Tema je S6, a na njemu radi skoro pa savrseno. Svako ko kaze drugacije isti je probao samo u poslovnici. ;)
 
Nazad
Vrh Dno