Šta je novo?

Samsung Galaxy S3 Neo

Tebi ce verovatno onaj skoro pomenuti Greenify pomoci da se resis toga.

Mada je najbolji predlog da ti Facebook se ne syncuje (za ostalo nisam primetio da ista pravi problem - imam 2 GMail naloga, Twitter sa prilicno stvari, bez notifikacija o novim twitovima naravno, ali se syncuje, dve kartice... ja bez problema sada pustam video preko wifi-a sa kompa, uz ESFE i MXPlayer, i otvaram u Chrome-u tabove).

Ne igram igrice, tako da za taj deo iskreno nemam predstavu.
 
Kod mene to deluje kao SF. Sve u svemu, fizički mi telefon savršeno odgovara zato onaj Lenovo otpada u startu iako generalno, nije loš predlog. Mislim da ću uzeti ovaj neo ipak, koliko sam prelistao temu sad, stekao sam utisak da ste generalno zadovoljni :)
 
ne može tako da radi, nešto tu nije ok. običan s3 sa nova launcherom i aggressive desktop, fb, fb messenger, whatsapp, viber, swiftkey je radio bez problema, ne preterano brzo i glatko :d i nemaš multitasking maltene, ram pada i na 30-50 mb free ali nikad nije zabo tako kako opisuješ.

to je oko 150€ pretpostavljam, ok ponuda.
 
Udji u Active Applications (mislim da se bese drzi Home ili Menu taster, pojavi se Task Manager, pa ima ikonica za Active Applications). Nije isto sto i Settings->App Manager->Running.
Vidi onda po tome sta je trenutno aktivno kada ti secka, i vidi koliko zauzima memorije i CPUa. CPU verovatno nece biti precizan nikada, tj. neces videti ako neka aplikacija koristi puno u pozadini, ali memorija hoce.

Imas i mogucnost da zabranis LRU, da sistem ne cuva aplikacije u pozadini. Sve sto je servis ce raditi kako treba, ali nece ostajati procesi nepotrebni. (valjda ga ima u stvari u Developer Options - nisam gledao skoro, nije mi trebalo :D)
 
to drugo nema smisla

a ima boljih task managera od tog samsungovog, detaljnijih. ultimate backup, os monitor npr
i opet ništa nećeš videti, tako je kako je na s3, od g*vana se pita ne pravi :D
 
Pa ako vidi da recimo FB zauzima 200MB, ako sto sam ja juce video (ostao u pozadini, samo, nije ispao iz memorije), naspram da koristi 50MB recimo, shvatice u cemu je problem :)

A sem ako neka free varijanta nema mogucnost da prati u pozadini History memory i CPU potrosnje, nece mu nista vise reci.
 
ne može to da bude problem. kad zafali memorije android izbacuje aplikacije iz rama, ne zakucava :D
 
Mani teoriju, daj da vidimo sta je praksa :) (mozda je CPU)
 
Pa ja ti i pričam u praksi... Napisao sam gore upotrebu na S3, preko godinu dana i apsolutno nikad nije zakucao
 
lošije u smislu da recimo otvorim neki link iz tapatalka i telefon zablokira, onda ga jedino lock/ unlock uz desetak sekundi pauze pokrene. Isto se dešava sa pojedinim ne toliko zahtevnim igrama, malo- malo, zakuca pa ista procedura. Nexus 5 nije u razmatranju zbog cene, ovaj s3 neo bi me izašao povoljnije od polovnog n4
To ti je super ponuda,ja bi ga uzeo da Sam na tvom mestu.S3 Neo ti je poboljšana verzija S3 malo bolji CPU; 0,5 GB ram memorije više to je jako bitno jer je sad moguć multitasking,noviji android(4,4 KK).Kamera,ekran,interna memorija sve je to isto.
Ja sam sa Nexus 5 prešao na S3 Neo Duos,dosadilo mi da nosim dva telefona i nisam se pokajo[emoji6]
Ništa nemože da bude brzo ko Nexus ali ovo je sasvim ok i pristojan telefon,odličan je odnos uzoženog i dobijenog.Za te pare najbolja kupovina.
 
Ja imam s3 neo, telefon je odličan, ništa ne blokira i ne koči a imam instaliran i Facebook , viber, whatsapp i još dosta toga
 
Poslednja izmena:
Jel uzimao neoko Grand 2? Isti je chipset/RAM kao i Neo iz naslova, samo je ekran 5.25, iskustva?
 
Pa ja ti i pričam u praksi... Napisao sam gore upotrebu na S3, preko godinu dana i apsolutno nikad nije zakucao

Dok nisam ubacio AppSettings zbog ove teme, meni je sve sem S4 pravilo problem za gledanje klipova preko ESFE/MXP sa kompa, ako ista drugo radim pored.
Ako nesto radi drugo u pozadini i zauzme zadnjih 50MB, zbog toga pukne - ESFE prosto ispadne iz memorije. (a i dodatno u praksi provereno, zato sto na P780 postoji memory cleaner po defaultu, koji sve izcisti iz memorije, i ako se pokrene, ESFE biva izbacen iz memorije, i klip se prekida)
 
Jel uzimao neoko Grand 2? Isti je chipset/RAM kao i Neo iz naslova, samo je ekran 5.25, iskustva?
Ekran je bolji na S3 Neo nego na Grande 2.Na S3 Neo je Super Amoled na Grande 2 običan Tft.
Sve ostalo je isto sem kamere,na S3 Neo imaš više opcija za podešavanje kamere i može da se slika dok je snima snimak,dok na Grande 2 to nemože.
 
Uzeo sam s3 neo danas, za ovo malo koliko ga koristim, imam utisak da je razlika nebo i zemlja, sve radi tečnije, bukvalno svaka aplikacija tako da je moguće da je onaj s3 imao neki drugi problem.
 
Na XDA je izašao Cyanogenmod 12(Lolipop 5.02) za ovaj telefon,za modele GT-I9301I and GT-I9300I.
 
Postavi link, ja ne mogu uopste naci pretragom i rucno :)

Jesi li probao? Koliko RAMa ima prazno kada se ispokrenu aplikacije? Razmisljam se da li da probam, ali dok ne budem imao previse slobodnog vremena, ne vidim razlog - stock, rooted + AppSettings mi radi sve sto treba :D
 
Pazite samo,na I9300I na drugom slotu za Sim karticu rade sam SMS i prenos podataka,pozive još Rox(lik koji je napravio CM za naš telefon)nije uspeo da napravi da rade sa drugog Sim-a
 
Jel isprobavao neko modeme druge?
Sporije mi radi 3g na s3 nego na p780 recimo.
 
Pokusavam da nadjem info vezan za ovaj model,da li ima zastitu ekrana gorila glass 2 kao i stara trojka ili nema?
 
Takvu sam i ja informaciju našao na više mesta mada opet sam poručio tempered glass za displej.
Nego, ono što me buni, da li će 9301 dobiti KK 4.4.4 kao 9300 do kraja ili ne i ako dobije, kako apdejtovati nakon root-a?
 
Ovako druze imaš dve verzije S3 Neo . I9300I Dual sim varijanta izašla u Aprilu sa 4.3 JB dobila pre dva meseca updete na 4.4.4 KK i I9301I single sim izašao u julu sa 4.4.2 KK. Imaš root za obe verzije na XDA.Sad se nadamo da ćemo dobiti update zvanični na 5.0 LP,a mislim da neće I9301I dobijati 4.4.4 već odmah 5.0,to je moje mišljenje.
 
Poslednja izmena:
Jasno, ja sam nedavno uzeo 9301 ali ne nalazim konkretne informacije vezane za update, rut sam odmah odradio pa sam čisto pitao koja je procedura za update stock roma u slučaju rutovanog uređaja sa zvaničnim romom
 
Skineš svoj firmware sa sammobile i flešyješ ga preko Odina i to je to.
 
I niko nije probao druge modeme?
Koje brzine dobijate sada na 3g?
 
Jedno pitanje za clanove koji su rootovali S3neo ? da li se lako unrootuje i da li je moguce uopste? Citam na XDA nesto ali malo su oprecne informacije .
 
Lako se unrutuje,bez problema.Samo lepo rati proceduru i nema problema.Obavezno flešuj KNOX removal...
@alfaunits probao sam ja Ruski,ali taj neodgovara mom telefonu nije mi WiFi radio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno