Šta je novo?

Samsung Galaxy S3 Neo

Daj SoT ko sto sam ja na slikama iznad,pa da vidimo dali je to to.Ako ti je SoT preko 4 sata to je to druže.Samo si se malo vise igrao sa telefonom.
 
Prvih dana treba vremena da se malo razbistri glava sistemu na "novu" bateriju, pa nije precizno uopste. Moze i vise koristiti prvih dana, jer radi dosta novog kesiranja.

Meni se desavalo i da na telefonima mi stoji 1% kao da ima baterija ceo dan... znaci los indikator. Sacekaj koje punjenje prvo, pa onda proceni.

Inace ja nikakvu razliku nisam primetio po pitanju postrosnje, vezano za osvetljenje. Na 4-5h SoT koliko mi izadje uglavnom, ne verujem ni da je 30 minuta vise na min. naspram max. brighhtness.
 
Poslednja izmena:
@alfaunits jesi li root-ovao telefon.Vidim na Xda da ima samo CM11 Rom za naš telefon za sad.Rade i Xposed moduli (S5 tougles).Jesi li probavao nešto.
 
Ne :( I ja bas gledam, cak ni Stock ROM rootovan/debloated image nema :(
Mada mi OOTB radi sasvim OK. Dosadilo mi je da muckam ROMove
 
Meni takođe,zadnje 4godine promenio na stotine romova,dosadilo mi.Galaxy S3 Neo Duos nisam jos ni rutovao niti me nešto vuče da to uradim.
Dobro je da ima CM11(i to sa podrzanim 2 kartice) to znaci da ce biti i CM12(Lollipop).
 
Da li imate problem kada kucate sms da, cim se doda neki smajli, automatski prebaci na mms poruku? Kako to spreciti?

Jedino kad se koriste njegovi smajliji onda konvertuje u mms (ikonica levo smajli u editoru poruka)
 
Moja drugarica je bila u Giga***nu da kupi telefon i sutra treba da je zovu ako im stigne S5 Mini. Medjutim ima opciju da kupi umesto minija ovaj Neo. Ja sam joj rekao da cisto vidi na prvu loptu kako joj leze oba modela u ruci. Znam razlika je 1". E sad da li ova "slabija " verzija Note-a radi dosta stvari kao i onaj skuplji model? Iskreno neznam sta bih joj rekao. Za ovaj model ranije nisam ni obracao paznju dok me modeli manji od 4,7" ne interesuju.
 
Da li je neko mozda uzeo ovaj telefon sa VIP mreze? Zanima me da li je zakljucan na mrezu i da li moze da se dekodira?
 
Mislim da je zaključan,i da može se otključati na par načina.
 
Moja drugarica je bila u Giga***nu da kupi telefon i sutra treba da je zovu ako im stigne S5 Mini. Medjutim ima opciju da kupi umesto minija ovaj Neo. Ja sam joj rekao da cisto vidi na prvu loptu kako joj leze oba modela u ruci. Znam razlika je 1". E sad da li ova "slabija " verzija Note-a radi dosta stvari kao i onaj skuplji model? Iskreno neznam sta bih joj rekao. Za ovaj model ranije nisam ni obracao paznju dok me modeli manji od 4,7" ne interesuju.
Kakav sad Note? Ovo je tema za S3 Neo. A ako misliš na Note 3 Neo to je ustvari obnovljena verzija Note dvojke.
 
U pravu si pogrešio sam. A opet sa druge strane ni drugarica mi nije najbolje objasnila jer se uopšte ne razume u telefone.
 
Cim nadjem root i CWM metod, da mogu bekap napraviti, isprobacu ga :)

Mada mi toliko odgovara stock ROM za Duos, bez ikakve izmene, da mi se nista ne menja :)


Jedino Camera app imam utisak da trebam drugi uzeti (eventualno sa obicnog S3 da iskopiram nekako), iste su kamere sa S3 izgleda, ali mi bolje slike ispadaju na obicnom S3 nego na Neo/Duos.
 
Iste su kamere,bolji ti je interfejs na S3 Neo(sa S4 )

Ja sam odradio Root i instalirao Xposed i par modova i to mi je baš super.

Okačiću sve kako se rutuje i screenshotove malo kasnije kad uhvatim vremena
 
Poslednja izmena:
Super. Mozda ih i ima na XDA, ali od kako su promenili stil foruma, jedva mogu da procitam ista na kompu, a sa telefona je vec mucenje ;)
 
ROOT ZA I9300I

Nisam odgovoran ako se nešto desi vašem telefonu,sve radite na sopstvenu odgovornost.Sve opisane metode su proverene i sigurno rade

Evo objašnjenja kako se Rutuje I9300I,bolje ovako da vam postavim lik je sve lepo objasnio a možete i da gledate postupak.



Sad imate root,treba ubaciti Recovery (TWRP),super SU i KNOX Removal.
Recovery (TWRP)


Imate ODIN,na linku koji ću postaviti možete skinuti i najnoviju verziju 3.09
SKninete TWRP fajl
Skinete SuperSU i KNOX Removal i presnimite ih na vasu SD karticu ili internu memoriju. Evo XDA teme odakle sve skidate http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/development/root-samsung-galaxy-s3-neo-t2907189?nocache=1


USB drajvere imate jer ste ga ROOT-ovali uspešno
flešujete TWRP fajl preko ODINA(PDA slot treba popuniti i nijedan više,nedirati više ništa u odinu)
BOOT u TWRP,odete u -Settings and disable "Enable screen timeout- onda Flesujete SuperSU i KNOX Removal
Resetujete telefon

Sad možete instalirati Xposed Instaler http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer
Ja sam instalirao 3 modula kao što vidite iz slika,sve imate na Play storu ili na XDA forumu.

Greenify-Hibernaciha programa koji vam rade u pozadini(facebook,massenger)
S5 systemUI Theme-samo vam ime kaže
Wanama Xposed-Za Galaxy modele možete menjati u njemu šta god poželite i prilagoditi telefon kako želite(Menjanje Status bara,Sistema i svega ostalog)



Screenshot_2014-12-24-09-19-38.pngScreenshot_2014-12-24-18-58-39.pngScreenshot_2014-12-24-18-58-06.pngScreenshot_2014-12-24-18-58-29.pngScreenshot_2014-12-24-19-52-30.png
 
Uhh, uspeo sam da rootujem, ali bas sam se pomucio iskreno :) (prvo me je zezao da udje u Download Mode, dok nisam shvatio da MORA da se saceka 6-7 sekundi da buzzne posle gasenja; onda sam skinuo pogresan TWRP - iz ovog videa je za obican Neo izgleda, a ja imam Duos :))
Na kraju sam uspeo, ali moracu da nadjem engleski TWRP, trenutno imam kineski :D
 
Pa imaš post gore.Okačio sam link ka Xda temi gde možeš da skineš normalni TWRP.
 
Sredio, tnx!
Mislio sam da je isti link kao iz YT klipa, koji ne radi kod mene.

Sad jos da vidim cemu da ga iskoristim.... iskreno nijednu stvar mi ne pada na pamet da mi treba da promenim :D Treba mi obratno od ovog Greenify - da mogu da forsiram neki program da se nikako ne izbacuje iz memorije (konkretno ES File Explorer dok streamuje nesto - ako koristim Chrome u tom trenutku ume da bude izbacen iz liste programa pa mi MX Player se resetuje)
 
Probaj app settings modul za xposed. I adaway naravno :)
 
AppSettings cu bas probati, a AdAway mi se cini da mi ne bi znacio. Naime da li moze one YT in-video reklame da ukloni ili ne? (ako ne moze, onda ne znaci, a ovo ostalo sto uklanja mi iskreno i smeta sto bi se uklanjalo)

Tnx!
 
Ne vidim sta onda skida a da je bitno :) (one mali reklamice sto se pojave u 10% slucajeva ja i ne vidim skoro :D)
 
Svaka tebi čast onda, mene izlude onako nakačene
 
Probaj app settings modul za xposed. I adaway naravno :)

AppSettings se odlicno pokazao, instalirao sam ga i na s3 i na Lenovu, prvi app koji stvarno moze da forsira ESFE da ostane Resident, kad se optereti fon Chrome-om! Hvala na predlogu, ovo ce prilicno znaciti, sada ne moram menjati telefon ni zbog RAMa! :)
 
Sad samo vidi da prestaneš da ih razbijaš :D
 
treba mi savet. Neki dan sam uzeo s3 i posle dužeg vremena na wp, ponovo se uverio koliko je android sa 1GB rama poluupotrebljiv i jednostavno moram da promenim teefon a pošto imam odličnu ponudu za s3 neo, da li je razlika u količini radne memorije dovoljna za normalno korišćenje ili da tražim nešto sa dva giga mada me tu budžet ograničava.
Nisam nešto zahtevan korisnik ali ono, koristim skype, viber, fb, 3-4 mail naloga i uz to da mogu da odigram po neku igru a da telefon ne blokira na svakih deset minuta što mi se upravo dešava jer je od giga, konstantno zauzeto 800MB rama minimum
 
U kom smislu zablokira? Kad nemaš dovoljno rama sme da radi loš(ij)e, ne sme da ne radi uopšte.
Bolje polovan Nexus 5 nego nov S3 neo, doduše ne znam koliko je dobra ta ponuda koju imaš.
 
Ili u rangu cene s3 neo, imas i Lenovo S860 sa 2GB (kaze negde da je 1.5GB, ali izgleda da je 2GB, sto mozes proveriti tokom kupovine).
A ne moze se uporediti baterija! (P780 sa popravljenom osnovnom greskom - 2GB umesto 1GB)

FB ume da povuce mnogo svega, ali FB Messanger ume da zatrokira telefon vise od ostalih stvari zajedno (sta li radi, kada Viber tako dobro radi u pozadini da je to mozda najbolje uradjena aplikacija na androidu po meni)
 
lošije u smislu da recimo otvorim neki link iz tapatalka i telefon zablokira, onda ga jedino lock/ unlock uz desetak sekundi pauze pokrene. Isto se dešava sa pojedinim ne toliko zahtevnim igrama, malo- malo, zakuca pa ista procedura. Nexus 5 nije u razmatranju zbog cene, ovaj s3 neo bi me izašao povoljnije od polovnog n4
 
Nazad
Vrh Dno