Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Чему коришћење light mode - а на телефону од 170К? Нек свако користи свој телефон како жели, али не могу да се начудим томе да на телефону који изгура 7,8,10 сати SOT дневно треба још light mode...
👏👍 ... Isto mislim , jbt dam hiljadu evra za tel koji ću koristiti u "light" 😳 modu pri tome još ograničavati rad app u pozadini , ma za te pare ima da ga "pržim" na "5.000 obrtaja" od jutra do sutra . Izvinjavam se članovima koji koriste "light" ... Ovo čisto moje mišljenje a svako neka koristi tel kako želi .
 
Ja ga ne przim, drzim light mode ako ce da doptrinese duzem trajanju baterije jer apsolutno ne vidim razliku u radu... S23+
 
Evo ja danas ceo dan na Light modu,cisto da vidim kako se ponasa tel,sve i dalje brzo kao munja,ne vidim da je bilo sta "ustrojeno" sto se performansi tice,bar nisam video na nacinu na koji ja koristim telefon...
 
Evo ja danas ceo dan na Light modu,cisto da vidim kako se ponasa tel,sve i dalje brzo kao munja,ne vidim da je bilo sta "ustrojeno" sto se performansi tice,bar nisam video na nacinu na koji ja koristim telefon...
Ne znam da li negde pise sta konkretno znaci taj light mod? Okej redukuje brzinu procesora, jasno. Ali koliko, sta i kako?
 
A gde vidite te procente? Inače, isto mi je uključen light mode jer ne vidim nikakvu razliku, igre svakako ne igram, a koliko sam razumeo manje se opterećuje sam telefon. I da kupim Ferari, ne bih ga vozio 300 sve vreme
1711310780274.png
Device info sa play stora , slučajno skinuo kad sam gledao datum proizvodnje mog s24 ,on to nudi u display info.
Ovako ne mogu se tačno odrediti procenti u samom one ui kolko znam😀
 

Чичарито

Koja korist njegovog peak brigtnesa kada nestane cim zadjem za zgradu? Tako i moj kinez radi, samo ako je sunce direktno na njemu, da se pojaca na max. U suprotnom ga drzi dosta ispod reklamirane brojke. Isto tako i taj LED flash test nije relevantan. Pa imam okruzenje u kojem se nalazim sa desetine reflektora i u tom okruzenju je S24U bio poprilicno blag kada je brightness u pitanju. Bio sam siguran da je na nekih 60% a ne na 100%. Pa kontam, ovo mora da je na automatiku. I kada sam prebacio na automatski rezim, jedva da sam ista uspio skontat na ekranu. Dok je moj kinez, na kojeg se svi zale po pitanju brightnessa, bio dosta bolji. Kinez kojeg drzim na 80% u prigusenoj sobi. Nikad ga, ni u mraku ne spustam ispod 70% koliko je slab.

Taj reklamni fičr "ekran ko papir" je takodjer laž. Ekran, zbog kojeg mozda i ima problem sa brightnesom, ima blagi premaz, coating, da ubije blago refleksije. Ali su one i dalje debelo tu. Samsung ima super tehnologiju za matt ekran TV-a ali daleko smo mi od toga na telefonima.

1711311392089.png


Mozda kako kolega kaze, mozda smasung ima problema sa ekranima pa zavisi koji dobijes. Kao i kolega koji ima noise.
 
Poslednja izmena:
Kakva su iskustva prelaska sa s22 ultra modela na s24 ultru? Da li se primeti razlika u radu, kameri?
 
Kakva su iskustva prelaska sa s22 ultra modela na s24 ultru? Da li se primeti razlika u radu, kameri?

Ja sam uzeo od drugara s22 ultra koji je presao na s24 ultra pa ono sto smo poredili mogu ti reci da su razlike male cak u nekim slucajevima s22U zna da okine i bolju fotku.Generalno s24U ima top kamere jos svestranije,nocni mod je unapredjen,video snimanje unapredjeno.Sta te zanima pitaj posto smo bas dosta toga testirali.
 
Uglavnom kamera, nikakva pro podesavanja vec samo izvadi telefon i slikaj. Probao sam s24u u nekoj od poslovnica, ali to naravno nije nikakav test, i iskreno, osim ravnog ekrana koji nisam koristio 7/8 godina, ja neku bitnu razliku ne videh. Mislim da nije isplativo doplatiti toliki novac za prelazak sa s22u na s24u.
 
Uglavnom kamera, nikakva pro podesavanja vec samo izvadi telefon i slikaj. Probao sam s24u u nekoj od poslovnica, ali to naravno nije nikakav test, i iskreno, osim ravnog ekrana koji nisam koristio 7/8 godina, ja neku bitnu razliku ne videh. Mislim da nije isplativo doplatiti toliki novac za prelazak sa s22u na s24u.

Pa iskreno nije,bolje ako ces malo da promenis uzmi s23 ultra bolja joa baterija dobice funkcije od s24,bolji zvuk,chip nema greske.
 
Kakva su iskustva prelaska sa s22 ultra modela na s24 ultru? Da li se primeti razlika u radu, kameri?
Sve zavisi da li bi uzimao S23U ili S24U legalno, šverc komerc ili preko oglasa, telefone sa ugovora. Legalno u maloprodajama je mala razlika u ceni između S23U i S24U (za premium klasu naravno), kod šverc komerca je S23U jeftiniji naravno. Mada iskreno ja sam sa S22U prešao na S24U. Kad sam imao S22U nisam razmišljao na prelazak na S23U, tako isto mislim da nema potrebe da se sa S23U pređe na S24U. Jednostavno generacijski jump ima sve manje i manje smisla sad. Opet, to je moje mišljenje.
 
Verovatno ono drugo ažuriranje kamere što su rekli da stiže u aprilskoj nadogradnji i sigurnosna zakrpa naravno.
 
Da li je neko primetio neku cudnu pojavu tipa kada svicuje kamere, posebno x3 zum, da se preko ekrana blago navuce neki sivkasti ghost ili je to mozda normalno? I to iskljucivo kada se nalazim unutra u prostoriji. I kada prebacim na x10 on opet islristalise sliku.


Nadam se da se vidi na snimku o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko primetio neku cudnu pojavu tipa kada svicuje kamere, posebno x3 zum, da se preko ekrana blago navuce neki sivkasti ghost ili je to mozda normalno? I to iskljucivo kada se nalazim unutra u prostoriji. I kada prebacim na x10 on opet islristalise sliku.


Nadam se da se vidi na snimku o cemu pricam.

Nebi smelo to da ima nikako,mada scena je takva da "gadjas" u prozar pa mozda od svetlosti bude tako ili ti je bilo sta da slikas tako?
 
Da li je neko primetio neku cudnu pojavu tipa kada svicuje kamere, posebno x3 zum, da se preko ekrana blago navuce neki sivkasti ghost ili je to mozda normalno? I to iskljucivo kada se nalazim unutra u prostoriji. I kada prebacim na x10 on opet islristalise sliku.


Nadam se da se vidi na snimku o cemu pricam.
Baš sam jutros to primetio prilikom te tranzicije sa sočiva na sočivo.

Pomislio sam da je neka karakteristika, i nešto novo u One UI (pošto sam delimično nekoliko meseci koristio druge uređaje, a ne Samsung).

To je bilo pre današnjeg ažuriranja. Baš ću da proverim kasnije da li i dalje ima.

Edit: Kod mene se pojavljuje kao talas prilikom menjanja kamere. Nebitno da li je uključena ili ne optimizacija fotografije.
 
Baš sam jutros to primetio prilikom te tranzicije sa sočiva na sočivo.

Pomislio sam da je neka karakteristika, i nešto novo u One UI (pošto sam delimično nekoliko meseci koristio druge uređaje, a ne Samsung).

To je bilo pre današnjeg ažuriranja. Baš ću da proverim kasnije da li i dalje ima.

Edit: Kod mene se pojavljuje kao talas prilikom menjanja kamere. Nebitno da li je uključena ili ne optimizacija fotografije.
Izvinjavam se na duplom postu. Pojavljuje se i posle azuriranja, ovaj moj snimak je posle azuriranja. Sta reci vise
 
Stigao update i na S24 Snapdragon verziju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240326_141655_Software update.jpg
    Screenshot_20240326_141655_Software update.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 36
To je samo efekat prelaska na drugu kameru, a deluje zamagljeno jer 3x kamera ima drugačiji dinamički opseg u odnosu na glavnu, isti efekat se vidi i pri prelasku na 5x
 
Ne znam u cemu je fora iskreno, ali nije dobro. Ne znam dal ima na netu da je neko prijavljivao. Moram pogledati
 
Da li je neko primetio neku cudnu pojavu tipa kada svicuje kamere, posebno x3 zum, da se preko ekrana blago navuce neki sivkasti ghost ili je to mozda normalno? I to iskljucivo kada se nalazim unutra u prostoriji. I kada prebacim na x10 on opet islristalise sliku.


Nadam se da se vidi na snimku o cemu pricam.
Isto i na mom S24 posle update, nešto su zeznuli definitivno, pre je tranzicija bila skoro pa neprimetna.
 
Код мене то нема, ни приликом фотографисање ни приликом снимања, баш сам сад пробао. Значи да не ажурирам телефон 🤣.
 
Nazad
Vrh Dno