Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Post je napisan u šaljivom tonu ali nije nerealan i veliki broj telefona na KP kad uzmeš već si bar 3. ruka.
Ja i nemam s24, već s23 ultra :)
Narucio s drugarom whitestone dome, pa ćemo videti kako će da ispadne.
 
Jel uporedjivao neko S23+ i S24+? Ili presao sa jednog na drugi?
 
Na papiru nema nikakvog vidljivog dobitka prelazom sa s23+ na s24+, jedino ko voli da non stop ima najnoviju seriju.
Jedino što mi se sviđa što su smanjili malo zasićenost bojama na fotkama sa kamere i fotke deluju prirodnije. Mada nije da to ne mogu da srede na s23+ ako hoće sa nekim ažuriranjem 🙂
 
Jel uporedjivao neko S23+ i S24+? Ili presao sa jednog na drugi?
Ja sam razmatrao upravo s23+ i s24+ i na kraju uzeo s24+ sd gen 3. E sad posto sam prelazio sa s10+ koji je imao qhd i vec 8gb , na kraju sam ipak uzeo s24+. Dimenzije fona su iste , s24+ ima 6.7 ekran u odbosu na 6.6, malo veću bateriju 4900ma , sve verzije dolaze sa qhd ekranom i 12gb rama , nema verzija od 8gb.
U sustini koji god da uzmes s23+ ili s24+ neces pogresiti. I exynos verzija s24+ je super svi je zivi hvale.
I imas 7 godina updejta.
Tako da vidi sta ti je presudno. S23+ ima odličan sd gen 2 i cena je mnogo povoljnija.
 
Ja sam razmatrao upravo s23+ i s24+ i na kraju uzeo s24+ sd gen 3. E sad posto sam prelazio sa s10+ koji je imao qhd i vec 8gb , na kraju sam ipak uzeo s24+. Dimenzije fona su iste , s24+ ima 6.7 ekran u odbosu na 6.6, malo veću bateriju 4900ma , sve verzije dolaze sa qhd ekranom i 12gb rama , nema verzija od 8gb.
U sustini koji god da uzmes s23+ ili s24+ neces pogresiti. I exynos verzija s24+ je super svi je zivi hvale.
I imas 7 godina updejta.
Tako da vidi sta ti je presudno. S23+ ima odličan sd gen 2 i cena je mnogo povoljnija.
Uzeo bi preko A1, cena je skoro ista, cak je S24+ 1500din jeftiniji. Jedino mi taj exynos ne uliva poverenje, ovako sve ostalo je bolje od s23+.
 
Da li neko može da mi kaže kako se aktivira ovaj instant SlowMo u galeriji na video klipovima? Kad kliknem na neki snimak ništa se ne dešava. Kada pustim nešto što je snimano na prethodnom telefonu i kliknem duže na ekran aktivira se usporeno a kada pustim nešto što je sa S24U snimljeno i kliknem ništa se ne dešava. Je l treba neku opciju da podesim, upalim? Brdo klipova odgledao ali svi samo uđu u galeriju, puste neki klip i boom usporavanje posle dužeg držanja prsta na ekranu radi. Hvala unapred!
 
Radio nekoliko puta i ništa se ne dešava. Pričam za videe snimljene S24U, kod ovih starijih snimljenim S22U SlowMo radi normalno.
Rešio sam. Ne sme da bude HEVC kodek u podešavanju videa postavljen, mora da bude H.264.
 
Poslednja izmena:
Prvi utisci o bateriji na S24 sa SD8 Gen3. Oduševljen sam trajanjem baterije kako na wi-fi tako i na LTE. Neverovatno koliko je Snapdragon modem bolji od Exynosa, telefon hladan, pun signal uvek, definitivno nikad više u životu neću uzimati Exynos i Exynos-based (Tensor) telefone. Jutros skinuo sa punjača u 5 i sad stigoh kući u 23h, 80% vremena na LTE. Baterija je bar 20-30% bolja od Pixela 7 Pro i telefon je osetno hladniji na mobilnim podacima.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240320_232222_Device care.jpg
    Screenshot_20240320_232222_Device care.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 46
Nameravam da zamenim svoj ip14pro za najmanji s24. Cisto malo da promenim. dostupne su mi 3 varijante. imam crni 128gb made in vietnam, 128 gb violet made in korea i 256gb made in india. Predpostavljam da su sva 3 sa exynos chipom. Nesto me vuce da otvorim i uzmem violet jer je cistokrvni korejanac. Vase misljenje ?
 
Poslednja izmena:
Иди на 256 верзију јер има бржи UFS 4.0.Осетићеш разлику у брзини преноса података и инсталирању апликација.
 
Da li ima uticaja na telefon koliko je W punjač? Da li smeta telefonu ako koristim jači od onoga što je u specifikaciji telefona? Neko kaže da šteti a neko da telefon uzme samo onoliko koliko može. Konkretno od Xiaomi-a imam 120W model MDY-13-EE.
 
@spajalica nema uticaja, puni slobodno. Evo ja moj punim poslednjih par dana sa 140W od lenova...sad sam ga prebacio na novi wireless punjac od samsunga
 
UPDATE za S24 Ultra grain problem.

Telefon bio u ProMobi servisu uz detaljan opis problema pri ostavljanju telefona.

Stize poruka ubrzo kako je gotov "Servisni pregled" dolazim po telefon, oni samo uradili hard reset i nalisali da mi savetuju opreznost prilikom koriscenja aplikacija koje nisu razvijene od strane Samsunga. Ja im pokazem problem, decko koji radi na saleru odnese telefon u mrak, pogleda, vidi i on. Ode nakon toga na sprat kod servisera i vraca se posle.10min sa odgovorom: "Mi vidimo problem, ali to je tako, nemamo test kojim to mozemo da dokazemo, zvanicno po Samsungu taj problem ne postoji". Tu meni padne klapa i vec agresivnijim tonom pocinjem da pitam sta da radim i lik mi ladno kaze: "Svakako retko ko koristi osvetljenje ispod 5%" i da oko hocu nesto da se obratim direktno Samsungu. Tu sam poludeo totalno i samo izasao napolje.

Pozovem Samsung, objasnim problem, dobijem info da odem u Begram servis na Zelenjaku. Odem tamo, zamolim da dodje serviser da popricam sa njim. Dosao covek, maksimalno korektan, kaze da zna da Ultre imaju taj problem da mu je vec bilo par komada i da on po proceduri ovlascenog servisa ne moze to da zavede mao problem. I da je u sustini zvanican stav kompanije Samsung da je to normalno. Nakon toga mi kaze da se on licno nada, da ce to Samsung da resi nekom softverskom nadogradnjom u narednom periodu i to je to. Covek prema meni ispao max ok, objasnio mi da ne moram bez veze da ostavljam telefon.

Odlucio sam da je moj sledeci korak da, kao novinar, napisem mejl svim kancelarijama Samsunga u Evropi i nekoj globaloj, da cujem sta je zvanican stav i njihovo misljenje.

U sustini Grain je tu, nisu resili, nadam se softveru, iako nemam veliku nadu :(
 
UPDATE za S24 Ultra grain problem.

Telefon bio u ProMobi servisu uz detaljan opis problema pri ostavljanju telefona.

Stize poruka ubrzo kako je gotov "Servisni pregled" dolazim po telefon, oni samo uradili hard reset i nalisali da mi savetuju opreznost prilikom koriscenja aplikacija koje nisu razvijene od strane Samsunga. Ja im pokazem problem, decko koji radi na saleru odnese telefon u mrak, pogleda, vidi i on. Ode nakon toga na sprat kod servisera i vraca se posle.10min sa odgovorom: "Mi vidimo problem, ali to je tako, nemamo test kojim to mozemo da dokazemo, zvanicno po Samsungu taj problem ne postoji". Tu meni padne klapa i vec agresivnijim tonom pocinjem da pitam sta da radim i lik mi ladno kaze: "Svakako retko ko koristi osvetljenje ispod 5%" i da oko hocu nesto da se obratim direktno Samsungu. Tu sam poludeo totalno i samo izasao napolje.

Pozovem Samsung, objasnim problem, dobijem info da odem u Begram servis na Zelenjaku. Odem tamo, zamolim da dodje serviser da popricam sa njim. Dosao covek, maksimalno korektan, kaze da zna da Ultre imaju taj problem da mu je vec bilo par komada i da on po proceduri ovlascenog servisa ne moze to da zavede mao problem. I da je u sustini zvanican stav kompanije Samsung da je to normalno. Nakon toga mi kaze da se on licno nada, da ce to Samsung da resi nekom softverskom nadogradnjom u narednom periodu i to je to. Covek prema meni ispao max ok, objasnio mi da ne moram bez veze da ostavljam telefon.

Odlucio sam da je moj sledeci korak da, kao novinar, napisem mejl svim kancelarijama Samsunga u Evropi i nekoj globaloj, da cujem sta je zvanican stav i njihovo misljenje.

U sustini Grain je tu, nisu resili, nadam se softveru, iako nemam veliku nadu :(
To je moj brate borba sa vetrenjacama.
 
Kad ti serviser kaže da se nada da će rešiti problem nadogradnjom softvera :wall: Pa zemljače kako, namestiće za min brightness da ne može ispod 50%, evo ne kontam!!...mada ni to me ne bi čudilo, tako su ranije za buds slušalice imali posebno pokazatelj za bateriju (za levu i desnu), kad se ljudi počeli žaliti da se jedna brže prazni, oni update i samo jedan pokazatelj, tada!
 
UPDATE za S24 Ultra grain problem.

Telefon bio u ProMobi servisu uz detaljan opis problema pri ostavljanju telefona.

Stize poruka ubrzo kako je gotov "Servisni pregled" dolazim po telefon, oni samo uradili hard reset i nalisali da mi savetuju opreznost prilikom koriscenja aplikacija koje nisu razvijene od strane Samsunga. Ja im pokazem problem, decko koji radi na saleru odnese telefon u mrak, pogleda, vidi i on. Ode nakon toga na sprat kod servisera i vraca se posle.10min sa odgovorom: "Mi vidimo problem, ali to je tako, nemamo test kojim to mozemo da dokazemo, zvanicno po Samsungu taj problem ne postoji". Tu meni padne klapa i vec agresivnijim tonom pocinjem da pitam sta da radim i lik mi ladno kaze: "Svakako retko ko koristi osvetljenje ispod 5%" i da oko hocu nesto da se obratim direktno Samsungu. Tu sam poludeo totalno i samo izasao napolje.

Pozovem Samsung, objasnim problem, dobijem info da odem u Begram servis na Zelenjaku. Odem tamo, zamolim da dodje serviser da popricam sa njim. Dosao covek, maksimalno korektan, kaze da zna da Ultre imaju taj problem da mu je vec bilo par komada i da on po proceduri ovlascenog servisa ne moze to da zavede mao problem. I da je u sustini zvanican stav kompanije Samsung da je to normalno. Nakon toga mi kaze da se on licno nada, da ce to Samsung da resi nekom softverskom nadogradnjom u narednom periodu i to je to. Covek prema meni ispao max ok, objasnio mi da ne moram bez veze da ostavljam telefon.

Odlucio sam da je moj sledeci korak da, kao novinar, napisem mejl svim kancelarijama Samsunga u Evropi i nekoj globaloj, da cujem sta je zvanican stav i njihovo misljenje.

U sustini Grain je tu, nisu resili, nadam se softveru, iako nemam veliku nadu :(
Prodaj telefon (moj savet) nekom to neće smetati,ja sam posle dugo godina korišćenja Samsung telefona prešao na drugo marku.Za te pare koje se daju za njega mora da bude bez greške telefon.
 
Kad ti serviser kaže da se nada da će rešiti problem nadogradnjom softvera :wall: Pa zemljače kako, namestiće za min brightness da ne može ispod 50%, evo ne kontam!!...mada ni to me ne bi čudilo, tako su ranije za buds slušalice imali posebno pokazatelj za bateriju (za levu i desnu), kad se ljudi počeli žaliti da se jedna brže prazni, oni update i samo jedan pokazatelj, tada!
Koristim Samsung ok, ali brate navijam da im se sve greske i bahatosti obiju o glavu, kako njima, tako i svim proizvodjacima.
 
Moj savet , Exynos ni pod razno ne uzimati (jedino A seriju za oko 200€ na oglasima) a S seriju sa Exy ni u ludilu / samo SD varijante . To je bukvalno zaj€€B@vanje korisnika , Korea i USA su privilegovani ... Ostali su 🐑🐑🐑 . Da su u S24 i S24+ ostavili SD GEN2 i napravili veću razliku u ceni ne bi se bunio ... Ali ovako , izvolite krastavac po po ceni tartufa .
 
Mislim da je exynos ove godine jako dobar izbor ko nece koristiti 5g 24h dnevno , uglavnom je 99 posto ljudi zadovoljno telefonom ko je uzeo exija koliko sam video i procitao. Treba biti objektivan 😀. Mi entuzijasti koji znamo sta je snap, a sta exy, nas je manje od 1 posto.
Još jedna zanimljiva stvar sto je ove godine s24 serija prodavana u prva 3 meseca više od s23 serije prošle godine, i to prednjaci s24 plus model, koji nije bio ranije primamljiv ljudima.
Tako da Samsungu dobro ide biznis, a mi nažalost mozemo samo da kukamo i nadamo se da ce u s25 biti samo snap ili ce pak biti samo exy kako neki najavljuju.
 
Koliko lepih stvario o S 24 Ultri isčitah , ja da prodam moj Fold 4 i kupujem S23U
To mi liči na dobro uložen novac , ne mora bas poslednji model.
Puknes tolike pare , problem se vidi , a oni ga ne priznaju - ko da su kupci ovce , a oni viša klasa , na ovom mom - proslogodisnji model nece biti update na 6,1
Samsung preteruje ali bas mnogo , mnogo su bezobrazni postali , prešišali su i Aple
 
Naravno da će biti update na 6.1. što ne bi bio? To što nećeš imati sve ai opcije je nešto drugo!
 
Nece biti , izaslo njihovo obavestenje o modelima koji ce imati . Z Fold 4 nije na spisku , a ni samsung nije to opovrgao kada sam se dopisivao sa njima , samo Z Fold 5 ce ga dobiti pored S23 i S24 serije i Flip 5
Zvanično samsungovo obavestenje
 
Nazad
Vrh Dno