Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Hvala svima na savetima vezano za grain, update-ovacu vas o desavanjima. Nosim ga u ponedeljak na servis.
 
S24 SD 8 Gen3, prvi dan wi-fi samo. Bolja baterija nego na P7 Pro, uz to je osetno brži i nema štucanja niti seckanja pri skrolovanju. Imam utisak da otvara aplikacije skoro pa duplo brže.
 

Prilozi

  • 1000010735.jpg
    1000010735.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 356
Iskreno ove slike sto je on postavio sto se njegovog primerka tice su meni okej skroz. Ovo grain je delom dosta pojacan od kamere i sigurno nije tako uzivo. A 5% je stvarno bas low brightness. Cak i kad sam u sobi pred spavanje i gledam u telefon brightness nikad nije toliko nizak.
 
Iskreno ove slike sto je on postavio sto se njegovog primerka tice su meni okej skroz. Ovo grain je delom dosta pojacan od kamere i sigurno nije tako uzivo. A 5% je stvarno bas low brightness. Cak i kad sam u sobi pred spavanje i gledam u telefon brightness nikad nije toliko nizak.
Potrudicu se do veceras da za neverne Tome full-frame aparatom uslikam.

Ja se slazem da grain nije previse izrazen, ali to ne sme da postoji ni na telefonu od 200evra na bilo kojoj jacini osvetljenja.

Ja brightness pred spavanje uvek drzim na 0%, a da je na samo 0% i ne bi bio problem, pocelo je da se vidi u dosta aplikacija sa sivom pozadinom, npr Discord, Dark YT, generalno sve što ima tamnu temu.

Dosta se više vidi kad ima manje svetla u prostoriji.

Saljem update veceras.
 
S24 SD 8 Gen3, prvi dan wi-fi samo. Bolja baterija nego na P7 Pro, uz to je osetno brži i nema štucanja niti seckanja pri skrolovanju. Imam utisak da otvara aplikacije skoro pa duplo brže.

Jel radi normalno na nasim mrezama? Imam priliku da dovucem fon iz USA.
 
Jel radi normalno na nasim mrezama? Imam priliku da dovucem fon iz USA.
Taj što on ima nema veze sa usa (kina, hong kong je druga priča), mada i ti iz USA kod nas rade bez problema; brat i prijatelji su donosili par samsunga i nikad problema nisu imali. Gledaj samo da nije zaključan
 
Da li imate neku preporuku za zastitnu masku, S24 ultra? Ili generalno zastitu za telefon.

Gledao sam one Bumper + Fusion FB od Mobile Outfitters, ne znam da li ima nesto bolje, u smislu odnos cene i kvaliteta?
 
Da li imate neku preporuku za zastitnu masku, S24 ultra? Ili generalno zastitu za telefon.

Gledao sam one Bumper + Fusion FB od Mobile Outfitters, ne znam da li ima nesto bolje, u smislu odnos cene i kvaliteta?
Imaš spigen neo hybrid ovde na oglasima, nosio sam na par telefona i odlična je.
 
^Ima i Spigen Liquid Air na KP za malo jače od 20e... Neo Hybrid sam nosio pre 2-3 godine, sad trenutno Liquid Air zato što je malo kompaktnija...
 
Evo danas pazario S24 ultra.. Telefon je uzet bas u Yettelu prozizvodnja 02.2024 (06.02.2024) bas kao sto ima kolega @Cepa_Streberi
Ovaj ima i neko kasko osiguranje XD
Prodavac je izasao u suret i otvorili smo kutiju i pogledali telefon na licu mesta. Ja nista nisam mogao da primetim tako da bih rekao da ovaj primerak nema falinki. Prodavcu svaka cast sa te strane. Jedino je bio sokiran i branio Samsung kako to nema sanse da se desi Samsung. A o iPhonu sve najgore XD.. Ima s23 ultra pa pretpostavljam da ima dobra iskustva sa tim telefonom..
Sto se tice samog telefona, prvi utisak odlican.. Kamera za razliku od prethodnog 12 pro modela dosta dobra, sto je losa strana. Sad cu poceti da se bavim fotografijom :D... Malo dok ga istrazim pa pisem utiske
 
Da li imate neku preporuku za zastitnu masku, S24 ultra? Ili generalno zastitu za telefon.

Gledao sam one Bumper + Fusion FB od Mobile Outfitters, ne znam da li ima nesto bolje, u smislu odnos cene i kvaliteta?
Ta samo preklapa ivice imam je posto je s24 moj komplet sa prednjom i zadnjom fusion folijom.Samo sto sam uzeo zbog magsafe punjenja posto sam uzeo wireless powerbank drugu maskicu koja drzi powerbank pozadi jel mi lakse tako nego da nosim usb kabl
 
A da li bi odmah zamenili tel kad ga otvoris u radnji i pogledas, mislim na los ekran - tesko. Trenutno sam na s23+, a probao sam i s23 i ultru, ultra mi velika pa dadoh zeni, - njoj nije. Gledam upgrade - na s24+ i nije nesto, najveci minus processor. Iako ima malo vecu bat problem ostaje a i ostalo nema razlike osim veceg ekrana koji mi je napotreban.... A da idem na ultru opet velika, a samo bih nju zbog snapa.
 
Ako te ne svrbe pare i to da moraš uvek da imaš novi model, ne znam što bi s23+ menjao.
 
Evo još fotki mog S24U, čisto za one koji kažu nema grain-a. Na tamninm bojama se vidi i pri većem osvetljenju od 5%. Sve je uhvaceno sa Sony A7 Mark III, neg. Biće i video na YT kroz par dana.

Na zadnjoj slici desno je Poco X6 Pro, čisto radi poređenja.

Sutra ujutru idem u servis pa javljam.
Slazem se da premium telefon ne sme sebi da dozvoli te nedostatke ali po onome sto pisu po internetu to je mnogo manje problem nego sto ga sa svakim modelom ima iphone pa ga njegovi verni obozavaoci kupuju kao da je 200 dolara a ne deset puta skuplji jos ih manipulatori iz kupertina lazu da se sve moze softverski srediti. Ovde je problem koliko sam razumeo kada je osvetljenje na min i na odredjenim pozadinama i to ako se zagleda a da li se to primecuje u svakodnevnom radu pri normalnom koriscenju? Planiram kupovinu pa me interesuje i taj problem sa ekranom i koji model(mesto proizvodnje i datum) nema problema.
Primecujem gotovo uvek kada sam u mračnoj prostoriji, na nižem brightnessu postaje samo dosta izraženije.
 

Prilozi

  • 2.png
    2.png
    2.9 MB · Pregleda: 284
  • 3.png
    3.png
    3.3 MB · Pregleda: 240
  • 4.png
    4.png
    2.6 MB · Pregleda: 217
  • 5.png
    5.png
    2.9 MB · Pregleda: 227
  • 6.png
    6.png
    2.8 MB · Pregleda: 235
  • 11.png
    11.png
    3 MB · Pregleda: 231
Ahhhhhh malo off al moram da pohvalim Sony A7 Mark III, moja trenutno najveca zelja, tj sad vec to je A7 Mark IV... :D Imam Sony A6300 sa Sigmom 30mm DC DN F1.4. Ostra je ona ko zilet i sve mozes... ali koliko je taj FF A7 III ili IV predobar. Msm ko god da voli fotografiju i da se igra se crop i FF aparatima zna koliko su telefoni uzas, nek je i s27 ultra, dzabaaa 😁
 
Hm ja iskreno ne mogu da provalim po ovim fotkama sta je tacno problem ovde , verujem da postoji problem , samo nisam imao prilike da vidim uzivo neku ultru.
Na prvoj fotki ima background blur koji se providi verovatno, a na fotki gde se porede dva telefona, pa džabe kad je jedan sa odvrnutim brightnessom, a drugi ne , i ultru kad bi stavio na isti brightness isto bi izgledala verovatno.
Ali nikad nisam čuo da na beloj boji postoji grain effekat tj mura.
Svakako bas me zanima video.
Ja imam s24+ za koji isto na redditu kazu da ima grain problem, pa je po meni display najbolji koji trenutno postoji na svetu.
Opet kazem verujem da postoji problem na nekim primercima, ali to je samo manje od 1 posto , a ne na svim.
 
Hm ja iskreno ne mogu da provalim po ovim fotkama sta je tacno problem ovde , verujem da postoji problem , samo nisam imao prilike da vidim uzivo neku ultru.
Na prvoj fotki ima background blur koji se providi verovatno, a na fotki gde se porede dva telefona, pa džabe kad je jedan sa odvrnutim brightnessom, a drugi ne , i ultru kad bi stavio na isti brightness isto bi izgledala verovatno.
Ali nikad nisam čuo da na beloj boji postoji grain effekat tj mura.
Svakako bas me zanima video.
Ja imam s24+ za koji isto na redditu kazu da ima grain problem, pa je po meni display najbolji koji trenutno postoji na svetu.
Opet kazem verujem da postoji problem na nekim primercima, ali to je samo manje od 1 posto , a ne na svim.
Baci pogled na teksturu svega ;)
 
Nemam S24 ultru (imam S21FE) ali se na slikama jasno vidi problem, poput suma ali taj problem je jedan od karakteristicnih problema AMOLED ekrana.

Drugi je recimo green tint problem kojeg sam imao na S10 lite pri osvetljenju manjem od 25%. U firmi je tada uzeto 5-6 s10 lite modela i svi su imali taj problem. Mnogi su vikali kako njima to ne smeta, kako ne bi znali da im nisam pokazao ali sam posle cuo da su se neki bunili i da su hteli potajno da reklamiraju telefon. A telefon je kostao skoro 3 puta manje tada od s21 ultra.

E sad nekome nece stvarno smetati, neko nece ni primetiti, neko ce primetiti i reci tako treba, neko nece hteti da primeti, neko ce ovde reci da ne primecuje ili da mu ne smeta a potajno ce gristi nokte sto je dao tolike pare a ima problem sa ekranom...ima nas svakojakih.

Eto ja sam kao neutralni pratilac ove teme pokusao da budem nepristrasan i dam moje misljenje a pritom sam pogledao i par fotografija na netu sa ovim problemu. Po meni problem postoji a da li su pogodjene sve serije to ne znam.
 
Za svaki sledeći sarkastični post u kom se pokušava nametnuti svoje neko mišljenje vezano za display grain - idu poeni. Smorili ste više za medalju, ja problema sa grainom nemam a nisam ni ćorav da ne vidim ovaj šum koji svako malo kačite.

Veze sa Samsungom nemam niti robujem brendovima da bih žmurio na ovako nešto, jednostavno vjerujem da to nije generalan problem. Vi koji ste afektovani, reklamacija odmah, ovo je nedopustivo i na entry lvl uređajima da se dešava.
 
Mene samo zanima, svi vi koji imate problem (bez da ulazimo u to ko vidi na fotkama a ko ne), da li će vam uvažiti reklamaciju i zameniti uređaje, jer koliko znam, Samsung je priznao da problem postoji. Mala digresija, lično mislim da je to sve stvar marketinga, kao kad je Apple pustio seriju 15 a Pro i Pro max modeli imali "burn in" koji se rešio softverski, pa sad Samsung ima grainy display u samo nekim modelima koje pristaju da menjaju. Ukratko, da nema tih problema, prezentacija novih jako dobrih telefona iz oba tabora bi pala u zaborav za dva dana. Ko se seća prezentacije novog Realme telefona? Pa niko. Stara deviza je da ne postoji loš marketing, već samo marketing. Čisto nas izvestite ovde kako su vam rešili reklamaciju, nije loše da svi znaju.
 
Pitanje, hteo bih devojci da kupim S24 256GB, kako mene lično telefon ne interesuje i nisam pratio temu, pročitao sam par poslednjih strana i vidim da postoji nekih problema na Ultri i da se izbegava Exynos verzija... Pitanje je da li je za žensku osobu koja koristi telefon za društvene mreže i slikanje dobar ovaj S24 256 koji je za naše tržište i ima ostvarivu garanciju kod nas ili vredi ići na nešto drugo i šta to?
 
Ultra nema sa Exynosom samo sa Snapom se radi
 
Pitanje, hteo bih devojci da kupim S24 256GB, kako mene lično telefon ne interesuje i nisam pratio temu, pročitao sam par poslednjih strana i vidim da postoji nekih problema na Ultri i da se izbegava Exynos verzija... Pitanje je da li je za žensku osobu koja koristi telefon za društvene mreže i slikanje dobar ovaj S24 256 koji je za naše tržište i ima ostvarivu garanciju kod nas ili vredi ići na nešto drugo i šta to?
Izgleda da nisi dobro baš iščitao. Za žensku osobu(kojoj je exy vs snap razlika bitna kao lanjski sneg) će generalno odgovarati s24 256(ajde da kažemo zbog 4.0 ufs storage brzine za razliku od 128GB verzije).
 
Samo sam pomenuo probleme i debate na koje sam naišao. Ispratio sam da je Ultra samo sa snapom.
Pitanje je samo bilo da li vredno ići na snap i rizikovati za garanciju, ili uzeti S24 sa 2god garancije ostvarive kod nas.
Video sam i to da S24 128 dolazi sa UFS 3.0, pa sam zato pitao odmah za 256gb verziju.
 
UPDATE ZA S24 Ultra:

Kako sam telefon kupio preko KP sa Yettel garancijom, da bi se uradila ZAMENA uredjaja mora da ide vlasnik ugovora u poslovnicu, sto ja nisam.

Sa druge strane, ja sa racunom i garancijom mogu da idem u ProMobi da trazim popravku/zamenu ekrana, sto cu na kraju vrv i da uradim.

Sta Vi mislite i imate li iskustva sa ugovorima na tudje ime, znam da je ovo mozda malo off tema?
 
UPDATE ZA S24 Ultra:

Kako sam telefon kupio preko KP sa Yettel garancijom, da bi se uradila ZAMENA uredjaja mora da ide vlasnik ugovora u poslovnicu, sto ja nisam.

Sa druge strane, ja sa racunom i garancijom mogu da idem u ProMobi da trazim popravku/zamenu ekrana, sto cu na kraju vrv i da uradim.

Sta Vi mislite i imate li iskustva sa ugovorima na tudje ime, znam da je ovo mozda malo off tema?

A sta ti je tacno sa ekranom ovaj problem na nizim osvetljenju sto su se neki zalili?
 
Nazad
Vrh Dno