Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

PS još jedna preporuka za masku:
UAG Monarch Pro, deluje malo budzasto pod rukom ali je ultimativna zaštita. PPS ne bacajte pare na stakla i folije jer se gubi antiglare svojstvo + nemaju neku veliku svrhu kada imate dobru masku sa side wallom koji dovoljno dize ekran telefona od površine. Za pad na špic ili ćošak ne pomaže ni staklo ni folija. 20240202_160043.jpg
 
Ima li još uvek neko ko nije dobio Ultru iz preorder-a? Verzija sa 512GB je u pitanju.

Kolega od koga treba da preuzmem S21 Ultra čeka isporuku S24 Ultra iz preorder-a i već gubi strpljenje. I sad ne znam koga da tepam...
 
Ako može i informacija koja verzija je dobra, hvala :) Da isprobamo...
 
jel ima neki info za telefone proizvedene 02.2024 u odnosu na 01.2024. Nasao sam jedan s24 ultra domaca garancija nije otvaran.
Jesu li novi ekrani (ispravni) u toj seriji? Pitam za ovo sivilo o kome se polemise proteklih dana
Koliko sam razumeo ima problem gray ekrana (sto je hardverski) i taj vividnes (sto je softverski)?
 
Мој модел је 1.24. и нема проблема са екраном, можда ће неком значити...
 

Prilozi

  • 20240314_182901.jpg
    20240314_182901.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 155
Pisah na pocetku teme da razmisljam o upgrade-u sa S9 na s24u. Nisam pisao od tada.
U medjuvremenu uradio preorder u a1, fon stigao pre neku nedelju.
Punih 6 godina sam nosio S9 i toliko sam se naviko na velicinu da mi je ovaj ograman. Plus je ultra klizav. Narocito zeznuto kad sam u pokretu, dok sam S9 vrteo izmedju prste kao kutiju sibica sa ovim klizavim to nije moguce. :D
Sve ostalo je na strani s24u naravno i bas je dobar skok.

U vezi graina, testirao sam fon na pocetku i nisam primetio. Uvece ga koristim na min brightness, takodje ne primecujem. Nisam ganjao mikroskop da cekiram individualne piksele. :D

Inace, stigao mi mail juce da je punjac odobren. Mozda ce nekom znaciti ta info.
 
Nakon tri dana korišćenja da kažem par rečenica o S24 Ultra.

Mali uvod - testirao sam dugo telefone za jedan inostrani sajt, a bio je i pokušaj domaće verzije, to sam negde radio do 2021. S23 Ultra sam koristio kratko, S22 Ultra duže, a od S21 Ultra koristim kao lični telefon od 2021.

S24 Ultra je najbolje napravljen Samsung ikada, telefon izgleda ozbiljno i mislim da će višen ego ikada biti zanimljiv biznis korisnicima. Prava je šteta držati ga u nekoj plastičnoj masci.
Ergonomski nešto lošiji od prethodnika, ipak više nema zakrivljene ekrane i kockast je, iako
kraći sada je širi, pa iako je npr. tanji od prethodnika u ruci to ne odaje utisak.
Zakrivljeni ekran ne verujem da će ikome nedostajati, jedino što bi pružio bolju ergonomiju.
Ipak, zaista ne mislim da se čovek ne može bez problema privići na gabarite telefona za par dana.

Telefon zna da se zagreje, teško je da procenim ali mislim više od S23 Ultra.
Autonomija definitivno bolja od S23 Ultra. Sa signalom nema problema, 4G autonomija odlična što je bila boljka S21U, S22U.

Kamere nikoga neće razočarati, da li ima boljih? Ima, ali kompletnijih telefona po pitanju kamera, vrlo malo. Shutter speed napokon na prihvatljivom.

AI - Čist gimmick jer nisu znali (marketinški) bolji i jeftiniji način da unaprede telefon, barem u ovom trenutku. Teško da bi iko dao za ovo više od 5€ godišnje. Kažem ponovo u ovom trenutku. Circle to search je fora i to dobro izvedena, ali ništa što već nije viđeno i što već nije bilo što na iPhone što na Android, ali će se sada mnogo više koristiti, jer konzumerizam.
Photo editor - jako ograničena funkcija, u nekim situacijama deluje odlično, ali većinom izvedba bude prosečna.

Softverski neke aplikacije još imaju bugova - Meta apps, primetih i na YouTube.

Ekran - Značajna razlika u odnosu na prethodnike po pitanju kalibracije boja, kada se uporedi sa drugim telefonima to ne odstupa toliko, ali kada se uporedi sa S23 Ultra i starijim, razlike su tu. Oleo premaz čini mi se bolji nego ikad, anti-reflektivni sloj koji su minimalno reklamirali je prava stvar i jedan od razloga za upgrade.

Oni koji imaju S23U ako im ne smeta edge ekran ne trebaju prelaziti na S24U. Svi stariji mogu, ali ozbiljniji benefiti su isključivo autonomija i softverska podrška, sve ostalo je tu i tamo slično.

Kome je dosta 8 GB RAM-a preporuka (ako gledamo zvanične cene) je 130k S23 Ultra 8/256.
Ko želi 12/512 jer je ipak sigurnija varijanta za narednih 5 godina onda S24 Ultra definitivno jer je razlika mala. Ili sačekati, biće neki promo narednih meseci to je sigurno.
 
Izuzetan...neka te služi! Piši na pm koliko te izašao na kraju?
 
Moj S24 plus definitivno ima problem sa uspostavljanjem dolaznih poziva. U nadi da je do kartice zamenila sam je, ali evo jutros opet problem. Jednostavno pozivalac nema nikakav signal pri pozivanju. Čim primetim problem pozovem nekog i posle radi normalno. A sa odlaznim pozivima nemam nikakav problem, uvek sve funkcioniše kako treba. Ne znam ni kako da lepo objasnim. Sve ostalo funkcioniše, što se tiče veze: SMS, Whattsapp, viber, mobilni net.... Jel mu ne gine servis ili mogu još nešto da probam?
 
^ Exynos je čudo + ako je Yettel u pitanju 🤔 ... Isključi VOLTE (za sad jedino rešenje) .... Imaš u temi S22 o tom problemu . Meni kad je uključen VOLTE dobija se povremeno neki eho u pozadini i povremeno se dešava kad me neko pozove "dropped calls" ili tišina . Uložio sam i žalbu , možda je to samo kod mene u Šidu ali pre par dana na NBGD ista stvar ... Onda sam VOLTE isključio i nikakvih problema nemam.
 
S24 Ultra - Yettel kupljen pre 12.03. - Production location: Korea SEC - Production Date: 06-02-2024

Primetan GRAIN na ekranu, posebno u mracnim prostorijama kad je brighness ispod 5%. Zakacio sam i sliku. Bas se vidi na belim pozadinama i na neki polutransparentnim stvarima.

Iskreno kao neko ko stalno testira hardver, razocaran sam u Samsung, ovo nisam ocekivao od njih..

Imate li savet, ici u Yettel ili kontaktirati direktno Samsung da trazim replacement? Da budem iskren strah me je i da zamenjeni model nema isti problem.

Sve ostalo radi super, bez ikakvih probleme, ne vidim ni banding boja i te stvari.

Svakako, moracu da napravim video na ovu temu, da vidi ljudi sa nasih prostora da su se pojavili problemi.
 
S24 Ultra - Yettel kupljen pre 12.03. - Production location: Korea SEC - Production Date: 06-02-2024

Primetan GRAIN na ekranu, posebno u mracnim prostorijama kad je brighness ispod 5%. Zakacio sam i sliku. Bas se vidi na belim pozadinama i na neki polutransparentnim stvarima.

Iskreno kao neko ko stalno testira hardver, razocaran sam u Samsung, ovo nisam ocekivao od njih..

Imate li savet, ici u Yettel ili kontaktirati direktno Samsung da trazim replacement? Da budem iskren strah me je i da zamenjeni model nema isti problem.

Sve ostalo radi super, bez ikakvih probleme, ne vidim ni banding boja i te stvari.

Svakako, moracu da napravim video na ovu temu, da vidi ljudi sa nasih prostora da su se pojavili problemi.
А где си окачио слику, пошто овде ниси? Дај да видимо пошто мене живо занима та мана екрана, а верујем и остале који тај проблем немају.
 
Ne znam kako ne zakacih slike malo pre.

Na belom je vidljivo jedino na 0%, ne znam da li ja tripujem mozda, sta mislite?
 

Prilozi

  • slika 1.jpeg
    slika 1.jpeg
    66.7 KB · Pregleda: 244
  • slika 2.jpeg
    slika 2.jpeg
    90.3 KB · Pregleda: 222
S24 Ultra - Yettel kupljen pre 12.03. - Production location: Korea SEC - Production Date: 06-02-2024

Primetan GRAIN na ekranu, posebno u mracnim prostorijama kad je brighness ispod 5%. Zakacio sam i sliku. Bas se vidi na belim pozadinama i na neki polutransparentnim stvarima.

Iskreno kao neko ko stalno testira hardver, razocaran sam u Samsung, ovo nisam ocekivao od njih..

Imate li savet, ici u Yettel ili kontaktirati direktno Samsung da trazim replacement? Da budem iskren strah me je i da zamenjeni model nema isti problem.

Sve ostalo radi super, bez ikakvih probleme, ne vidim ni banding boja i te stvari.

Svakako, moracu da napravim video na ovu temu, da vidi ljudi sa nasih prostora da su se pojavili problemi.

Ako ti je primetan u radu ides u yettel naravno ali probas da im nedas da nose u servis na "proveru". Trazis da ti odrade zamenu odmah u roku. Ne znam kako si ga uzeo, ako je online onda je taj rok 14 dana od kako si ga dobio da ga vratis. Ako ne zele tako onda trazis novac nazad / raskid ugovora pa ces kupiti opet kod njih, nije prob 😝 To ce ih naterati da se malo raspitaju i bolje reaguju mozda.

I meni je bilo cim da vratim moj jean pattern primerak i strah da li cu dobiti jos losiji ili neki drugi problem ali ipak mi je stigao dobar a proizveden 01.2024 Vijetnam..
 
Kome treba 45W original Samsung punjač imate na Fonly za 3900rsd.
Što se tiče bugova, još jedan da prijavim:
Ko ima dve kartice, kada se druga isključi nakon nekog vremena zabaguje i isključi pozive i poruke na prvoj, dok data radi. Restart jedino pomaže. Čudan bug, verovatno sw problem.
 
Nazad
Vrh Dno