Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Meni je PWM nešto kao ADHD ili tako neka moderna bolest.

dok niko nije znao za to, nikog nije bolela glava.
sada kad je PWM malo poznat, svi odjednom imaju problema 😁

šalim se, ne znam, možda ljudi stvarno primećuju, ja lično nikad.
doduše na računarima i telefonima sam godinama tako da sam možda navikao, možda mi ne smeta.

uglavnom svi Samsunzi su isti, tek sad s24 serija ima veći pwm, oko 480 čini mi se koliko su bili neki testovi.
Pa ja npr nisam znao za tako nešto dok nisu svakodnevno počele oči da me peku nakon 15-20 min na telefonu. Pošto sam u jednom trenutku paralelno koristio S22U i 14 Pro primetio sam da nakon dužeg gledanja u 14 Pro nemam problem sa tim.

Drugar takođe je primetio da ga peku oči nakon korišćenja S23U pa je prešao na 14PM.
 
Tako ti je to u android svetu. Notifikacije kasne...
nije ovo sa kasnjenejm notifikaicja, bas vidim da je kao da je nauceno kad koristim vise telefon i tad je sve u redu. Ovo je problem koji se desava iskljucivo kada duze vreme ne korisitm telefon (sluzbeni je u pitanju :)
 
Pa ja npr nisam znao za tako nešto dok nisu svakodnevno počele oči da me peku nakon 15-20 min na telefonu. Pošto sam u jednom trenutku paralelno koristio S22U i 14 Pro primetio sam da nakon dužeg gledanja u 14 Pro nemam problem sa tim.

Drugar takođe je primetio da ga peku oči nakon korišćenja S23U pa je prešao na 14PM.
Znaci do pre samo mesec dana "najbolji telefon godine" sve wau, ekran najbolji na svetu i sad odjednom ne valja taj "pwm" i treba da ga menjamo?
 
Ovo je post iz S24 teme, ali da ne nastavljam diskusiju tamo.
Znao sam sta je pwm ali nisam znao da na nekom (pogotovo premium) telefonu frekvencija moze biti ovako niska i da u nekim slucajevima moze izazvati glavobolju, mucnine i sl...
Zasto ovo pisem, pa u poslednja 2-3 meseca gotovo svakodnevno imam glavobolje, doduse s23u koristim od maja i ne mora da znaci da ima veze sa istim, samo bih voleo da znam ako ima sta od podesavanja ili nacina koriscenja koje uticu na pwm. Videh negde da ima aplikacija Galaxy Max Hz, kojom se moze ograniciti min i max refresh rate, da li se time nesto postize?
Proveri krivni pritisak takođe. Ja sam od toga imao bavobolje i problema sa vidom. Postajemo kao Ana forum 😃
 
Pa ja npr nisam znao za tako nešto dok nisu svakodnevno počele oči da me peku nakon 15-20 min na telefonu. Pošto sam u jednom trenutku paralelno koristio S22U i 14 Pro primetio sam da nakon dužeg gledanja u 14 Pro nemam problem sa tim.

Drugar takođe je primetio da ga peku oči nakon korišćenja S23U pa je prešao na 14PM.
14 pm ima 240 hz pwm isto kao i Samsung, stvarno ne znam gde je razlika :D Na 15 pro max je isto 240hz
Mozda vam kalibracija boja vise odgovara na ajfonu, mozda drzite drugacije osvetljenje, sta znam. Ili je to samo jedan dobar placebo 🤷‍♂️

1706617276162.png
 
Meni je PWM nešto kao ADHD ili tako neka moderna bolest.

dok niko nije znao za to, nikog nije bolela glava.
sada kad je PWM malo poznat, svi odjednom imaju problema 😁

šalim se, ne znam, možda ljudi stvarno primećuju, ja lično nikad.
doduše na računarima i telefonima sam godinama tako da sam možda navikao, možda mi ne smeta.
Zato i napisah da ne mora da znaci da ima veze sa tim, iskreno bas bi mi tesko palo da moram da menjam telefon zbog toga, definitivno najkompletniji uredjaj koji sam imao i u planu mi je bar jos godinu da ga koristim, a sa druge strane, to bi bilo najlakse i najjeftinije resenje... 😂
I ja svakodnevno visim ispred ekrana dugo bas, tako da verujem da bih dosta ranije primetio da je od toga...
Nisu svi ljudi podjednako osetljivi na pwm, mnogi, među kojima sam i ja, apsolutno ne osećaju ovo treperenje, ali ako te glava boli svakodnevno, proveri vid, to su prvi simptomi kvarenja dioptrije.
To sam prvo proverio...
Proveri krivni pritisak takođe. Ja sam od toga imao bavobolje i problema sa vidom. Postajemo kao Ana forum 😃
To sam drugo proverio... 😂
Znaci do pre samo mesec dana "najbolji telefon godine" sve wau, ekran najbolji na svetu i sad odjednom ne valja taj "pwm" i treba da ga menjamo?
Naravno da ne, ali ocigledno da ima ljudi kojima smeta...

I konto adhd-pwm-nikog nije bolela glava-sad odjednom ne valja pwm, po meni je to potpuno legitimno, kako mozes pripisati recimo glavobolju novom telefonu (a ne peku te oci, kao mene), ako nisi upoznat uopste sa tim problemom... Vecina nas ovde telefone vec godinama koristimo po 5-6h dnevno i aj ti sad budi pametan pa skontaj da je od novog ekrana... 😅
 
Jedno vreme sam se baš interesovao oko ove teme i naiđem na ledstrain stranicu/forum.

Nije samo PWM, baš ima mnogo stvati koje utiču na glavobolju, "brain fog", bol u očima...

Do te mere da čak i neki apdejt softvera uredno poremeti ljudima korišćenje uređaja, koji do tada nije imao problem.


Kontrast, fontovi, balans bele, temporal dithering.

Mada, velika većina ljudi vidi u prvih desetak minuta da li im ekran smeta.

Proizvođači isto navedu PWM vrednost, ali izostave da funkcioniše samo kada je ekran na max osvetljenju...

iPhone ljudi sa tog foruma većinom se vraćaju na XR ili 11, Samsung korisnici na A51.

Uglavnom, zapetljano baš.
 
Šta se ovo dešava sa S23U baterijom?
52% samo sve na wifi noć...
Nema background drain neka app, nisam uradio update na One UI 6 još uvek
Ovo ti trebalo da bude min 4h SOT
Živa istina je da S23U ekran ubija oči kad se mnogo koristi dnevno 5-8h
Broj 1 razlog što ozbiljno razmišljam preći na S24U kad vidim još utisaka oko toga
 

Prilozi

  • SmartSelect_20240130_141813_Device care.jpg
    SmartSelect_20240130_141813_Device care.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 58
Ja sam blesav ili šta… gde da jurim neko podešavanje da konstantno koristi net ako je uključen? Kao da ide u neki sleep mode. Npr def sam primetio da mi Samsung mail ne radi po push principu već bukvalno kad udjem u app i manuelno osvezim prikaz… kao da je naučio moj obrazac korišćenja pa posle radnog vremena ili duzeg stand by perioda ne pokreće net. Isti problem je i na wifi i na mobilnim podacima.
Pokušaj da ideš na app info > battery > unrestricted. Onda će ta aplikacija moći da radi u pozadini uvek i ne bi trebalo da ti kasne mailovi.
 
Pa smanjuju je, da bi kupio S24U. Klasika. :D
 
Samsung je to... :D
 
14 pm ima 240 hz pwm isto kao i Samsung, stvarno ne znam gde je razlika :D Na 15 pro max je isto 240hz
Mozda vam kalibracija boja vise odgovara na ajfonu, mozda drzite drugacije osvetljenje, sta znam. Ili je to samo jedan dobar placebo 🤷‍♂️

Pogledajte prilog 426490
Na više mesta sam naišao da je i kod 14PM i kod 15PM 480, dok su S22U i S23U na 240. Ne verujem da je baš neki placebo efekat pošto sam oba koristio istovremeno i oči me nisu pekle na ajfonu. Pričam o nekom srednjem ili nižem osvetljenju u zatvorenom, ne na dnevnom svetlu. Možda i kalibracija pravi neku razliku.

Drugar je koristio S22U, 14 Pro, P50 Pro, Magic VS, S23U, 14PM (period od početka prodaje S22U do sredine marta “23) i samo na Samsungu je imao problema sa očima. Njegov tata koji je “nasledio” s23u npr nema tih problema.
Znaci do pre samo mesec dana "najbolji telefon godine" sve wau, ekran najbolji na svetu i sad odjednom ne valja taj "pwm" i treba da ga menjamo?
Ja nikad tako nešto nisam rekao. Niti sam u grupi ljudi koji traže mane prošlogodišnjem modelu da bi opravdali kupovinu novog. 😅 to je posebna kategorija.

Svakako za 800e koliko je nov S23U, ne vidim kao racionalnu kupovinu S24U koji je duplo skuplji.
 
Na više mesta sam naišao da je i kod 14PM i kod 15PM 480, dok su S22U i S23U na 240. Ne verujem da je baš neki placebo efekat pošto sam oba koristio istovremeno i oči me nisu pekle na ajfonu. Pričam o nekom srednjem ili nižem osvetljenju u zatvorenom, ne na dnevnom svetlu. Možda i kalibracija pravi neku razliku.

Drugar je koristio S22U, 14 Pro, P50 Pro, Magic VS, S23U, 14PM (period od početka prodaje S22U do sredine marta “23) i samo na Samsungu je imao problema sa očima. Njegov tata koji je “nasledio” s23u npr nema tih problema.

Ja nikad tako nešto nisam rekao. Niti sam u grupi ljudi koji traže mane prošlogodišnjem modelu da bi opravdali kupovinu novog. 😅 to je posebna kategorija.

Svakako za 800e koliko je nov S23U, ne vidim kao racionalnu kupovinu S24U koji je duplo skuplji.
ne bih znao stvarno.

od ranije znam da je iPhone 13 serija bila ok po tom pitanju i da su posle smanjili.

znam i reddit I ove i prošle godine plakanje i kukanje na PWM i da se dosta njih navodno vratilo na trinaesticu.

po svim testovima 14 pro I 15 pro su isti kao i Samsung svih prethodnih serija osim s24.
 
Sine koriscenje telefona 8 sati dnevno nije normalno niti zdravo
Nisam sin verovatno sam stariji od tebe
Kao drugo neki radimo sve što se tiče posla sa telefona tako da sigurno blejim 8h na Instagramu, Tiktoku
Ako nemaš nešto pametno reći nemoj ni lupetati molim te
Što volim ovaj tip komentara bez poznavanja situacije ko šta radi sa telefonima
Da si napisao ako radiš pokušaj da smanjiš tako što ćeš više raditi na PC uz dobar IPS monitor
 
pomeranje datuma unapred(ja sam stavio bio 10 feb) i povezivanjem preko VPN, pojavio mi je azuriranja u Galaxy Store za neke app
Neverovatno kolko je glupo :D

Pogledajte prilog 426500

Pa nije glupo, rollout update-a uvek u fazama, da u slucaju da nesto nije u redu ne bi zgovnjali lupam milion telefona nego samo tih x uredjaja dok ne provale problem.. Sve aplikacije se azuriraju po istom principu, s tim da onaj ko pusta azuriranje bira koliko brzo ce svi uredjaji biti zahvaceni azuriranjem..
 
Pa nije glupo, rollout update-a uvek u fazama, da u slucaju da nesto nije u redu ne bi zgovnjali lupam milion telefona nego samo tih x uredjaja dok ne provale problem.. Sve aplikacije se azuriraju po istom principu, s tim da onaj ko pusta azuriranje bira koliko brzo ce svi uredjaji biti zahvaceni azuriranjem..
Znc ovi sto puste odjednom-apple tipa, njih nije briga za milion telefona?
 
Zdravo ljudi,da li se nekom cuje zveckanje u delu gde su kamere prilikom trešenja telefona levo/desno? Telefon nije ispadao nikad, sve ok,ali zvecka kao da je nesto unutra ..Samsung s23 plus..
 
Koliko puta sam ovo pitanje pročitao na forumu. OIS na kameri je to
 
Al najjace mi je, kako dodjete do toga da cujete to? Ne tresete valjda sve sto vam dodje u ruke?
Bas sam nekoko puta pokusao, treba malo jace da se zatrese da se to cuje, nije samo ono kao ehh slucajno sam promandao lagano fon :D
Ume da se cuje kad ga malo brze i jace uzmes sa stola, ili recimo kad uzmem fon sa stola i u "padu" legnem na krevet, oseti se :D

Ali ajde to, nego sto OIS postoji u telefonima vec preko 10 godina... I idalje se ljudi cude sta je :D
 
Bilo je vec pre neki dan. Ja instalirao, ne vidim promene.
 
Mislim da ovo moze da se isprinta na providnoj futroli ili nalepi na istu. Clear case i mirna ruka uz dobru stampu i eto istog efekta.
 
Nazad
Vrh Dno