Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Koju rezoluciju koristite na s23 ultra, FHD ili WQHD, ima li rezolucija uticaja na bateriju kada se ne igraju igrice i kako uticu na bateriju animacije 1x vs 0.5x?
Probao sam i fhd i wqhd isto....sta god da ti odgovara to stavi
Animacije takodje, to sve radi cpu a ovaj snap je dosta efikasan, isto takodje ne verujem da utice tolko da to mozes da primwtis(tip 30min ili 1h sota)
 
Meni taj face unlock nema nekog smisla, jer on otkljuca telefon i onda moram da svajpujem zakljucan ekran da udjem na pocetni ekran.

Meni je to isto kao i da sam stavio prst na citac otiska, samo ima i dodatan korak namestanja kamere na facu da me ocita.

Edit: nisam video da ima opcija za svajpovanje, moja greska.
Ne moras. Imas opciju da automatski otkljuca bez da posle radis swipe. Stay on lock screen until swipe na off.
 
Pozdrav,

Trenutno testiram S23 i S24 seriju.

Ako mogu da zamolim nekoga da proba sledeće:
Apps > One UI Home > Battery > postaviti na Unrestricted

Da li su fluidnije animacije i generalno UI nakon ove intervencije?

Hvala unapred
 
Pozdrav,

Trenutno testiram S23 i S24 seriju.

Ako mogu da zamolim nekoga da proba sledeće:
Apps > One UI Home > Battery > postaviti na Unrestricted

Da li su fluidnije animacije i generalno UI nakon ove intervencije?

Hvala unapred
Nisam nikada dirao to podesavanje (nije mi ni padalo na pamet da mozda postoji),ali vidim da stoji "Unrestricted".
Nemam predstavu kako radi kada nije (kao sto ja ne mogu da procenim razliku u rezoluciji i osvezenju), ali radi dobro:)
 
s23 serija ima problem sa kamerom samo na s23 i s23 plus modelima? s23 ultra nema problema?
Drugar ima s23 i kad se protrese kod kamere stabilizacija se dosta cuje!! to je normalno? nema problema i ne kvari se (recimo ako bi imao malecki pad) ?
Razmisljam o prelasku sa iphona 12pro na s23. mozda i s23 ultra ako mi velicina bude odgovarala
 
Normalno je da se čuje jer tada elektromagneti ne rade, tako se štedi baterija, upali kameru pa tresi, videćeš da se ne čuje više ništa.
 
s23 serija ima problem sa kamerom samo na s23 i s23 plus modelima? s23 ultra nema problema?
Drugar ima s23 i kad se protrese kod kamere stabilizacija se dosta cuje!! to je normalno? nema problema i ne kvari se (recimo ako bi imao malecki pad) ?
Razmisljam o prelasku sa iphona 12pro na s23. mozda i s23 ultra ako mi velicina bude odgovarala
Nikakvih problem sa kamerom na s23 nemam
 
Осећам да сам некако дужан да кажем да ми је уређај замењен за нов. Дефинитивно је имао проблем са фокусом, тачније камера направи добар фокус (ауто или мануелно свеједно) али приликом самог "окидања" некако испадне из тог фокуса и направи никакву фотографију. Нов уређај ради како треба и фотографије су доброг квалитета. Наравно ако се потрудите у ПРО или RAW моду са подешавањима може да се добити много више.
 
Осећам да сам некако дужан да кажем да ми је уређај замењен за нов. Дефинитивно је имао проблем са фокусом, тачније камера направи добар фокус (ауто или мануелно свеједно) али приликом самог "окидања" некако испадне из тог фокуса и направи никакву фотографију. Нов уређај ради како треба и фотографије су доброг квалитета. Наравно ако се потрудите у ПРО или RAW моду са подешавањима може да се добити много више.
Како си успео да избоксујеш нови уређај, такве ствари је јако тешко доказати? Свака част.
Који провајдер?
 
Како си успео да избоксујеш нови уређај, такве ствари је јако тешко доказати? Свака част.
Који провајдер?
Уређај сам рекламирао после 3-4 дана од преузимања. Исти сам купио за кеш. Написао сам шта се дешава и да нећу да се уређај поправља већ да се замени новим (или уз моју доплату за С24 ултра када буде доступан) или врати новац. Четврти дан су ми јавили да ће уређај бити замењен за други. Проблем је лако уочљив..највише на фотографијама од 50 мегапиксела (ту је најчешћи блур).
 
Poslednja izmena:
Код кога си купио? Да направимо човеку рекламу 😉
 
U roku od 14 dana moraju da odgovore ili vrate novac. Nema tu mnogo polemike jer moze inspekcija na vrata momentalno.
 
По Закону о заштити потрошача можете да вратите било који производ у року од 14 дана од датума на фискалном рачуну, чак и без икакве рекламације. Кажете да вам се не свиђа и продавац мора да прихвати производ и врати паре.
Ово се колико знам стриктно поштује, тако да када купите телефон легално, изакајте све живо у првих десетак дана, да можете да вратите ако видите да нешто не ваља.
 
По Закону о заштити потрошача можете да вратите било који производ у року од 14 дана од датума на фискалном рачуну, чак и без икакве рекламације. Кажете да вам се не свиђа и продавац мора да прихвати производ и врати паре.
Ово се колико знам стриктно поштује, тако да када купите телефон легално, изакајте све живо у првих десетак дана, да можете да вратите ако видите да нешто не ваља.
Ovo vazi ako se kupi online. Provereno.
Mislim u slucaju da se predomislis bez reklamacije.
 
Poslednja izmena:
Мени у Yettel-у нису хтели да замене физички оштећен телефон. Додуше, био је отворен кад сам га купио, али опет. Не миришем их од тад, мислим на дотичног оператера. Зато ме је занимало који је оператер заменио уређај.
 
По Закону о заштити потрошача можете да вратите било који производ у року од 14 дана од датума на фискалном рачуну, чак и без икакве рекламације. Кажете да вам се не свиђа и продавац мора да прихвати производ и врати паре.
Ово се колико знам стриктно поштује, тако да када купите телефон легално, изакајте све живо у првих десетак дана, да можете да вратите ако видите да нешто не ваља.
To vazi samo za Online kupovinu
 
To vazi samo za Online kupovinu
У праву си, члан 27:

Онда је јасно, купиш онлајн и имаш 14 дана да претресеш да ли телефон који си купио има неку фалинку са којом би уз гаранцију била лутрија да ли ће је решити. Милион пута боље него да купиш у продавници/пословници "јер хоћеш прво да га провериш пола сата".
 
Уређај сам рекламирао после 3-4 дана од преузимања. Исти сам купио за кеш. Написао сам шта се дешава и да нећу да се уређај поправља већ да се замени новим (или уз моју доплату за С24 ултра када буде доступан) или врати новац. Четврти дан су ми јавили да ће уређај бити замењен за други. Проблем је лако уочљив..највише на фотографијама од 50 мегапиксела (ту је најчешћи блур).
Aj okači neku sliku koja ima taj blur.
 
Može li da se namesti raspored/prikaz slova (č ć š ž) na samsung tastaturi, bez da moram da zadržim tapkanje, nego da su stalno vidljiva?
 
Подесиш српски layout, после само на спејс тастер свајпујеш између инсталираних layout-а.
 
Ne moze. Zadrzavanjem se dobijaju nasi karakteri. Barem ja nisam na Samaung tastaturi uspeo da podesim to.
 
Može li da se namesti raspored/prikaz slova (č ć š ž) na samsung tastaturi, bez da moram da zadržim tapkanje, nego da su stalno vidljiva?
Скини "Keys Cafe" са Good Lock, можеш да направиш тастатуру од "нуле" ако те не мрзи..
 
Nazad
Vrh Dno