Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Link expired, uklonili ga izgleda na vreme.
 
Evo sada i meni radi, a čudna stvar jer kada sam pisao post, probao sam sa tableta i pisalo je da je istekao.
 
Elon i njegovo pametno upravljanje. Na tabletu se uloguj prvo na tviter, pa probaj opet, trebalo bi da radi. Mislim da ne dozvoljava pregled komentara/sadrzaja ako nisi ulogovan, da bi sprecio AI da skida informacija.
 
Ne znam što jurite te linkove kad imate na galaxy store, kao i nove quick share sa s24 za non galaxy devices.
 
Ne znam šta bih ti rekao, ja instalirao... Screenshot_20240129_201455_Galaxy Store.jpgScreenshot_20240129_201359_Galaxy Store.jpg
 
Ja koliko sam razumeo link koji je postavljen je za nadogradnju One UI, a ne za quick share. Preko quick shara je link postavljen.
 
Nema i meni stoji ta verzija 05.5..ne dolazi svima def u isto vreme...glupost 🥲
 
Управо сам инсталирао One UI home заборавим да проверим датотеку пре downloada. Virustotal даје позитивност на неке ставке тачније 1. Да ли је могуће да је малвер или може бити лажна позитивност?
 
Ja sam blesav ili šta… gde da jurim neko podešavanje da konstantno koristi net ako je uključen? Kao da ide u neki sleep mode. Npr def sam primetio da mi Samsung mail ne radi po push principu već bukvalno kad udjem u app i manuelno osvezim prikaz… kao da je naučio moj obrazac korišćenja pa posle radnog vremena ili duzeg stand by perioda ne pokreće net. Isti problem je i na wifi i na mobilnim podacima.
 
Управо сам инсталирао One UI home заборавим да проверим датотеку пре downloada. Virustotal даје позитивност на неке ставке тачније 1. Да ли је могуће да је малвер или може бити лажна позитивност?

Dijagnostika aplikacija iz Samsung Members ne izlistava ništa kao pretnju sigurnosti. Instalirana nadogradnja sa linka sa prethodne strane. Nema pretnji za sigurnost ali ne vidim ni neki bitan boljitak, vi?
 
Dijagnostika aplikacija iz Samsung Members ne izlistava ništa kao pretnju sigurnosti. Instalirana nadogradnja sa linka sa prethodne strane. Nema pretnji za sigurnost ali ne vidim ni neki bitan boljitak, vi?
Nista bolje, sve isto kao i do sad
 
Ja sam blesav ili šta… gde da jurim neko podešavanje da konstantno koristi net ako je uključen? Kao da ide u neki sleep mode. Npr def sam primetio da mi Samsung mail ne radi po push principu već bukvalno kad udjem u app i manuelno osvezim prikaz… kao da je naučio moj obrazac korišćenja pa posle radnog vremena ili duzeg stand by perioda ne pokreće net. Isti problem je i na wifi i na mobilnim podacima.
Tako ti je to u android svetu. Notifikacije kasne...
 
Ja koliko sam razumeo link koji je postavljen je za nadogradnju One UI, a ne za quick share. Preko quick shara je link postavljen.
Quick share je sada update-ovan tako da možeš da deliš sa ostalim non Samsung telefonima i to na velikim brzinama. Ne znam što je toliko teško pročitati opis na screenshotu koji sam postavio.
 

Da S23 Ultra i iphone imaju isti PWM, to "neće da bude" (pogledati od 6:03)


Ovo je post iz S24 teme, ali da ne nastavljam diskusiju tamo.
Znao sam sta je pwm ali nisam znao da na nekom (pogotovo premium) telefonu frekvencija moze biti ovako niska i da u nekim slucajevima moze izazvati glavobolju, mucnine i sl...
Zasto ovo pisem, pa u poslednja 2-3 meseca gotovo svakodnevno imam glavobolje, doduse s23u koristim od maja i ne mora da znaci da ima veze sa istim, samo bih voleo da znam ako ima sta od podesavanja ili nacina koriscenja koje uticu na pwm. Videh negde da ima aplikacija Galaxy Max Hz, kojom se moze ograniciti min i max refresh rate, da li se time nesto postize?
 
Ako duže gledaš u telefon do toga je. Mene su oči pekle posle malo intenzivnijeg korišćenja S22U, a S23U ima isti ekran. Pre toga sa Mi 10 nisam imao problema, a ni sada sa 14PM.

Mislim da nema tu pomoći, ili menjaj telefon ili ne gledaj dugo u ekran.
 
Jel se ovaj problem javlja samo kod Ultra modela ili i kod obicnog/+? Prvi put cujem za ovu pojavu...
 
Jel se ovaj problem javlja samo kod Ultra modela ili i kod obicnog/+? Prvi put cujem za ovu pojavu...
Meni je PWM nešto kao ADHD ili tako neka moderna bolest.

dok niko nije znao za to, nikog nije bolela glava.
sada kad je PWM malo poznat, svi odjednom imaju problema 😁

šalim se, ne znam, možda ljudi stvarno primećuju, ja lično nikad.
doduše na računarima i telefonima sam godinama tako da sam možda navikao, možda mi ne smeta.

uglavnom svi Samsunzi su isti, tek sad s24 serija ima veći pwm, oko 480 čini mi se koliko su bili neki testovi.
 
Ovo je post iz S24 teme, ali da ne nastavljam diskusiju tamo.
Znao sam sta je pwm ali nisam znao da na nekom (pogotovo premium) telefonu frekvencija moze biti ovako niska i da u nekim slucajevima moze izazvati glavobolju, mucnine i sl...
Zasto ovo pisem, pa u poslednja 2-3 meseca gotovo svakodnevno imam glavobolje, doduse s23u koristim od maja i ne mora da znaci da ima veze sa istim, samo bih voleo da znam ako ima sta od podesavanja ili nacina koriscenja koje uticu na pwm. Videh negde da ima aplikacija Galaxy Max Hz, kojom se moze ograniciti min i max refresh rate, da li se time nesto postize?
Nisu svi ljudi podjednako osetljivi na pwm, mnogi, među kojima sam i ja, apsolutno ne osećaju ovo treperenje, ali ako te glava boli svakodnevno, proveri vid, to su prvi simptomi kvarenja dioptrije.
 
Pwm је јако лош на ултри 23..и неће да мењају уређај због тог проблема, колега је писао молбу у А1 одбили су га после 5 дана од куповине. Треба да се информишете пре куповине је одговор. Свеједно човек је поднео тужбу јер се због истог проблема телефони мењају у ЕУ (Аустрија), док се у Србији бахате....
Некоме смета некоме не, али већини смета а они не знају од чега им је мука...
 
Ok mucnine nemam, ponekad peckanje ociju i zamucenje vida, ali to moze da bude od umora jer je obicno uvece...
 
Nazad
Vrh Dno