Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Evo opet da se javim vezano za preorder u Mtsu...zvali su me pre 10ak minuta da mi saopšte da ću čekati još mesec dana na isporuku telefona očekuju ga oko 10og Aprila..znaci čekanje 2 meseca.. ili sledeće opcije..
1. 8/256gb I poklon maskica ili punjač
2. Da čekam još tih mesec dana 🤣
3. Da poniste zahtev i vrate uplatu avansa.
I sta sad raditi? Čekao mesec da čekam još mesec?
 
Da li telefon sa intrancionalnom garancijom moze da ostvari garanciju na teritoriji srbije ili se to samo odnoai na zemlje EU?Posto ima dosta telefona koji se nude na kp sa tom internacionalnom garancijom.
Po onome sto ja znam a tice se S20 ultra kada sam imao, servisi ovlasceni kod nas nisu hteli da mi poprave kameru, cak i kad sam hteo da platim, van garancije EU, Jednostavno su rekli samo telefoni kupljeni u Srbiji.
 
Evo opet da se javim vezano za preorder u Mtsu...zvali su me pre 10ak minuta da mi saopšte da ću čekati još mesec dana na isporuku telefona očekuju ga oko 10og Aprila..znaci čekanje 2 meseca.. ili sledeće opcije..
1. 8/256gb I poklon maskica ili punjač
2. Da čekam još tih mesec dana 🤣
3. Da poniste zahtev i vrate uplatu avansa.
I sta sad raditi? Čekao mesec da čekam još mesec?
2. Čekaj još mesec dana.
☝️ Pod pretpostavkom da ti nije hića za telefon, i da želiš da ga koristiš par godina, značiće to verovatno više što ćeš imati 512GB, nego što ćeš mesec dana ranije dobiti 256.
 
Evo opet da se javim vezano za preorder u Mtsu...zvali su me pre 10ak minuta da mi saopšte da ću čekati još mesec dana na isporuku telefona očekuju ga oko 10og Aprila..znaci čekanje 2 meseca.. ili sledeće opcije..
1. 8/256gb I poklon maskica ili punjač
2. Da čekam još tih mesec dana 🤣
3. Da poniste zahtev i vrate uplatu avansa.
I sta sad raditi? Čekao mesec da čekam još mesec?
Opcija 4. cekaj telefon i trazi poklon. Smaraj ih, pregovaraj, sta te briga kad su nesposobni.
 
Koliko vidim u podešavanjima, može se dodeliti do 8 gb skladistene memorije RAM-u pa će verovatno i to uticati na životni vek telefona i komfora u radu. Možda je nvme malo sporiji od rama ali verujem da više znači dodatni kapacitet u slučaju da zafali.
 
Evo opet da se javim vezano za preorder u Mtsu...zvali su me pre 10ak minuta da mi saopšte da ću čekati još mesec dana na isporuku telefona očekuju ga oko 10og Aprila..znaci čekanje 2 meseca.. ili sledeće opcije..
1. 8/256gb I poklon maskica ili punjač
2. Da čekam još tih mesec dana 🤣
3. Da poniste zahtev i vrate uplatu avansa.
I sta sad raditi? Čekao mesec da čekam još mesec?
Angažuj neku advokatsku kancelariju da im pošalju zvanični mail i zvace te za 2 dana da ti kažu kako se dogodilo čudo nebesko, slučajno imaju jedan od 512gb na stanju jer je bio u magacinu baš tamo gde niko nije gledao a zamisli, na njemu piše tvoje ime he he pa dal je moguće...
 
Možda je nvme malo sporiji od rama ali verujem da više znači dodatni kapacitet u slučaju da zafali.
Znajući kakve su razlike u brzinama čitanja i pisanja bile ranije, između DDR memorije i ostalih memorija, razlika u brzinama se sigurno meri u desetinama, ako ne stotinama puta. No, u svakodnevnom radu razlika verovatno neće biti tako primetna.
 
Mnogo me nervira sto jos od kad je uveden 4k i 60fps u Samsung nema opcije da kad krenem da snimam glavnom u 4k 60fps mogu da prebacim U TOKU SNIMANJA na neki drugi senzor vec koji izaberem na pocetku sa njim samo mogu da snimam.To me nervira jos od s20 ultra.Na fullhd 60gps moze a na 4k ne.
Inace stabilizacija kvalitet snimka sve je odlicno.
 
^ Može na 4k 30 frejma da se prebacuje. I ja sam o ovome pisao ranije i potajno se nadam da će i to da ubace 😊
 
Mislis kao na ajfonu? Meni se samo prikaze ona notifikacija mala i zasvetli okvir ekrana jer mi je tsko podeseno
 
Evo opet da se javim vezano za preorder u Mtsu...zvali su me pre 10ak minuta da mi saopšte da ću čekati još mesec dana na isporuku telefona očekuju ga oko 10og Aprila..znaci čekanje 2 meseca.. ili sledeće opcije..
1. 8/256gb I poklon maskica ili punjač
2. Da čekam još tih mesec dana 🤣
3. Da poniste zahtev i vrate uplatu avansa.
I sta sad raditi? Čekao mesec da čekam još mesec?
Uzmi 256gb , punjač i još 15-20 hiljada manje platiš .
 
^ Probaj ovako. Uđi u podešavanja aplikacije za koju ne želiš da ti pali ekran,pa otčekiraj ovu prvu opciju,za zaključan ekran.

Ps. Viber ćeš morati u samoj aplikaciji da to isključiš da ne budi ekran
 

Prilozi

  • Screenshot_20230308_160956_Settings.jpg
    Screenshot_20230308_160956_Settings.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 36
Pa to podesavas u samim aplikacijama, evo viber kao primer
 

Prilozi

  • Screenshot_20230308_161057_Viber.jpg
    Screenshot_20230308_161057_Viber.jpg
    200 KB · Pregleda: 36
Koliko vidim u podešavanjima, može se dodeliti do 8 gb skladistene memorije RAM-u pa će verovatno i to uticati na životni vek telefona i komfora u radu. Možda je nvme malo sporiji od rama ali verujem da više znači dodatni kapacitet u slučaju da zafali.
Neće nikad zafaliti.
 
Pitao sam ih ako se odlučim za 256 jel cena telefona manja..nije ista je kao za 512
da, zato što je u priorderu ta cena 512 modela bila ustvari cena 256. A 256 nije imao nižu cenu, pa se bezveze odreći razlike od 150-200€ i duple memorije, da bi ga dobio mesec dana pre. Glupa situacija, šta ćeš, ali misim da se, dugoročno gledano, isplati čekati 512.
 
Ja bih onda sačekao ipak je 512GB verzija a to nijedna maskica niti punjač ne mogu da nadomeste.
 
Pa stigao i pre zvaničnog preordera što je retkost.
 
A1 ove godine ga je baš obelio po pitanju S23 serije. 02.02.2023,uređaj sam imao u rukama 😊
 
A1 se baš pokazao ove godine,kod mene je telefon bio 06.02 🤗😁
 
Nazad
Vrh Dno