Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Pitao sam ih ako se odlučim za 256 jel cena telefona manja..nije ista je kao za 512
Au , potpuno zaboravih da si ti još u "preorderu" 😳😳😳. Stvarno nema smisla .
.... Mislio sam po sadašnjim cenama pa da još i uštediš . Inače imam obe verzije 256 i 512 = apsolutni nikakve razlike nema u radu / bilo čemu . A to 8 VS 12 gb RAM-a je samo "trip" u glavi jer većina korisnika Androida ne shvata da RAM Memorija na Android telefonu nije isto što i RAM na Windows PC ili recimo pogledajmo RAM od 6Gb na iPhone 14 Pro Max ... E sad jedino ono WOW 512GB Efekat .
Ja bi na tvom mestu probao da se još malo "natežem" sa njima tipa tražeći popust na pretplatu. Ako ništa čekao bi taj koji sam naručio.
 
Poslednja izmena:
Narucio u mts-u 2.2. telefon stigao 10.2. Nisu ni oni bili losi u prvom krugu. Mislim da je jedino yettel kasnio.
 
Ps. Viber ćeš morati u samoj aplikaciji da to isključiš da ne budi ekran

Bravo, to je bio problem, sve ostalo je podešeno kako treba. Ni na kraj pameti da Vajber ima posebnu opciju za to, mada mi se čini da na Asusu ne overrideuje settings telefona i da mi se ekran svakako nije palio kad stigne nova poruka.
 
Mnogo me nervira sto jos od kad je uveden 4k i 60fps u Samsung nema opcije da kad krenem da snimam glavnom u 4k 60fps mogu da prebacim U TOKU SNIMANJA na neki drugi senzor vec koji izaberem na pocetku sa njim samo mogu da snimam.To me nervira jos od s20 ultra.Na fullhd 60gps moze a na 4k ne.
Inace stabilizacija kvalitet snimka sve je odlicno.

S20 ultra nije imao na svim kamerama 4k 60fps,to je krenulo od s21 ultra.Znaci nisu nista promenili od njega tako je isto i na s21 ultra.
 
Stigla Nilkin maskica.Odlicna je.Inace ne mogu da verujem da je stigla posle 10 dana(aliekspres je u pitanju).
 

Prilozi

  • Screenshot_20230308_183210_AliExpress.jpg
    Screenshot_20230308_183210_AliExpress.jpg
    59.5 KB · Pregleda: 130
Screenshot_20230308_191641_Samsung Internet.jpg
Nek mi neko objasni sad kad telefoni ne dolaze sa punjacem usb-c ulaz drugaciji,dal moze se povezati sa sluskama koje su os samsung s20 ili moram kupiti ove od samsunga s22?
 
Kupi zicane i ubaci dongle usbc to 3.5mm.

Verovatno imas zicane neke po kuci, talo da samo sa dongle-om mozes da prodjes.
Nece svaki dongle raditi, samsungov od 2500 dinara radi.
 
Pogledajte prilog 379879
Nek mi neko objasni sad kad telefoni ne dolaze sa punjacem usb-c ulaz drugaciji,dal moze se povezati sa sluskama koje su os samsung s20 ili moram kupiti ove od samsunga s22?
Radiće bez problema, type c je type c.
Kupi zicane i ubaci dongle usbc to 3.5mm.

Verovatno imas zicane neke po kuci, talo da samo sa dongle-om mozes da prodjes.
Nece svaki dongle raditi, samsungov od 2500 dinara radi.
Ne treba mu dongle jer su ovo sluške na type c, ne na 3.5mm audio jack.
 
Nisam siguran,jel sam samsungom s20 punio punjacem od samsung a32 4g i moglo je puniti,neznam poentu kakoje mogao puniti kad je na samsung s20 punjacu imao osa obe strane usb c port
Kablic sa oba usb c porta
 
Nisam siguran,jel sam samsungom s20 punio punjacem od samsung a32 4g i moglo je puniti,neznam poentu kakoje mogao puniti kad je na samsung s20 punjacu imao osa obe strane usb c port
Kablic sa oba usb c porta
Punjač je nebitan. Mislim nebitan, noviji punjači odnosno jači punjači imaju na oba kraja type c jer type c može jaču snagu da izbaci, 200w i više, dok je običan type a ne može ni približno.
To svakako nema veze sa slušalicama.
Ako su type c, radiće na svakom telefonu, uređaju, laptopu, koji ima type c.
 
20230308_205624.jpgAko neko moze nek izbaci sliku poredjenja radi sa s23U, S20+.
 
Čuva i obrađuje informaciju sa 50, odnosno 200 miliona pojedinačnih piksela, za razliku od standardnog moda gde se informacija, zbog grupisanja piksela, prikuplja sa 12 miliona (većih) "piksela", tj. grupa piksela.
Da li tebi slika potamni kada se fotografija obradi Kod mene da.Pa se pitam jel i ostali korisnici imaju taj problem ili je to sasvim normalno? 🤔
 
Да ли је неко овде пробао да стави заштитно стакло (самолепиво) и да након тога учита (упише) отиске прста? Сви причају како ниједно стакло осим WD не ради тј. Не препознаје телефон отисак осим фолија.
Али овај видео ми даје наду да заправо има још решења бар за не ултра моделе са равним стаклом.
Ја планирам да купим Ѕ23 обичан кад се цена мало "охлади" а до тад ћу да наручим са "Алија" 3-4 различитих стакала па ћу да испробам са којим ради и како. Али имам наде да ће заштита моћи да се реши за свега пар евра и да ради отисак.
 
Ovo je softver obradio. Ne može tako da slika kamera. Ubačena slika.
I da i ne. Sve je softver, ali nije montaža i nalepljena druga slika. Neko je linkovao donji link koji lepo objašnjava šta može biti po sredi.

Da li tebi slika potamni kada se fotografija obradi Kod mene da.Pa se pitam jel i ostali korisnici imaju taj problem ili je to sasvim normalno? 🤔
Nisam nešto fotkao na 200, a sada ove test koje sam uradio mi 200 ispade i svetlija, ali sam okinuo na automatici, pa je 200 bila na 1/20, a 12Mp na 1/25, dakle manje svetla, što objašnjava što je bila tamnija.

200Mp traži više svetla, jer su pixeli "manji", tj. ne grupišu se, ali ako radiš na automatici trebalo bi da budu slični rezultati.

Levo je 200, desno 12.
Da ne kačim 25MB sada 😅
 

Prilozi

  • Screenshot_20230309_003950_Gallery.png
    Screenshot_20230309_003950_Gallery.png
    1.7 MB · Pregleda: 135
Poslednja izmena:
Info koju sam dobio od jutros, ako je još nekome relevantna, je da MTS još uvek čeka zalihe za isporuku preorder telefona. Ja sam doduše pretposlednji dan poručio S23U (zeleni pride), tako da hronološki se isporučuje i tako ću i doći na red... :) Ima uskoro mesec dana od dana porudžbine, nisam se nadao iskreno tome. Nije mi žurba, uz Note 10+ naročito, ali pošto sam dugo i vagao da li je vredno raditi upgrade, ovo me je dosta smorilo. Prilično neozbilja situacija, do koga god da je.
 
Info koju sam dobio od jutros, ako je još nekome relevantna, je da MTS još uvek čeka zalihe za isporuku preorder telefona. Ja sam doduše pretposlednji dan poručio S23U (zeleni pride), tako da hronološki se isporučuje i tako ću i doći na red... :) Ima uskoro mesec dana od dana porudžbine, nisam se nadao iskreno tome. Nije mi žurba, uz Note 10+ naročito, ali pošto sam dugo i vagao da li je vredno raditi upgrade, ovo me je dosta smorilo. Prilično neozbilja situacija, do koga god da je.
Наводе ли датум када очекују нову испоруку? Ја сам у идентичној ситуацији, па да им не шаљем упит, када већ видим каква је ситуација.
 
Obaveštavaju me da će me obavestiti. Klovnovi. :)
 
Da se i ja pohvalim, posle 3 nedelje cekanja na tel, kod "mog" prodavca mobilnih-i nemanja, uzeh s23 plus preko mts-a. Boja je svih bilo, pazario sam zelenu, koja je prelepa, jer je neodredjena sto mi se svidja. Tel mi je super, bat meni drzi i dva dana, sto mi je slicno kao na prethodnom s21 fe. Za pocetak uzeh kod njih neke dve maskice koje su isle u paru i ok su. Providna i plava, obe silikon. Zast. staklo odmah stavio u lokalnoj radnji opreme i otisak prsta radi dobro-cak i u mraku, za sta sam strepeo. Posto na zeninom s21 plus ne radi najbolje sa staklom, ali to njoj ne smeta. Generalno prezadovoljan sa tel. imao sam manji update od nekih 300 mb i idemo dalje.
 
Ja isto čekam april ili maj, pa da uzmem Ultricu za pristojni novac, keš. Ima da padne na 950-1000€, već sada je oko 1150€ na oglasima 😌 Kod operatera 1400€ pa na gore i još avans 😂
 
Da ne bude da sve radi :). Jutros na 20-ak procenata baterije, uključen mobile data prenos podataka, šta god da pokrenem vezano za internet ne radi. Pobijem sve procese u pozadini, opet neće. Startujem jednu random apk, opet sve pobijem, probam ponovo, sve proradilo. Nemoj da mu se više desilo ovo inače ima drugačije da pričamo :D.
 
Da li je neko skoro uzimao Ultru preko A1. Zanima me da li ih imaju na stanju?
 
Da ne bude da sve radi :). Jutros na 20-ak procenata baterije, uključen mobile data prenos podataka, šta god da pokrenem vezano za internet ne radi. Pobijem sve procese u pozadini, opet neće. Startujem jednu random apk, opet sve pobijem, probam ponovo, sve proradilo. Nemoj da mu se više desilo ovo inače ima drugačije da pričamo :D.
Kako si imao probleme sa S22U ovo je maciji kašalj na S23U 😀
 
A1
 

Prilozi

  • Screenshot_20230309_112330_Software update.jpg
    Screenshot_20230309_112330_Software update.jpg
    87.9 KB · Pregleda: 87
Zast. staklo odmah stavio u lokalnoj radnji opreme i otisak prsta radi dobro-cak i u mraku, za sta sam strepeo. Posto na zeninom s21 plus ne radi najbolje sa staklom, ali to njoj ne smeta.
Čestitke na prinovi 🙂
S23U nema optički senzor za otisak prsta, već ultrazvučni, tako da mu je svejedno koje je doba dana. A optički su obasjavali taj deo oko senzora, tako da je i tu bilo svejedno u pogledu doba dana. Jedino kada je zaštitno stalo loše, pa reflektuje svetlo nazad i to zbunjuje senzor. A face ID može slabije u mraku.
 
Nazad
Vrh Dno