Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Još jedan bug kod novog rom-a... ako prebacim slike iz memorije telefona na sd karticu npr u isti folder dcim "stock" galerija ih ne otvara.... vidi ih samo kao crne "thumbnailse" ali se ne vide slike nikako.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Još jedan bug kod novog rom-a... ako prebacim slike iz memorije telefona na sd karticu npr u isti folder dcim "stock" galerija ih ne otvara.... vidi ih samo kao crne "thumbnailse" ali se ne vide slike nikako.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

Ja nemam tih problema, vrvt je do tvog telefona nesto :)
 
Pa u ostalim "galerijama" radi, samo na stock neće.....
Evo kako izgleda
9abec8ac12ae11ffa633f07c9d1a05a3.jpg


Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Stavio i ja 6.0.1
Za sada koliko sam cackao telefon nisam primetio neke bagove.


Beyond Genius Lies Insanity
 
To na samsung telefonima nije moguce zato ja vise nikad necu izabrati samsung.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
E, vala, i ja vise necu uzimati Samsung. A i ovaj ću sad da probam da zamenim.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Da li moze nekako da se izbrise update koji jos nije instaliran!?
Da ne zauzima memoriju.
Stoji mi ikonica u notification baru, ali nema sanse da se skloni.
Pozz

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Kako da vidim za koje trziste je radjen telefon. Par ljudi iz mog okruzenja su odavno dobiki update na 6.0.1 ja nisam jos uvek. Model je j500h

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Ja nisam stigao ali obavezno vracam na 5.x.x verziju..... 6- ica samo zbog ovog sranja s ekternom memorijom je užas.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Bekap pa odin i fleš rom sa sammobile......

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Jel moze blize objasnjenje? :)
Moze i na PP ako je problem

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Sve što ima 5.1.1 ima i sada na 6.0.1 što se tiče prebacivanja dela aplikacije na sd card.
Screenshot.png
 
Poslednja izmena:
Da ali pola programa nikako da napravim da rade i dobiju "ovlašćenja" za sd..... npr. Titanium bekap....koji mi je najbitniji i link2sd.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se vratio na 5.1 jer 6.0 mnogo sporo radi, manje baterija traje, cekam sledeci apdejt kojim ce valjda to ispraviti
 
Sve što ima 5.1.1 ima i sada na 6.0.1 što se tiče prebacivanja dela aplikacije na sd card.
Pogledajte prilog 213656

Da, mogu da se prebace ali to se ne vidi odmah kada udjes u menadzer aplikacija koje sve aplikacije mogu da se prebace na sd. Nego moras da udjes u svaku aplikaciju posebno da vidis jel dostupno prebacivanje na sd. I to ne bi bio toliki problem da svaki put kada se azuriraju aplikacije one se vrate na memoriju telefona, a azuriraju se skoro svaki dan, i ja sada trebam svaki dan da se bavim prebacivanjem aplikacija na sd, da ulazim u aplikacije da proverim da se neka nije azurirala i vratila na memoriju telefona itd. Pre mesec dana sam napisao da nemam problema sa update-om ali sada posle mesec dana koriscenja mogu da kazem da sa ovim update-om nista nisam dobio, pa cak ni vizuelno nije lepsi, a nikako nije ni funkcionalan! A izgubio sam oko 100 slika koje nznm kako su se obrisale kontam da su to slike koje su bile u memoriji tel, imam dosta slika nisam ni gledao dal neka fali do danas. I pored svega oduzima jos dodatni 1gb pored i onako malo memorije. Bezveze su radili update za ovaj telefon, samo su pokvarili utisak. I samo da kazem da nisam od onih koji odmah pljuju nesto novo, znate na koje likove mislim.
 
Poslednja izmena:
sm-j5007 iz 2015 imam jedan problem naime telefon nema rds funkciju kod slusanja fm radia, da li to moze softverski da se reši i jos jedna stvar kad se uđe u opciju za pozivanje nema opcije video poziva vec stoji opcija slanja sms poruka da li mozei to nekim softverski resenjem moze da se popravi ili instalacijom nekog drugog Firmware.meni pokazuje da je za region Tajvan ,hvala na odgovoru
 
Nikola u potpunosti delim tvoje misljenje, ovo ce mi biti prvi telefon koji cu da downgade-ujem.

Moja verzija je iz Telenora Sm J-500 FN

Da li neko zna koju 5.1.1. verziju Firmware-a da skinem sa Sammobile? Nema Srbija i Telenor u ponudi, i da li okidam Knox posle downgrade-a?
 
+1 i mene zanima koju verziju 5.x.x da skinem....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Cao ljudi,
Ni sam ne znam zasto sam skinuo upgrade na Marshmallow, zauzima mi dragoceni prostor, a ne mogu da ga se otarasim.
Nisam instalirao 6.0.1, ali mi stalno stoji notifikacija koja me podseca na to.

Da li cu dobiti nesto hard resetom? Odnosno da li ce taj download da se izbrise kada se uradi hard reset?

Hvala puno na pomoci
 
Ja sam skinuo 5.1.1. sa samsung-firmware.org i flesovao ga preko Odin-a, radi sve brzo kao i pre, samo imam isti problem kao i manians, skinuo mi je update za 6icu i nisam ga instalirao, pa trazim gde da ga obrisem...
 
A sada jedna zanimljiva stvar, rutovao sam telefon sa KingRoot aplikacijom, direktno na telefonu i root je odradjen a Knox nije okinut!

Problem je sto mi se root nekada izgubi kada restartujem telefon, ali aplikacije kojima sam dao root privilegije rade. Na primer ES explorer mi uredno dopusta da mrsim po sistemu.
Tako da sam obrisao file Update.zip koji se nalazio u OTA folderu (ne moze da se vidi bez root-a), evo i slike




screenshot software
 
Instalirao i ja taj famozni marshmallow, telefon je brz kao ranije, memorije imam isto kao ranije a baterija mi traje jos i duze.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Ne znam, ne znam ni kako da vidim koja je zemlja. Ovo mi je oficijalni update, nisam skidao i flesovao sam rom.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Vrh Dno