Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Jel primetio neko da brže troši ovaj rom bateriju, ja sam ubacio portugalski 6.0.1 indijski nisam mogao da skinem..... ali je osetno brže istroši.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

Meni je baterija barem ista a mozda i malo bolja nego ranije.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Kako ste zadovoljni kamerom?
Moze da napravi korektne snimke. Po danu je uglavnom super, uvece uglavnom nije. Malo je ogoljena sama Camera aplikacija (nema hdr i nema previse podesavanja) ali verujem da se to moze resiti third party kamera aplikacijama sa prodavnice. (Neka me neko ispravi ako gresim, nisam ovo probao jer mi je i ovako dobra.)

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Još jedan bug s našao..... kad idem na bilo koju app koja ima upload slika..... npr. Tapatalk ili fb.... prvi put ponudi opciju da se izabere galerija, dropbox ali nema kao kod ranijih verzija ono jednom ili stalno..... i posle toga kad izađem pa ponovo uđem u isti program recimo tapatalk kad idem na ono za upload odma mi otvara dropbox ili ono što sam kliknuo prvi put..... kako je kod vas ostalih?

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Treba mi savet. Treba supruzi da kupim telefon i najverovatnije će da bude J5. Ima li neke velike razlike između modela za 2015. I 2016.? Ona je do nedavno koristila galaxy S2 i bila je zadovoljna. Razlika u ceni je oko 50 eur a ako je razlika mala tj. za nju kao nezahtevnog korisnika neprimetna voleo bih da sačuvam 50 eur
 
Mislim da je model za 2016-tu mnogo bolji i da vredi razlike u ceni, pogotovo ako će se koristiti sledećih godinu - dve. Više RAM-a, interne memorije, jača baterija, 6.0 MM iz kutije, kamere baš solidne... Ja sam ćerki kupio, prezadovoljna je telefonom, od naših lokalnih dilera, platio ga 190€, čini mi se da je izdanje 2015 po oglasima 150€.
 
2015 po oglasima ide 150e nov....
Ja sam uzeo 15 dana star za 120 i u principu sam zadovoljan..... mada da sam u situaciji dodao bi tih 50e više i uzeo noviji model koji je koliko vidim približniji po karakteristikama sa j7....
Pazi ovako.... tih pola gb ram-znači i vredi tih 50e.....
Iz ličnig primera imam običan s3 (1gb ram) i s3 neo (1,5gb ram) i mogu dabti kažem da ima razlike jer sam imao prilike da ih paralelno koristim..... u ovom slučaju kod j5 i ekran je malo veći pa ako si u situaciji da uzmeš skuplji ne razmišljaj nego uzimaj.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
50e pola giga rama ? Dal si ozbiljan

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Plus metalne ivice, mislim da se isplati.
 
plus 8gb vise interne memorije,tj 16gb!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Plus fino jača baterija na 2016 modelu, to je kod mene prednost, a razlika je već sada 30-40e. Vredi razlika.
 
A realno za prosecnog korisnika ce i 2015 zavrsiti posao sasvim korentno a i ostace ti 50e u dzepu

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kamera ista kod oba modela? I ja planiram da uzmem ženi telefon, a njoj je baš kamera presudna. Bitnije joj je to od količine RAM ili procesora, a znam da će svaki novi telefon da joj bude veliki hardverski napredak s obzirom da još koristi prastari jednojezgarni Huawei sa 512mb.

Dvoumim se između Xiaomi Redmi 3s (oko 140e preko oglasa) i Galaxy J5 (2015 za oko 150e). J5 2016 mi je preskup a i žena ne bi htela veliki telefon, čak misli da je i 5" mnogo (naravno da znam da nije, ja nosim 5,5" ali to je njen stav).
Xiaomi ima bolji hardver "ispod haube" ali J5 (2015) bi trebalo da ima solidno bolji fotoaparat, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Imam ja j5 2016 i prezadovoljan sam...
2016 ima 16gb memorije sto je itekako bolje od 8gb, iako neko nije zahtevan korisnik 16gb memorije je velika prednost (uvek mozes instalirati nesto novo a da ne prijavljuje manjak memorije, sto kod 8gb moze biti slucaj)..takodje 2016 ima 3100 mAh bateriju naspram 2600 mAh na 2015 sto je takodje bolje..2 gb ram-a naspram 1.5gb na 2015 takodje primetno bolje...android 6.0, metalne ivice na 2016 i ekran 5'2 nije toliko presudan...
Pa vi sami procenite da li vredi dati 40-50e vise za 2016.... U svakom slucaju oba telefona su dobra, ako bas ne mozete da probijete taj budzet od 150e onda je j5 15 dobra izbor, a ko moze da probije budzet bez razmisljanja neka uzme 2016...

Evo par slika sa j5 2016





picture host
 
Poslednja izmena:
4ef64b2be60a65e81711fead457d0849.jpg


Ko će da mi kaže koji q je ovo sa blutut-om?
Danas sam prebacio desetak slika i odmah ugasio..... i obično mi baterija traji do uveče kasno danas u 18h manje od 15%......

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Pa zakucao proces negde u pozadini. Staro pravilo, "jedan reset menja sve".
 
Kupio sam 2016 verziju, na prvi pogled baš dobar telefon. Hvala na savetima
 
Problem je sa j3, ma da su telefoni slicni pa da ne otvaram novu temu.

U galeriji nece da rotira slike, dok npr hoce da ih rotira u Google pics. Ostale aplikacije najnormalnije zarotira...
 
Jel j5 2016 dual sim podržava 4g na jednoj sim kartici?
 
Pa podržava i ovaj stariji model, što ne bi noviji?

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Koliko su SAR vrednosti za J510-FN, na netu sam našao različite vrednosti na više mesta pa ako neko ima telefon trebalo bi da piše u user manualu
 
Evo za j500f
eb0ec72cbd8ac8531ec45d62059e6844.jpg


Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Upravo skidam 6.01 ota azuriranje za j5,vipov..Velicina update je 960 mb :)
 
Ladno izašao 6.0 za j500fn verziju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Uspevate li da priključite microsd karticu unutrašnjoj memoriji? Meni nešto ne ide, nisam našao opciju, a negde sam pročitao da je Samsung eliminisao tu opciju. Jasno mi je za uređaje sa više memorije, ali sa samo 8gb unutrašnje memorije malo toga može da se učini.

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
To na samsung telefonima nije moguce zato ja vise nikad necu izabrati samsung.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno