Šta je novo?

Samsung galaxy j5

Pronadji moj post, izvrti par strana unazad, napisao sam uputstvo, možeš odmah i poslednji za Indiju da flesujes.

M2 Note
 
Ako neko hoce da skine i flesuje

ModelSM-J500F
Model nameGalaxy J5
CountryIndia
VersionAndroid 6.0.1
Changelist8294411
Build dateWed, 08 Jun 2016 06:05:38 +0000
Security Patch Level2016-06-01
Product codeINS
PDAJ500FXXU1BPF4
CSCJ500FODD1BPF4

Skinite SamFirm (uploadovao sam na megu) > https://mega.nz/#!lZk1BLwS!RdbDdqJJLzT1vREeJIPikNzje3Xa_EOV-5tYl5mgQw4
Pokrenite ga i uradite i upisite kao sto je na slici
tUoEXU2.png

Kliknite na download i sacekajte da skine i dekriptuje
Tamo gde ste sacuvali, otpakujte zip i taj fajl J500FXXU1BPF4_J500FODD1BPF4_J500FDDU1BPF2_HOME.tar.md5 stavljate u odin
Skinite odin http://dl.sammobile.com/Odin3-v3.11.1.zip

Instructions

Extract Odin ZIP file
Open Odin v3.11.1
Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)
Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin
Add the firmware file to AP / PDA
Make sure re-partition is NOT ticked
Click the start button, sit back and wait few minutes

NE ZABORAVITE DA JE OVO ZA J500F VERZIJU I SVE RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST!!!
Evo Djilokoš je to lepo napisao.
J500F je dual sim.
J500FN je single sim.

Jel ima negde upustvo kako instalirati ovaj Bangladeš na J5?
Evo Djilkoševog posta gde je sve lepo objašnjeno.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeo danas ovaj tel.... imam s3 neo i s4 pri ruci.... kamera je primetno lošija u uslovima smanjene vidljivosti.... preko dana ne mari, vidi se i tu razlika... dosta su mrljave slike sa j5....
Ostalo nemam zamerke..... jedino slike, uopšte nemam utisak da ima toliko megapiksela koliko piše.....
 
Mpx nisu bitni s7 ima manje a ima vrhunsk kameru ;) treba mirna ruka za ovaj mob :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Uzeo danas ovaj tel.... imam s3 neo i s4 pri ruci.... kamera je primetno lošija u uslovima smanjene vidljivosti.... preko dana ne mari, vidi se i tu razlika... dosta su mrljave slike sa j5....
Ostalo nemam zamerke..... jedino slike, uopšte nemam utisak da ima toliko megapiksela koliko piše.....
Negde sam procitao da je kamera ista iz S4, ali verovatno je softverski lose odradjeno pa je zato primetna razlika.Ja takodje nisam zadovoljan, a tek kad uporedim sa burazerovim S4.
Na ostalim poljima je jako dobar telefon. :)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Pa sa s4 kad poredim sam se ubedacio nacisto preko dana se primecuje a nocu su katastrofa na j5..... slikacu veceras sa j5 i s4 da vidite koliko je drasticna razlika..... j5 sam uzeo zbog dve kartice jer ne postoji s4 sa dve (ili ja ne znam) imam 1 dan telefon i razmisljam se da ga menjam za neki sa 2 ali sa pristojnom kamerom...... cak bi pre uzeo s3 neo sa 2 iako na papiru ima "losiju" kameru......
 
Instalirao indijski 6.0.1 Radi super osim sto u startu trosi vise iterne memorije pa mi je sad oko 400 mb uvek slobodno dok je ranije bilo oko 800 mb. Uvek je ona ikonica za nedostatak memorije tu pa cu vrv morati odustati od neke aplikacije. Sam rom ima vise bloata nego prethodni 5.1.1 dok sam root oz nekog razloga izgubio :)

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Instalirao indijski 6.0.1 Radi super osim sto u startu trosi vise iterne memorije pa mi je sad oko 400 mb uvek slobodno dok je ranije bilo oko 800 mb. Uvek je ona ikonica za nedostatak memorije tu pa cu vrv morati odustati od neke aplikacije. Sam rom ima vise bloata nego prethodni 5.1.1 dok sam root oz nekog razloga izgubio :)

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Instaliraj novi Indijski bild na njemu su sve to ispravili,plus Petern i Pin lock screen je ispravljen.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Instaliraj novi Indijski bild na njemu su sve to ispravili,plus Petern i Pin lock screen je ispravljen.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
Radi mi super patern lock tako da mislim da je to poslednji :) Obrisah facebook sada i nema problema.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
0d23680dfc13309de6875b7ea5d4cc72.jpg


Evo kako izgleda sad.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Dobio sam ovo....
86be565f8e2f6d6cab4e8da498faa007.jpg

a kad probam da instaliram ovo....
82e26e3327ca4f9c74f921af7a2c5e3f.jpg


Ako uradim unroot hoću li moći da instalitam update, i da li uopšte da instaliram?
 
Ako neko hoce da skine i flesuje

ModelSM-J500F
Model nameGalaxy J5
CountryIndia
VersionAndroid 6.0.1
Changelist8294411
Build dateWed, 08 Jun 2016 06:05:38 +0000
Security Patch Level2016-06-01
Product codeINS
PDAJ500FXXU1BPF4
CSCJ500FODD1BPF4

Skinite SamFirm (uploadovao sam na megu) > https://mega.nz/#!lZk1BLwS!RdbDdqJJLzT1vREeJIPikNzje3Xa_EOV-5tYl5mgQw4
Pokrenite ga i uradite i upisite kao sto je na slici
tUoEXU2.png

Kliknite na download i sacekajte da skine i dekriptuje
Tamo gde ste sacuvali, otpakujte zip i taj fajl J500FXXU1BPF4_J500FODD1BPF4_J500FDDU1BPF2_HOME.tar.md5 stavljate u odin
Skinite odin http://dl.sammobile.com/Odin3-v3.11.1.zip

Instructions

Extract Odin ZIP file
Open Odin v3.11.1
Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)
Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin
Add the firmware file to AP / PDA
Make sure re-partition is NOT ticked
Click the start button, sit back and wait few minutes

NE ZABORAVITE DA JE OVO ZA J500F VERZIJU I SVE RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST!!!

Dobio sam ovo....
86be565f8e2f6d6cab4e8da498faa007.jpg

a kad probam da instaliram ovo....
82e26e3327ca4f9c74f921af7a2c5e3f.jpg


Ako uradim unroot hoću li moći da instalitam update, i da li uopšte da instaliram?
Evo ti Djilkosev post i kako da instaliras 6.0.1 MM
Skini Indijaki bild radi odlično.


Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Bug na indijskom 6.0.1 - kada se puni nema one procene koliko je ostalo do kraja :) Kozmeticka je greska ali sam se navikao ranijem buildu pa mi je sad cudno.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
@Jaza hvala puno, probam obavezno danas pa javljam utiske :)
 
Jedno pitanje..... kako da uključim statistiku poziva.... kad pozivam ja držim tel u ruci i ne vidim da otkucava sekunde da bi znao da se sagovornik javio..... ništa se ne menja na ekranu kad poziva i kad se javi....
Edit: i kako da sakrijem sadržaj sms poruke na otključanom ekranu ?
 
Za pozive - vreme ne krece dok se neko ne javi.Bar ja nisam mogao da nadjem drugacije.
Za poruke - mislim da moze da se podesi samo za lock screen.
Settings/Sounds and notifications/notifications on lock screen


Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Video sam za pozive sitno u gornjem desnom uglu.... a ovo za poruke sam uključio ali kad je otključano je teško ******.... npr pokazuješ nekom slike u tom momentu stiže poruka koju ne bi trebao da vidi a ono cela sadržina ispisana...... ne mogu da verujem sa to nije rešeno na bolji način, ako nema opcije prodaću telefon..... il se vrćam na s3 neo dok ga još nisam prodao ili neki drugi koji ima tu opciju...... je*eš ti ovaj pokušaj od telefona.....
 
Može li neko da skine ovaj indijski firmware i da ga uploaduje na nešto tipa 4shared.... za j5 nemam opciju kao pre za free download ima samo fast....
 
Vrati se par postova unazad, citiran moj tutorial kako da skines brze.
 
Uspeo sam.. ... hvala najlepše.....
61103eabbb24150416edea544f420d3c.jpg


Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
edit:

posle ubacivanja 6.x fw u file manager-u vidim sd karticu..... a galerija je ne vidi kao i nijedan drugi program..... šta može da bude problem?
 
Poslednja izmena:
hmm ne znam kako da rešim probacu da odradim root

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
ne mogu da rutujem tel..... jel probao neko sa 6-icom.....? Kad odradim root pri paljenju zakuca samsung logo i ugasi se..... onda pomaže ponovni fleš i evo radi....
i dalje imam problem... ne vidi mi slike u galeriji

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Jel si posle update vratio resetovao telefon(vratio na fabricka podesavanja)

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Jesam.... mada je on posle instaliranja 6.0.1 sve sam obrisao.....
edit: kad u odin-u završi i izađe ono pass da li se ugasi tel ili ostane ona linija za učitavanje na tel?
odčekirao sam reset u odin.....
Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mali update, radi mi super ovaj 6.0.1 (Indijski). Preporuka. Odradio sam update preko Odina sve mi je ostalo sa 5.1 (aplikacije i podaci, poruke itd)

Izgubio sam root permission, i uz rom dolazi nekoliko bloat aplikacija koje jednostavno mozete iskljuciti (ne smetaju, zauzimaju vrlo malo memorije).

Inace mi je uvek oko 400-500 mb slobodno, ali je to zbog toga sto koristim previse aplikacija.

Sam rom je dosta brzi i nove stvari koje su ubacili doprinose boljem korisnickom iskustvu.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Jel primetio neko da brže troši ovaj rom bateriju, ja sam ubacio portugalski 6.0.1 indijski nisam mogao da skinem..... ali je osetno brže istroši.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno