Šta je novo?

Samsung Galaxy Ace saveti.

pa tu ces da : wipe cache partition

i posle toga ce telefon da butuje ( moje misljenje, zato sto sam jednom imao takav problem i nakon WIPE-a je proradeo ) a trojmeklur ce da ti kaze sigurno, sacekaj njegov odgovor..
 
flashovao Jusada's ORIGINAL ICS Final preko recoveryja ali zaglavi se na bootscreenu (android)
 
Probaj u rikaveriju da uradiš wipe data/factory reset i uradi reboot. Zna fon ponekad da se zaglupi na boot skrinu, a nekad i prvi boot duže traje. Podrazumeva se da ti je fon rutovan i da imaš cwm. To je sve što ti treba, preko cwm možeš da mountuješ sd karticu na komp i snimiš rom koji želiš, ako jedan rom ne radi probaj neki drugi.
P.S. Obavezno pre instalacije novog roma uradi pravilno formatiranje kartice, znači ext, swap i fat particije (to se radi u cwm), wipe data i cache i wipe dalvik cache i naravno baterija na bar 70%.
 
znam normalno da sve treba wipeovati.i normalno da sam preko kompa stavio na karticu.sada imam cwm,ali tel ne mogu upaliti uopste,tako da nije rutovan..a to za formatiranje kartice nemam pojma kako se radi,niti imam opciju u cwm .Hoce neko u PM da mi pomogne od vas 2...Ja sam sve ovo radio na svom SGS 2,tako da nisam noob,ali ovo je stvarno nemoguce.
 
gle procitaj onu stranu sto sam ti dao i tamo na dnu ima da se skine fajl koji se zove upd1. njime rutujes telefon, e tek nakon toga mozes da instaliras CWM5. a njega ako nemozes da nadjes onda ce ga neko od nas uploadovati negde jer je 5.41mb. e tek nakon toga mozes da flashujes nekim 'kuvanim romom".
 
Poslednja izmena:
ok. drago mi je .
 
Neznam dali ste pratili ali dobili smo CWMTouch Recovery :)
Uglavnom na njemu se moze raditi preko toucha a rade i fizicki dugmici kao na standardnom recovery-ju.

Takodje radi se na CM9 modu za Ace. Trenutno je u BETA2 fazi i josh nije za koriscenje za svaki dan. Josh ima dosta bugova a neke od najvecih su: neradi kamera ( nema libs fileova za nash cpu ), neradi hardverska video accelaracija, neki problemi sa browserima...

:wave:
 
1. Izašao je LEWA ROM za Ace, razvijen od strane kineskih developerea, upravo ga testiram. Na prvu loptu deluje brz i stabilan, ali ovo je tek početak, videćemo. Iako je baziran na CM modu nema sva CM podešavanja, tako da nemojte da se iznenadite oko toga ko bude probao. Zvanična verzija izlazi 3. marta, a onda ide update svakog petka baš kao i za MIUI romove. Inače rom se flešuje preko CWM-a naravno.
2. Na jednom kineskom sajtu je izašla informacija da se radi i MIUI za Ace, ap ako to zaista i bude moći ćemo i mi pravi MIUI da testiramo.
 
Poslednja izmena:
citao u vezi CM9, radujem se danu kad bude izasao release.
sto se tice CWM touch ja cu ipak ostati na CWM5 (button version). ko zna sta sve mogu u nepaznji da ispretiskam:d
 
Prethodna par dana sam isprobao brdo romova, i na kraju se, za sada, zaustavio na Jusada's ORIGINAL ICS Final rom.
Od ostalih mogao bih da preporučim, recimo TeamCooper_RAZR UI V3 rom.
 
Ja upravo testiram MIUI 4 CM9 za Ace, trenutno je u beta 2 fazi. Izgleda lepo i obećavajuće, ali još uvek nije za svakodnevnu upotrebu. Galerija se zabada pa koristim Quick pic, a za kameru još nisu našli rešenje. Ali to nije glavni problem, da nije malo laggy koristio bih ga do finalnog izdanja, ovako će morati da ode. U svakom slučaju svaka čast momcima na trudu, jedva čekam stabilnu verziju.
 
Poslednja izmena:
ima jedan problem sa ICSF a isti se javlja i u Carbon a to je da nece da salje MMS. e sad ja naso neki SMS/MMS Pro i ova app uspesno salje MMS-ove al izgleda nekako detinjasto pa ako ima neko da preporuci nesto ...
mislim da to nije do operatera (VIP) jer onda nebi nijedna app slao MMS poruke.
 
Imao sam ja taj problem, resile su ga dve stvari.
Prva, slanje MMS-ova je makar meni radilo iskljucivo putem Handcent-a, instaliranog specijalno za tu priliku.
I da, preduslov za slanje MMS-ova jeste da prvi MMS posaljete sami sebi (savet pronadjen na jednom stranom forumu, slanje drugima pre toga naravno nije radilo :d)
 
Procitao sam da ovaj telefon nema podrsku za flash da li postoji mogucnost da se promenom fw ta opcija omoguci...da li je mozda neko probao da instalira na ovaj telefon teamviewer za android? :)
 
Imao sam ja taj problem, resile su ga dve stvari.
Prva, slanje MMS-ova je makar meni radilo iskljucivo putem Handcent-a, instaliranog specijalno za tu priliku.
I da, preduslov za slanje MMS-ova jeste da prvi MMS posaljete sami sebi (savet pronadjen na jednom stranom forumu, slanje drugima pre toga naravno nije radilo :d)

dobro probao sam da posaljem MMS sebi i jok. nije pomoglo.
 
Hm, mozda da probas da u internet options kao tip konekcije izaberes profil za mms ako nisi probao?
 
Procitao sam da ovaj telefon nema podrsku za flash da li postoji mogucnost da se promenom fw ta opcija omoguci...da li je mozda neko probao da instalira na ovaj telefon teamviewer za android? :)

Mozda u default browseru neradi flash ali radi u Dolphin HD i u Operi.
 
Ja upravo testiram MIUI 4 CM9 za Ace, trenutno je u beta 2 fazi. Izgleda lepo i obećavajuće, ali još uvek nije za svakodnevnu upotrebu. Galerija se zabada pa koristim Quick pic, a za kameru još nisu našli rešenje. Ali to nije glavni problem, da nije malo laggy koristio bih ga do finalnog izdanja, ovako će morati da ode. U svakom slučaju svaka čast momcima na trudu, jedva čekam stabilnu verziju.

Koji je to rom? Daj link nemogu da nadjem na xda...
 
Upravo taj link koji je sasa postavio. Obavezno nandroid backup pre roma, pošto ćeš sigurno vraćati stari obzirom da je ovaj još uvek u beta fazi, ne radi kamera, a i menu i back dugmići stalno svetle, mada očekujem dobar rom u stabilnoj verziji.
 
^^
Ma znam kako se flashuje rom :D :D Desi se da Back-up i flash odradim po 5-6 puta dnevno kad probam romove ;)
A i posle sam nasao thread na XDA pa sam video da je baziram na Macław-ovom romu tako da ono shto neradi kod njega neradi ni na ovom romu a Macław-ov imam flashovan na phonu cisto nek se malo igram sa ICS.

A MIUI mu ustvari znaci da ima veci izbor tema ??

Neznam dali ste pratili ali dobili smo CWMTouch Recovery :)
Uglavnom na njemu se moze raditi preko toucha a rade i fizicki dugmici kao na standardnom recovery-ju.

Samo da kazem da neflashujete ovu tuch verziju poshto ima dosta problema. Meni se naprimer restartuje telefon cim pipnem ekran a citao sam na XDA da ima greshka u MD5 checksum prilikom back-up-a
 
Poslednja izmena:
U principu miui ti je iphone like rom, tj launcher nema klasičan drawer, već se apps vide direktno na ekranu uz mogućnost postavljanja widgeta naravno. Ima dosta tema, al ne rade sve na ovoj beta verziji. Inače miui pored dobrog izgleda odlikuje i stabilnost i brzina. Do verzije 4 sources su bili zatvoreni, a miui zajednica ga je portovala samo na hdpi uredjaje, ali su v4 sources otvoreni, pa ga Team Cooper portuje na Ace, koji je inače mdpi. Sve u svemu zanimljiv rom, jedva čekam stabilnu verziju da isprobam.
 
Poslednja izmena:
edit..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno