Šta je novo?

Samsung Galaxy Ace saveti.

da pitam i ovde, radi li IKOME na ovom telefonu igra Muffin Knight?

meni nije radila ni na oficijelnom 2.3.3 niti i na jednom od customa, a probao sam sigurno 3-4 razlicite verzije od kojih svaka crashuje s porukom da je igra "stopped unexpectedly, please try again". :mad:
 
Verovatno većina od vas kuburi sa internom memorijom. Evo jednog isprobanog rešenja. Telefon naravno treba da bude root-ovan, da ima instaliran CWM mod i memorijsku karticu klase 10, bar 4gb i 512 ext particijom pošto je ona najbrža, a verujte od kad sam stavio klasu 10 telefon se preporodio, neuporedivo je brža od ovog fabričkog djubreta koje je došlo uz aparat.
Skinete odavde skriptu, instalirate je preko CWM-a, zatim restartujete telefon, odete na market i skinete a2sdgui. Pokrenete a2sdgui, kliknete yes, izaberete jezičak Dalvik, i obeležite Dalvik Cache to SD, telefon se restartuje i imate slobodnu internu memoriju.
a2sdgui.png

rams.png


SAMO ZA ROMOVE SA CM MODOM: Za bolju optimizaciju RAM memorije skinite TurboBoost v8.5 i instalirajte preko CWM.

skinuo ja skriptu sa linka koji si ostavio , takodje skinuo i a2sdgui instalirao sve kao po uputstvu i problem je na donjoj slici. probao sam da preformatiram celu karticu ponovo napravio particiju ponovo ubacivao skriptu i nece a takodje probao da unrutujem telefon i to prihvata ali kad pokusam da ga rutujem on nece da se rutuje prijavi nesto i kao instalation aborted. e sad ja sam rutovao telefon uz pomoc onog fajla sto nosi oznaku upd_1 a ima da se skine na XDA forumu. uglavnom neznam sta da mu radim , ima neko predlog???
 

Prilozi

  • screenshot-1327019224837.png
    screenshot-1327019224837.png
    52.6 KB · Pregleda: 75
Poslednja izmena:
Nocas nisam imao mira pa sam sve ispocetka odradeo a to znaci da sam unrutovao telefon, instaliro stock firmware, ponovo rutovao, instaliro CWM , ponovo napravio particiju, instaliro ICS-F i tako sve redom ali i dalje ista poruka....WTF?????????
 
Poslednja izmena:
Koji, BLN? Radi, sto da ne :)
probao ja bln al bln kod mene ne trepka vec samo neprestano svetli. dobro ima onaj tajmer da se ugasi posle nekog vremena al bi bolje bilo da trepka.

Naso sam app i zove se LED Notify-trial i za razliku od BLN-a koji samo neprestalno svetli kod ove aplikacije sve moze da se podesi po izboru korisnika. Ima je na marketu i naravno FREE!!!!
tako da propustene pozive, poruke , mailove i slicne dogadjaje telefon ce oznaciti led trepkanjem soft tastera..
 
Poslednja izmena:
Nocas nisam imao mira pa sam sve ispocetka odradeo a to znaci da sam unrutovao telefon, instaliro stock firmware, ponovo rutovao, instaliro CWM , ponovo napravio particiju, instaliro ICS-F i tako sve redom ali i dalje ista poruka....WTF?????????
Jesi li probao mount data i system pre instaliranja skripte?
 
Nisam probacu veceras... mada kad instaliram skriptu on prijavi da je uspesno instalirana. A sto se tice particionisanja to sam radeo u CWM. E sad neznam dal particija treba da ostane mauntovana posto to kod mene nije slucaj...
 
Nemoguće je da prodje skripta, a da ne radi a2sdgui. Jesi li siguran da si dobro odradio particionisanje, pošto piše da ti nije našao ext particiju.
P.S. Telefon mora biti rutovan!!!
 
Ma rutovan je bez toga nema ni CWM. I imam i onu ikonicu (superuser). A particionisao sam u cwm: partition sd card, 1024, swap 64, onda maunt usb storage( da bih iskopirao nandbackup) , maunt partition i na kraju nandrestore...
 
Vidis sad citam ono tvoje uputstvo i izgleda da te nisam dobro razumeo jer sam pre nandrestore-a prvo mauntovao particiju (advance, maunt partition) a to izgleda netreba. Mozda je do toga problem...
 
Jesi li probao mount data i system pre instaliranja skripte?

to care znaci kad sam mauntovao data i system pa instalirao skriptu prorade i ovaj a2sdgui i prebacio sam dalvink na sd komandom Move.. ja mislim da je sad to to ...
 
da
ja srecan :banana:

ostalo da nadjem neku apk za led notification a da nije BLN posto mi se ne svidja ova free a pro sam kopao i nigde da je iskopam za free. dobar je o oavj LED notify ali trejal je jedan dan a onda i oni traze 1e. i nije neka cifra al treba verovatno pay pall.
 
naso sam BLN.Control.Pro
znaci nije ona free kao na Marketu i ima dosta finih podesavanja a mozete je preuzeti ovde
 
^^
Nemoj kaciti pirateriju !!
 
onaj prvi link je original jusadin ICS final samo sto je nedavno Jusada obisao svoju temu sa XDA pa je ovaj drugi lik SuperAce609 ponovo pokrenuo istu . izmedjo otalog tema ima tek dve strane tako da ju je sad lako pratiti (procitas sve).

ovaj drugi link je do tog olaksanog Jusadinog ICS final-a a spisak promena se nalazi na prvoj strani..

nadam se da sam pomogao..
 
I koji onda staviti? Oću ženi da uzmem ace pa da stavim neki rom koji će joj biti brz i što je najbitnije pouzdan, da sve radi. Nikakvo neknadno flešovanje neće biti moguće (krastavac. oće da radi bez čačkanja) bez obzira što će biti bržih romova. E da, kako da bekapujem originalni rom koji dođe sa uređajem, čisto zbog garancija (nije telenor, pa nije na onoj listi)?
 
pa stavi koji hoces ja sam licno stavio ICS final (netvikovan) a celo uputstvo imas u predhodnim stranicama a posto ima 12 strana nece ti biti tesko da pronadjes sta ti treba a imas i na XDA developers sajtu evo linka i tu ti je sve detaljno objasnjeno (rutovanje,CWM mod i na kraju fleshovanje novim romom)
 
tema zamrla sad verovatno svi vec imate SGS2???
ja flashovao novim Jusadinim romom: Ice Cream Carbon
Kako Jusada kaze sasvim novi rom i jos uvek je u beti ali radi super i instaliraju se iste 2 skripte: turbo boost v8.5 i slaid mod v3.
u principu u mnogome podseca na ICS Final ali radi brze i dolazi sa File Menager-om kojeg ICSF nije imao, ima i novi dock bar koji ovog puta ne dloazi iz ADW Louncher-a vec je integrisan u sam rom telefona.
toliko za sada flesovao pre 20 min pa da malo testiram i sredim utiske.

P.S.
Jusada je skinuo svoju temu sa XDA developers foruma i sad ima svoj sajt: http://jusada.tumblr.com/
 
Poslednja izmena:
da tacno je koristi zeam launcher
 
bojane, valja li cemu carbon?

ovaj dock me prilicno zainteresovao.
 
hehehe nije zamrla tema,

ja se vraćam sa vremena na vreme,
baš ću sutra prekosutra da probam karbon,
pa ću javiti utiske.
 
vako karbon radi super za sada nisam imao nikakvih problema , cak je brzi i od ISCF-a.
jeste beta ima bugove npr. sat u gornjem desnom uglu nece da pokazuje 24 satni prikaz iako je tako podeseno, kad se restartuje telefon treba mu 30-tak sec da se opsulji ali posle toga radi extra , ikonice nisu bas srednene a ja cu sad da zakacim jedan SS pa vidite, ja ga i dalje drzim u telefonu i ne vidim potrebu da ga promenim ili vratim ICSF. bitno nije se restartovao nijednom do sada. u principu vredi ga instalirati u telefon, nakon instalacije uradis restore backupovanih programa i kod mene su svi radeli i rade bez problema..
 

Prilozi

  • screenshot-1329404879764.png
    screenshot-1329404879764.png
    125.4 KB · Pregleda: 90
  • screenshot-1329404850028.png
    screenshot-1329404850028.png
    54 KB · Pregleda: 104
  • screenshot-1329404856685.png
    screenshot-1329404856685.png
    55.6 KB · Pregleda: 90
  • screenshot-1329404868278.png
    screenshot-1329404868278.png
    17.6 KB · Pregleda: 80
  • screenshot-1328897186338.png
    screenshot-1328897186338.png
    36.9 KB · Pregleda: 92
Ja čekam jusadinu verziju miui roma. Nije pravi miui, vec CM rom sa miui skinom i launcherom, ali ću ga svakako isprobati. Probao MIUY4, lepo izgleda, ali se wifi nešto baguje i ne prikazuje mi neke app koje sam instalirao, pa sam od njega odustao.
 
moracu da te spasim ponovo:d
 
hvala.Nego imam problem .Sve je pocelo kada sam vratio na factory settings,telefon se zaglavio na boot screenu .Sada sam pokusao da fleshujem sa odinom 2.3.5 ali ista stvar opet :( moze li mi neko pomoci pls.
 
Nazad
Vrh Dno