Šta je novo?

Samsung 840 EVO (Samsung MEX controller, TLC 19nm Toggle Mode 2.0 NAND, TurboWrite)

Mene malo bune ove vrednosti,
je l' threshold znaci gornja granica za broj gresaka?

Ako je tako, zasto onda pise "Status OK" ?

Je l' i ovo za reklamaciju, ili ne?

YlZgd4I.png

Upisano je 3.92 TB, star je valjda oko godinu dana.
 
Sta je potocno ovo rapid ? Ja sam uklucio i vidim da dosta bolje radi kod vas kako je ?
 
Kešira u RAM, i pravi iluziju veće brzine. Ja ga ne koristim, ako ti ne smeta količina RAM-a koju žrtvuješ za njega, drži upaljen.
 
Ne smeta, ako ne koristiš inače za zahtevnije programe. Tipa video obrada itd.
 
Jel ima jos ovaj problem sa pad na performansima na novi firmware?
 
probaj,mada ja sam na 14 i kusur tb,isto 100 tu,ali je meni OK u smartu,nemam nikakvih problema.
Nemam ni ja probleme, čak Samsung kaže za SMART da je OK, nego HDTune izbacuje. Pa pitam. Mrzi me da reklamiram ako ne moram.
Nije to disk za bazu podataka, znas i sam.
Bilo bi mnogo više da je baza podataka. Trećina upisa je opala na reinstalacije sistema, dok sam tražio rešenje za memory leak koji pravi Killer e2200 driver.
I to mu je sasvim u okviru specifikacija.
 
pisi sljamsung TS-u,kod nas vazi logika - ako radi,nije pokvareno,ne uvazavamo reklamaciju.
 
Ovako ssd mozete reklamirati ako u s.m.a.r.t. prijavi fail, naravno treba da navedete da imate problem sa ssd u smislu gubitka podataka i slicno.

Ja sam svoj ssd od 120gb reklamirao, pismeno naveo problem , uradio screenshot s.m.a.r.t. i odstampao. Sve spakovao i trazio zamenu uz doplatu, čekao sam 3 nedelje…
 
Poslednja izmena:
nema to veze,cak pre ci ti on to resi nego ovi nasi.ja bih pisao sljamsung CS-u da sam ti,ne kosta nista.
 
Nakon godinu dana koriscenja... Ovde je valjda sve uredu ???

10-February-2015_04-12.png
 
U redu je, sto pomisljas da nije?
 
Nema razlog, sve radi savrseno nego cisto da budem siguran. Mozda neko ko je vise upucen moze da vid nesto sto ukazuje ja neki problem...
 
Nema šta da brineš, kod tebe je sve super :)
Pometnju prave oni koji nemaju ovaj ssd...
 
xaxaxa ...
Ima ona, "ne popravljaj ono sto radi, pogotovo ako dobro radi..."
 
Istina. Ovaj HD Tune mi uneo paniku potpuno bezveze.
A imam dosta stvari koje sam upropastio popravljajući ih dok su ispravne. [emoji14]
 
Cisto informativno me zanima da li je ovo ok ? Trazio sam na temi test na amd-u pa da uporedim ali bezuspesno.
Sve ok radi, taze win od par dana i par programa instaliranih
as-ssd-bench Samsung SSD 840  2.8.2015 11-33-01.png as-ssd-bench Samsung SSD 840  2.11.2015 8-40-18.png
 
Alles in ordnung, sto bi rekli "nasi prijatelji" nemci.
 
Evo ja (tek danas :)) uzeo 840 Evo i evo rezultata(AHCI ukljucen, TRIM ukljucen, tek instaliran Win7,Sata II)
ssd1.jpg
E sad interesuje me da li moram da instaliram Samsung Magician softver, da nesto dodatno podesavam ili je ovo ok?
 
Još jedan performance fix u najavi, mada ja nešto nisam imao usporenja ponovo od prethodnog fix-a, al dobro, uvek može bolje/brže:

http://www.anandtech.com/show/8997/...0-evo-performance-another-fix-is-in-the-works

In October, Samsung released a tool to address a slowdown in 840 EVO Sequential Read speeds reported by a small number of users after not using their drive for an extended period of time. This tool effectively and immediately returned the drive’s performance to normal levels. We understand that some users are experiencing the slowdown again. While we continue to look into the issue, Samsung will release an updated version of the Samsung SSD Magician software in March that will include a performance restoration tool.
 
Sljaka ssd ko blesav. To je za ove opterecene sto benchuju svaki dan pa placu kad read padne za 1mb.
 
Možda je i nepopravljivo, pa razvlače, jer bi inače trebalo da zamene.
 
Kad nisu zamenjeni onoliki diskovi sa SF kontrolerima pošto svi pate od mnogo veće degradacije performansi, čisto sumljam da će 840 EVO biti.

Ja sam za sada sasvim zadovoljan, od kada sam uradio performance restoration i stavio novi FW radi sasvim dobro.

Naravno, pitanje šta će biti za godinu-dve, ali ko zna koji ću do tada SSD koristim :)
 
Poslednja izmena:
Ja kupio ovaj 840 evo 120gb pre nesto vise od godinu dana, ali tek od skoro mi se pojavilo nesto ovako:
1.jpg 2.jpg 3.jpg

Inace ne mogu da odradim over provisioning. Read/write brzine su ok, health status je good.
m4.jpg

Sta moze da bude problem? :trust:
 
mislim da magician ima problema da podesi OP ako ima vise particija,to mi izgleda kao UEFI instalacija win-a,verovatno nije podrzan OP tako,iako kaze da njega zanima samo slobodan prostor na zadnjoj particiji.
 
Na 8.1 je sve lepo radilo, dok jedan dan nisam usao u samsung magician i zatekao stanje. Instalacijom 10-ke, isti djavo.
 
Nazad
Vrh Dno