Šta je novo?

RTS HD!

PRomenjen ID
sad se zvanično zove RTS HD
 
evo sad reče Petra u Dnevniku, treba imati tv sa mpeg4 tunerom. Ja sam i mislio da će u mpeg4, ipak je puno bolje nego mpeg2. E sad je na njima da krenu odmah u postavljanje odašiljača po Srbiji, jer neće stići.

U hrvatskoj je pre godinu dana emitovan prvi mpeg4 HD program na HRT-u 2, tada niko živi nije mogao to da gleda jer su na tržištu imali samo jedan tv sa mpeg4 tunerom i to Loewe ne znam koji model (ali oni su svi iznad 2000e). STB tunera nije bilo nigde. tada je mogao samo u zagrebu da se uhvati HD. kad sam bio nedavno tamo, nakon godinu dana, 95% države je pokriveno DVB-T signalom (u odnosu na 15% godinu dana ranije), dele se kuponi za nabavku receivera. prodavnice tehničke robe imaju gomile mpeg4 receivera po nenormalno niskim cenama, a PromoHD kanal može da se gleda u 10-ak većih gradova plus na svim platformama kablovske i iptv televizije.

Samo se nadam da će tako biti i kod nas.
 
Da, samo ima jedna začkoljica. Vlada je donela odluku da će od 2012 kada se gasi analogna tv digitalna morati da emituje u T2 standardu, tako da ćemo i tada morati menjati uređaje koje sada koristimo.
 
Jel moze da se gleda preko SS HD, da znam ima li vajde da je vracam nazad u komp.
 
to ti je DVB-S2 a treba ti DVB-T, tako da nema šansone.

renne
pre bih rekao da je mpeg4 H.264 to što je vlada usvojila, pošto T2 zvanično ni ne postoji. tek se testira u londonu i rimu i to za UltraHD. ne bih rekao da ćemo mi biti tako napredni 2012-te
 
Poslednja izmena:
renne
pre bih rekao da je mpeg4 H.264 to što je vlada usvojila, pošto T2 zvanično ni ne postoji. tek se testira u londonu i rimu i to za UltraHD. ne bih rekao da ćemo mi biti tako napredni 2012-te

Ipak je T2
 
sve mi se više sviđa ta ministarka.

znači da bi T2 emitovanjem na 7+6 kanala u beogradu teoretski moglo da se gleda oko 150 SD programa. to otvara vrata DVB pretplati sa CI karticama. stvarno odlična stvar.
ne bunim se ni sa 80-ak programa u NS-u.
 
Poslednja izmena:
Krenulo, trenutno reemituju ZDF HD
 
Koji bedak, ja mislio da ce biti mpeg2, nista od tekme veceras..
 
A656 ima MPEG-2 DVB-T tuner :(
 
Kako rekose ovi sa RTS, "RTS je lider u regionu i prvi sa HD signalom"...........
 
Trebalo bi im promeniti template za vesti o RTS-u :d
 
Dzabe svima HD kad ne mozemo da ga gledamo :( Lupam,30% Srbije ima LCD-Plazmu koja ima dvb-t tuner al svako 2000-to domacinstvo ima TV sa mpeg4 tunerom tako da ja sa mojim 32lg3000 mogu da se slikam ... a sto moze da se gleda samo u BG-u to je posebna prica,pocinjem da mrzim BG... bolje da nista ne pricaju dok ne pokriju celu Srbiju ,ovako,na zalost mogu samo da kazem : *erem im se na HD !
 
Dzabe svima HD kad ne mozemo da ga gledamo :( Lupam,30% Srbije ima LCD-Plazmu koja ima dvb-t tuner al svako 2000-to domacinstvo ima TV sa mpeg4 tunerom tako da ja sa mojim 32lg3000 mogu da se slikam ... a sto moze da se gleda samo u BG-u to je posebna prica,pocinjem da mrzim BG... bolje da nista ne pricaju dok ne pokriju celu Srbiju ,ovako,na zalost mogu samo da kazem : *erem im se na HD !

To sto svi manje vise u TV-u imamo mpeg 2 i da necu moci da gledam HD jer je on u mpeg 4 sam znao pre nego sto sam ga kupio.
Ja sam u startu znao da cu da prikacim komp sa tv karticom kako bi jednog dana gledao HD program.
Vi koji to niste uradili,ako niste planirali da spojite na komp ne razumem zbog cega ste onda kupili taj TV?
Zato sto je tanji? :wall:
 
Uhodavaju se..
Na nekoliko sekundi išla slika iz studija. Sad trenutno reemituju FTVHD u 720p.
 
To sto svi manje vise u TV-u imamo mpeg 2 i da necu moci da gledam HD jer je on u mpeg 4 sam znao pre nego sto sam ga kupio.
Ja sam u startu znao da cu da prikacim komp sa tv karticom kako bi jednog dana gledao HD program.
Vi koji to niste uradili,ako niste planirali da spojite na komp ne razumem zbog cega ste onda kupili taj TV?
Zato sto je tanji? :wall:

Ja sam planirao da HD kanale pratim preko satelita ili preko kablovske (kad jednog dana krene...), sigurno ne OTA. Do 2012 sigurno neće sve stanice preći na HD, biće im veliki zalogaj i da pređu na digitalno emitovanje tako da se ja i ne sekiram previše što moj TV ne podržava MPEG-4 :)
 
svejedno mpeg 2 se gasi. on je bio samo za test, sve će ići u mpeg4 zato i mogu da naguraju 11-12 programa u jedan kanal.
 
Vi koji to niste uradili,ako niste planirali da spojite na komp ne razumem zbog cega ste onda kupili taj TV?
Zato sto je tanji? :wall:

Cisto za info LCD mi je vezan HDMI kablom za PC, imam skystar HD2 ...al jos da budzim i TV tuner u PC - aman,ne zelim . A koliko ljudi na nasim prostorima imaju mogucnost da vezu PC i TV na ovaj nacin... Hocu da kazem i da pokriju celu Srbiju HD kanalima koliko ce stanovnika gledati iste? 5% ??? :S:
 
Poslednja izmena:
Inace vidim jednu opasnu glupost kod Panasonic-a x10, izgleda da mu je zakljucan dvb-t menu, tako da se ne moze koristiti u manuelnom modu.

Sto znaci da on ili ceka DVB-T h264 da bi se otkljucao, ili je jedino moguce nasetovati DVB-T kanale kroz automatski setup koji gasi kompletno analogne kanale, sto bi bila vrhunska glupost.

Prosto ne mogu da verujem da bi Panasonic napravio ovakvu belosvetsku papazjaniju.

A i ovaj SBB je stvarno inertan, prosto neverovatno da nisu spremni da proslede ovaj HD signal u svoju mrezu.
 
Neku staru logu, mislim da beše Loga5. Da, uperena je baš prema Avali.

Koliko je LOGA5 veca od Loga3 antene mislim da imam neku staru LOGA3 na krovu.

Kako je kod tebe na Samsungu bilo sa DVB-T H264 menijem, jer ti otkljucan u startu bio ili se otkljucao tek kad je sensovao DVB-T h264 signal.

Bas ne mogu da verujem da je Panasonic napravio ovakvu glupost.
 
Otključan odmah. Može automatsko i manuelno pretraživanje. Imao sam i pre RTS digitalne, pre današnjeg dana kad pređoše na mpeg4. Oko 15 cm je veća.
EDIT: i smeštaju se u poseban direktorijum, znači analogni od 0-800, digitalni od 0-800.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno