Šta je novo?

RTS HD!

To je zapravo jedan socijalni fenomen kod nas. Ljudi idu kod komsija da gledaju zajedno Srecne Ljude :). Bas je bila nedavno emisija na STB o maniji gledanja takvih i latinoamerickih serija kod nas.
 
Ako je to radila ona jedna devojka "finih" glasovnih sposobnosti, kojoj je bitnije da na tv izgleda lepo i pametno, nego da u emisiji nešto bitno kaže, onda ni ona nije ništa bolja od njih :p...

Inače na rts2 gledao radeta jorovića sa sve jarmonikama i narodnim nošnjama oko njega i nekako mi se čini da je to snimano HD opremom (ne samo zbog AR)... ako sam u pravu, onda se nadam da će to izađi i na blu-ray... Priceless :D:D
 
Mislis na Maju Nikolic sto vodi "Ziveti sa..." ? Nije ona. :)
 
krastavac, previse je ocigledno da gleda u kameru dok cita tekst. :)

Btw, slatka je. :p
 
Odlično. Jedva čekam da počne meč, da malo iskoriostimo ove DVB-T.
 
Jos kada bi moglo da se gleda i u Novom Sadu... :(

pa može, evo sa RTS sajta

После Авале, од 17. новембра почело је емитовање и са локације Иришки венац на 31-ом UHF каналу. Систем је тако усмерен да покрива Нови Сад са околином.
 
Upravo krenuo test signal.
 
Bez ikakve pompezne najave... Kakvi su utisci, kakav je kvalitet slike, zvuk, šta se emituje...
 
Za sada ide color bar, sa velikim crnim pravougaonikom na kome piše HD test 1080i, koji je animiran.
Obzirom da imam sve evropske hd kanale mogu da kažem da je u rangu sa najboljima, bar ovaj test. Videćemo kada krene i malo drugačija slika.

EDIT: ttx se za sada ne emituje, tv ga registruje kao 1080i
 
Poslednja izmena:
Екстра! Још ако буде Лиге Шампиона у ХД-у...
Је л' може неко да каже који ми најјефтинији тјунер треба за ово (за рачунар, наравно)? Пошто, колико сам гледао, углавном они који имају DVB-T раде са MPEG-2. И каква антена иде?
 
evo ja još uvek ne mogu da verujem, jel može neko da uslika molim vas.
kako emituju mpeg2 ili 4, i gde može da se pazari neki dvb-t stand alone tuner?
 
sta da radimo, mi koji smo na sbb-u?
meni ide jedan kabl kroz zid, preko combinera spojena kabl+sat, do zidne legrandove uticnice, u kojoj se razdvaja za tv i sat prijemnik....
u principu, tesko da bih mogao gledati, jer moj 37P3000 ima /na zalost/ DVB-T MPEG2...
ali, da li razmisljati o bilo kojoj drugoj varijanti /dvb-t mpreg4 komponenta, sat prijemnik sa 2 tjunera, i sl.../, ako ne mogu da `provucem` signal od antene na krovu...kako `upakovati` u jedan kabl?
sta mislite, ima li sansi da sbb pusti u buducnosti i taj kanal?
 
info
 

Prilozi

  • 09092009.jpg
    09092009.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 342
sad vidim da u NS-u nema ništa od HD-a.al su jadni, ne mogu na dva odašiljača da puste a stalno dižu pretplatu i mlate pare ko ludi.

@renne
hvala za sliku
 
Poslednja izmena:
sad vidim da u NS-u nema ništa od HD-a.al su jadni, ne mogu na dva odašiljača da puste a stalno dižu pretplatu i mlate pare ko ludi.

@renne
hvala za sliku

Bice ljudi samo polako vazno je da se kotrlja! :D
Ovo samo kod nas ima u Srbiji. Ko grom iz vedra neba, bez najave... :d
 
Poslednja izmena:
Evo na vestima se hvale da ce vecerasnja utakmica Srb-Fra biti emitovana u HD signalu. Ko ima neka pogleda, ako ne ide na stadion.
 
Evo na vestima se hvale da ce vecerasnja utakmica Srb-Fra biti emitovana u HD signalu. Ko ima neka pogleda, ako ne ide na stadion.

Najlepse bi bilo kada bi neko snimio utakmicu!
Znaci u .ts pa na torrent i da svi skinemo.

:banana:
 
Moram da pitam, ne razumem se uopste. Da li cemo mi sa IPTV-om ovo moci nekako da gledamo?
 
Obavestenje da ce korisnici Radijus Vektor kablovskog sistema moci da prate vecerasnju utakmicu u HD formatu.
 
Uz duzno postovanje mnogima ukljucujuci i modove sa prve strane ovog threda zelim samo da kazem da je ruzno to sto pljuju RTS i pozivaju na bojkot pretplate.Danas je pusten HD signal i verujem da niko od njih koji napljuvase RTS nece propustiti danasnju utakmicu.Za one koji su ocekivali ranije hd signal moje misljenje je sledece:Zelite autobus evropskog kvaliteta i brzine usluge.Cast izuzecima ali 99% ljudi u Srbiji ne zna da je po nepisanom pravilu izlaz na srednja vrat a a ulaz na prednja i zadnja.Da treba sacekati da ljudi izadju pre nego sto pocnu da skacu na njih cim se otvore vrata.Da se prazne flase od soka,limenke,papirici ne bacaju kroz prozor.Da treba ustati trudnici ili invalidu kao i starijim osobama.Starije osobe treba da znaju da ne treba bez preke potrebe ici autobusom u vreme spica kada zaposleni idu na posao i kada omladina ide u skolu.Da treba otkucati kartu kad udjete u vozilo.Da se ne lome sedista i ne cupaju lajsne,ne pise po vozilu....i jos mnogo toga.Kada sve ovo smanjimo u dobroj meri i kada se probudi svest kako za ove tako i za druge stvari,vozicemo se verujte po evropskim standardima.Preslikajte pricu za TV signale i mnoge druge stvari.Mnogi ovde ne daju nista i ne placaju nista a hoce nesto.I ja sam kao i vi na kablovskoj jos uvek,placam pretplatu i struju redovnoi gle cuda,jos uvek nisam propao zbog toga.Sistem je veliki i ne mogu da ga menjam ali kao pojedinac se trudim u svemu, i moje dvoriste je cisto kao i trotoar oko njega.Radim kao i mnogi smrtnici u Srbiji za platu od koje zivim sa zenom i detetom i pamtim vreme naucno obrazovnih emisija na RTS-u.Konacno i dalje gajim nadu za bolje sutra jer znam da sam se barem potrudio koliko je u mojoj moci da to sutra bude bolje i cistije pa makar to bio i plocnik ispred moje kuce i ne pljujem na sva usta one koji makar nesto cine da bi to sutra doslo sto pre.Zaista lepo od RTS-a sto su omogucili HD signal.Trebali bi da porade i na unutrasnjosti malo a mi na sebi samima.Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno