Šta je novo?

Red Alert 3 - oficijelna tema

Slazem se po pitanju atmosfere i cinematika, ali RA3 je i sada (pre patcheva) dobro izbalansiran, a sam gameplay je mnogo dublji uvodjenjem sekundarnih sposobnosti i land/sea nacina igranja.
Moguce, ja sam trojku veoma malo igrao i ne mogu tacno da kazem, ali nekako u globalu meni je dvojka bila mnogo zanimljivija za igranje .
 
e stigoh do japanaca ovi nisu normalni kako se brzo stancaju jedino su blesave gradjevine prvo je napravis u obliku vozila pa se posle izgradjuju :D
eto jos 9 misija pa kraj :)
 
e stigoh do japanaca ovi nisu normalni kako se brzo stancaju jedino su blesave gradjevine prvo je napravis u obliku vozila pa se posle izgradjuju :D
eto jos 9 misija pa kraj :)

Igrao sam u coop sa nekim likom zadnju allied misiju. Falilo mi je 10-ak sekundi da mi cryocopter zaledi onu raketu. 1 century je samo to cekao i leteo sa strane. Pojeo sam se ziv kad je isteklo vreme :(

Inace, izasao 1.04 patch, ponovo korisnici narodnih verzija ne dobijaju od toga ama bas nista :p

==================================================================
Command & Conquer Red Alert 3
Version 1.04 Patch Notes - November, 2008
==================================================================

This patch for Command & Conquer Red Alert 3 improves the reporting of online games to the ladder and player's stats.

This patch also changes player names in online lobbies to be listed alphabetically.

Izmena: patch readme u quote :p
 
Poslednja izmena:
Neki balance patch ne verujem da ce skoro da izadje. Setite se samo koliko smo cekali patch za Kane's Wrath.
 
Neki balance patch ne verujem da ce skoro da izadje. Setite se samo koliko smo cekali patch za Kane's Wrath.

Naprotiv, vec su najavili veliki balance patch. Za sada je balans jedinica skoro savrsen. Jedini problem sto postoji je taj da Japan nema dobru ranu protivvazdusnu odbranu sto ih cini jako slabim protiv rane allied "air rush" taktike (Allie igrac izgradi prvo power plant i odma potom aerodrom, 2 vindicator bombera i 1 apollo fightera, pri tome odabere i advance aeronautics upgrade). Ovo je jako efikasno na malim mapama. Inace 1 apollo fighter skine 3 jet tangoo japanskih jedinica...
Samo se plasim da tim patchom ne u**ru balans kao sto samo oni umeju.
 
Red Alert nikad nije imao balance kao blizzardove igre warcraft/starcraft ali nije ni bio toliko popularan u mitliplayeru tako da se taj balans i nije mnogo smetao
 
Poslednja izmena:
Omg. Ne verujem na sta sam naleteo: http://www.conquerthislife.com/
Slucajno sam pronasao na novom c&c sajtu link... Ne verujem koliko su para za marketing potrosili. Mogu da se kladim da je 1/3 development budzeta otisla na marketing! Ali ok, ovo je bar humoristicno (do odredjene mere).

Edit: LOL sad sam odgledao sva 4 snimka! Najjaca mi je jahta :D
I ovaj quote:
Silly bears! You don't get to own a yaht if your government abbolishes private property! :d
 
Poslednja izmena:
Naprotiv, vec su najavili veliki balance patch. Za sada je balans jedinica skoro savrsen. Jedini problem sto postoji je taj da Japan nema dobru ranu protivvazdusnu odbranu sto ih cini jako slabim protiv rane allied "air rush" taktike (Allie igrac izgradi prvo power plant i odma potom aerodrom, 2 vindicator bombera i 1 apollo fightera, pri tome odabere i advance aeronautics upgrade). Ovo je jako efikasno na malim mapama. Inace 1 apollo fighter skine 3 jet tangoo japanskih jedinica...
Samo se plasim da tim patchom ne u**ru balans kao sto samo oni umeju.

Najavili su,videcemo kad ce izaci ;)

A protiv 'air rush'-a kao sovieti stoje bolje? Po meni jos gore nego Japanci. Imaju bullfrog-a i anti air turet koji samo stignu da ostete vindikatore i oni se zivi vrate u bazu,poprave i ponovo. Japanci barem imaju Mecha Tengu/Jet Tengu koji je jeftin i njih nekoliko mogu brzo da uniste vindikatora. Ovo za Apollo fightera je tacno,ali to sto mora da pravi i njih umanjuju vindicator rush.
 
Najavili su,videcemo kad ce izaci ;)

A protiv 'air rush'-a kao sovieti stoje bolje? Po meni jos gore nego Japanci. Imaju bullfrog-a i anti air turet koji samo stignu da ostete vindikatore i oni se zivi vrate u bazu,poprave i ponovo. Japanci barem imaju Mecha Tengu/Jet Tengu koji je jeftin i njih nekoliko mogu brzo da uniste vindikatora. Ovo za Apollo fightera je tacno,ali to sto mora da pravi i njih umanjuju vindicator rush.

Rusi protiv air rusha ne idu bullfrozima (previse su slabi u HP i skupi). Oni se brane flack trooperima dok ne dignu airfield i ne pocnu da stancaju migove.

1 Apollo skine 3 jet tangoo-a. Dok su na zemlji skidaju ih vindicatori. Jedina odbrana je sirenje na vecim mapama i jacanje ekonomije.

Nego ako imas original i igras online moj nick je psycho063, pa me dodaj na friends listu :)
 
Poslednja izmena:
Meni je igra fenomenalna. Ima u sebi duh i atmosferu red alerta 2, jedino sto su jedinice pomalo futuristicke ali i to ima svoju draz. Poceo sam da igram na medium i ljidi meni je ovo mnogo lako, red alert 2 je bio dosta tezi na ekvivalentnoj tezini igranja. Presao sam Ruse sad igram saveznike i cini mi se da igra dosta malo traje, nekako su mi misije kratke.
 
Poslednja izmena:
Igraj na hard :)
Zadnja misija sa saveznicima je dosta teska,ja zavrsio 4 sekunde pre timera :)

@P$icho:na zalost nemam original,ali mozda kupim :wave:
 
Igraj na hard :)
Zadnja misija sa saveznicima je dosta teska,ja zavrsio 4 sekunde pre timera :)

@P$icho:na zalost nemam original,ali mozda kupim :wave:

Sve misije sam odigrao na hard. Ruska kampanja je laka, allied je dosta teza, Japan kampanju jos nisam igrao, a tu zadnju sa saveznicima sam skoro presao, falilo mi je 10-tak sekundi (coop online). Nakon tog smora obojicu nas je mrzelo da pokusavamo ispocetka.

Danas sam igrao sa jednim dobrim igracem (igrali smo zajedno i betu) i mogu reci da je fantasticno koliko opcija Japan ima na vecim mapama (konkretna mapa je bila veliko ostrvo). Ocekivao sam da ce da se rasiri po citavoj mapi i spremio sam apollo fightere za odbranu (bio sam saveznik) i krenuo sa par tenkova ka njegovoj bazi. Usepo sam samo jednu rafineriju da mu osakatim kada mi je razneo tenkove sa onim malim muvama (grade se iz baraka). Dotle je preneo mcv preko vode i sastavio tik iza moje baze, nastancovao 10-tak baraka (ona jaja) i poslao ih s ledja u moju bazu. Kakva ludnica je nastupila, tenkovima nisam znao sta da gadjam pre, kerovi na sve strane, gradim peacekeepere (pesadija sa sachmama), inzenjerima ga teram na prodaju. Time me zamajavao dok nije izgradio mornaricu i Shogun battleship (artiljerija) i poceo da mi rusi zgrade. Kontao sam da mu je stara pozicija (pocetak mape) slabo branjena i poslao 2 ifv(multigunner) sa inzenjerima i uzeo mu rafinerije. Tu sam mu gadno ekonomiju pogodio. Shoguna sam zamajavao amfibioznim riptide-ima (imaju torpeda na vodi :)) dok nisam izgradio cryocoptera, zaledio mu shoguna i odvalio ga jednim vindicatorom (bombarder prvi). Pokusao je da gradi bazu ponovo ali sam poslao apollo fightere i stavio da kruze iznad njegove MCV kao trijumfalni potez :) Naravno, predao se :)
 
Moze li mi neko dati link za onaj fix, da mogu sa zavrsim rusku kampanju?
Ili moram da skidam patch?
 
O cemu se radi? Upravo sam zavrsio kampanju sa Japancima i na kraju kad unistim futureHQ zgradu krene ista animacija kao i pre te misije i pocinjem opet istu misiju. Jel neko imao taj problem?
 
Firewall blokada nije uspela, ucitavanje main menu-a i dalje traje dobrih minut i po; nazire li se neko resenje za ovu frustraciju?
 
pa raskaci se skroz sa neta
 
Ja sam prosto uradio disable mrežne karte kada sam igrao.
 
pa raskaci se skroz sa neta

...i RADI!!!! :D ne mogu da verujem... a ja se zezao sa firewall-om i restartovao racunar jedno 5 puta, posto me je nerviralo da cekam 100 godina da mi ucita... Jbt. al' sam ispao glup, svaka mi cast! :d

@FXGT: Hvala :)
 
Ko je ova plavusa koja glumi drugaricu Zhanu? She's hot... :p
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    234.5 KB · Pregleda: 99
Jel postoji neki taster, da ubrzam igru, kao sto je moglo na starom Red Alertu 2, da ubrzam na +, a ako hocu da usporim onda na -. Zelim da ubrzam igru i da brze pomeram mape. Da to nema veze sa mojom masinom? Nekako mi se cini da je Red Alert 2 vise igriv, vise mogucnosti od ovog. Sad igram petu misiju sa Sovjetima, videcemo dalje. :)
 
planiram da nabavim ra3 pa me interesuje hardverska zahtevnost, dali iko ima iskustva sa igranjem na konfiguraciji poput moje iz potpisa, napominjem da sve igram u 1024x768...
 
Jel neko presao kampanju sa Japancima? Jel ima slican problem kao ja?
 
planiram da nabavim ra3 pa me interesuje hardverska zahtevnost, dali iko ima iskustva sa igranjem na konfiguraciji poput moje iz potpisa, napominjem da sve igram u 1024x768...

Radice. Imas dovoljno RAM-a, dovoljno jak cpu, ali ces shader model morati da stavis na low (eventualno med). Sve ostale opcije low-med. :)

@DAS
Nikako da stignem da odigram, jos sam na zadnjoj allied misiji. Nateracu mladog mi burazera da predje sve kampanje pa cu ti javiti. Malo sam se upustio u kompetitivne mecheve (www.clanwars.cc) i nekako mi sp ne predstavlja izazov. :)
 
Jel radi nekome verzija 1.04 preko Hamachia i da li uopste radi preko Hamachia? Namestio sam sve po uputstvima koja sam nasao na netu ali konstano dobijam onaj connection timeout.
 
Mozes preko garene da igras tu sigurno radi
 
Jel radi nekome verzija 1.04 preko Hamachia i da li uopste radi preko Hamachia? Namestio sam sve po uputstvima koja sam nasao na netu ali konstano dobijam onaj connection timeout.

Da bi radio preko hamachija, morate da napravite manju mrezu. Prelaskom iz mreze gde nas je bilo 20-tak na mrezu od 4-5 ljudi je proradilo ok (iako je lagovalo). Doduse bilo je to pre mesec dana i sa verzijom 1.0, ali ne bi trebalo da bude problema.
 
Imam problem sa misom, prestane da reaguje na klik, vidim na netu da nisam jedini ali resenja (izgleda) nema ili mozda ima?
 
Nazad
Vrh Dno