Šta je novo?

Red Alert 3 - oficijelna tema

Sto ste zapeli za te senke. Promasaj naravno da nije. Jedino je promasaj onima koji ne mogu da svare ovakvu grafiku i/ili su okoreli fanovi RA2 i SP price pa su na tom segmentu ocekivali quantum leap (ocekivati tako nesto od EA je smesno :p). Ono sto mene raduje je odlican balans i skoro savrseno ispolirana igra. Mesec dana im je trebalo da srede brojne bagove, pathfinding i balans (mada tu i tamo zna da se zaglupi koja jedinica). Jedine nebalansirane jedinice su po meni artiljerije na vodi (Drednaught i Shogun battleship). Sravni bazu u roku od 0.5 min... Sve bi to bilo ok da im rakete i laseri nisu prateci (poslao sam tanju na drednaught-a koji mi je pola baze sravnio), ovaj ispalio 3 rakete i maltene je u oko pogodio (trcala je ka njemu)! U beti je to bilo fino reseno, odn. nemoguce je bilo pogoditi jedinice koje se krecu bez force fire napada ispred njihove putanje kretanja (CTRL+RMB). Bilo kako bilo, verujem da ce patchem da isprave ovu nepravdu. U medjuvremenu sam narucio svoju oridjidji kopiju i zeljno iscekujem multi okrsaje :)

@FXGT
Probaj ovo s njima: Uzmes 3-4 mirage tankova, jednog stavis u cloak mode, 1 guardian tanka sa LASEROM, 2 Athena artiljerije i 4 apollo fightera kao anti air podrsku i udri. Ako imas posaljes i kojeg Century bombera koji nakon sto sravne metu izbace Tanju da se poigra :p Ne zaboravi na najbitnije upgrade-ove: advanced aeronautics za bombere i fightere i HIGH technology za guardian tenkove. Naime high technology daje 100% poboljsanje sekundarnih sposobnosti. To znaci da jedinice koje pucaju na metu koju je obelezio guardian tank laserom prave dupli damage ;) Advanced aeronautics povecava za 50% municiju avionima i dovoljna su 4 Century bombera da sravne bilo koji MCV, dok samo 1 rusi airfield-ove :)

Sto se tice muzike, allied battle muzika je najjacha (pojedini delovi me jako podsecaju na generale :)): http://www.youtube.com/watch?v=7MCLnK_0WF8&feature=PlayList&p=8159C3AA21E027CC&index=18
 
Šta se čudite senakama, to je isti taj neumirući SAGE endžin koji će EA drndati još 10 godina. Sama grafika i cheesy dizajn po meni vrlo dobro pogađaju osećaj RA2, bar onoliko koliko se može izvesti kada se to svodi na EA menadžera u odelu od po miliona dolara koji kaže razvojnom timu "igra treba da ima humor i da bude cheesy, ako pogodite dobićete jedno slobodno popodne, kroz dve godine."

Pošto znam da je humor i gluma isforsirana od ljudi koji nemaju nimalo veze sa RA2, još je i odlično ispalo. Mnoooogoooo bolje od FO3. Jedino mi je žao što su Japanci uzeli ceo deo introa dok ide Hell March.
 
ama znam da igram fala u savkom slucaju rekoh da su mi ameri sve bolji :D
 
Nasao sam trejner koji sljaka sasvim fino ;)
+12 ko voli nek izvoli ;))
 

Prilozi

  • bws-cnct.rar
    80.4 KB · Pregleda: 44
evo sad sam ga probao i radi odlicno sve opcije mada mislim da je ovo nepotrebno
 
Mala pomoc bi mi bila od znacaja. Skinuo sam patch 1.03 i lek za tu boljku, ali problem ostaje. U misiji sa rusima mi totalno crashira igra...crn ekran i restart kao jedino resenje. Ima li leka ovom problemu? Da nije zbog HW, imam 8600 GT i 1 gb memorije?
 
I na kraju svih krajeva, postoji li nacinda se smanji vreme ulaska u glavni meni?
Kod mene je na masini iz potpisa to ~30sec bez obzira da li ulazim u igru, izlazim iz igre u meni, izlazim iz podesavanja u meni... Jednom u nekoliko sati igre prsne i video drajver (180.43), pa mora restart. Videcu danas sa nekim starijim drajverom whql da probam.
 
samo blokiraj izlaz na net ulazi koliko odma :D
 
Hm, znaci prilikom ulaska u igricu ugasiti net, pa kad udje u nivo, CRTL-ESC i upalim net i radice? :)
 
Opet.Igra ce kad god udjes u glavni meni traziti update.Dakle, ili ugasi net skroz za vreme igranja, ili blokiraj firewall-om, ili probaj resenje koje je pominjano na prethodnim stranama sa hosts fajlom.
 
a ne vidim zasto je to strasno, evo merio sam, 43sec do glavnog menija sa desktopa, cak je i updejt nasao i pitao me da ga skinem...
 
zasto ova igra ne izgleda ni blizu onim shotovima?

i zasto je opet toliko ogranicheno zumiranje tj "odzumiranje" ... preglednost nula...
 
Sa ovim trainerom sto je mmarkovic okacio moze da se resi problem sa zumiranjem/odzumiranjem.
 
DOdali su Red Alert 3 na GARENU tako da ko hoce a nema skim da igra moze tamo :)
 
Ako nisi nikad igrao red alert onda stavi dvojku igraj svidece ti se vise od toga :D
 
zahvaljujuci bojanu84 koji mi je poslao fix, igra mi ne izbacuje iz ruske kampanje i presao sam je, mnogoooo kratka...bzvz ...uninstall.
igracu je ponovo kad uzmem neki lap pa sa ortakom u multiju poneku partiju... inace nista.
 
zahvaljujuci bojanu84 koji mi je poslao fix, igra mi ne izbacuje iz ruske kampanje i presao sam je, mnogoooo kratka...bzvz ...uninstall.
igracu je ponovo kad uzmem neki lap pa sa ortakom u multiju poneku partiju... inace nista.

Da li vi ljudi shvatate da igra ima 3 kampanje? Ruska je samo jedan deo priče. :wall:
 
Sto se tice cekanja pri ulasku u glavni meni, ne treba blokirati RA3.exe u firewall-u, treba blokirati ra3_1.0.game. Kod mene to odradjuje NetLimiter 2 i igra momentalno ulazi u igru.
 
Dobri su ameri, pogotovo jedinice koje lockuju oruzja protivniku. Ja bez njih ne mogu da zamislim odbranu baze.
 
Video sam brutalno visoke ocene za tu igru (IGN 9.3 recimo), ali mislim da sam postao ovisnik dobre grafike :\ ... jedine igre koje mogu da igram sa losijom grafikom su one koje sam vec ranije igrao, recimo starcraft. Znam da je lejm ali sta cu....

Pa znam da je tesko igrati sa tom grafikom u 2008 godini ali gameplay/atmosfera/balance/cinematici su mnoogo bolji od trojke
 
Pa znam da je tesko igrati sa tom grafikom u 2008 godini ali gameplay/atmosfera/balance/cinematici su mnoogo bolji od trojke

Slazem se po pitanju atmosfere i cinematika, ali RA3 je i sada (pre patcheva) dobro izbalansiran, a sam gameplay je mnogo dublji uvodjenjem sekundarnih sposobnosti i land/sea nacina igranja.
 
Stigao mi oridjinale. Sve je proteklo bez problema (instalacija, patchovanje na 1.03, ulogovanje online, vezivanje serijskog broja za profil). Dosta ljudi je bilo online danas popodne (oko 2500). Ukoliko se koristi automatch, to podrazumeva "ranked" igranje i nickovi najboljih se pojavljuju na EA sajtu. Problem je sto automatch cas radi cas ne. Odigrao sam par mapa preko automatcha, dok u vecini slucajeva ne moze da nadje igrace ili da se konektuje. Lobby u kome se vide nickovi online igraca nema opciju alfabetskog rasporedjivanja, tako da ako trazite nekoga, pomucicete se da ga nadjete. Sve u svemu MP je odlican.
E da, u toku jednog intenzivnog mecha sam otkrio i jedan bug. Ja sam bio Japan, a protivnik Allies. Bilo je akcije tu i tamo. Na kraju sam ga napao sa 10-15 tsunami tenkova. Za bolju zastitu sam im dodao one letece dronove. Tip je imao chronosphere, koji je koristan protiv neamfibioznih jedinica i obrnuto jer teleportovanjem tenkova na vodu ili brodova na zemlju je ubitacno za te jedinice. U svakom slucaju bazu sam mu skoro sravnio i on je bezveze iskoristio chronosphere na tsunami tenkove i igra se srusila... Najverovatnije zbog onih dronova, ne znam...
 
Nazad
Vrh Dno