Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Koji tracker je najslicniji sceneaccess-u?

Mozes da probas GFT (ratioless) ili TorrentBytes (nije ratioless ali ima dobru bazu i cesto otvorene registracije. FL je na packovima i ako imas box to ide jako dobro, cak bolje nego na SCC sto je islo jer su tamo i deca iz predskolske imala box da se igraju). Opet, TL je isto jako jako dobar ali nemaju FL uopste i box (bar ovaj koji imam) se stvarno znoji da napravi dobar ratio. Zavisi sta trazis od trackera...
 
Polako, tek sam mesec dana na PTP :)
Gold torrent nosi drugu formulu?
Da, nosi više poena.
Npr: isto poena dobijaš ako si: jedini sider na običnom torentu kao i da vas ima 3,7 na Gold-u, 2 na običnom 8 na Gold, 3 na običnom 13 Gold...

Piše sve na sajtu u formuli ali ne mogu sa telefona da tražim.

HDClub je bio fenomenalan za crosseed ali ga zatvoriše. Ja još živim u nadi da će se vratiti. Po 500gb materijala čuvam za njega i još toliko za UHDclub koji su mi bili na sidu...
Pa dok je gold ne racuna se u poene. hehe, hajde reci Nemanja da si stavio i ovaj TTL za GOLD i da te odmah blokiram zato sto sam ljubomoran :p
Nemoj da me blokiraš :-D

Nisam stavio to u formulu, nego za njega napravio tabelu (1-10 sidera običnog torenta vs 3,7-67 GOLD). Iznad tog broja mi se nikako ne isplati da držim nešto na sidu (mislim isključivo zbog poene).

Imam i tabelu koliko procenta samog torenta se vraća (u GB) po danima.

Ukratko: lepo raste do 90 dana, posle toga baš malo (zanemarljivo) čak i kad se radi o dodatnim godinama.
Zato, ako je za poene, treba uvek računati na 90 dana a ne na prvih X.

Pa 1/3,7 (običan/gold) posle ta 3 meseca vraćaju 86,42%,
2/8 - 59,47,
3/13 - 48,18
...
10/67 - 21%

Vidi se da je razlika velika između 1 vs 10. Gold su baš retki da imaju tako mali broj sidera pa se ja fokusiram na obične sa 0 ili 1, maksimalno 2.
 
Ali gold je retko FL tako da ih još ne skidam. Da, to sam i ja primetio, sve što ima preko 10 seedera gledam za zamenim sa sličnim (sa FL) sa manje seedera. Ali veliki torrenti obično imaju min preko 20-30, ostaju mali do 2-3 GB koje niko ne skida a kad se sakupi stotinak takvih...
 
Eh krastavac, ja gold automatski povezao sa FL. :D Covece pa ti si stvarno napravio cudo. Pravio sam i ja tabele u excelu i conditional formating da lepo izgleda ali si ti stvarno to perfekcionisao. Mislim, ali stvarno mislim da je najbolje uzeti seedbox na par meseci i zavrsiti pricu. Ne smem da kazem za mesec dana sta sam uradio na PTP...
 
Eh krastavac, ja gold automatski povezao sa FL. :D Covece pa ti si stvarno napravio cudo. Pravio sam i ja tabele u excelu i conditional formating da lepo izgleda ali si ti stvarno to perfekcionisao. Mislim, ali stvarno mislim da je najbolje uzeti seedbox na par meseci i zavrsiti pricu. Ne smem da kazem za mesec dana sta sam uradio na PTP...
3,7TBna sidu mi daju 9.200 poena/h što mu na mesečnom nivou izađe 2,5TB uploada (za 24/7 sid, ali je 5o kod mene 15 sati dnevno). Ne može to nijedan box da nadomesti :D
Inače i to je sa gomilom filmova sa 300 sidera koje sam gledao pa nisam obrisao.
Ja sam našao celu gamu nepostavljenih torrenata pa to iskorišćavam :)
Odakle skidaš za crosseed?
HDClub je bio fenomenalan za to (lako dobiješ poene, većina je i FL) a na PTP-u bez sidera. Nigde više nisam našao tako nešto.
 
Poslednja izmena:
Ahaaa...
Sad čitam opet tvoj post, ti postavljaš torente, ne radiš reseed.

Inače za reseed na forumu dele poene.
 
3,7TBna sidu mi daju 9.200 poena/h što mu na mesečnom nivou izađe 2,5TB uploada (za 24/7 sid, ali je 5o kod mene 15 sati dnevno). Ne može to nijedan box da nadomesti :D

Malo vise od mesec dana i gazim 7tb uploada. Moze li se meriti?
edit:
Na mesecnom nivou? Uppppps, ja podsvesno procitao godisnjem! Wow! Svaka cast :)

Iz svoje lične kolekcije ;)

Budjenje Pacova 2.2.1? :) Znas koliko bi ti bolje bilo da bacis na box pa odatle... I sakrivas IP...
 
Poslednja izmena:
Imam previše TB u seedu za seedbox za druge trackere. Imam debele rezerve na svim trackerima osim ovde, a baš mi se sviđa PTP, na fazon je BTN-a, čoveku za filmove i serije ne treba ništa drugo osim ova 2.
 
3,7TBna sidu mi daju 9.200 poena/h što mu na mesečnom nivou izađe 2,5TB uploada (za 24/7 sid, ali je 5o kod mene 15 sati dnevno). Ne može to nijedan box da nadomesti :D
Inače i to je sa gomilom filmova sa 300 sidera koje sam gledao pa nisam obrisao.
Gde to?? Ja imam po 20-50 torrenata, nekada i po 500GB koji seeduju (nisam iza CG-NATa, ali skoro niko to ne skida posle 7 dana, tako da je samo za poene dok ne pogledam).
Jeste da imam koji TB uploada na trackerima, ali ne blizu tebe :D

Sta je PTP??


Ima li neki tracker slican TV-Vaultu, TVChaosUK (ili jos bolje starijem TheBox/ZXCV-u)? Nezavisno, ova dva nisu direktno isti :)
 
Poslednja izmena:
Malo vise od mesec dana i gazim 7tb uploada. Moze li se meriti?
edit:
Na mesecnom nivou? Uppppps, ja podsvesno procitao godisnjem! Wow! Svaka cast :)

Jednom sam pre više godina koristio boks i iskreno bilo mi je mučenje. Svaki čas gledaj šta da skineš, staviš na seed, okačiš na treker, obrišeš sa boxa...
Znam da tako mora (mada sada ima skripti za automatizaciju) ali gledam da svuda gde ne mora ne mučim sebe više tako. Za HDB i IPT ću sigurno morati i to ove godine.

Gde to?? Ja imam po 20-50 torrenata, nekada i po 500GB koji seeduju (nisam iza CG-NATa, ali skoro niko to ne skida posle 7 dana, tako da je samo za poene dok ne pogledam).
Jeste da imam koji TB uploada na trackerima, ali ne blizu tebe :D

Sta je PTP??

Na PTP-u (PassThePopcorn), najboljem filmskom trekeru. Inače, nema UHD materijala kao na drugim. Odlično ga je dopunjavao UHDclub ali i on nestade...

Ne znam da li si razumeo, ali ovo je preko poena za seed.

Inače i ovo je loše, može se napraviti da vraća 86,42% mesečno (posle pomenutih 90 dana sida), pa bih onda dobijao 3,2 TB za 3,7 TB sida ili bih ostao na 2,6 TB ali bih sidovao 700gb manje, tj 3TB.
Nažalost, ugasiše mi HDClub gde bi začas to odradio ili stavio i više sa 8tb diskom koji je bio u planu, tako da je sada za to potrebno dooobro mučenje.

P.S. Upload 19tb trenutno a download 350gb :D
 
Poslednja izmena:
Jednom sam pre više godina koristio boks i iskreno bilo mi je mučenje. Svaki čas gledaj šta da skineš, staviš na seed, okačiš na treker, obrišeš sa boxa... Znam da tako mora (mada sada ima skripti za automatizaciju) ali gledam da svuda gde ne mora ne mučim sebe više tako. Za HDB i IPT ću sigurno morati i to ove godine.
Pa evo... Ja malo malo pa stavljam nesto, brisem nesto, namestam php alarm ako se na FL stranici postavi nesto novo... Skripte sam koristio za BTN ali to je ludnica... I to moras da pazis jer moze haos da ti napravi, narocito ako si ogranicen sa prostorom, a jesi... Ali trpela je ova virtuelno napacena dusa sa slabim uploadom torture nordijske i ove sa fiberom dugo vremena, tako da mi nije tesko. Smatram to kao pecanje... virtuelno...
Na PTP-u (PassThePopcorn), najboljem filmskom trekeru. Inače, nema UHD materijala kao na drugim. Odlično ga je dopunjavao UHDclub ali i on nestade...
Nisam siguran da li ce ti odgovarati, ja sam na pola puta za najjacu klasu na HDH a da nisam uploader. Imaju stvarno dosta UHD materijala a to kad stavis na box ubedljivo je upload kao na javnim trekerima... Sve novo i dobro je na FL. Ne znam da probas sa tim? Slican je OurBits trackeru mada mozda i bolji...
Pitao si već, jedina vredna alternativa je BTN
Moze da proba nebulance... on je sada ratioless ili mozda TB on je scenski... Ali naravno 10 mesta pa oni iza BTN...
Nažalost, ugasiše mi HDClub gde bi začas to odradio ili stavio i više sa 8tb diskom koji je bio u planu, tako da je sada za to potrebno dooobro mučenje.
Preporuci BB (BestBuy) za seedovanje, odnos kapacitet / cena. Sta si nameravao da uzmes? Koji HDD?

BTW, ko ovome da ne odoli? Bar duplo ide u upload ako ne i vise, a sigurno da...
JutjvB.png
 
Poslednja izmena:
Pa evo... Ja malo malo pa stavljam nesto, brisem nesto, namestam php alarm ako se na FL stranici postavi nesto novo... Skripte sam koristio za BTN ali to je ludnica... I to moras da pazis jer moze haos da ti napravi, narocito ako si ogranicen sa prostorom, a jesi... Ali trpela je ova virtuelno napacena dusa sa slabim uploadom torture nordijske i ove sa fiberom dugo vremena, tako da mi nije tesko. Smatram to kao pecanje... virtuelno...
Kad imaš dosta slobodnog vremena i odakle da skineš (ili makar koliko-toliko dobar radio) onda jeste zanimacija. Ja sam, nažalost, bio u frci jer sam tada počinjao i morao da pazim na svim trekerima šta skidam jer ratio ode (prvenstveno uzeo zbog pokojnog Freshon-a). Iskreno, nije mi bilo zanimljivo, više je bilo "moranje". Sada sa ovom statistikom (generalno, na svim trekerima na kojima sam) bi bilo opušteno.

Nisam siguran da li ce ti odgovarati, ja sam na pola puta za najjacu klasu na HDH a da nisam uploader. Imaju stvarno dosta UHD materijala a to kad stavis na box ubedljivo je upload kao na javnim trekerima... Sve novo i dobro je na FL. Ne znam da probas sa tim? Slican je OurBits trackeru mada mozda i bolji...Moze da proba nebulance... on je sada ratioless ili mozda TB on je scenski... Ali naravno 10 mesta pa oni iza BTN...
Kako sam rekao za UHD sadržaj, odem na PTP i vidim notifikaciju koja stoji 5 dana da su dozvolili zvanično UHD sadržaj, sva živa pravila za njega (u suštini isto kao i za HD samo što mora biti H265) i umesto dosadašnjih 30 UHD, sada ima 375 :D
Oduševio sam se. Sada možda nekako i potrošim nešto na download. Samo još da nađem polovnu matičnu koja radi (poluispravan je ova AM2, USB ulazi ne rade, bilo koji video secka, ne može da se reinstalira sistem...) pa da uživam :)

Nisam ni čuo za HDH.
Kakav je on u odnosu na HDbits? Tamo imam nalog, uglavnom skidam FL i internale zbog 50% downloada i zbog onog nedeljnog download pravila. Kad skupim još malo poena kupim SeedBox i FL na 1-3 dana i vidim kako da napravim upload buffer.

Da li si možda poredio UHD sadržaj na HDH i PTP (posle ove novine tamo)?

Preporuci BB (BestBuy) za seedovanje, odnos kapacitet / cena. Sta si nameravao da uzmes? Koji HDD?
Ja ću uzeti WD RED 8TB (običan, ne PRO).

Za torentovanje je najbolji WD RED (i to običan, ne PRO zbog manje buke. Kome je značajnija brzina neka ide na skuplji PRO). Odavno je najbolji odnos veličina/cena za 3TB verzije (ima i manje pokretnih delova pa se "kao" manje kvare, ali je to samo u teoriji), mada je po sadašnjim cenama sa itsvet-a najbolji baš 8TB (ali se kladim da ništa nemaju i ko zna koje su zaista cene kada zaista imaju na stanju). Nešto su serije od prošle godine bile problematične (nekoliko ljudi se na forumu žalilo), ali ja imam 2x3TB možda preko 5 godina i nijedan problem sa njima. Jedan je radio par godina 24/7 a onda 15h/dnevno (preselio se pa je kompjuter u sobi gde spavam, a dok ne zamenim CPU+MoBo+RAM+kućište da sve bude tiho, će i ostati tako. Narednih meseci ako ne i ovog moram to da rešim). Drugi je bio kao "storage" (radio kao i ostali što su mi u toj nameni ~2 dana), ali je od prošle godine i on ubačen u kompjuter.
- Za mene je samo najveći, bez obzira na cenu. Ionako mi je krajnji plan 2x8TB u kućištu i još koji za arhivu. Dok ne izađe i unormalni se cena nekom većem :D

BTW, ko ovome da ne odoli? Bar duplo ide u upload ako ne i vise, a sigurno da...
JutjvB.png
Odlična stvar :)
Samo ja već imam sve extended verzije 1080p. Doduše Hobite sam morao da obrišem zbog prostora :(
Sobzirom na ratio nije problem da skidam opet.
 
Kako sam rekao za UHD sadržaj, odem na PTP i vidim notifikaciju koja stoji 5 dana da su dozvolili zvanično UHD sadržaj, sva živa pravila za njega (u suštini isto kao i za HD samo što mora biti H265) i umesto dosadašnjih 30 UHD, sada ima 375 :D
Oduševio sam se. Sada možda nekako i potrošim nešto na download. Samo još da nađem polovnu matičnu koja radi (poluispravan je ova AM2, USB ulazi ne rade, bilo koji video secka, ne može da se reinstalira sistem...) pa da uživam :)
Ja imam nenormalne ratio svuda. Valjda to shvatam vise kao izazov... Medjutim PTP cu da pocnem da bas koristim za kucnu upotrebu. I ostale trackere. Dosta je bilo tog "cuvanja".
Nisam ni čuo za HDH. Kakav je on u odnosu na HDbits? Tamo imam nalog, uglavnom skidam FL i internale zbog 50% downloada i zbog onog nedeljnog download pravila. Kad skupim još malo poena kupim SeedBox i FL na 1-3 dana i vidim kako da napravim upload buffer.
Nemam nalog na HDbits-u. Nikada ga nisam ni imao tako da ne mogu da ti uporedim sa njim
nemanja123 je napisao(la):
Da li si možda poredio UHD sadržaj na HDH i PTP (posle ove novine tamo)?
Nisam do sada... Dobar je box pa ne moram da radim crossSseed... Evo sad cu baciti pogled... 438 torrenata je u 2016p na HDH... Mada oni imaju dosta BR... 2602 trenutno...
nemanja123 je napisao(la):
Ja ću uzeti WD RED 8TB (običan, ne PRO).Za torentovanje je najbolji WD RED (i to običan, ne PRO zbog manje buke. Kome je značajnija brzina neka ide na skuplji PRO). Odavno je najbolji odnos veličina/cena...
Hvala za info, moram da pogledam cene malo a nema ni love u zadnje vreme
nemanja123 je napisao(la):
Odlična stvar :) Samo ja već imam sve extended verzije 1080p. Doduše Hobite sam morao da obrišem zbog prostora :( Sobzirom na ratio nije problem da skidam opet.
Nisam hteo ali sam ipak izbacio skoro sve sa boxa i krenuo kad je drugi najbrzi imao 12%. I vidi dokle sam dosao...
PMpvQC.png
... eh...
 
Trekeri su da se koriste :)
HDH ima više 4k sadržaja od PTP-a ali mislim da će se to brzo preokrenuti ili makar izjednačiti.
Koliko vidim odlično si prošao sa Hobitima. Četiri puta više vraćeno, super :)
 
Drugari treba mi pozivnica za neki privatni tacker gde ima aktuelnih NFL utakmica...istekla mi pretplata za gamepass, a na IPT i HD torent nemaaaa...
 
Hmm kako ja ne nadjoh na ipt...mozda nije u sports kategoriji, al generalno je los ipt za nfl. Sledece sezone definitivno trazim nekog za gamepass po pola al treba mi sad :)
 
Potreban materijal su mi HD serije amzn Web dl...

E sada, ako neko ima slobodnu pozivnicu za mjesto gdje ima takvih materijala... Bio bih jako zahvalan. Do sada koristim Crnu Berzu jer većinu stranog materijala sam nalazio na javnim trackerima,..
 
@oaxacus hvala na ponudi. U međuvremenu mi je kolega sa foruma @peja proslijedio pozivnicu za tracker koji mi savršeno odgovara tako da mi je glupo da dalje "trošim" vaše pozivnice. Hvala još jednom.
 
Nazad
Vrh Dno