Šta je novo?

Raiffeisen bank

@NorthGate isto su saopštavali u medijima i prošle godine, a pravu istinu samo oni znaju. Početkom godine je interno puštena transakcija karticom Poštanske, ali još uvek nije deo komercijalne ponude.
 
@NorthGate isto su saopštavali u medijima i prošle godine, a pravu istinu samo oni znaju. Početkom godine je interno puštena transakcija karticom Poštanske, ali još uvek nije deo komercijalne ponude.
Znam,video sam. Jorgovanka je to tako rekla da ce do kraja svi ostali poceti da izdaju ovu karticu tako da se nadam da ce to zaista i biti.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Posto ne pratim, jel ima neke prednosti taj Unionpay?
 
UnionPay sistem, osnovan 2002. godine, najzastupljeniji je kartični sistem na svetu sa preko 7,5 milijardi izdatih kartica, koje se koriste u više od 175 država i teritorija u svetu. Cilj uspostavljanja ove saradnje jeste da se omogući prihvatanje UnionPay kartica na celokupnoj prihvatnoj DinaCard mreži u Srbiji, kao i da se omogući izdavanje zajedničke DinaCard-UnionPay platne kartice usklađene sa najnovijim tehnološkim rešenjima i najsavremenijim oblicima plaćanja, poput plaćanja beskontaktnim karticama ili mobilnim telefonima, koja će se koristiti u kompletnoj globalnoj prihvatnoj mreži UnionPay sistema.

Prihvatanje kineske nacionalne kartice već je omogućeno na bankomatima Banke Poštanska štedionica, OTP banke, UniCredit banke i Banke Intesa, a očekuje se brzo uključivanje i ostalih banaka koje prihvataju platne kartice.

https://dinacard.nbs.rs/latinica/internacionalna-kartica/union/index.html


Mislim da ovaj beskontaktni deo najviše zanima korisnike, a dodatne prednosti može da objasni neko stručan za taj deo 😃
 
  • Like
Reagovanja: uji
Posto ne pratim, jel ima neke prednosti taj Unionpay?
Vise mesta prihvatanja iste nego visa i mastercard, ali nakon sto su visa i mastercard ukinuli podrsku u Rusiji postavlja se pitanje i koriscenja drugih kartica van strateske prisutnosti nekog lanca izdavaoca kartica.
 
Није тема ал кад сте већ споменули UnionPay, мени ово мирише на неки најаву да ће почети врло брзо код нас да се издаје…
 

Prilozi

  • B19FD18D-1616-41AF-B194-907334A5662C.png
    B19FD18D-1616-41AF-B194-907334A5662C.png
    445.6 KB · Pregleda: 94
Vise mesta prihvatanja iste nego visa i mastercard, ali nakon sto su visa i mastercard ukinuli podrsku u Rusiji postavlja se pitanje i koriscenja drugih kartica van strateske prisutnosti nekog lanca izdavaoca kartica.
Pored toga ima ce i pogucnost paypass i verovatno ce moci da se doda i u RaiPay da se placa i preko aplikacije.
 
Pozdrav svima, treba mi misljenje ili savet ako se neko razume u to ili je mozda imao slicnu situaciju.

Majka mi je skoro preminula i primala je penziju i imala 2 kredita u Raiffeisen banci, oba kredita su osigurana preko Uniqa osiguranja.
Kada sam bio do Raiffeisen filijale da dostavim umrlicu i da zatvorim njen racun i kredite, pitao sam ih da li imam neke obaveze prema banci ili osiguranju i rekli su mi da nemam i da je to sve (jedino posle ostavinske rasprave da dodjem radi postojecih sredstava na racunu).

Posle jedno mesec dana su me pozvali iz Raiffeisen banke i rekli su mi da je potrebno da uplatim odredjeni iznos za jedan i drugi kredit.
Kada sam im rekao da mi je iz banke receno da nemam nikakve dalje obaveze prema njima, rekli su da osiguranje nikad ne pokrije ceo kredit i da uvek ostane deo koji treba da se plati.

U banci nisu hteli da mi kazu tacno za sta je taj iznos koji treba da se uplati, niti su hteli da mi daju bilo sta napismeno, jedino su pomenuli da je to zbog moratorijuma tokom COVID perioda ali mislim da su mi to rekli samo da bi me otkacili.

Nisam siguran sta da radim i jako mi je cudno sto nece da mi posalju napismeno i lepo obrazloze za sta su ta dva iznosa sto potrazuju.

Unapred hvala na pomoci.
 
Prije svega, moje saučešće.
Otiđi najbolje do poslovnice i popričaj sa službenicima koji odobravaju kredite ili šefom poslovnice da razjasnite tačno šta je. Prošle godine kada mi je otac umro, imao je dve rate kredita u ERSTE banci i osiguranje Wiener Städtische koje je u potpunosti pokrilo taj kredit. Rečeno mi je da bez obzira koji iznos je u pitanju osiguranje bi ga pokrilo. Možda je u Raiffeisen banci drugačije ali buni to što su ti prvobitno rekli da nemaš nikakvih obaveza. Zato najbolje licem u lice.
 
Da li neko možda koristi moja mbanka aplikaciju na huawei telefonima i da li mu stižu notifikacije i promenama na računu?
 
Da, sve radi normalno.. Na Huawei telefonu sa legalnom Google podrškom. Ne znam kakva je situacija kod novijih telefona. Ako to uopšte ima veze sa radom mbanka app.
 
Moguće je onda da mora da se koristi verzija iz AppGallery, jer je prilagođena za HMS odn. zamenu za GMS (Play servise), a ne skinut apk koji je povučen iz Play Store-a.
 
Da li neko možda koristi moja mbanka aplikaciju na huawei telefonima i da li mu stižu notifikacije i promenama na računu?
Nije Huawei nego ios ali od početka meseca nešto umeju da ne stignu odmah nego nakon nekog vremena.
23.10. od 01h do 04h, zaboravio sam tačno, su najavili prekid usluga za mobilno i internet. Radovi.
 
Ma meni ne stižu uopšte, imam P40 pro sa HMS i naravno skinutu aplikaciju sa AppGallery. Probao sam i na telefonu sa GMS, tu rade notifikacije, ali opet kasne nrkad i slično.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li postoji radno vreme kontakt centra preko kojeg se otvara iRačun? Konkretno mislim na onaj video poziv zbog verifikacije.
 
Da li koriscnici iRacuna mogu da uplate novac na bankomatu pomocu Raipay? Ja sam probao danas i nisam mogao
 
Da li koriscnici iRacuna mogu da uplate novac na bankomatu pomocu Raipay? Ja sam probao danas i nisam mogao
Nažalost izgleda još ne direktno da ti se prikaže broj računa na koji da uplatiš već moraš da ideš na opciju uplata na račun pa da ukucavaš broj svog računa 2 puta što produžava sam proces, a i povećava šansu da napraviš grešku prilikom unosa.
Jedino sa Dinom ili Visom.
 
Svakako korisnici IRacuna bi trebalo da imaju i fizicku Dinu koja je besplatna za nedaj boze ili za situaciju uplata novca na racun preko bankomata sto je lakse.Skoro mi se desilo da mi zatrebao kes i rano ujutru iz nocne smene svratim do bankomata iniciram preko Raipay ali obavestenje da proces ne mogu da zavrse,neki problem,odem dve duze stanice do drugog da probam ali on je unutar poslovnice i moze se uci ako ubacis karticu i odmah izvuces,sva sreca fizicka Dina resila :)
 
Ja sam probao Aplepay-om da uplatim novac na bankomatu ali nema čak ni opcija za uplatu a u cal centru tvrde da može. Čini mi se da i oni neznaju
 
Svakako korisnici IRacuna bi trebalo da imaju i fizicku Dinu koja je besplatna za nedaj boze ili za situaciju uplata novca na racun preko bankomata sto je lakse.Skoro mi se desilo da mi zatrebao kes i rano ujutru iz nocne smene svratim do bankomata iniciram preko Raipay ali obavestenje da proces ne mogu da zavrse,neki problem,odem dve duze stanice do drugog da probam ali on je unutar poslovnice i moze se uci ako ubacis karticu i odmah izvuces,sva sreca fizicka Dina resila :)
Ја понављам моју ситуацију, кад сам им тражио физичку Dinu, рекли су ми да ми се пакет у том случају мења и да више није бесплатан, једино ако се то разликује од пословнице до пословнице шта ће ти рећи…
 
једино ако се то разликује од пословнице до пословнице шта ће ти рећи…
Upravo to. Različito će ti reći i podrška preko emaila ili preko telefona. Stanje je takvo da na zahtjev moraju da ti izdaju Dina karticu besplatno i bez potrebe da mijenjaš paket.
 
Ја понављам моју ситуацију, кад сам им тражио физичку Dinu, рекли су ми да ми се пакет у том случају мења и да више није бесплатан, једино ако се то разликује од пословнице до пословнице шта ће ти рећи…
Evo kako sam bio ja prosao https://forum.benchmark.rs/threads/raiffeisen-bank.436111/page-73#post-6609913
 
Mislim da je još par ljudi u temi potvrdilo da je moguće dobiti fizičku Dina karticu bez ikakve nadoknade. To je Zakonom propisana obaveza svih banaka, a sve ostalo je samo njihovo nezakonito šibicarenje. Treba znati svoja prava i biti uporan. Ovo ću i sam proveriti ovih dana jer sam upravo danas otvorio iRačun pa ću otići do filijale i po Dinu, korisno je imati i fizičku karticu, pogotovo kad nam sledi za dž.
 
Mislim da je još par ljudi u temi potvrdilo da je moguće dobiti fizičku Dina karticu bez ikakve nadoknade. To je Zakonom propisana obaveza svih banaka, a sve ostalo je samo njihovo nezakonito šibicarenje. Treba znati svoja prava i biti uporan. Ovo ću i sam proveriti ovih dana jer sam upravo danas otvorio iRačun pa ću otići do filijale i po Dinu, korisno je imati i fizičku karticu, pogotovo kad nam sledi za dž.
Potvrdjujem i ja. Zimus sam otvorio iRacun i kasnije zatrazio Dinu i dobio sam je.
 
Али они ти технички и издају дину бесплатно. Други је пар ципела што ти у том случају промене пакет, мислим, не знам који их пропис спречава у томе али пробаћу онда у некој другој пословници, у Меркатору су ми онако рекли…
 
Али они ти технички и издају дину бесплатно. Други је пар ципела што ти у том случају промене пакет, мислим, не знам који их пропис спречава у томе али пробаћу онда у некој другој пословници, у Меркатору су ми онако рекли…
Paket nije promenjen,sve je isto kao i pre izdavanja Dine.
 
@retrospektiva

To zavisi od podesavanja na sajtu gde vrsis placanje.
npr. ni za AliExpress nije potrebna verifikacija.

Problem je sto RFB ne omogucava kontrolu kanala potrosnje :(

Pogledajte prilog 353277
U poslednje vreme sam kupovao na aliju, pre toga maxi online, do tada sam izbegavao rfb karticu jer nema zastitu, na kakvu sam navikao kod mts banke. Mts racun mi je u mirovanju, ali ne znam, da mi ne bude na kraju skuplja dara nego mera . Vrv cu aktivirati mts karticu od novembra, jos ako bude aktuelan popust kod mts za placanje racuna masterom, tim pre.
 
Nazad
Vrh Dno