Šta je novo?

PTT adsl

Šta se dešava, jel su povećali brzine ili nešto? Imao sam oko 12mbps na speedtest, sad je oko 16mbps :)
 
Koliki ti je paket 16 ili do20. Moguce je da si prikljucen na novi istureni stepen pa ti je sad brzina najveca dozvoljena.
 
Do 20 Mbps. Nešto su definitivno menjali. Našao sam svoj post na temi koji sam pisao krajem januara, ovo su vrednosti koje sam imao:

vrednosti.jpg



Sad sam proverio opet i Data Rate i Max rate za Downstream mi je povećan:

vrednosti.jpg



U prevodu, ranije sam dobijao ovo:

2474324505.png



Sad mi je brzina manje-više ovakva:




Opet to nije blizu 20 Mbps ali sam ipak zadovoljan što mi je i ovo povećano :)
 
Ja koristim PTT ADSL već 3 godine - i zadovoljan sam uslugom, a i podrškom.
Lokalna podrška je, naravno, relativno problematična, ali zato u centrali - Pošti u Valjevu, radi lik koji je maksimalno uslužan i zaista se POTRUDI da reši svaki eventualni problem. Pretpostavljam da je "od mesta do mesta" kvalitet usluge.
Ovaj lik čak svim korisnicima sa kojima dođe u kontakt daje svoj broj mobilnog, javlja se i posle radnog vremena, ako je u gradu - dođe lično da proveri opremu ako postoji problem... Mislim, za svaku pohvalu je.
Što se samog kvaliteta usluge tiče - u tom gradu gde koristim njihov ADSL imaju fantomske "time-out večeri" dva - tri puta godišnje kad konekcija "doživljava" timeouts svakih 3 minuta (otprilike 30 sekundi duže nego što joj treba da se povrati) ali to se, čini mi se, nikad neće rešiti. Cela stvar je u tome što, na kraju zaključih, nije problem sa njihovom opremom "U CENTRALI", već modem prsne-s-mozgom povremeno. TP-LINK - visoko kvalitetni hardver...krastavac...
Nosim se mišlju da, kad budem imao novca na bacanje, kupim kvalitetan ADSL modem, podesim ga (da, dozvolili bi mi) i da me ne boli glava.

EDIT: Problem je i što ko god dobije konfigurisan modem od njih, mora da pročačka po NAT podešavanjima ako misli da skida nešto sa torrenta, ali to nije strašno...ako čovek ume... A svima nam je poznato da se provajderi na izgovor reči "Torrent" ponašaju:
tumblr_mxu8ocqbPS1slj0sxo1_400.gif
 
Poslednja izmena:
Može li neko od korisnika PTT ADSL-a da mi kaže da li se menja IP adresa posle restarta modema, odnosno posle spuštanja i podizanja PPPoE konekcije?
 
Opa! Meni rekoše da se forsirano menja na svakih 24h, ali ne i prilikom reseta modema/rutera. Prijatno iznenađenje. Hvala! :)
 
Ranije reset rutera nije znacio po automatizmu i promenu IP adrese - trebalo je nekad i vise od 10 puta ponoviti tu radnju.
Isto tako se desavalo da imam istu IP adresu i po par nedelja.
 
Ranije reset rutera nije znacio po automatizmu i promenu IP adrese - trebalo je nekad i vise od 10 puta ponoviti tu radnju.
Isto tako se desavalo da imam istu IP adresu i po par nedelja.
Meni je to problem, a treba da pređem na PTT ADSL. Od kada to više nije tako?
 
Pune 2 godine ne koristim PTT, tako da ne znam kakvo je stanje.
 
Evo sad sam resetovao i druga je adresa.... I kuci mi je bilo tako.... Dal ce oni to da menjaju ili ne to ne znam.... Znaci na dve lokacije je tako...
 
Onda je ok.

To je problem koji sam primetio kod Euneta i Ikoma, a valjda ga imaju još neki operateri. Još me neki tip iz tehničke podrške Ikoma ubeđuje kako je to "sada svuda tako" i kako "više nigde nema prave dinamičke IP adrese - k'o nekad". :wall:

Što je najluđe, izgleda da nije u pitanju nikakva zavera već, kako mi kaže jedan prilično upućen prijatelj, njihovi tehničari ne znaju da podese Cisco rutere i ostavljaju neka podešavanja na "default" pa se otuda javlja jako veliki "lease time" na njihovim DHCP serverima, koji pak onda nastoje da vam u tom periodu daju uvek istu adresu. :S: Slepci.

Lepo je znati da je pored Telekoma, još i PTT "ozbiljan" barem u tom pogledu.
 
Poslednja izmena:
Meni je odgovaralo da mi ne menjaju IP. DynDNS je umeo da me zeza ponekad.
 
Ma daj. Kod PTT-a je statička adresa 120 RSD mesečno, što je stvarno bagatela. Inače, dinamički DNS servisi su predviđeni da rade sa dinamičkom IP adresom, koja se podrazumevano menja na svaka 24h. Trebalo je ili da promeniš servis ili klijent aplikaciju koju si koristio. Problem nikako ne može da bude to što imaš PRAVU dinamičku IP adresu, jer oni tome i služe.
 
Poslednja izmena:
@magick
Pre 10 godina nije bilo 120 din, vec je pretplata bila skoro duplo veca. Dok sam studirao to mi nije bila mala razlika :)
 
@magick
Pre 10 godina nije bilo 120 din, vec je pretplata bila skoro duplo veca. Dok sam studirao to mi nije bila mala razlika :)
Pre 10 godina nije bilo ovakvih gluposti sa "poludinamičkim" IP adresama, već se kod svih manjala barem jednom u 24h i svakako pri resetu konekcije.

Kažem ti, ako si imao problema sa nekim DynamicDNS servisom, to je zato što ili nešto nisi dobro podesio ili je servis/klijent sr@nje. To je predviđeno da radi sa dinamičkom IP adresom koja može da se menja i na svakih pola sata.
 
Uglavnom ako nece da se pormeni adresa posle reseta, ugasiti na 5 min. i promeni se..
 
Inace zadnjih par dana radi super net, tokom dana i uvece. Valjda ce da potraje.
 
Što, je l' ranije bilo problema sa njihovim ADSL-om? Ni ne pitah kakav im je ADSL jer sam pretpostavio da je super. :/
 
DC++ je umeo da zeza, a tada mi je to bilo ultra-mega-giga bitno :) za skidanje lossless muzike. Tek kasnije se pojavio HQShare i slicni...
Ne znam da li to iko jos koristi :)
 
Poslednja izmena:
Pre 10 godina ADSL-a još nije ni bilo kod nas. Ne znam kada je PTT krenuo da nudi ADSL, ali sigurno nije pre 2005. O čemu mi zapravo pričamo? Da je super "poludimanička" IP adresa, koje ne možeš da se otarasiš mesecima, i to sve jer si siromašni student pa nemaš 120 kinti mesečno da bi brže skidao piratske sadržaje?!

Ja kol'ko znam, te gluposti sa nemenjanjem dinamičke IP adrese su počele relativno skoro. Uostalom, šta je bilo bilo je, danas to stvarno nema smisla raditi, a može da misli da mu to odgovara samo neko ko nema blage veze sa računarima, pa misli da time nešto "ćari".
 
Sorry, ali ne lupetaj. Lepo ti kazem da nije bila ni blizu toliko niska cena.

I ne hvataj se za detalje - ADSL koristim od kraja 2005. godine ili pocetka januara 2006. (ne secam se tacno) i nesrecnog NeoBEE-ja :wall: iliti punih 8 godina...
 
Poslednja izmena:
Sori, ali u čemu je tvoj problem? Kakve veze ima od kada koristiš ADSL i koliko se kod tog provajdera doplaćivalo za statičku IP adresu?!? Bilo pa prošlo - sada je sada, a i argumenti su ti šuplji.

Ubacio si se na moju kritiku "poludinamičke" IP adrese (kod Ikoma, Euneta i još nekih provajdera) sa pričom kako nekome možda baš odgovara da mu se adresa retko menja. Na to sam ti rekao da onaj kome tako nešto treba može ili da uzme statičku IP adresu (danas je to jeftino) ili da koristi dinamički DNS, koji takođe odlično radi. Jednostavno NEMA opravdanja za tu budalaštinu i nema osnova da se maltretiraju stotine korisnika jer neko ne zna da namesti nekih program.
 
A koj' ce tebi dinamicka IP adresa za koju si se toliko zalepio? Radis neke mutne radnje pa ti banuju IP?
Stekas se da platis rapidshare i/ili slicne sajtove?
 
Poslednja izmena:
Šta tebe briga šta će meni dinamička IP adresa, koja je dogovorena u ugovoru o pružanju usluga? I da li moji razlozi mogu i treba da menjaju obavezu operatera da pruži uslugu na koju se obavezao?

Imam svoje razloge i nemaju veze ni sa piraterijom ni sa drugim nelegalnim radnjama, a ne bih ulazio u to jer ćemo bezveze da smorimo tred. Uostalom, smatram da lični razlozi nisu za raspravu - ni moji ni tvoji. Oni su rekli da daju dinamičku IP adresu - zna se šta je to - pa neka je daju. Kraj priče.
 
Nazad
Vrh Dno