Šta je novo?

PTT adsl

I meni rade sasvim ok. Imam ovaj do 20mb do 14. januara i planirao sam krajem decembra da idem kod Telekoma na vDSL. Proverena mi je linija. 50/2 može sigurno 50/10 verovatno. To ne mogu da mi kažu pošto nisam na njihovom aDSL trenutno.

U svakom slučaju ću sačekati taj 15-ti pa ću videti šta dalje. Možda i oni kao "mama" firma Telekoma dobiju vDSL pakete.
 
Kako si proveravao? I ja hocu isto da uradim, da uzmem MIK od ptta i da odem kod telekoma na 50/2 ako mi dozvole.
 
Ja cu isto sacekati do 15. pa odluciti. Pre dve godine bila je akcija na PTT-u 16/1 za 1400 prosle godine sam uzeo 10/1 za 1600! samo zato sto su imali dobru uslugu..
Ali sada ako oped bude nesto tipa manja brzina - veca cena - duzi ugovor, dovidjenja :wave:
 
Sad ja sam jedan od onih koji stvarno nema problema na PTT-u i njihov adsl mi radi super, ovo navodim
posto su novi akcijski paketi u pripremi i bice aktuelni od 15. decembra adsl+dig.tv.
Eto prenosim proverene informacije i licno se radujem :)

poz[/QUOTE]
Kakva ce im biti digitalna tv. Sta ce ponuditi od kanala, da li se to zna?
 
Meni preko dana lepo skida. Brzina interneta 10Mb skida brzinom 1Mb a uvece dosta slabije negde od 400Kb do 500Kb. I da neverovatno secka you tube uvece. Ping mi je preko dana od 10 do 26 a uvece preko 50 pa ide i do 80. Da li zna neko u cemu je problem?

Da li tebi i dalje radi lose kao i kada si napisao ovaj post gore?
Ili ti sada radi ok jer se raspitujes i za digitalnu tv.
Posto ja imam utisak da meni radi jos gore nego ranije.
 
Poslednja izmena:
... novi akcijski paketi u pripremi i bice aktuelni od 15. decembra adsl+dig.tv.
Eto prenosim proverene informacije i licno se radujem :)
Dali možda imaš informaciju dali se planira digitalizacija TV kanala (osnovni paket) na njihovoj kablovskoj TV (Posta net, ex PTT KDS)? Već sada postoje neki kanali koji se daju u digitalnom formatu (svega par kanala tipa RTS HD, RTL, i još svega 2-3) ali to je zanemarljivo (više kao eksperimentalno pušteno)... Kablovska infrastruktura (koaksijalni kabl) ima mnogo veći potencijal od aDSL-a i u pogledu digitalne TV i u pogledu brzine neta, ali taj sektor kod njih je izgleda odavno zamro, i debelo zaostaje za aDSL uslugama. Ispada da za njihovu kablovsku nema digitalne TV, a max brzina neta im je svega 10/1 Mbps, dok preko aDSLa imaju mnogo bolju ponudu i za net već sada, a ako uvedu i digitalnu TV oduvaće njihovu kablovsku mrežu... Net sam rešio prelaskom na Targo, a za digitalnu TV se još mislim, odnosno čekam dali će se digitalizovati TV na kablu... Nije mi jasno zašto su potpuno zapostavili koaksijalni kabl koji ima mnogo veći potencijal od xDSL-a ?
 
Evo sam sebi da odgovorim... u PTT podršci rekoše mi da bi trebalo da se digitalizuje osnovni TV paket na njihovom KDS-u (kablovskoj), tj. da se svi kanali puste na digitalnom signalu koji nije skremblovan, i isiti će se moći pratiti na svakom TV-u koji ima DVB-C tjuner (neće trebati STB niti bilo šta drugo) kao što već sada imamo par digitalnih kanala (RTS HD, RTL...)! Rekoše mi da će verovatno oni koji nemaju TV sa DVB-C tjunerom moći da preuzmu od njih STB ako žele da imaju bolji TV signal (od sadašnjeg analognog) preko HDMI-a, i to će se verovatno naplaćivati. To se kako mi rekoše planira od 15 decembra ili u januaru sledeće godine. Za digitalizaciju signala u osnovnom paketu (TV) neće biti potrebno potpisivati novi ugovor, tako da sve lepo zvuči (posebno deo da neće biti neophodan STB!), ali ostaje da vidimo dali će se to zaista i sprovesti u delo, i ako da, dali po tim sjajnim uslovima što mi rekoše sada (operater jedino nije bio siguran za tačan datum, ali je rekao do kraja januara 2014-e).
P.S. Izvinjavam se ako sam malo otišao u off pošto pričam o njihovom KDS sistemu, a ne o DSL-u...
 
Ako samo puste iste kanale sa kds u digitalnom formatu, ja definitivno necu uzeti...svaki drugi kanal Pink :vomit:
 
Evo sam sebi da odgovorim... u PTT podršci rekoše mi da bi trebalo da se digitalizuje osnovni TV paket na njihovom KDS-u (kablovskoj), tj. da se svi kanali puste na digitalnom signalu koji nije skremblovan, i isiti će se moći pratiti na svakom TV-u koji ima DVB-C tjuner (neće trebati STB niti bilo šta drugo) kao što već sada imamo par digitalnih kanala (RTS HD, RTL...)! Rekoše mi da će verovatno oni koji nemaju TV sa DVB-C tjunerom moći da preuzmu od njih STB ako žele da imaju bolji TV signal (od sadašnjeg analognog) preko HDMI-a, i to će se verovatno naplaćivati. To se kako mi rekoše planira od 15 decembra ili u januaru sledeće godine. Za digitalizaciju signala u osnovnom paketu (TV) neće biti potrebno potpisivati novi ugovor, tako da sve lepo zvuči (posebno deo da neće biti neophodan STB!), ali ostaje da vidimo dali će se to zaista i sprovesti u delo, i ako da, dali po tim sjajnim uslovima što mi rekoše sada (operater jedino nije bio siguran za tačan datum, ali je rekao do kraja januara 2014-e).
P.S. Izvinjavam se ako sam malo otišao u off pošto pričam o njihovom KDS sistemu, a ne o DSL-u...

Aj da ispadnem glup. A šta će da emituje taj digitalni signal?
 
Imate temu o ptt kablovskoj, ovde ako niste primetili trenutno pljujemo adsl :D
 
Aj da ispadnem glup. A šta će da emituje taj digitalni signal?

TV signal koji (kablovski ili bilo koji drugi) operater emituje (TV stanice koje mi "primamo") može biti analogni ili digitalni. Analogni sistem za Evropu (dakle i kod nas) je "PAL" sistem koji ima rezoluciju 720x576 linija, format slike je 4:3. Digitalni sistem ima znatno veću rezoluciju i naravno oštriju sliku, bez "snega" ili bilo kakvih smetnji u signalu (koga ili ima ili uopšte nema). Uzmimo za primer "full hd" TV signal koji ima rezoluciju 1920X1080, format emitovane slike je "widescreen" 16:9. Kada se (na full HD velikom TVu) poredi analogni i digitalni signal iste TV stanice, razlika je ko nebo i zemlja u kvalitetu, oštrini i rezoluciji slike. Analogna slika je mutna, muljava, jednom rečju katastrofa u odnosu na digitalnu. Ovo se pre svega odnosi na strane full HD programe (jer domaćih ni nema, osim RTS HD i još par sportskih kolko ja znam), i podrazumeva se da imate kvalitetan HD televizor, jer u suprotnom nećete videti (veliku) razliku... Digitalni signal ima još prednosti nad analognim, ali nebih sad o tome, jer ovo i nije tema o PTT KDS-u nego o ADSLu. Još jednom se izvinjavam za off... Neću više :D
 
Ma ne pitam to. I pitanje je vezano za PTT ADSL. Matorci imaju PTT ADSL. Nemaju poverenje u SBB, hoće TV kod državne firme, čitaj to je trenutno Telekom. E sada ako i PTT bude nudio TV, onda bi verovatno izbegli cimanje i ostali na njemu. Da ne bude potpuni off ono malo što koristim net kod njih, sasvim pristojno šljaka. Nisam primetio da se nešto žale da im secka ili slično. E sad ovde se ljudi uglavnom žale na rad interneta u popodnevnim satim, a ja tamo, u to vreme, uglavnom nisam, tako da ne mogu sada ni da dam neki potpuni komentar.

Offtopic:
Razumem ja u čemu je razlika između digitalne i analogne TV. Imaju TV sa digitalnim tjunerom, i hvataju digitalni signal, predpostavljam sa Avale; i RTS HD i Prva imaju super sliku, rekao bih lepšu nego na IPTVu ili SBBu. Elem, ono što sam pitao je ako PTT digitalizuje svoju KDS TV i to stigne sa njihovim ADSLom, kako će taj digitalni signal dalje da se emituje i da ga TV uhvati, ako nema STB ili šta li već?
 
Evo sam sebi da odgovorim... u PTT podršci rekoše mi da bi trebalo da se digitalizuje osnovni TV paket na njihovom KDS-u (kablovskoj), tj. da se svi kanali puste na digitalnom signalu koji nije skremblovan, i isiti će se moći pratiti na svakom TV-u koji ima DVB-C tjuner (neće trebati STB niti bilo šta drugo) kao što već sada imamo par digitalnih kanala (RTS HD, RTL...)! Rekoše mi da će verovatno oni koji nemaju TV sa DVB-C tjunerom moći da preuzmu od njih STB ako žele da imaju bolji TV signal (od sadašnjeg analognog) preko HDMI-a, i to će se verovatno naplaćivati. To se kako mi rekoše planira od 15 decembra ili u januaru sledeće godine. Za digitalizaciju signala u osnovnom paketu (TV) neće biti potrebno potpisivati novi ugovor, tako da sve lepo zvuči (posebno deo da neće biti neophodan STB!), ali ostaje da vidimo dali će se to zaista i sprovesti u delo, i ako da, dali po tim sjajnim uslovima što mi rekoše sada (operater jedino nije bio siguran za tačan datum, ali je rekao do kraja januara 2014-e).
P.S. Izvinjavam se ako sam malo otišao u off pošto pričam o njihovom KDS sistemu, a ne o DSL-u...

Na jednom drugom forumu nasao sam link za ovu diskusiju u koju je prvi put ukljucujem.
Mozda za osnovni paket u digitalnom formatu kod PTT-a nece biti potreban STB i dodatna pretplata, ali direktor PostaNet-a je najavio na jednoj konferenciji za stampu da ce osnovni paket imati samo 25-30 kanala i da ce kostati oko 5 eura. Kome je dovoljno 5 kanala sa nacionalnim pokrivanjem + KCN 1,2,3 ... + SKY+ CG SAT + BN + ... ima razloga za zadovoljstvo.
Izvor (18. septembar 2013. godine):

http://www.youtube.com/watch?v=6MZsccvtVHQ

O ADSL-u ne mogu da diskutujem, posto koristim njihov kablovski internet.
 
...direktor PostaNet-a je najavio na jednoj konferenciji za stampu da ce osnovni paket imati samo 25-30 kanala i da ce kostati oko 5 eura...
Sadašnja cena njihovog osnovnog KDS TV paketa (bez neta) je 1.026 RSD ili oko 9 EUR (mesečno) za Beograd, a cenu neće smanjivati skoro sigurno (bilo da digitalizuju ponudu ili da osatne ovako analogni signal), pa ovih spomenutih 5 EUR nema mnogo smisla... Ja ću biti extra zadovoljan ako puste bar većinu kanala sadašnje osnovne ponude u "full hd" (1080i) ne skremblovan (treba samo TV sa DVB-C tjinerom bez STB-a i sličnih gluposti). Naravno da će to pre svega imati smisla za strane kanale, mada će onda i ovi domaći biti extra čisti... Hvala za link. Odo ja sad u debeli off...
 
Full HD je 1080p ;)
 
Pa dobro da li mislite da neko kome ne radi adsl kako treba i prati ovu temu zbog toga, treba da cita o kablovskoj?

Sledeci offtopic u ovoj temi prijavljujem, vi nastavite slobodno.
 
Lik rece ako sam dobro cuo "kablovska-digitalna", meni bitno samo da bude net+tv paketi budu povoljni.
Kao sto sam vec naveo, pre 2 god. je bilo adsl 16/1 za 1400din. pre 1 god. 10/1 1600din. ako nastave tim tempom, bye bye ptt :wave:
 
Ja sam razumeo da oni uključuju IPTV uz ADSL ponudu. Otud i zaglup s moje strane...izvinjavam se.
 
Redovno plaćam račune, doduše oko dvadesetog u mesecu pa bude koji dinar kamate, i stiže mi račun a na njemu piše "OPOMENA - prethodno dugovanje: 10.08 din"... WTF? Da l' su oni normalni? Kako sam išta mogao da dugujem kad uvek uplaćujem iznos na računu sa sve kamatom? Zadnjih mesec dana mi je pukla veza više puta nego u zadnjih godinu dana pre toga, DNS im redovno otkazuje, naveče brzina opadne a ping ode u nebesa, baš kad bi da odigram koju partiju Quake Live-a i sad još pokušavaju da naplate fiktivne dugove. Neće izaći na dobro.
 
Verovatno se neka uplata zagubila. Pokupi uplatnice i otidi kod njih da razresite.
 
Kakva zagubljena uplata za 10 dinara duga?

Nije to nista - meni je svojevremeno stigla opomena za 0,59 dinara :wall: :d
 
Nazad
Vrh Dno