Šta je novo?

PTT adsl

Evo ne povoljnih novosti.

Zvali jutros mene, na pogrešan telefon, na fiksni gde nemam adsl već 6 godina kod roditelja, proverili mobilni telefon i rekli da će me nazvati kasnije.
Medjutim pošto niko nije zvao, pozovem ja na taj isti telefon, da bi dobio informaciju da su oni mislili da živim u centru, a pošto živim u Borči neće moći doći već odložili ze ponedeljak...
To će dakle biti minimum 6 dana bez interneta. Ja čisto inače sumnjam da je problem do mene, već dalje ka telekomu, tako da ko zna koliko će to da se oduži.

Užas, toliko sam ih hvalio pre, a kritikovao vektor i eto šta ispade na kraju.
Dakle, ptt adsl je super ako nemate nikakvih problema, a kad vam se zadese, to ispadne ovako kako ispadne.

Ironično trenutno sam pozajmio vektorov modem i evo radi mi juče i danas extra internet, pre podne makar, stabilnost, protok. Imao sam i sa njima ogromnih problema, ali ovoliko dugo da ne radi internet, to nisam imao ni na wireless-u kod onih nesretnih kbcnet pre 10 godina.

Toliko sam iznerviran, otišao bih odmah sada da uzmem net kod vektora, kada bi mi dali odmah, ali oni se ograde sa 15-30 dana priključenjem, iako treba samo modem da mi daju.
Bolje da ne pišem više, poz.
 
Bili jutros tenhicari, izmerili i konstatovali da nema adsl signala, javili telekomu, sat-dva posle toga me zovu iz telekoma da pitaju da li radi, pogledam, radi, kazu nasli smo gresku i namestili. I to je to.
Dakle pet dana ja sam bez neta zbog glupave procedure da ne smeju da zovu telekom vec mora ekipa da izadje na teren prvo...

Sta reci, poludeh ovih dana, na kraju krajeva net im radi perfektno, ali ako vam se zadesi nesto ovako, odose zivci.
Bilo bi mi draze da nisam pre svega par dana produzio ugovor na godinu dana i presao na kablovski. Poslao sam im mail sa zahtevom za prevremeni raskid na koji mi naravno nisu nista odgovorili. Zvacu ih inace, bas me interesuje, da trazim da mi umanje racun za ovih 5 dana sto nisam imao net, pa da li ce mi umanjiti ovaj sad mesec gde inace placam 1 din :) , ili onaj prvi sa pravom cenom.

Bilo, ne ponovilo se.
 
Mene zanima da li jos neko ima problem da udje u modem preko adrese http://192.168.1.1/. Menjao sam tri puta modem udjem u isti samo jednom kad ga povezem nakon toga nema sanse. Inace modem je TP Link TD854W.
 
Imam vrlo cudan problem - paket mi je 10ka i koristim ne-WiFi modem ruter. Kada modem/ruter povezem USB kablom sa kompom dobijam oko 5,5 Mbps u Speedtestu, a download je oko 500-600 KB/s. Ako modem/ruter povezem ethernet kablom sa kompjuterom, u speedtestu dobijam oko 7,5 MBps, ali je download jadan, oko 100-200 KB/s. Instalacija je ok, filteri su postavljeni, ovo su podaci sa 192.168.1.1. :

EOjFsLw.jpg


Sluzba je bez ideja, osim sto su mi dali i drugi TP-Linkov modem ruter, ali se sve isto ponasa.
 
Poslednja izmena:
sdasdsdasfasf.JPG
 
Nazad
Vrh Dno