Šta je novo?

[PS4] The Order 1886

Koji kralj :d
 
TB-ovo mišljenje o kontraverzi oko dužine ove igre.:D



Neko je lepo rek'o: "Misljenje je kao dupe, svako ima svoje." ;)
Moje misljenje je da ovu igru svakako treba odigrati, ako ni zbog cega drugog, onda zbog grafike kakva do sada nije vidjena (i to sve na "ubogom" PS4 hardveru).
Uzgred, pise se kontroverza (o, ne a).
 
Mozda i vredi odigrati ali nikako dati 50-60e za istu. Do 10e je valjda ok.
 
Vecina, ako ne i svi uzimaju igru preko share-a gde daju 15-20 do 30 evra i posle toga je i prodaju za nesto malo manje pare, tako da ne razumem za ovu "dezurnu zabrinutost" pojedinaca sta drugi rade i na sta "bacaju" pare.

Evo i ja upravo krenuh sa igrom i mogu reci da je za sad grafika brutalna, bar ovo malo sto sam video na pocetku. "Gameplay-a" bas i nesto nema, doduse jos sam na samom pocetku, ali opet ne verujem da moze da bude bas toliko lose koliko neki hajpuju. I za Ryse je bila ogromna kuknjava, a na kraju ipak ispade da mi se celokupan paket svideo, doduse malo je siromasna igra sa gameplayom (nije raznovrsna), ali svejedno prica me je terala da igram dalje i celokupna igra mi je ostavila fin utisak.

Videcemo sta ovo kaze.
 
Javi impresije za sat-dva kada završiš igru :)
 
Grafika je stvarno fantazija, često stanem da razgledam okolinu, prica, kretanje je meh. Ja uzeo guesta za 1400din preko shera, cim je obrnem ide na prodaju za 1000din slot i obrnuo sam je za 400din.Za te pare definitivno vredi odigrati.
 
za tacno 4 sata i 15 minuta se stize do 9 chaptera sa svim collectiblima pokupljenim. Od prva dva sata igranja vise od sat su cutscenes ili hodanje kroz grad koje vise izgleda kao virtuelna tura neke razglednice nego kao da ti imas neki efekat na igru kad se kreces kroz nju. Bile su dve scene fajta po 10-15 minuta u prva dva chaptera i to je to. Osim tehnickih dostignuca igra je cist promasaj za sad (i kao prica i kao gameplay i kao iskustvo - samo je lepa za screenshotove)
 
za tacno 4 sata i 15 minuta se stize do 9 chaptera sa svim collectiblima pokupljenim. Od prva dva sata igranja vise od sat su cutscenes ili hodanje kroz grad koje vise izgleda kao virtuelna tura neke razglednice nego kao da ti imas neki efekat na igru kad se kreces kroz nju. Bile su dve scene fajta po 10-15 minuta u prva dva chaptera i to je to. Osim tehnickih dostignuca igra je cist promasaj za sad (i kao prica i kao gameplay i kao iskustvo - samo je lepa za screenshotove)

Jel to zadnji chapter, taj 9-ti?
 
Nije - ima ih 15. Dakle, do pola igre se stize a ovo vreme.
 
Igra je interesantna i story je dobar. Dizajn je besprekoran i nenormalno puno detalja ima na odeci npr. Sto se tice same grafike nekako mi je interesantan kao da fali sharpness. Da li je puno AA ili sta je ne znam. Malo mi fali kolorit.
 
Sad sam odigrao prvih sat vremena. Za sad mi se svidja. Grafika je stvarno 10ka. Mozda su ljudi drugaciju igru ocekivali ali ovo treba shvatiti kao interaktivni film.
 
Odgledao celu igru u jednom dahu (youtube). Krvarile su mi oci. Mogu da zamislim kako izgleda to sve na tv-u. S druge strane - prica je sjajna, likovi su dobri, oruzja nikad bolja (onaj Teslin lightning gun je opsta bolestija)... muzicka podloga na najvecem nivou... gejmplej, nije najbolji, ima dosadnjikavih momenata, malo problema sa kamerom kada se udje u onaj "rage" mod ponekad, ali daleko, daleko da je to mnogo losije od gejmpleja nekog Gears Of War-a. Sramota je da je ovo remek delo dobilo 65 na mc-u. Usrali su se devovima u zivot i pitanje je da li ce biti nastavka koji je sigurno planiran, jer je prica daleko od zavrsene. Prepostavljam da su planirali bar 3 dela i nadam se da ce ih praviti.

Nego, ipak jeste kratka igra, moralo je to da bude bar za trecinu duze. Drugo, previse je cutscena na pocetku. Kasnije se to dosta proredi i ima mnogo vise gejmpleja, ali mogli su to malo bolje na pocetku. Multiplejer. Pa da, eto, da je multija koji je dobar, verovatno bi igra dogurala bar do 80% na metacriticu. Svejedno, meni je bez multija i sa svim manama 8.5-9.0/10.
 
Poslednja izmena:
I desilo se neizbezno, bench je dobio prvi opis i ocenu igre koju je neki clan odgledao na youtubu:d
 
Taj clan nema kes da budzi PC niti da kupuje konzole, pogotovo ne next gen konzole i originale za iste, jer je student, a gleda igre koje ga zanimaju par godina unazad. Da imam mogucnosti, ja bih kupio ovu igru i odigrao je za svoju dusu iako sam je odgledao, tako da nisam iz ove klasicne price ovde "Order definitivno nije za kupovanje, al moze da se pogleda na yt-u".
 
Poslednja izmena:
Igram ovih dana Knack po prvi put i jako mi je žao što nemam 7-8 godina. Igra i nije nešto preterano loša, ali ima par izuzetno iritantnih gameplay rešenja. Ako poprave neke stvari nastavak bi mogao biti vrlo zanimljiv.
 
Obrnuo order i mogu reci da su dali domaci zadatak i podigli nivo grafike na novi nivo na ps4.Prica je odlicna, napeta bas kako i treba da bude. Bice nastavak sigurno.
 
@dovla, je l' The Order spiritualni nastavak Knacka pa zato to pominjes :)
 
Odlican je technical analysis!
 
Igram ovih dana Knack po prvi put i jako mi je žao što nemam 7-8 godina. Igra i nije nešto preterano loša, ali ima par izuzetno iritantnih gameplay rešenja. Ako poprave neke stvari nastavak bi mogao biti vrlo zanimljiv.

Knack: 1886 ? :p
 
I desilo se neizbezno, bench je dobio prvi opis i ocenu igre koju je neki clan odgledao na youtubu:d

Sta je sledece, opis napisan u odnosu na procitan opis? :-D A, da, citanje odlazi u istoriju, i samo fosili citaju! :-\
 
Evo mog opisa . Poprililicno sam zadovoljan sa igrom i pored njene malo cudnije forme, dobra zabava od pocetka do kraja [8 i po sati mi je trebalo, sa ~50% sakupljenih trofeja].

A danas je pala i platina.
lclycd.jpg
 
Evo mog opisa . Poprililicno sam zadovoljan sa igrom i pored njene malo cudnije forme, dobra zabava od pocetka do kraja [8 i po sati mi je trebalo, sa ~50% sakupljenih trofeja].

Ova neverovatno lepa i ambiciozna igra je uspela da na ekranima prikaže nešto što nigde drugde do sada niste mogli da vidite ni na jednoj konzoli ili PC-u

Uuuuuuu, ovo nisi smeo da izjavis, nikako..... :d
 
Heh, toliko zamuljanu sliku i sivilo zaista nismo, pa jos u 30fps i sa crnim trakama. :d
 
Vrh Dno