Šta je novo?

Prolimatech Megahalems

Uruk je napisao(la):
Pitao sam to zato sto vidim da po testovima IFX-14 radi na manjem broju obrataja , a isto ladi i ima cetr pipe manje...posle sam gledao oba i primetim razliku u polozaju pipa u odnosu na prolaz vazduha kroz rebra

Ma kapiram ali zavisno od konstrukcije samog coolera to nekada moze biti prednost, nekada ne. IFX14 ima pajpove u liniji ali su oni poprilicno daleko jedan od drugog izmedju samih rebara dok su kod megahalemsa poprilicno blizu i ako bi se stavili u liniju mislim da bi samo napravili goru stvar. Pa tu je jos povrsina rebara, razmak, protok vazduha, jaaaako puno promenjivih faktora
 
Pa da, cetiri. Nemaju 12 i 8, vec 6 i 4. Nisu sa druge strane nove cevi :D

:d ja sam brojao sve sto izlazi iz baze i na jednu i na drugu stranu... kontam 6vs4 ...jedan hladi 2*6 drugi 2*4... izgleda da je i razmak medju rebrima manji na IFX...
 
Poslednja izmena:
Ko da je bitno kolko cevi ima kad hladi uzasno dobro kad se dobro produva:D
 
Evo malo i slicica Megahalems sa dva venta od 1500 :D
Sobna 22c
Sa prozorom oko 8c:-devil-:
 

Prilozi

  • 4GHz HT on.jpg
    4GHz HT on.jpg
    167.2 KB · Pregleda: 137
  • 4GHz HT prozor otvoren.jpg
    4GHz HT prozor otvoren.jpg
    166.8 KB · Pregleda: 110
Poslednja izmena:
Kol'ko ja videh na net-u, push/pull kombinacijom dobijes 3-4C manje, niti treba koristiti neki ultra brz fan, temp su ok i sa 1200RPM, preporuka za Scythe S-Flex seriju.

@Nikkolas61

Koje fans koristis?
 
interesuje me prilikom montaze kulera sta treba tacno
uraditi onaj dodatak za 775 ne znam da li treba stavljati posto imam i5-750( ja nisam stavio) i one male gumice da li treba da budu iznad ili ispod vijka ima leziste napravljeno za njih (ja sam stavio ispod jer iznad kad se stavi na leziste vijka ispada da imaju malo luftata)pozdrav
 
interesuje me prilikom montaze kulera sta treba tacno
uraditi onaj dodatak za 775 ne znam da li treba stavljati posto imam i5-750( ja nisam stavio) i one male gumice da li treba da budu iznad ili ispod vijka ima leziste napravljeno za njih (ja sam stavio ispod jer iznad kad se stavi na leziste vijka ispada da imaju malo luftata)pozdrav

Dodatak je za 775 podnozje, znaci ne treba:) gumice idu iznad vijka, kad namontiras sve, stegni srafove do kraja, postoji granicnik tako da ne mozes nista da ostetis.
 
Do 'kraja':) osetices kad ne moze vise.
 
dok ne pukne,onda znas da je dosta :))))
bas kako rushko rece,dok ne osetis da fizicki vise ne moze da se zategne.
 
Izmedju ta dva nema razlike osim u boji.

Ili da cekas ovo
photo_armageddon_01.jpg
 
Poslednja izmena:
Razlika je u izgledu, performanse iste.

Pretece me najj:)
 
Poslednja izmena:
Ali je i fizicki manji i nece ti pokrivati memorijske slotove ;)
 
Slazem se, po meni to je jedina mana Megahalemsa...
 
Jel moguće da nema nikakve razlike u temperaturama jezgara između push i push/pull kombinacije? :trust: Stavio sam dva Scythe S-Flex @1900rpm ventilatora i iste su temperature kao sa jednim ventilatorom, još ovaj na pull ne smem da pustim da se vrti na više od 900rpm jer nesnosno zuji na većim obrtajima.
 
Poslednja izmena:
Jel moguće da nema nikakve razlike u temperaturama jezgara između push i push/pull kombinacije? :trust: Stavio sam dva Scythe S-Flex @1900rpm ventilatora i iste su temperature kao sa jednim ventilatorom, još ovaj na pull ne smem da pustim da se vrti na više od 900rpm jer nesnosno zuji na većim obrtajima.

Ima razlike oko 2c:d kad pustis oba venta na maksimum ali zato kao sto rece pravi nenormalnu buku:d uglavnom se ne isplati taj drugi vent zbog ogromne buke:p
 
Da li je ova pasta sto se dobija uz megahalems OK, ili treba ici na nesto provereno tipa noctua NT-H1, OCZ FREEZE...?

Pozdrav
 
Koristio sam nju pa nt-h1 i nema neke razlike. Cak su po boji (a mozda i sastavu)identicne.
 
Molim za savet, planiram da uzmem Megahalems za hladjenje i5-750. Pitanje je sledece, da li je Noctua NF-P12 (koju vec imam) dovoljan ventilator ili bi vi preporucili neku drugu kombinaciju? Takodje koliko je bolje napraviti push/pull i koliko je onda veca buka?
 
dovoljan je
 
Nazad
Vrh Dno