Šta je novo?

Prolimatech Megahalems

ispoliraj i cpu :)
 
Cim sam ga izvadio iz kutije proverio sam bazu i nisam primetio da je baza kriva sto nije lose obzirom da svi kuleri koje sam do sad pazario uvek su bili krivi.Testirao sam ga na kratko stvarno je dobar mozda kad me nebude mrzelo odradim blago smirglanje i poliranje:guitar:
 
Ljudi koji kuler preporucujete uz Megahalemsa?
Neki lep ako je moguće? :)
 
Dve Noctua-e u push-pull... Nije bas najlepse, ali definitivno je najtise ;)

Ako ti je do estetike, onda scythe slipstream... Onaj propeler je ludilo :D
 
Mogu i dva Be quiet na 1500 obrtaja u push_pull-u.:banana:
 
Evo ugrabio malo vremena i odradio smirglanje.:banana:
 

Prilozi

  • DSC02713.JPG
    DSC02713.JPG
    122.6 KB · Pregleda: 111
  • DSC02714.JPG
    DSC02714.JPG
    80.1 KB · Pregleda: 95
  • DSC02715.JPG
    DSC02715.JPG
    102.9 KB · Pregleda: 111
  • DSC02716.JPG
    DSC02716.JPG
    129.4 KB · Pregleda: 126
  • DSC02717.JPG
    DSC02717.JPG
    134 KB · Pregleda: 121
A gde ti je ona slika sa loncem? Ta je najaca!:D
 
Poslednja izmena:
tu je :D
 

Prilozi

  • DSC02719.JPG
    DSC02719.JPG
    102.9 KB · Pregleda: 231
I za sta si se odlucio? Lepotu ili funkcionalnost? :)
 
Za tebe, plavi mi je bio potreban :)
Al nema veze, ti kuleri su najjeftiniji, ako bude potrebe,lako ćemo promeniti...
Pozdrav
 
Ljudi koji kuler preporucujete uz Megahalemsa?
Neki lep ako je moguće? :)

SLIP STREAM KAZE JYUNI 1,900 rpm 37.00 dBA 110.31CFM daje vrhunske perfomanse na megahalemu.njega sam stavio kao push ventilator a za pull treba staviti ventilator do 1700 rpm nikako preko toga jer pojavice vam se cudne vibracije koje paraju usi;)
 
Evo probao sam i kombinaciju Scythe Ultra Kaze 3000rpm push i Akasa 1700rpm pull odlicna kombinacija pravi monstrumi za hladjenje.U biosu sam namestio da se vrte na max samo pri velikom opterecenju tako da pri normalnom radu ne cuju se mnogo.Kad pustim neki program za opterecenje procesora kad zaurla Scythe Ultra Kaza kao da sam pored aviona inace hladi kao lud.:,,:
 

Prilozi

  • DSC02755.jpg
    DSC02755.jpg
    111.8 KB · Pregleda: 217
  • DSC02760.jpg
    DSC02760.jpg
    152.7 KB · Pregleda: 182
I kakve su temperature? Ja sam stavio noise blockera na 1000rpm. Ne cuje se uopste a i temp. su sasvim ok. Kad dodje leto stavicu neki brzi pa me zanima koliko cu da dobijem time. Ako mozes uporedi sa nekim sporim fan-om pa javi.:)
 
Samo da proverim, jel dobra ova pasta što se dobija uz Megahalems, ima li potrebe da uzmem neku drugu?
 
Evo probao sam i kombinaciju Scythe Ultra Kaze 3000rpm push i Akasa 1700rpm pull odlicna kombinacija pravi monstrumi za hladjenje.U biosu sam namestio da se vrte na max samo pri velikom opterecenju tako da pri normalnom radu ne cuju se mnogo.Kad pustim neki program za opterecenje procesora kad zaurla Scythe Ultra Kaza kao da sam pored aviona inace hladi kao lud.:,,:

Zasto ti na drugoj slici vntilator stoji naopako?
 
SLIP STREAM KAZE JYUNI 1,900 rpm je stvarno ubica što se tiče protoka vazduha ali na 1900 je nepodnošljiv po pitanju buke i treba paziti da se smer okretanja ventilatora uklapa u kombinaciji push pull jer inače stvara te vibracije i buku o kojoj govorite .
 
Ja bas danas isto probao upravo KAZE JYUNI 1,900 push i dobio sam pad temperature u odnosu na prethodni intel i-750 stock sa 85 na 45C (21C, default, LinX 20 prolaza)! Posle sam, da bih ga utisao, preko FanMate spustio (do kraja) rpm na 950 i dobio 5C vise! Sada trazim neki default sporiji da probam i sub 800 rpms!
A probacemo ga i pasivno malo!
 
Primetio sam kod ovog kulera da pipe zaklanjaju jedna drugu,tj. da nisu sve na direktnom udaru vazduha...koliki je to propust ako je propust uopste?
 
Pa tu su rebra da oduzmu toplotu pajpovima, a vent da je "otera" sa rebara.
 
Uruk je napisao(la):
Primetio sam kod ovog kulera da pipe zaklanjaju jedna drugu,tj. da nisu sve na direktnom udaru vazduha...koliki je to propust ako je propust uopste?
Znam tacno na sta mislis ali ocigledno da to uopste nije propust. S jedne strane jeste da izgleda kao da se tako smanjuje protok vazduha ali s druge strane bolje se disipuje toplota na rebarca a siguran sam da su znali sta rade i da se ova varijanta bolje pokazala ;)
 
Pitao sam to zato sto vidim da po testovima IFX-14 radi na manjem broju obrataja , a isto ladi i ima cetr pipe manje...posle sam gledao oba i primetim razliku u polozaju pipa u odnosu na prolaz vazduha kroz rebra
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno