Šta je novo?

Prolimatech Megahalems

Ivan985

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2009
Poruke
1,335
Poena
200
Moze li kod nas da se nadje sa AM2/AM3 mounting kit-om?
 
Kit je 1000 dinara. Na nekom sajtu sam video da bi mozda izbacili verziju sa amd kit-om, al to je izgleda veliko mozda.
 
Kit za montiranje se kupuje posebno, tako je svugde u svetu.Nema potreba da sad ti izmisljas toplu vodu, pa neces da kupis posebno nego trazis da dolazi sa tim dodatkom. Ako ti treba ti ces to kupiti takvo kako je.
 
Poslednja izmena:
Kit za montiranje se kupuje posebno, tako je svugde u svetu.Nema potreba da sad ti izmisljas toplu vodu, pa neces da kupis posebno nego trazis da dolazi sa tim dodatkom. Ako ti treba ti ces to kupiti takvo kako je.

Ne izmisljam nego sam prokomentarisao. Ako nemas sta da kazes nemoj ni da komentarises.
 
Poslednja izmena:
Ifx-14 sam nasao na 3 mesta al su svi za lga775 ili 1366 socket. Da li uzeti megahalems + amd mounting kit ili juriti ifx-14 sa amd mounting kit-om. ifx je oko 5800 a megahalems 5000 + 1000 kit za amd. Na testovima su tu negde 1stepen gore dole. Koja je vasa preporuka ifx-14 ili megahalems?
 
Ovo nije anketa, ako ste naklonjeni nekom proizvodu onda ga argumentovano podržite. Ovo klicanje u vidu "thumb up" i "+1" su školski primeri poruka za brisanje.
 
^
Slazem sa sa tobom, ne treba navikavati ljude da pisu prozvoljno o necemu sto moze da se argumentuje na naki nacin iz licnog iskustava ili linkovanjem necega sto je neko drugi radio (sajta, foruma), ovako se forum pretvara u vuna forum gde svako moze da kaze sta mu padne na pamet u zavisnosti od toga koliko je vest na recima, neko ko cita takvo pisanije a nije dovoljno upucen poverovace da je bas tako kako samoproklamovini strucnjak tvrdi. Mada kad bi se brisalo sve sto pojedinci napisu u podforumu radionica to bi bilo oko 80% svega sto je napisano.

Recimo nikola konkretno na ovu temu moze da kaze sta hoce cak i samo + da stavi dovoljno je, postoji tema koju je otvorio gde se jasno vidi sta pomenuti proizvod moze i sta od njega moze da se ocekuje, ali ostali bi ipak trebali malo konstruktivnije da ucestvuju u diskusiji.
 
Poslednja izmena:
oba kulera su odlicna, razlika u temperaturi je akademska, razlika u ceni je 200 dinara, ja bi kupio onaj blizi tj onaj do kojeg mi je manje cimanje da dodjem
 
Ifx-14 sam nasao na 3 mesta al su svi za lga775 ili 1366 socket. Da li uzeti megahalems + amd mounting kit ili juriti ifx-14 sa amd mounting kit-om. ifx je oko 5800 a megahalems 5000 + 1000 kit za amd. Na testovima su tu negde 1stepen gore dole. Koja je vasa preporuka ifx-14 ili megahalems?

Sta god uzmes neces pogresiti ni najmanje...oba su extra hladnjaka i super rade posao. Jednostavno sa cim imas manje cimanja to uzmi! :wave:
 
Odlucio sam se za megahalems hvala na postovima

Danas sam uzeo i veoma sam zadovoljan. Temperature su pale za 10 c u odnosu na vendetu. Preporuka svakome, veoma dobar cooler. Hvala svima na prethodnim postovima jos jednom.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda da je core 2 duo procesor. Ali razlika na phenom II izmedju vendette i megahalems-a je velika. Citao sam u jednom review-u da je raspored heat pipeova na vendetti radjen za core 2 duo i dual core procesore kojima je povrsina dodira 28x28 mm(c2duo) . Dok je kod phenom II 37x37, veca cak i od core i7,dok amd trosi dosta vise vati od intela, tako da sam u iddle dobio razliku od 10 c i jos vise u loadu opterecen linx-om. Ja sam zadovoljan i nije mi zao para.

Evo ti linkovi pa vidi i sam.

http://benchmarkreviews.com/index.p...sk=view&id=316&Itemid=62&limit=1&limitstart=8

http://benchmarkreviews.com/index.p...sk=view&id=316&Itemid=62&limit=1&limitstart=7
 
Poslednja izmena od urednika:
JA sam uzeo Mega Shadow DLX juce i mogu vam reci da je kuler extra i po pitanju performansi i po pitanju izgleda,u odnosu na polirani TT BigTyp spustio mi je temperaturu cpu-a za 10',samim tim ladniji su mi i cipset i graficka:D,jos kad ga budem izpolirao:D

PS-da napomenem:stavio sam 1 ventilator u push ,i to onaj sa TT Big Typ-a(ostavljen je na istom broju obrtaja na kom je radio na i TTu da se ne bi cuo),dok ne uzmem 2 neka kvalitetnija,sto znaci temperature ce jos da padaju:D
 
Poslednja izmena:
Nije pametno da ga poliras pogledaj preporuku na njihovim sajtu
 
Pazi moj je prilicno ravan ali lapovanje ne moze da pogorsa stanje to je sigurno,inace se ljudi ne bi mucili da lapuju True Black i slicne,naravno ako lepo izlapujes
 
Nerazumem zasto ne bi bilo pametno da se polira? Koji je razlog?:wave:

Pise ti na njihovom sajtu,a ja mislim da je to stavljeno jer su ljudi koji ne znaju da lapuju s*e*ali bazu pa trazili drugi kuler,pa da zbog takvih situacija se ogradjuju i ne preporucuju lapovanje(moja pretpostavka)
 
pa jedino to - nikakav drugi razlog ne vidim zasto se ne bi lapovala baza kulera.
 
Pise ti na njihovom sajtu,a ja mislim da je to stavljeno jer su ljudi koji ne znaju da lapuju s*e*ali bazu pa trazili drugi kuler,pa da zbog takvih situacija se ogradjuju i ne preporucuju lapovanje(moja pretpostavka)

najverovatnije da je to u pitanju.

ona pricha o tome kako je on specijalno projektovan sa tachno postavljenim ispuspchenjima mi je sumnjiva. tako bi mozda mogla da se se oblikuje baza iskljuchivo za jednu vrstu procesora i morao bi, takodjer, da se postavi kuler u tachno odredjenom polozaju tj kako su oni to zamislili.
ono shto sam ja primetio dok sam shmirglao megahalema je samo da je ispuspchen po sredini malo i to je sve. chak brdashce nije ni bilo bash na sredini i nije bash bilo pravilno brdashce, tako da pricha o specifichnoj mashinskoj obradi i inzenjerima NASA-e :), barem kod mene, ne pije vodu.
 
Ne znam kako je kod intela, ali svaki AMD-ov IHS je blago udubljen, pa nediranje baze i ima nekog smisla... Sem ako ne smirglas i procesor :)
 
Ne znam kako je kod intela, ali svaki AMD-ov IHS je blago udubljen, pa nediranje baze i ima nekog smisla... Sem ako ne smirglas i procesor :)

odakle ti ova tvrdnja? moje iskutsvo kaze da je svaki amd-ov ihs gotovo savrsheno ravan, a kod intela zna biti shareno.

a ako i jesi u pravu, kako onda oni znaju kakvu bazu da naprave, kad su neki ihs- ovi ravni, neki konkavni, neki konveksni itd itd? zar onda nije najbolje i najuniverzalnije reshenje da baza bude rava ili blago konveksna, shto se u sushtini i dobije lapovanjem (nemoguce je postici savrsheno ravnu povrshinu)
 
Gledao sam na netu tekstove o lapingu, a i sam sam smirglao bazu doduse ne radi poliranja (umesto termalne paste je bio stavljen epoksi koji sam jedino tako mogao da skinem) i primetio sam da se lepak prvo svlaci sa ivica IHS-a a tek posle sa sredine procesora. Dok sam ocistio ceo procesor sa ivica se svukao sloj nikla. Uzeo sam smirglu i stavio na sto, pa sam procesorom trljao po smirgli, tako da se to lako primeti.

Naravno, nije ovde rec o nekom ogromnom udubljenju, mozda je razlika par desetih delova milimetra, ali itekako se da primetiti.

PS Evo na sta sam naleteo na netu:
4.jpg


intel_lapping_4a.jpg


Kao sto vidis ni Intelovi IHS-ovi nisu ravni, vec su blago ispupceni.
 
Poslednja izmena:
Evo i jednog Phenoma:
img3819.jpg


Ova tacka u sredini je mesto gde ima jos nikla (tacka gde je IHS najdublji). Boja je malo promenjena, da bi se lakse uocilo. Sve se ovo da lako izguglati, i uglavnom su ljudi imali slicna iskustva :)

a ako i jesi u pravu, kako onda oni znaju kakvu bazu da naprave, kad su neki ihs- ovi ravni, neki konkavni, neki konveksni itd itd? zar onda nije najbolje i najuniverzalnije reshenje da baza bude rava ili blago konveksna, shto se u sushtini i dobije lapovanjem (nemoguce je postici savrsheno ravnu povrshinu)

Ima neke logike i u tome (cak sta vise u potpunosti se slazem sa tobom), samo kazem da je svaki AMD sink konkavan... Jos nisam naleteo na konveksan (ni licnim iskustvom, a ni na netu).
 
Poslednja izmena:
pa pazi, aj bih na osnovu slike rekao da je najpriminetniji deo ihs-a ivice, jer se tu sastrugao najveci sloj ihs-a, a potom regija u sredini, a najuvucheniji deo je ovo izmechu sredine i samog okvira, pa mu to onda dodje neka varijana konveksno konkavnog :D

a shto se tiche amd-a slichna pricha. ja ovde ne vidim da je sredina udubljena, naprotiv sam centar je ispuspchen kao i ivice, ako kod intela. ali ove shto sam ja probavao sa kapljicom vode i staklom, bili su svi savrsheno ravni, jedva sam ih odvojio od stakla :) takodjer i posle skidanaj kulera sloj paste je gotovo uvek bio ravnomeran i tanak.
a plus imaj u vidu da je amd mnogo deblji ihs, ima mnogo vecu povrshinu i mnooogo se teze lapuje, a dobici i nisu neki, kod intela je druga pricha skroz, em je tanji ihs, em je manje povrshine, em je neravniji i samim tim pozeljniji za lapovanje, a bogami i mnogo jednostavniji.
 
Pa sta znam, to je moje zapazanje, jer sam smirglao procesor i lako se provali da je udubljen... Ona slika nije bas najbolja, zato evo jos par:

img3812w.jpg


img3814.jpg


U pravu si, sredina jeste ispupcena, ali je opet niza od ivica procesora: na ivicama se poznaje bakar, a sredina je i dalje niklovana... ono izmedju je izgleda najnize :)

Da ne fladujem dalje (ipak je thread o Megahelemsu, a ne o smirglanju :)). Kompletan tekst ovde: http://www.tomshardware.co.uk/forum/page-252210_11_0.html
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za lapovanjem Prolimatech Megahalems-a radi svoj posao i bez toga.
Veoma sam zadovoljan sa njim a danas sam testirao i Corsair H5O nije ni on los ali on je ipak za umeren overclock.Smekerica je sto nema puno kablova po kucistu i sto se jednostavno montira.Video sam na netu nisam probao ali mnogi stave vent od 3000 obrtaja i malcice se priblize perfomansama Prolimatech Megahalems-a.Sve u svemu pravo osvezenje su ova dva kulera na nasem trzistu.:wave:
 
izravnaj megahalems, veruj mi vredece :)
 
ja svoj nisam hteo da probam bez shmirglanja :)
 
Nazad
Vrh Dno