Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Kolika je pocetna cena dodatka Dodaj za sve mreze na novim Telenorovim pripejd karticama?

Pozdrav, video sam tvoj post sinoc, ali tek sada sam u mogucnosti da odgovorim. Ja sam u novembru i decembru kupio po jednu Telenor karticu i obe imaju iste cene dodatka.

DODAJ ZA SVE MREZE
Za 280RSD kupi 1400SMS, 125MB i 30MIN u domacim a potom 1400MIN u Telenor mrezi i neogranicen WhatsApp i Facebook koji vaze 7 dana

PS Na starim Telenor karticama traze mi 150 dinara za ovaj dodatak. Znam da na njima dobijam 20 nacionalnih minuta, ostali saobracaj kao nesto upola manji od ovog na novim karticama.
 
Pozdrav, video sam tvoj post sinoc, ali tek sada sam u mogucnosti da odgovorim. Ja sam u novembru i decembru kupio po jednu Telenor karticu i obe imaju iste cene dodatka.

DODAJ ZA SVE MREZE
Za 280RSD kupi 1400SMS, 125MB i 30MIN u domacim a potom 1400MIN u Telenor mrezi i neogranicen WhatsApp i Facebook koji vaze 7 dana

PS Na starim Telenor karticama traze mi 150 dinara za ovaj dodatak. Znam da na njima dobijam 20 nacionalnih minuta, ostali saobracaj kao nesto upola manji od ovog na novim karticama.

Hvala puno! :)
 
Realno, sta na prepaidu moze da se uradi sa 200 dinara za 3 meseca? Ni 10 razgovora od po minut ne moze...
Ja imam MTS privatni broj, koji se od kad imam službeni broj, razvlačio na MIX S sa 50% popusta. Pre nekoliko meseci, odem da produžim ugovor, u poslovnici mi kažu da najmanji paketi ne mogu sa 50% već (valjda) 40% popusta; i ja tu lepo pređem na prepaid. Ionako me samo zovu na MTS broj, ja sve zovem sa službenog. Tad sam jednom uplatio 500din, da imam za svaki slučaj, i to mi stoji već nekoliko meseci... e, mene će ova promena da "pogodi" :). Dobra stvar je što, ako nekad opet pređem na postpaid, sav taj kredit koji nagomilam će da pređe u "bonus za pretplatu".
 
Ja imam MTS privatni broj, koji se od kad imam službeni broj, razvlačio na MIX S sa 50% popusta. Pre nekoliko meseci, odem da produžim ugovor, u poslovnici mi kažu da najmanji paketi ne mogu sa 50% već (valjda) 40% popusta; i ja tu lepo pređem na prepaid. Ionako me samo zovu na MTS broj, ja sve zovem sa službenog. Tad sam jednom uplatio 500din, da imam za svaki slučaj, i to mi stoji već nekoliko meseci... e, mene će ova promena da "pogodi" :). Dobra stvar je što, ako nekad opet pređem na postpaid, sav taj kredit koji nagomilam će da pređe u "bonus za pretplatu".
Kt500 sa 50%.
 
Proverena MTS info:
- Posle 90 dana kredit se zamrzava, ne briše, ne anulira. Kada se u narednih max 9 grejs meseci uplati 200 din, postojeći kredit se reaktivira, uvećan za novih 200 din, i ponovo otkucava validnost 3+9 meseci.
- Kartice koje sada važe do sept. 2015 i slično ostaju da važe tako, na njih ne primenjuje 3+9, već ostaju na starom 11+1 dok mogu. Izvor je Moj MTS portal, nisu znali da mi kažu u KS.
Колико је ово прво сигурно? Негде пише или су ти тако одговорили? Слично и за друго, џаба што на порталу пише до када је картица активна, то не значи да неће да обришу или само замрзну кредит.
 
U Telenoru ne brisu kredit vec ga zamrzavaju, provereno u mom slučaju.
Moguce da je i kod MTSa slicno.
 
Колико је ово прво сигурно? Негде пише или су ти тако одговорили? Слично и за друго, џаба што на порталу пише до када је картица активна, то не значи да неће да обришу или само замрзну кредит.

Izvor: kol-centar. Nemam napismeno.
 
Da li je neko skoro prenesio broj u Telenor prepaid? Koliko na tim brojevima vazi dopuna? Unapred hvala.
 
Posle 2 meseca dopuna se zamrzava. Kartica traje 4 meseca.
 
Ovi iz mts-a su totalni biseri.Pošto imam tourist sim prepaid karticu,od petog Januara pokušavam da aktiviram internet na 24h za 250 din.Nikako mi ne uspeva.Podnosio sam tri reklamacije do sada.Stigne mi poruka da pokušam ponovo da aktiviram dodatak,kao rešena je reklamacija.Ja pokušam opet,kaže mi aktivacija ovog dodatka Vam nije omogućena jer niste potrošili megabajte koje ste dobili prilikom kupovine kartice.A naravno da jesam,još mi je skinulo 1000 din za 20ak MB.Opet sam u četvrtak podneo reklamaciju i u petak,kao rok za odgovor je osam dana.Da li da idem u Telekom na Nbgd ili gde već?Ovo je već zezanje korisnika.
 
Cim ocigledno ne radi, zasto se zamaras? Bolje pisi RATELu, mislim da ces bolje proci nego da opet MTSu nesto kuckas.
 
Ovi iz mts-a su totalni biseri.Pošto imam tourist sim prepaid karticu,od petog Januara pokušavam da aktiviram internet na 24h za 250 din.Nikako mi ne uspeva.Podnosio sam tri reklamacije do sada.Stigne mi poruka da pokušam ponovo da aktiviram dodatak,kao rešena je reklamacija.Ja pokušam opet,kaže mi aktivacija ovog dodatka Vam nije omogućena jer niste potrošili megabajte koje ste dobili prilikom kupovine kartice.A naravno da jesam,još mi je skinulo 1000 din za 20ak MB.Opet sam u četvrtak podneo reklamaciju i u petak,kao rok za odgovor je osam dana.Da li da idem u Telekom na Nbgd ili gde već?Ovo je već zezanje korisnika.
Ja dopunio 250din da aktiviram promociju, aktivirao kad ono nista, gledam kredit i dalje 250, krenem da zovem korisnicki kad cujem obavestenje poziv se placa, prekinem pogledam, kasno skinuli mi 10din i sad nemam za promociju uzj***n tako ostavim karticu u nekom rezervnom telefonu, kad sutradan oko podne cujem neka poruka stigla, posto je sporedan i broj i tel kontam garant neki spam, tek predvece pogledao kad ono obavestenje da mi ke od podne aktivirana promocija. Trebalo im je 24h da aktiviraju.

U sustini vece su sanse da turista za 24h napusti srbiju nego da se zakaci na net... :D
 
Ako pozovete call centar, i izaberete razgovor sa operaterom, odmah skine 10.17, ali ako prekinete razgovor pre nego se operater javi, vratice ih. Kroz 24h.
 
Ja sam prvi put probao da aktiviram tu promociju petog januara u 20h.Kaze vas zahtev je prihvacen bla bla.Do osmog januara nista,pokusam opet kaže vaš prethodni zahtev se obrađuje molimo pokušajte kasnije.Zovem ja korisnicki,objasnim kako i sta i ok.Stize mi poruka 14og da probam opet sa aktiviram promociju,a u koliko opet nece da pozovem 0800 100 100 . (Tako nisam platio tih 10 din) .Objasnim ja da mi sada stiže poruka da nisam potrosio kolicinu Mb koju sam dobio prilikom aktivacije kartice ( 3x po 24h neta) sto sam potrosio,i da zato ne mogu da aktiviram promociju,sto nije istina jer su mi tog 5og skinuli 1000 din.Opet sam u cetčetvrtak podneo zalbu u poslovnici,i sad čekam.Dakle u mom slučaju što reče Famagusta,turista bi se i vratio u svoju zemlju,ozenio i dobio dete,i kad dođe posle 2 god kod nas u Srb,eto aktivirala se promocija :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam prvi put probao da aktiviram tu promociju petog januara u 20h.Kaze vas zahtev je prihvacen bla bla.Do osmog januara nista,pokusam opet kaže vaš prethodni zahtev se obrađuje molimo pokušajte kasnije.Zovem ja korisnicki,objasnim kako i sta i ok.Stize mi poruka 14og da probam opet sa aktiviram promociju,a u koliko opet nece da pozovem 0800 100 100 . (Tako nisam platio tih 10 din) .Objasnim ja da mi sada stiže poruka da nisam potrosio kolicinu Mb koju sam dobio prilikom aktivacije kartice ( 3x po 24h neta) sto sam potrosio,i da zato ne mogu da aktiviram promociju,sto nije istina jer su mi tog 5og skinuli 1000 din.Opet sam u cetčetvrtak podneo zalbu u poslovnici,i sad čekam.Dakle u mom slučaju što reče Famagusta,turista bi se i vratio u svoju zemlju,ozenio i dobio dete,i kad dođe posle 2 god kod nas u Srb,eto aktivirala se promocija :D
I to treba da kupi neki turista, neznam dali osim govornog automata uopste neko od njih govori neki strani jezik... :D
Promocija ušla u testament :D
:D
 
@Famagusta kad si vec uspeo da aktiviras promociju,jel i dalje brzina osakacena na 10 Mbps kao ona prva tri puta po 24h,ili radi po full brzini?Posto se promocija zove internet na 24h po MAX brzini do 105/35 u 4G mrezi.
 
Download dodje do 15 pa spadne na 10 a upload nije prelazio 2Mbps.
E sad jedna crta 4G signala je bila samo.
 
fef8e49996bcc13693213ce1bb13eaa1.jpg


A SIM kartice idu na 300
 
Prvo se dogovore pa krene prvi kako su se dogovorili. Zamislite da svi objave istovremeno kako dizu cene. Lose bi zvucalo u javnosti, a ovako na mala vrata i sto tise. Ispod radara.
 
Prvo se dogovore pa krene prvi kako su se dogovorili. Zamislite da svi objave istovremeno kako dizu cene. Lose bi zvucalo u javnosti, a ovako na mala vrata i sto tise. Ispod radara.


Onaj koji je predlozio , ima eksluzivno pravo da prvih mesec dana samo on dere svoje korisnike. :-D
 
I da urade odjednom i da se digne buka, samo bi se "bucilo" i na kraju opet nista ne bi uradili... ljudi znaju da ce im ugovor biti 30% skuplji i da mogu da plate kod istog providera 30% manje, ali jok... prihvate da ostanu na vecoj ceni :)

Ovde ljudi dozvoljavaju da ih j*** na svakom cosku za novac :)
 
Aha to tako uvek ide :D
 
Vazno je da opcije postoje, a imamo i regulatora trzista :).
 
Septimuse, ti me bas nasmeja ove nedelje sa komentarima :D
 
Pa bilo je i za ocekivati ovakav postupak Vip-a. Telenor je prvi, pre ravno 5 meseci, digao minimalni iznos dopune, tako da smo se dosta "svercovali" ;)
 
Postoji li neki pripejd koji je jeftin a sadrzi fazon 100min i oko 100mb mesecno ? Koja je najeftinija komb za tako nesto,treba mi kartica za mob koji koristim za trcanje.
Moze i postpejd ali ne na ugovor..
 
Poslednja izmena:
Vip, 150min i 300mb za 600din. Prepaid.
 
Nazad
Vrh Dno