Šta je novo?

Prešao sam sa jednog na drugi sistem , prednosti i mane ...

još kad bi svaki "dual kor" bio isti. taj u novim ajfonima je uvek aždaja. sačekaj da malo zastari pa vidi kako radi ios na njima.
 
Bilo bi kul da se manete drdoidasa i slicnih izgovora, ako to mislite za sebe ok je imate pravo, to ostavite za kafanu, a kola i kamione za forume tog tipa.

Drugo bar od tebe koji si blago receno po pisanju po forumu opcinjen iPhoneom, mogao si do sada da istrazis neke cinjenice. A to je da se u vecini slucajeva koristi ili jedno ili dva jezgra konstantno, a tu je taj "dual core" u iPhoneu odlican. Zato sa tim skromnim hardverom kako ti kazes taj dual core radi super.
 
Poslednja izmena:
Hehheheeh ovaj čovek dođe kao Android spokesman! U kojoj god se temi pomene robotić on se javlja da brani stvari...mani se gluparija osim ako nisi plaćen za to.Činjenica je da ispod haube Android pakuje opasan hardver...ali činjenica je i da je sistem manje-više ne bih rekao krš...ali ispod proseka u odnosu na hardver.

Ako bi realno ''nariktali'' sistem da radi slično iOS-u...pojeli bi jabukicu za doručak.Ali mislim da finansijski deo ima velike apetite pa se nešto i ne dozvoljava i ako je moguće ;)
 
Hehheheeh ovaj čovek dođe kao Android spokesman! U kojoj god se temi pomene robotić on se javlja da brani stvari...mani se gluparija osim ako nisi plaćen za to.Činjenica je da ispod haube Android pakuje opasan hardver...ali činjenica je i da je sistem manje-više ne bih rekao krš...ali ispod proseka u odnosu na hardver.

Ako bi realno ''nariktali'' sistem da radi slično iOS-u...pojeli bi jabukicu za doručak.Ali mislim da finansijski deo ima velike apetite pa se nešto i ne dozvoljava i ako je moguće ;)
Aha ovo je samo za vas koji hocete da pisete da je krs, djubre. OK my bad, nastavite, i ovako kada god se pomene android ima vas dezurnih pljuvaca, a ti si jedan od njih. Nastavite, bez problema.

Izbrojao sam do deset da ne napisem svasta, pa cu samo uctivo da pitam, sta onda to fali androidu pa se sa kvadom i giga rama raspada?

Napisi svasta, nece te niko pojesti.
 
Poslednja izmena:
Ne raspada se Android barem na Nexusima, za ostale ne znam.

Ne valja ova filozofija, barem za mene, nek izbacuju samo nexuse, ostalo nek se ukine, i nek to usavrse. Ostali neka se posvete stvarima koje najbolje rade, LG- TVovi, Samsung potrosacka elektronika, Sony itd, .Jbs ovo, samo jos u frizider sto ga ne ubace.[emoji1] Bolje imati manje ali da valja, jedan dobar uredjaj godisnje se izbaci od Googlea o to je to. Bice bolje i aplikacije i sve.
 
Poslednja izmena:
PA KAKO DA NE NAPIŠEM DA NEŠTO NE RADI KAKO TREBA KAD JE ZAISTA TAKO???? Evo na stolu mi stoji S5 i iPh6 da li hoćeš poređenje??? Stalno si neka mirođija a nikako da potkrepiš činjenicama...ja govorim iz ličnog iskustva jer po milioniti put...posedujem sva tri sistema što na telefonima što na tabletima.Daj ti neku referencu...
 
Ne raspada se Android barem na Nexusima, za ostale ne znam.

Ne valja ova filozofija, barem za mene, nek izbacuju samo nexuse, ostalo nek se ukine, i nek to usavrse. Ostali neka se posvete stvarima koje najbolje rade, LG- TVovi, Samsung potrosacka elektronika, Sony itd, .Jbs ovo, samo jos u frizider sto ga ne ubace.[emoji1] Bolje imati manje ali da valja, jedan dobar uredjaj godisnje se izbaci od Googlea o to je to. Bice bolje i aplikacije i sve.

To je poenta mog prethodnog posta koji očigledno Telep ili nije shvatio ili odbija da vidi realnost...Kada bi Android softverski radio na istoj ravni kao iOS veeelika je verovatnoća da bi se tržište proizvođača mobilnih telefona sa Android platformom raspalo,tj...preživeli bi najkvalitetniji.A to je veelliiki minus za Android jer ne bi prodavao mnogo svog softvera ;)

Lično...jako loš poslovni sistem unutar otvorenog tržišta.Sjajan hardver...a praviš sistem da baguje.Evo teme za razmišljanje...šta bi iOS bio u stanju da proizvede od sistema kad bi imao hardver recimo jednog Samsunga S6 ili LG G3-ke????
 
Poslednja izmena:
Ne valja ova filozofija, barem za mene, nek izbacuju samo nexuse, ostalo nek se ukine, i nek to usavrse.

E pa vidis, ja bih bez mnogo razmisljanja pre nex5 i 6 kupio npr M8 i Z2 koji su bolji telefoni za multimediju i jednostavno ''zanimljiviji'' za svakodnevno koriscenje solidnom broju korisnika a rade prakticno kao Nexus telefoni a imaju samo malo, uglavnom benignog, bloat-a i nesto sporiju/losiju podrsku. Uz to su i dizajn, izrada na visokom nivou + bolji displeji i zvucnici + daleko bolja autonomija.

Znaci nisu samo Nexusi krsteni androidi, za hc android korisnike i fanove mozda i jesu ali za nas koji hocemo krsten telefon sa krstenim UI ali ne po cenu hw i baterija htc i sony flagship telefoni su super.

Telefoni ta dva proizvodjaca imaju vise nego solidne fabricke UI i podrsku a sta rade frizider androidi iz JK i neki kinezi to je posebna prica ;) Oni odavno djubre android bloat-om i to ce ostati tako + sto neki imaju drugaciji ram menadzment i sto je najjace 90% novih WP korisnika je preslo na taj os upravo sa neke LG/Samsung krsine i posle im android ne valja :d

Ne treba zaboraviti ni OPO, bar ovaj iz 2014. se pokazao odlicno uz UI skoro pa u rangu Nexusa a ima i dobru podrsku na xda.

Najbolje resenje bi bilo da svi nude i GPE verzije flagship uredjaja ali mislim da to mnogima nije u interesu.. da jeste odavno bi masovnije zazivelo.
 
Poslednja izmena:
Paa tu su ali G3 ima za nijansu bolji hardver... OIS,jaču bateriju,proširivu memoriju,Quad core,3gb RAM-a,4K snimanje,ISO control... ;)
 
Nervira me sve ovo, mnogo je s.anja od telefona, koje samo sto jos uz prasak za ves ne stavljaju gratis. Guraju ga na sve i svasta.

Glupo je i na osnovu toga ocjenjivati pravi kvalitet androida.

I valja za sve to napraviti krstene aplikacije.

Nikad necemo imati telefon da je u svemu ok, a sta ne valja sa iP, dobar zvuk, kamera, ekran, baterija, dizajn, brz, stabilan, kvalitetne app. Mislim dobro zaokruzen uredjaj. Imamo li to kod Androida, a qc. Evo i Nexus sinonim za dobar android, pa skripi u vecini tih polja ( kamera losa, zvuk tuzan, baterija zalosna...)
 
Paa tu su ali G3 ima za nijansu bolji hardver... OIS,jaču bateriju,proširivu memoriju,Quad core,3gb RAM-a,4K snimanje,ISO control... ;)

Ne znam kakve veze ima OIS i prosiriva memorija sa radom telefona. No opet ja prosto ne mogu da razumem da se na benchu procesori oslovljavaju sa dual core, quad core, ocekivao sam nivo nekog znanja. Ovo je kao blic zena.

Kao sto se na PC-u iako imas quad ili octa core u 99% operacija se ne koriste sva jezgra.

Ako odes na geekbench i pogledas iPhone 6 vs LG G3, videces da u single core iPhone 6 ima oko 80% bolji rezultat od G3, to je veoma bitno. To je ono sto ne razumes. Da li bi pre uzeo dual i7 intel ili quad sempron 64? Nije poenta u broju jezgara.
 
Poslednja izmena:
heheh vidi čoveka...pa o tome pričam,kako bi taj quad izgledao i radio na iOS-u kad bi bio uposlen od strane samog iOS-a ako jedno jezgro iPh radi bolje od 4 Androidovih.

Zar to nije problem u samom operativnom sistemu i optimizaciji istog????
 
Jel se zezas sada ili si fo real? Vise nisam siguran kada se ko zeza.
 
Nikad necemo imati telefon da je u svemu ok, a sta ne valja sa iP, dobar zvuk, kamera, ekran, baterija, dizajn, brz, stabilan, kvalitetne app. Mislim dobro zaokruzen uredjaj. Imamo li to kod Androida, a qc. Evo i Nexus sinonim za dobar android, pa skripi u vecini tih polja ( kamera losa, zvuk tuzan, baterija zalosna...)

Meni su svi ajfoni od 4s i noviji odlicni ali im uvek fali veca baterija. Evo i nove sestice S i C su najavljene sa smesnim baterijicama a kostace previse kao i do sada. Inace mislim da su to odlicni telefoni za sve nas koji necemo da se zezamo sa xda sadrzajem i ocekujemo da sve radi kao sat (sto je nemoguce ali je i dalje odlicno na i uredjajima).

Stvar je u tome sto IP6 prosto ne vredi toliko vise od M8/Z2-3/compact-a a to nisu krs androidi u smislu softvera + imaju i neke hw prednosti.

Kupovina u android svetu sve vise podseca na kupovinu automobila - kada kupujes auto ako imas do 10k (pa i 15k) evra - ako hoces nov auto - kupices krsinu (koja ce vremenom pokazati da je jos veca krsina), ako kupujes polovan uz pravilan izbor kupices vrh auto.

Tako je isto kao kada kupujes nov android do 150, 200e, to su uglavnom krsevi u smislu da ne mogu da rade kao Nexus uredjaji, vec za 200-250e ima odlicnih polovnih androida sa hw u rangu ajfona i najboljih lumia ;) Sve to vazi i za ios/WP u odnosu na pomenute jeftine androide.
 
Poslednja izmena:
Dobro to laicki gledamo broj jezgara, lakse kad se poredi, nemam pojma u sta vi advanced korisnici ulazite, kakve detalje.[emoji1]

Naravno, bitne su arhitekture qci palci sta znam, nisam zalazio nikad. Ima grafickih karti na kompu po 512mb memorije, skuplje i bolje nwgo neke sa 1 ili gb. Te cifre ne bi trebale sve da govore.
 
Lg g3 ima skoro 4x više pixela na ekranu od ip6. SoC za iPhone proizvodi Apple i trenutno je najjači mobilni SoC.

Android od svih mobilnih OS nudi najviše mogućnosti. IOS i WP su ograničeni, pravi zatvori za aplikacije.

A zašto Android laguje? Pitajte proizvođače koji modifikuju Android i tovare svoje uređaje sa bloatom. LG ubacuje neki antivirus, asus neke svoje cloud servise koje niko ne koristi, samsung unazađuje ui...
Klot Android (nexus) radi perfektno.
 
A sta je od ovoga prednost zbog WP10? :) u pitanju je hardver koji je na svim lumiama odlican za tu cenu i klasu ali.. sve to mozes da nadjes i na androidu ali za malo vise para, u svakom slucaju ko spremi 250-300e vrlo kako moze da kupi android/ios telefon sa svim tim karakteristikama (osim sto ajfoni imaju slabe baterije).

1. Trajanje baterije od 2 dana je uzrokovano optimizovanim sistemom (baterija je 2200mAh). Ista ta baterija na mom trenutnom androidu pa ne izdrži toliko iako su im jako slični procesori (SD400 vs SD 410)
2. Kamera je extra iz dva razloga: hardwera + CZ optika, ali i aplikacije poput Lumia Camera koja ima dobar algoritam i neviđena odešavanja
3. Dual sim managmet je katastrofa: ikonica za promenu sim kartice je gore desno pri vrhu, sitna, pa često opzovem broj sa pogrešnog broja jer sam mislio da sam je izabrao. Na W10 su uveli padajući meni za promenu sim kartice što je katastrofa. Kako to izgleda na redmi 2? Biće ti sve jasno iz priložene slike
Screenshot_2015-08-13-11-55-47.png
 
Poslednja izmena:
Koristim Windows (kao sluzbeni) i Android (kao privatni); Sve je stvar ukusa i potreba. Windows sa manjom kolicinom memorije za osnovne potrebe radi mnogo bolje, ali za osnovne potrebe ne bih ni koristio Smart Phone. Android je po pitanju svega ostalog, po mom misljenju, daleko iznad... Broj i (sto je bitnije) raznolikost aplikacija, mogucnost promene interfejsa, otvorenost... I opet, subjektivno mi je Windows Phone OS jako ruzan, mada dovoljno praktican sistem...

Uzmi u obzir da se android razvija već par godina te su zbog toga aplikacije za andraš telefone raznovrsnije i ima ih u mnogo većem broju... Win telefoni sa verzijom 8 pojavili su se relativno skoro. Treba malo vremena da se sve dovede u red i da postanu mnogo ozbiljniji konkurent. Mada, po meni, brzo će preuzeti tržište...
 
Preuzeti tržište? To mislim da S Nutela nema ni u najludjim snovima
 
Par meseci, godinu dana i prelaze na Android, kao što je i blackberry uradio...
 
Ma gde ce Microsoft (Nokia Lumia) da predje na android, pre ce da prodaju brend nego da predju :d . Nokia da je bila pametna jos 2010 god. bi se prebacila na android i sada bi bila jedna od bitnijih igraca na mobilnom trzistu, sada je vec kasno za prebacivanje.
 
Onda ima da portuju android & ios aplikacije...
Ni google+ nije zaživeo i pored agresivnog pristupa Google kompanije pa neće ni wp...

Jednostavno zakasnili su i da nema jeftinih wp telefona ne bi imali ni 3% tržišta koliko sada imaju.
 
nokia kada se posle 2016 vrati na trziste sa androidom ima da napravi haos. samo treba pazljivo da izabere partnera za pravljenje hardvera. idealno bi bilo meizu ili neki slicni jaki kinez
 
^ nokia ce se na android smartfon trziste vratiti verovatno sa nekim prosecnim android telefonima nize i srednje klase, fazon - kineski telefon samo pise Nokia.

A ako se vrate u pravom smislu to ce biti odlicno mada su sanse za to manje od trenutnog udela WP na mob. OS trzistu (znaci tu negde oko statisticke greske) :)

Znam da se mnogi WP fanovi jeze na ovu frazu ali da je Nokia android.. mnogo toga bi bilo drugacije na trzistu danas. Pa zamislite samo L940 sa vrhunskom izradom-dizajnom-kamerom, 3000 mAh, cistim androidom uz neke osnovne Nokia aplikacije npr za kameru.. razbili bi se od prodaje.
 
Poslednja izmena:
Bili su glupi i uzeli pare od Microsoft-a, rasprodavali se.
S druge strane, WP je tada vođen veoma glupo, kao i ostatak Microsoft-a pod onim seronjom.
Android je posisao sve, i dolazi do prezasićenja, i prezira zbog fragmentacije. Stvar koja je veoma jaka marketinški za WP.
Android je uradio dosta dobrih stvari, ali je takođe napravio splačinu s novim verzijama i kako da se dođe do njih. Niko ne bi tolerisao da mu danas kažu prodaj svoj računar ako hoćeš novi OS, iako je dovoljno jak da ga pogura.
 
Ne znam samo da li ste svesni da 95% korisnika ni ne zna koju verziju sistema ima, niti im je to uopste na pameti. To mi ljudi po forumima gledamo, drugima je bitno da imaju FB, instagram, viber, novine, lokalne aplikacije. A sada da li imaju kk ili L, bas ih briga.
 
Hah, pa pre dve nedelje čuo od frizerke koja je kupila neki LG:"Isto možeš da instaliraš viber, fejsbuk, ko na Samsungu". Tako da, to je to, +1
 
Nazad
Vrh Dno