Šta je novo?

Prešao sam sa jednog na drugi sistem , prednosti i mane ...

Nisi ni ti ništa bolji ;)

Ali eto opametio sam se....pa me sad neće videti niti jedan android u skorije vreme.
 
[off]
[video]http://9gag.com/gag/aDmg8EZ[/video]

Brzina je brzina, ali sirova snaga je sirova snaga. :d

[/off]
----------------

Zezanje na stranu, 6 godina sam na androidu i koristio sam svasta. Od HTC Hero-a, Motorole Millestone II, One X do raznih kineza (THL, JIAYU). Pre toga imao 2 godine iskustva sa HTC P3600. Prvo Windows mobile iskustvo je bilo mucno.

Iz puke radoznalosti sam presao na WP (Lumia 640) i po trenutnom zadovoljstvu - Android me vise nece videti :)

Nemam ja neke narocite zahteve/prohteve kao korisnik. Puko telefoniranje, SMS, mailovi, web - i to je to. Naviknut na aplikacije poput Parking Manijaka, Kursna lista, Bench (obe aplikacije), livescore i mozda jos nekoliko jednostavnijih aplikacija. U svrhe ke*aze je uvek bilo 2-3 igre prisutno (jednostavne stvari poput 2048, aa, loonie toons, Zen Pinball).

WP na Lumia-i mi radi extra. Odusevljen sam, mada verujem da je to mozda samo trenutnog karaktera. Imam sad neki problem sa baterijom, pa cackam da vidim u cemu je stos. Ipak....ne prodje dan da android nisam morao restartovati. WP za sada ni jednom.

Za basic korisnika poput mene - kljucna stvar.


Nedostaje mi Zen pinball (kupio sam 7-8 tabli na googletu) kao i Bench aplikacije. Sve ostalo...bez kritike. Doduse, jos se upoznajem sa WP-om.
 
Ne bi trebao da uporedjujes WP ni sa cim. To je sistem za sebe. Njegova najveca prednost (sto se mene tice i mog ukusa) je upravo zatvorenost. Znaci, nema menjanja romova, karnela, overklokovanja, rutovanja, rekoverija, menjanja ikonica. Nema natrpavanjanja gomile programa i igara samo zato sto mogu da se stave piratske verzije. Ovde kupis sta ti treba (ukupno sam potrosio 10-15$), uzivas i neopterecujes se. Za mene je WP gotovo savrsen sistem za mobilne.




Nisam ni pominjao menjanje roma, rutovanja, krekovane aplikacije i ostalo.


Ne vidim zasto bi bilo lose da u funkciji quite hours, koji sam opisivao, ima mogucnosti da izmenim sadrzaj automatske sms poruke? Ili da ima vise mogucnosti oko definisanja kada se automatski ta opcija ukljucuje. Kome ne treba, nece ni koristiti. Da steti, ne moze nikome.
Poenta smartfona je da ima takve mogucnosti konfigurisanja.
 
Poslednja izmena:
Ja da telefon ne drndam sa temama pa moram da ga restarujem bio bi isto ovako kao tablet, stvarno ne znam koje telefone i uredjaje vi koristite

5ea290ce135db53fc286ca8ea9554db3.jpg
 
Molim te pojasni šta si hteo ovim Ss-om da pokažeš?
 
Pa verovatno svi ostali nemaju tako dobar uređaj kao ti :)
 
da..vidim.Šta znam,meni lično nikad nije bio problem sa tim da moram da restartujem telefon,ali što me nervira kad zaglupi,pa uspori,pa puca aplikacija,pa kamera ne napravi ok sliku,fokus omaši,pri sinkovanju recimo mail-a i Tt-a uspori pa moraš da sačekaš da završi sve to da bi mogao dalje da koristim recimo dok kucam sms,a u telefonu quad core,octa core+grafički čip...,pa lag pri pozivanju...ima dosta stvari koje meni lično ne odgovaraju.

Generalno znam da je to do OS-a koji je twikovan u odnosu na proizvođača ali možda je u tome i problem.U svakom slučaju nekom se to sviđa a nekom ne...zato je dobra stvar razmeniti mišljenja.Nadam se da će Android i WM dooosta napredovati u narednom periodu..posebno se nadam za WM jer imaju opasnu platformu koju treba samo malo ponegovati i pametno nadograditi...
 
Pa verovatno svi ostali nemaju tako dobar uređaj kao ti :)
260 eura sam platio tablet, 32 gb verziju, nije sada nexus 7 neka hardverska azdaja, sta vise s4 pro u njemu je za danasnje standarde slab soc, ali eto prosto radi super.
 
Pa verovatno svi ostali nemaju tako dobar uređaj kao ti :)

Koliko se sećam Telep ima Nexus 5...brutalan telefon a možda i jedini sa najmanje glitch-eva ali toliko mi je nekako mračan onako darkerski :D...nikako mi se ne sviđa dizajn.Opet moje mišljenje...
 
260 eura sam platio tablet, 32 gb verziju, nije sada nexus 7 neka hardverska azdaja, sta vise s4 pro u njemu je za danasnje standarde slab soc, ali eto prosto radi super.

Ne bih se bas slozio da je slab SOC, i dalje gura sve sto mu bacim :D

OT: Probao sam malo Lumiu 620, i ceo taj WP mi je jako konfuzan i nepregledan, bar na prvu loptu. Da je brz-jeste, ali ne bih menjao android njime.
 
Buduci da sam koristio Nexus 4 i Lumiu 1020 paralelno neko vreme, mogu da kazem par reci na ovu temu.

Nexus 4 je dosao kao logican izbor nakon godina i godina seckanja i lag-a na androidu, tako da sam cvrsto odlucio ce moj sledeci telefon biti samo Nexus i bio sam u pravu. Cak i danas, nakon 2.5 godine, radi besprekorno i glatko kao i najnoviji modeli. Naravno vreme ga gazi, ali ne planiram zamenu dok se ne raspadne :)

Za lumiu 1020 sam se zainteresovao iskljucivo zbog kamere i zelje da probam WP. Strasno mi se svideo taj neobavezni i opusteni izgled sistema, dok se iza krije stabilnost i pouzdanost. Takodje sam bio zadovoljan trajanjem baterije, mada ga nisam toliko maltretirao buduci da je koriscen kao drugi telefon. Za godinu dana telefon sam restartovao samo par puta i to zbog update-a (mada ni nexus ne zaostaje, vrlo je blizu telepove cifre). Sistem izgleda jednostavno, lako se privikava na njega, ali kao ni ostali daleko je od savrsenog.

Kada bih morao da biram, ne verujem da bi mi primarni telefon bio WP. Jednostavno sve stvari koje radim na telefonu, se brze i lakse zavrse na Androidu. Mozda sam se previse navikao na mogucnost kastomizacije androida, ali mi je na WP smetala tastatura, koja ni u landscape nije preko celog ekrana, dok multitasking gotovo da nisam koristio. Na kraju, bilo je nemoguce podesiti korporativni google nalog na WP, tako da je na kraju 1020 morala da ode.

Na kraju, ne bih rekao da je WP brzi od androida, vec glatkiji. Otvaranje vecine aplikacije je primetno brze na Androidu. U vezi sa tim primetio sam da svi WP telefoni rade isto, od najjeftinijeg do najskupljeg. 1020 sam uporedjivao sa 930 i radi identicno (osim otvaranja kamere), a to ne bih voleo da vidim da sam vlasnik 930 koji bi trebalo da ima duplo bolji hardwer.
 
Odlična tema... Da se oslobode ostale od trolovanja ios vs android vs win...
 
260 eura sam platio tablet, 32 gb verziju, nije sada nexus 7 neka hardverska azdaja, sta vise s4 pro u njemu je za danasnje standarde slab soc, ali eto prosto radi super.
U redu je to; moj komentar je bio da ne treba biti isključiv, u fazonu "ne znam šta to koristite". Neko je koristio skuplje i bolje uređaju, neko lošije.
Najbolje objašnjenje je dao @mickk. Mogu i ja slično da napišem; da nisam hteo, verovatno ne bih morao mesecima da restartujem telefon. Međutim, lakše mi je da ga restartujem jednom na par dana kad počne malo više da usporava, nego da ga trpim takvog. Primer: meni užasno iritirajuće kada npr. ulazim u neko mesto, gužva u saobraćaju, uključujem navigaciju, a onda treba 1-2 minuta da se telefon "opasulji" kako bi me locirao i dao rutu. A pre samo 20tak minuta radio je odlično, a verovatno će za 20tak minuta ponovo raditi dobro. Takvih primera ima dosta, praktično za svaku aplikaciju (slanje maila, pozivanje i sl.). Znači, nisam morao da ga restartujem, ali restartom imam telefon koji će raditi dobro neko vreme. Nije taj problem u jednom telefonu, već u svim koje sam koristio od 2010. do danas.

Da me neko ne shvati da nikada ne restartujem WP; naravno da ga restartujem na par dana, naravno da ume da se zaglupi. Ali ipak dosta ređe nego Android. To je i jedini razlog što se nisam posle ova 3 meseca vratio na Android i što ću ipak da sačekam W10, barem neki stabilniji preview build.

I da se slozim sa prethodnim postom; nije WP uopste brži, bar ne ova L640, vec samo redje baguje.
 
Poslednja izmena:
[off]
[video]http://9gag.com/gag/aDmg8EZ[/video]

Brzina je brzina, ali sirova snaga je sirova snaga. :d

[/off]
----------------

Zezanje na stranu, 6 godina sam na androidu i koristio sam svasta. Od HTC Hero-a, Motorole Millestone II, One X do raznih kineza (THL, JIAYU). Pre toga imao 2 godine iskustva sa HTC P3600. Prvo Windows mobile iskustvo je bilo mucno.

Iz puke radoznalosti sam presao na WP (Lumia 640) i po trenutnom zadovoljstvu - Android me vise nece videti :)

Nemam ja neke narocite zahteve/prohteve kao korisnik. Puko telefoniranje, SMS, mailovi, web - i to je to. Naviknut na aplikacije poput Parking Manijaka, Kursna lista, Bench (obe aplikacije), livescore i mozda jos nekoliko jednostavnijih aplikacija. U svrhe ke*aze je uvek bilo 2-3 igre prisutno (jednostavne stvari poput 2048, aa, loonie toons, Zen Pinball).

WP na Lumia-i mi radi extra. Odusevljen sam, mada verujem da je to mozda samo trenutnog karaktera. Imam sad neki problem sa baterijom, pa cackam da vidim u cemu je stos. Ipak....ne prodje dan da android nisam morao restartovati. WP za sada ni jednom.

Za basic korisnika poput mene - kljucna stvar.


Nedostaje mi Zen pinball (kupio sam 7-8 tabli na googletu) kao i Bench aplikacije. Sve ostalo...bez kritike. Doduse, jos se upoznajem sa WP-om.

Da sam ja pravio klip zamenio bih uloge androida i windowsa. Po meni više je adnroid taj koji izvodi neke kerefeke dok je windows stabilan i jak :)
 
Koristim Windows (kao sluzbeni) i Android (kao privatni); Sve je stvar ukusa i potreba. Windows sa manjom kolicinom memorije za osnovne potrebe radi mnogo bolje, ali za osnovne potrebe ne bih ni koristio Smart Phone. Android je po pitanju svega ostalog, po mom misljenju, daleko iznad... Broj i (sto je bitnije) raznolikost aplikacija, mogucnost promene interfejsa, otvorenost... I opet, subjektivno mi je Windows Phone OS jako ruzan, mada dovoljno praktican sistem...
 
Odlična tema. Pošto i sam koristim od pre par dana WP(L640) i Note 3.
 
Hehehe... Mada nije isključeno da je taj šamar (nokaut) vezan za aplikacije, slažem se ja sa vama da je sasvim izvesno i potpuno moguće naći "80%" aplikacija, kao i njenih zamena... Mada nekad i tih 20% znači...
Evo Vam primer, popuno glupe aplikacije (jedne u nizu) koja postoji na androidu i iosu, a na wp ne... securitas!
Smešno je, ali glavni nedostatak za široke mase je upravo nešto što postoji na oba, a na trećem ga nema...
Inače... Tvrdim da je WP odličan izbor... Zadovoljan sam sasvim!
 
Pre neki dan sam se vratio na android. Kupio sam xiaomi redmi2 sa 2gb rama. Pre toga sam imao lumia 730 DS od Nove Godine.
Zašto sam se vratio na android?

1. Prvi i osnovni razlog je ograničenost WP ekosistema. Naravno, trudio sam se da se naviknem na WP, mučio i na kraju prelomio. Sistemski dailer nema opciju T9. Nekome je to nebitno, meni bogami bitno, Potom, settings je katastrofa organizovan, pločice ću nekako i preživeti, ali meni je takođe katastrofa. često instaliram neku aplikaciju, pa zaboravim da sam je instalirao i tek posle nekoliko dana kad izlistam meni vidim tu je.
2. aplikacije: neko će reći ima 80% kao i na androidu, ali i te što imaju loše ili nikako ne rade. Počev od YT, viber radi katastrofa, video player takođe. Pustiti titl je mislena imenica. Igrice me ne interesuju pa njih neću komentarisati.
3. Update: od januara nisam dobio ni jedan update osim nekakvog fix-a za restart koji zaista nisam iskusio na mom telefonu. Probao sam i W10 ali je tek on katastrofa (nema još dobrog build-a)
4. Tastatura: Nema predviđanje, swipe opciju za srpski, ma katastrofa
5: Mejl katastrofa (w10 je to bolje ispeglao)
6. Pošto je telefon dual sim, loše je rešen biranje broja preko dual sim (u W10 još gore rešeno)
7. Multitasking, kao da ne postoji, neke aplikacije rade u pozadini, neke se zamrznu i kad ih uključim, kao da se restartuju.

E sad, da ne bude da ništa ne valja, imam i par reči hvale:
1. Trajanje baterije od skoro 2 dana
2. Kamera na mom telefonu je extra
3. Kvalitet zvuka u slušalici fenomenalan
4. OLED ekran predivan - čak mi je lepši i od samsungovog AMOLEDa

Zaista sam se trudio, nije da nisam, bio sam strpljiv, nadao se da će W10 izaći ranije i popeglati većinu stvari, ali pošto će izaći najverovatnije u novembru, a moj telefon će update dočekati u decembru ili posle nove godine, odlučio sam da je dosta...

Kupio sam redmi 2 (platio 130$) i telefon je za par dana vratio mi osmeh na lice. L730 sam kupio za NG i platio 27k tj. oko 210E i osim tog početnog uzbuđenja zbog prelaska na nov eko sistem, utisak je bio blag.

Još uvek neću prodavati 730, ostaviću ga da dobije W10, pa ako budu ispeglali napred nabrojane stvari možda jednog dana mu dam novu šansu. Do tada Android.
 
Poslednja izmena:
Takođe sam se vratio na Android posle 2 nedelje(menjao L640 za Samsung S3). Slažem se sa svim što je napisano u predhodnom postu.
 
E sad, da ne bude da ništa ne valja, imam i par reči hvale:
1. Trajanje baterije od skoro 2 dana
2. Kamera na mom telefonu je extra
3. Kvalitet zvuka u slušalici fenomenalan
4. OLED ekran predivan - čak mi je lepši i od samsungovog AMOLEDa

A sta je od ovoga prednost zbog WP10? :) u pitanju je hardver koji je na svim lumiama odlican za tu cenu i klasu ali.. sve to mozes da nadjes i na androidu ali za malo vise para, u svakom slucaju ko spremi 250-300e vrlo kako moze da kupi android/ios telefon sa svim tim karakteristikama (osim sto ajfoni imaju slabe baterije).
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam se vratio na android. Kupio sam xiaomi redmi2 sa 2gb rama. Pre toga sam imao lumia 730 DS od Nove Godine.
Zašto sam se vratio na android?

1. Prvi i osnovni razlog je ograničenost WP ekosistema. Naravno, trudio sam se da se naviknem na WP, mučio i na kraju prelomio. Sistemski dailer nema opciju T9. Nekome je to nebitno, meni bogami bitno, Potom, settings je katastrofa organizovan, pločice ću nekako i preživeti, ali meni je takođe katastrofa. često instaliram neku aplikaciju, pa zaboravim da sam je instalirao i tek posle nekoliko dana kad izlistam meni vidim tu je.
2. aplikacije: neko će reći ima 80% kao i na androidu, ali i te što imaju loše ili nikako ne rade. Počev od YT, viber radi katastrofa, video player takođe. Pustiti titl je mislena imenica. Igrice me ne interesuju pa njih neću komentarisati.
3. Update: od januara nisam dobio ni jedan update osim nekakvog fix-a za restart koji zaista nisam iskusio na mom telefonu. Probao sam i W10 ali je tek on katastrofa (nema još dobrog build-a)
4. Tastatura: Nema predviđanje, swipe opciju za srpski, ma katastrofa
5: Mejl katastrofa (w10 je to bolje ispeglao)
6. Pošto je telefon dual sim, loše je rešen biranje broja preko dual sim (u W10 još gore rešeno)
7. Multitasking, kao da ne postoji, neke aplikacije rade u pozadini, neke se zamrznu i kad ih uključim, kao da se restartuju.

E sad, da ne bude da ništa ne valja, imam i par reči hvale:
1. Trajanje baterije od skoro 2 dana
2. Kamera na mom telefonu je extra
3. Kvalitet zvuka u slušalici fenomenalan
4. OLED ekran predivan - čak mi je lepši i od samsungovog AMOLEDa

Zaista sam se trudio, nije da nisam, bio sam strpljiv, nadao se da će W10 izaći ranije i popeglati većinu stvari, ali pošto će izaći najverovatnije u novembru, a moj telefon će update dočekati u decembru ili posle nove godine, odlučio sam da je dosta...

Kupio sam redmi 2 (platio 130$) i telefon je za par dana vratio mi osmeh na lice. L730 sam kupio za NG i platio 27k tj. oko 210E i osim tog početnog uzbuđenja zbog prelaska na nov eko sistem, utisak je bio blag.

Još uvek neću prodavati 730, ostaviću ga da dobije W10, pa ako budu ispeglali napred nabrojane stvari možda jednog dana mu dam novu šansu. Do tada Android.

Ja donekle delim tvoje misljenje, ali mi je fluidnost wp ipak na prvom mestu. Zato sam planirao da svoju l520 zamenim za l640, jer android ne moze da radi krsteno bez 2gb rama. Pa me zivo zanima gde si nasao redmi 2 za 130$? Kad bih i ja naleteo na tako nesto mozda bih razmislio i o androidu.
 
Kakve veze ima ram sa fluidnoscu? Ovo prvi put cujem.
 
Вероватно је човек мислио на неоптимизованост система у односу на хардвер...
 
Pre neki dan sam se vratio na android. Kupio sam xiaomi redmi2 sa 2gb rama. Pre toga sam imao lumia 730 DS od Nove Godine.
Zašto sam se vratio na android?

1. Prvi i osnovni razlog je ograničenost WP ekosistema. Naravno, trudio sam se da se naviknem na WP, mučio i na kraju prelomio. Sistemski dailer nema opciju T9. Nekome je to nebitno, meni bogami bitno, Potom, settings je katastrofa organizovan, pločice ću nekako i preživeti, ali meni je takođe katastrofa. često instaliram neku aplikaciju, pa zaboravim da sam je instalirao i tek posle nekoliko dana kad izlistam meni vidim tu je.
2. aplikacije: neko će reći ima 80% kao i na androidu, ali i te što imaju loše ili nikako ne rade. Počev od YT, viber radi katastrofa, video player takođe. Pustiti titl je mislena imenica. Igrice me ne interesuju pa njih neću komentarisati.
3. Update: od januara nisam dobio ni jedan update osim nekakvog fix-a za restart koji zaista nisam iskusio na mom telefonu. Probao sam i W10 ali je tek on katastrofa (nema još dobrog build-a)
4. Tastatura: Nema predviđanje, swipe opciju za srpski, ma katastrofa
5: Mejl katastrofa (w10 je to bolje ispeglao)
6. Pošto je telefon dual sim, loše je rešen biranje broja preko dual sim (u W10 još gore rešeno)
7. Multitasking, kao da ne postoji, neke aplikacije rade u pozadini, neke se zamrznu i kad ih uključim, kao da se restartuju.

E sad, da ne bude da ništa ne valja, imam i par reči hvale:
1. Trajanje baterije od skoro 2 dana
2. Kamera na mom telefonu je extra
3. Kvalitet zvuka u slušalici fenomenalan
4. OLED ekran predivan - čak mi je lepši i od samsungovog AMOLEDa

Zaista sam se trudio, nije da nisam, bio sam strpljiv, nadao se da će W10 izaći ranije i popeglati većinu stvari, ali pošto će izaći najverovatnije u novembru, a moj telefon će update dočekati u decembru ili posle nove godine, odlučio sam da je dosta...

Kupio sam redmi 2 (platio 130$) i telefon je za par dana vratio mi osmeh na lice. L730 sam kupio za NG i platio 27k tj. oko 210E i osim tog početnog uzbuđenja zbog prelaska na nov eko sistem, utisak je bio blag.

Još uvek neću prodavati 730, ostaviću ga da dobije W10, pa ako budu ispeglali napred nabrojane stvari možda jednog dana mu dam novu šansu. Do tada Android.


Moze covek da se slaze ili ne - stvar ukusa/licnog izbora. Imas svoje argumente i to je to. Mogu samo da se slazem ili ne slazem. Ne bih ulazio u polemiku jer mogu da prihvatim sve sto si naveo, osim sim menadzmenta.
Imajuci u vidu da dual sim telefone koristim nepune dve godine (3 razlicita androida, sada WP) - voleo bih da obrazlozis boldovan deo, jer ne vidim nigde logiku po kojoj ti je sim menadzment na WP-u los (losiji u odnosu na android)!?
 
Kakve veze ima ram sa fluidnoscu? Ovo prvi put cujem.
Donekle je u pravu da je sw gladan. Neki minimum minimuma dual core i 1GB rama da krsteno sve radi, mada ni to nije garant. Ajfonu to plafon, pa radi ko singerica. Tako nezahtjevan a tako mocan i jednostavan OS. To se zove kvalitet necega.

Jbm ti auto koje trosi ko kamion (a npr ista snaga, kubikaza i ostalo), a ja sa 3x manje goriva predjem isto rastojanje istom brzinom i komforom. To je sustina, koju 80% drndroidasa ne konta. Koliko god ja koristio Android, ne mogu reci da je ta logika ispravna. Ta zahtjevnost govori koliko je i komplikovan rad sistema ispod haube.

Ali krastavac, nemamo izbora za OK novce. Cuti i koristi ako mores.[emoji1] Nemoj misliti da nisam zadovoljan, ali ima bolje...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno