Šta je novo?

Prešao sam sa jednog na drugi sistem , prednosti i mane ...

Kako to ljudi mere i upoređuju cccc
Ako ajfonu baterija traje 2 dana onda Android flagship modelima 4 do 5 :)
 
Ja je upoređujem onako kako i koristim svoje telefone...prosto i jednostavno,kako bi trebalo da bude.
 
Neko kome baterija traje dva puna dana ga ne koristi. Simple as that, nema druge. Vecina smartphone-a danas ne moze da izdrzi 15 sati koriscenja, nevezano za platformu.
 
Nisam klinac pa da telefon koristim za sve osim za ono za šta je namenjen...Desktop imam za igrice,laptop za posao,tablet za sve i svašta a telefon za normalno korišćenje.
 
Nisam klinac pa da telefon koristim za sve osim za ono za šta je namenjen...Desktop imam za igrice,laptop za posao,tablet za sve i svašta a telefon za normalno korišćenje.

Pa sta ce ti ip6 za telefoniranje i sms?
To moze i 3310,baterija sigurno duze traje od ajfona.
Ja telefon koristim za milion stvari,cesto i kao zamenu za desktop koliko god je to moguce i u tim uslovima nijedna baterija ne traje duze od dan.
 
Pa sta ce ti ip6 za telefoniranje i sms?
To moze i 3310,baterija sigurno duze traje od ajfona.
Ja telefon koristim za milion stvari,cesto i kao zamenu za desktop koliko god je to moguce i u tim uslovima nijedna baterija ne traje duze od dan.

:) sad ti meni govoriš da ti bolje znaš od mene kako ja koristim svoj telefon? Strašno u šta se pretvorio ovaj forum...

Ja takođe koristim maksimalno telefon...ali tokom godina naučio sam da štedim resurse(tako štediš i ovu našu jadnu planetu koja je naseljena moronima koji misle da sve treba maksimalno iskoristiti a ne voditi računa ni o čemu...šta se ostavlja sledećim generacijama?).

Ne moram da koristim push sistem ako hoću da pogledam mail,face ili slično...prosto uđem u app i proverim,takođe ako hoću nešto da popnem na cloud mogu sam to da uradim,ne treba mi automatika..ista stvar je sa ostalim aplikacijama koje imaju pristup mojim resursima(telefonu,bateriji itd)....ja ih koristim kako ja želim a ne obrnuto ;)

Ne moram non stop da koristim GPS jer meni lično on jedino služi za putovanja...ne za čekiranje, džekiranje,fotografije itd.

Nikad mi neće biti jasno trošenje resursa za aplikacije koje se koriste jednom ili dva puta mesečno...čemu poenta da budu upaljene?

Sve jedno...baterija na mom iPhone6 je sjajna u odnosu na prethodne generacije,u odnosu na Android gde sam imao potrebu na svakih 6 meseci da promenim telefon baš zbog autonomije i samog bagovitog sistema...ovde to nije slučaj,prosto sve radi kako treba.

Čisto da preduhitrim Android fanove...koristim i Android flagship telefone i apsolutno sam upoznat u (ne)mogućnosti Androida tako da zaobiđite rasprave iOS vs. Android.
 
Evo sam se juče našao sa vylotom koji je imao L925 i pojasnio mi je neke stvari.
To oko Gmail-a i nemogućnosti pretrage je moja greška, nisam čačkao u podešavanjima.
On kaže da sa viberom nikad nije imao niti jedan problem tako da je možda do mreže kod mene, mada ne vidim razlog, a može biti i da je do onog ko me poziva.
Google task problem,sa prikazom zadatka kad se klikne na njega nismo rješili i dalje prikazuje samo prve dije riječi.
Rješenje je djelimično nadjeno tako što zadatke pišem u kaletnar koji radi savršeno.

Uglavnom ostaću još na WP sistemu , daću mu šansu, zbog mapa, zbog ofisa, zbog metro UI koji je meni savršen kao i zbog same fluidnosti sistema.

Naravno ima tu još nedeostataka, ali mogu da živim sa njima.
 
Ja sam se vratio na Android, nakon 5 meseci korišćenja Win telefona. Glavni razlog je što mi se u Win8.1 ne sviđaju rešenja oko maila, nema nekih aplikacija (ili ne rade kako treba) i nema customizacija sistema na koje sam navikao. To je prelomilo. Nijedan sistem nije za moje pojmove savršen, pa eto razmišljam da opet u doglednoj budućnosti probam WP kada objave zvaničan W10; ali onda i malo jači uređaj... Naravno, sačekaću da vidim i kako će biti stanje sa nekim app koje svakodnevno koristim.
Što se tiče baterije, kod mene to standardno traje od ujutru do uveče, često i ne izdrži baš do uveče, već mora da se dopuni malo. Tu nema neke razlike i ne vidim da će je biti u dogledno vreme.

edit:
Neko kome baterija traje dva puna dana ga ne koristi. Simple as that, nema druge. Vecina smartphone-a danas ne moze da izdrzi 15 sati koriscenja, nevezano za platformu.
Postoje izuzeci, npr. poneki kineski telefoni sa dve baterije (6000mah), koji bi možda tako nešto i izdržali, ali generalno se slažem sa ovom tvrdnjom.
 
Poslednja izmena:
Ja sam problem sa baterijom rješio eksternom baterijom lenovo od 5000mah. Koštala me 2990, izuzetna je. Imam jedno ipo punjenje L925 i to ekstremno brzo.

Ima na aliju isto dosta baterija ali nisam siguran kakvog su kvaliteta baterije i kakvog je kvaliteta izrada. Moja je u alu kućištu izrade slične kao ipod nano, stari.
 
Najbolja opcija je ovo - naravno za telefone gde je baterija izmenjiva :)


EB-KN910BWUSTA_main_600.jpg
EB-KN910BWUSTA_2_600.jpg
 
Nazad
Vrh Dno