Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Bio sam danas u MTS/Supernova poslovnici u Bulevaru maršala Tolbuhina, ex Goce Delčeva, i završio sve za 2 minute. Potvrđeno je da bi mi cena bila 50% manje od regularne cene za svo vreme trajanja ugovora. Sad čekam poziv od montera da dogovorimo dolazak, dao sam im i mejl i 2 broja za svaki slučaj.
Dakle, ako hoćete da rešite ovo pitanje pravac Bulevar maršala Tolbuhina 34a ili neku drugu poslovnicu gde možete sesti i porazgovarati sa zaposlenim oči u oči. Izbegavajte tržne centre i njihove "bunker" poslovnice jer oni tamo ništa ne znaju a vreva na sve strane.
 
posle nekih mesec dana od prvog poziva, danas su opet zvali .. 800 din na 24 meseca za osnovni supernova tv paket ... prihvatio sam i zakazali smo okvirno vreme za instalaciju za petak.
 
I mene je zvala danas -Novi Sad, neka zenica prepuna sebe i predstavila se da je iz lelekoma, a ne iz supernove. Samo me je motivisala da kontaktiram orion.
 
Da li je jos nekom sa Bezanijske kose mrtav signal ceo dan?
Ne znam da li su iskljucili samo mene ili imaju neki kvar.
 
Da, svratio sam do roditelja sredinom dana (Blok 62), nisu imali od jutros ni net i kablovsku. Zvao sam call centar, i rekli su mi da je veći kvar bio u kraju. Stiglo oko 19h.
 
Da, svratio sam do roditelja sredinom dana (Blok 62), nisu imali od jutros ni net i kablovsku. Zvao sam call centar, i rekli su mi da je veći kvar bio u kraju. Stiglo oko 19h.
Isti slučaj. Najahali me ovi moji, šta će sad da rade. Nema prenosa, nema interneta, šta će bez najosnovnijih životnih potrepština? Za to vreme lepo sam opravio stari Samsung telefon. Ali su me naterali posle da zovem korisnički servis a tamo stalno zauzeće i poslušao sam govorni automat koji me savetovao da preskeniram kanale ponovo. Naravno da nije upalilo ali sam izbrisao listu kanala i morao ponovo da se zaje...am s tim. Krenuo sam da priključujem na krovnu antenu kad se signal vratio, da sam to uradio ne znam da li bih se vraćao na kabl.
I tako, muke. Nego, kako kod tvojih? Prelaze li na Supernovu i kad očekuju priključenje u tom slučaju?
 
Isto! :ROFLMAO: "Gluva mi kuća, ko na pogrebu!" slušam tri sata danas. Pustio EON s telefona jer imam jedno 8 GB kod Telenora, da se vesti gledaju makar... Ma, nemam pojma i dalje šta ću da radim. Ta ponuda od 50% je super i treba je prihvatiti kome odgovara izbor kanala. Problem je što ja ne verujem Supernovi, pobegao sam od njih kad je preuzela Radiju Vektor jer su ga upropastili (bio sam 17 godina kod njih, nikad problem) kod mene na gajbi. Na delu foruma o tome ovde vidim bezbroj komplikacija, a ako im krene usluga po zlu ja moram time da se bavim i da zovem nesposobne ljude. Čujem da ni HBO GO nisu u stanju danima ili nedeljama da isporuče. Kod drugih to ide ručno, klikom preko sajta i naloga, ovde sve upućeno na call centar, a ja za to nemam vremena, oslanjam se na sebe i svoje vreme. Takođe, moj Beogrid ugovor ističe pa ako se ne dogovorim sa SBBom, a ne reaguju na moja pitanja i upite, moguće da i ja menjam provajdera. U tom slučaju ide EON van mreže na dve kuće jer mene isključivo zanima EON tv. Kod mojih je raspoloženje da ne menjaju Poštine kablove po celoj kući razvučene i spakovane i razumem ih. Takođe, ćale je Telekom fazon, a keva SBB, bilo bi lepo hibridnu uslugu da imam za njih, kao do sada. Samo problemi...:LOL:
 
Takođe, ćale je Telekom fazon, a keva SBB, bilo bi lepo hibridnu uslugu da imam za njih, kao do sada.
Eto, a kažu da Telekom i SBB ne podnose jedno drugo.:giggle:
Htedoh da vidim dokle se odmaklo kod tebe. Nisam mogao više da iščekujem poziv, da li ću se javiti, da li je prazna baterija ili nešto treće, pa sam otišao njima pre 5 dana i sve dogovorio. Sad je lopta u njihovom dvorištu.

I eto, čekam da me se sete i navrate. Ako je nekom od pomoći, dužnost mi je da ponovim da se sve može obaviti u Bulevaru Tolbuhina 34a a da se oprema od Pošte vraća u Poštu nakon potpisivanja ugovora sa Supernovom.
 
E to je dobro znati. Pre bih da ja upakujem i vratim opremu, sačuvao sam im kutije i kesu, da dobijem papire kako treba i proverim da li su ok. Ne želim da oni vraćaju, prosto nemam poverenja, jurcaju s jednog mesta na drugo.
 
Zvao bio malopre Telekom, pošto skoro dva meseca niko ni da zucne i nakon tri operatera, poslednja mi na kraju kaže da će me zvati agent koji je zvao ćaleta pre 2 meseca i spusti slušalicu.
Bukvalno se trude da im kažeš da se tornjaju.
 
Prošle nedelje bio u MTSu u N.Mercatoru NBgd drugim poslom pa usput pitao za kablovsku u zgradi...kabl, optika bilo šta...jer je zgrada pod KDSom-Pošta net, SBB, ex Targo T....devojka kucka po tastaturi pa kaže: optika MTS nema...Supernova ima optika ili kabl...na pitanje za Pošta net kaže...može Supernova ili Mts????? Kako.....pa I mts I supernova nude svoje pakete na Posta net mreži....inače sam na Sbbu samo TV...ali bih uzeo net na optici(ako može) ili na kablu....dok sam koristio samo TV na KDSu nikakav problem...ali znam mnoge da su zbog neta išli u poštu u Pohorskoj I jurili one za šalterom da biju...
 
...ali znam mnoge da su zbog neta išli u poštu u Pohorskoj I jurili one za šalterom da biju...
Eto posebne pogodnosti i za njih. Po ceni od samo 5-10 minuta hoda od Generala Ždanova 2 (Pohorske) do Tolbuhina 34a (Delčeva) mogu da uživaju u prijatnom i prostranom ambijentu MTS/Supernova poslovnice dok jure operatere oko stolova da ih biju.
 
Poslednja izmena:
Prošle nedelje bio u MTSu u N.Mercatoru NBgd drugim poslom pa usput pitao za kablovsku u zgradi...kabl, optika bilo šta...jer je zgrada pod KDSom-Pošta net, SBB, ex Targo T....devojka kucka po tastaturi pa kaže: optika MTS nema...Supernova ima optika ili kabl...na pitanje za Pošta net kaže...može Supernova ili Mts????? Kako.....pa I mts I supernova nude svoje pakete na Posta net mreži....inače sam na Sbbu samo TV...ali bih uzeo net na optici(ako može) ili na kablu....dok sam koristio samo TV na KDSu nikakav problem...ali znam mnoge da su zbog neta išli u poštu u Pohorskoj I jurili one za šalterom da biju...
Preko postaNET kablova ide SUPERNOVA kablovska a MTS je IRIS TV(IPTV) i ide preko interneta dal optike dal adsl.
 
@GUINNESS ...hvala na objašnjenju....ali sam mislio na to da MTS nudi isto što I Supernova za one koji već imaju instalaciju Pošta net do vrata....znači u pitanju je kabl a ne optika...koju uzgred ne mogu kao da uvedu a zgrada preko puta na 20m ima😂
 
Za sve koji su prešli sa Pošte na Supernovu, proverite u call centru sa kojim datumom su vas odjavili kod Pošte.
Ugovor sa SN potpisan 06.11. a odjavljen tek 19.11. što znači da bi Pošta poslednji račun ispostavila za 19, a ne za 6 dana. Kod mojih ista situacija, sa 10 dana zakašnjenja.
Ako vam se ne poklapaju datumi, pošaljite emailom reklamaciju Pošti i biće korigovano.
 
Pre bih da ja upakujem i vratim opremu, sačuvao sam im kutije i kesu, da dobijem papire kako treba i proverim da li su ok. Ne želim da oni vraćaju, prosto nemam poverenja, jurcaju s jednog mesta na drugo.
Ovo što je kolega drug napisao. Istog ili sledećeg dana (po potpisivanju sa Supernovom) ode se u Poštu, vrati oprema i odjavi usluga. Da se izbegnu raznorazne peripetije.
 
Мене је данас звала тета из Телекома (није рекла да ли је Супернова или МТС, али из понуде и разговора се дало закључити да је Супернова).

Елем, за мене сасвим коректна понуда, у складу са оним што је и већина овде добила.

ТВ + интернет кабловски (3 уређаја за тв, 3 налога за мобилни):
  • 200 и нешто канала + 100Mb/s = 1.500дин (24 месеца)
  • 300 и нешто канала (са ХБО-овима) + 120Mb/s = 1.700дин (24 месеца)

У питању је Земун (Ретензија). У Пошти сам био на аналогној ТВ + 30Mb/s.
 
Od danas smo, tačnije 11:20, korisnici Supernove. Monteri se "najavili" i stigli za 5 minuta. 15 minuta su bili, 2/3 vremena je bilo popunjavanje formulara.
Ne znam šta bih napisao o samoj usluzi, vreme će reći. Pošto imamo jedan TV dali su jedan taj Move uređaj sa mogućnošću još 2 ili modula. Ima i mogućnost gledanja na 3 telefona. CGNAT je po automatizmu, ako nećeš - plaćaš a Torrenti su mi već u blokadi.
Uspeo sam nekako da pristupim modemu i dobavim šifru za Wi-Fi (hteli su monteri to da učine ali nisam dogovorio sa ukućanima koju šifru da koristimo). Takođe sam sasvim slučajno ažurirao Move box i dobio pregledniji Menu i mogućnost premotavanja unazad.
Problem koji sam znao da će iskrsnuti je što su ovi moji prvom prilikom se podžapali oko TV-a. Dodatni sportski i dečji kanali i eto dodatne glavobolje. Probaću nekako da povežem taj Move na računar preko TV kartice ako je to ikako moguće, ako nije nabaviću neki TV samo ne znam gde da ga uglavim.
Ako vam nije bitno premotavanje programa unazad, bolje uzmite modul sa karticom. Manje je kablova, ne treba podešavati ton preko oba daljinska, prebacivanje je brže, slika će manje da koči a za njen kvalitet ću tek da proverim (da li je bistrija bez boxa ili treba nešto da se podesi, pošto mi deluje malo mutnija nego kod Pošte a možda je do samog provajdera). A cena za oštećen ili uništen Move je prava sitnica - 10.000 dinara.
 

@mikii

Slabo umem da objasnim jer se ne razumem najbolje u to. Znam samo da mi je Upload brzina od 100% pala na 0 i ništa ne mogu da promenim a probao sam.
Ima o tome tekstova na netu a ima i ovde na forumu CGNAT - kako živeti sa istim ili kako ga se rešiti?

@mitar1982

Monteri su mi uzeli mejl i posle mi je na adresu poslato:

Logo

SUPERNOVA - TV po Tvom korisnički račun​
Dobro došli na SUPERNOVA - TV po Tvom
Vaš nalog je uspešno kreiran.
TV po tvom je usluga koja omogućava gledanje televizije na do 3 mobilna uređaja (android ili IOS), vraćanje sadržaja 72h unazad, kao i pristup video klubu.
Pristupni podaci za Vaš profil i korisnički portal::



Email: ************
Lozinka: *******
PIN roditeljske zaštite: 1234
Na Supernova Tv po tvom korisničkom portalu možete promeniti trenutnu lozinku. Preuzmite Supernova TV po tvom mobilnu aplikaciju na App store-u ili Google Play-u.
Hvala,
SUPERNOVA - TV po Tvom
Ova poruka sadrži informacije o dovršetku registracije novog korisnika ************, na dan 01-12-2021. sa e-mail adresom ************. Ovo je automatski generisana poruka – molimo Vas da ne odgovarate na nju.
 
Od danas smo, tačnije 11:20, korisnici Supernove. Monteri se "najavili" i stigli za 5 minuta. 15 minuta su bili, 2/3 vremena je bilo popunjavanje formulara.
Ne znam šta bih napisao o samoj usluzi, vreme će reći. Pošto imamo jedan TV dali su jedan taj Move uređaj sa mogućnošću još 2 ili modula. Ima i mogućnost gledanja na 3 telefona. CGNAT je po automatizmu, ako nećeš - plaćaš a Torrenti su mi već u blokadi.
Uspeo sam nekako da pristupim modemu i dobavim šifru za Wi-Fi (hteli su monteri to da učine ali nisam dogovorio sa ukućanima koju šifru da koristimo). Takođe sam sasvim slučajno ažurirao Move box i dobio pregledniji Menu i mogućnost premotavanja unazad.
Problem koji sam znao da će iskrsnuti je što su ovi moji prvom prilikom se podžapali oko TV-a. Dodatni sportski i dečji kanali i eto dodatne glavobolje. Probaću nekako da povežem taj Move na računar preko TV kartice ako je to ikako moguće, ako nije nabaviću neki TV samo ne znam gde da ga uglavim.
Ako vam nije bitno premotavanje programa unazad, bolje uzmite modul sa karticom. Manje je kablova, ne treba podešavati ton preko oba daljinska, prebacivanje je brže, slika će manje da koči a za njen kvalitet ću tek da proverim (da li je bistrija bez boxa ili treba nešto da se podesi, pošto mi deluje malo mutnija nego kod Pošte a možda je do samog provajdera). A cena za oštećen ili uništen Move je prava sitnica - 10.000 dinara.
Hvala za info. Onda ću ja mojima jedan tv kartica, a drugi box jer je kartica Poštaneta nešto zezala pre tri godine, nije hteo tv da je prepozna pa sam se vraćao po box u Pohorsku. Bolje odmah box da donesu. Move ako tako kažeš ne bih uzimao zbog kablova i više uređaja oko tv-a. Imaju EON na tabletu pa nek vraćaju. A koliko kapiram, tv po tvom isto ima vraćanje Supernovinih kanala, dosta im je. Žao mi je za CGNAT, vidim da se to zapatilo svuda. Mojima konkretno ne smeta, koriste net na telefonu i kad neko od "dece" dođe s laptopom. Ne znam zašto i SN ne nudi objedinjeni box kao EON, kakav crni Move, 700 kablova i aparata da mi se muva po kući... Inače, slika na Pošta netu je super, moje oko će sigurno primetiti razliku onda, ali nema veze, takva je sudbina :LOL: Kažeš bilo brzo? Šta sve od papira i šta si uradio sa Pošta net opremom?
 
Što se kablova tiče, nema ih previše: strujni adapter i HDMI kabl. Ali svakako više nego kod kartice - koaksijalac direktno u TV. Taj Move je mali uređaj nekih 12x12x2 cm. Prebacivanje je nešto sporije i taj problem sa dva daljinca. Ali ima to premotavanje. Nego slika mi deluje malko lošije u pojedinim momentima. Uzeću i TV karticu, čisto da vidim ima li poboljšanja.
Inače, po ugovoru se može dobiti 3 STB/CAM/MOVE uređaja i ta mogućnost za 3 telefona, fiksna IP i dodatni modem/ruter se plaćaju.
Dobio sam ugovor, aneks o paketu usluga i revers o zaduženoj opremi. Ugovor je 24 meseca 50% popusta.
Što se opreme Pošte tiče, možda sam tu napravio propust. Dok sam bio s jednim drugi monter je zamenio modeme i ovaj odneo sa sobom kako ne moramo lično ići u Poštu. Uigran tandem ;). Stari je potpisao vraćanje opreme mada sam nameravao sam to da obavim. Ostali mi adapter i LAN kabl. Poslao sam im mejl da vidim jesmo li razdruženi u potpunosti, moguće da sutra svratim uz put da mi daju napismeno da nemam obaveza prema njima više (osim idućeg računa). U produžetku navratim do Supernove po karticu.
 
Čekaj: 1) daljinski za tv, 2) daljinski za box i 3) daljinski za Move?
 
Na TV uređaj ide jedan daljinski (od TV-a) ako koristiš CAM. Najbolja varijanta. Druga varijanta je dva daljinca po TV-u. Ako uzmeš klasični STB ili MOVE STB uređaj dobiješ dodatni daljinski od njih. Ovaj MOVE ima tu manu kao i svojevremeno D3i od SBB-a a to je da možeš na njemu da pojačaš do "daske", ništa nećeš čuti dok ne podesiš jačinu i na samom TV-u. Zna biti frustrirajuće jer nije ista jačina tona na svim kanalima. Isto, MOVE gasiš na jednom a TV na drugom daljincu.
STB i MOVE su u suštini isti uređaji, drugi je Smart box a prvi Stupid valjda.:giggle:
 
01.12.2021.


Usled prestanka važenja ugovora sa nosiocima prava, od 01.01.2022. godine u okviru ponude doći će do prestanka distribucije sledećih tv kanala:
Viasat History, Viasat Explore, TV 1000, Fox, Fox Life, Fox Crime, Fox Movies, National Geographic, National Geographic Wild, 24 Kitchen, Sky News, Baby TV, HRT 1, HRT 2, RAI Uno, RAI Due, WELT, PRO 7, SAT 1, TVE, Arte HD, M2, Welt, ZDF, Minimax, Cartoon Network, Boomerang, CNN, RTR planeta, Rossia 24, Dorcel, Hustler, Private, Brazzers.

Кorisnici imaju pravo da u roku od 30 dana od ovog obaveštenja jednostrano raskinu ugovor bez izvršenja novčanih obaveza koje su odredbama Opštih uslova utvrđene prilikom prestanka ugovornog odnosa pre isteka minimalnog perioda važenja ugovora. Smatraće se da su korisnici koji ne iskoriste ovo pravo u pomenutom roku saglasni sa navedenim izmenama programske šeme

izvor: http://www.postanet.rs/lat/struktura/novosti.asp#163
 
Očekivano, prvo kreću sa stranim a domaće ostavljaju za kraj. RTS će verovatno poslednji kao sa početkom digitalne ere.
Tempo isključenja po mestima nisu znali reći ali ima se fore do kraja marta kad je potpuno gašenje, ako me nisu slagali.
 
Nazad
Vrh Dno