Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Warcraft (2016) - Jasno se vidi da je ovo samo okušaj da se napravi priča od nekoliko filmova... Ništa specijalno. 3/10
The Legend of Tarzan (2016) - Simpa način da se od crtaća napravi film - 5/10
Central Intelligence (2016) - Upotrebi ime i probaj da napraviš film po holivudskom scenariju - 5/10
Risen (2016) - Kako god da gdeldaš na tematiku i film imaćeš utisak da je prosečan - 5/10

Drugim rečima ko nije gledao ova 4 filma ništa nije propustio! :d
 
Nightcrawler - osim solidne glume nista posebno.Provalis film na 1/4 i nadas se da si se zezno u proceni...
Recept kako se ostvaruje americki san...
Supruzi i meni nije legao,sto ne znaci da je los jelte...
 
Potpuno isti utisak o Nightcrawleru delim, u žestokoj smo manjini :)
 
Nightcrawler je odlican film i nema samo "kako uzeti pare" poruku, vec se vise bavi kreatorima poruka i onima koji te poruke primaju, tj. svima nama pa i onima koji upravo taj film gledaju i nista ne shvataju.
 
^ upravo to
Satira na pokvarene medije, i pokazatelj kako ne prezaju ni od cega, samo da imaju prvi pricu i senzaciju.
Film je mnogo dublji od "kako zgrnuti lovu i ostvariti americki san".
 
^ upravo to
Satira na pokvarene medije, i pokazatelj kako ne prezaju ni od cega, samo da imaju prvi pricu i senzaciju.
Film je mnogo dublji od "kako zgrnuti lovu i ostvariti americki san".
Da, ALI! Da nema potraznje za time, ne bi bilo ni ponude. Ljudi vole to, traze to, placaju to i stvar je veoma jednostavna. Film uspesno prezentuje to i nudi takav portret koji od nakaznog prelazi u monstruozno svih aktera, i medija i publike. Samo treba malo obratiti paznju.
 
Pa fejzbuk je pokrenuo tu revoluciju, tek nam je tako nesto trebalo da bi shvatili kakvi su svi ljudi. Sad se sve samo nadogradjuje na to.
 
Nekada davno ljudi su išli za zabavu da gledaju kako druge čereče (drugi ljudi ili životinje).
Misliš da bi danas bilo drugačije?
Raja je uvek bila i ostaće stoka.
 
Ma ne vec ranije nije bilo to ovoliko rasprostranjeno i lako dostupno SVIMA, fejs je to globalno rasirio pa su mediji tad ukapirali da su samo SENZACIONALNI naslovi sasvim dovoljni da se vest proda, pritom ne birajuci nacin kako doci do korisnika, bas kako je u nightcrawleru prikazano
 
^ upravo to
Satira na pokvarene medije, i pokazatelj kako ne prezaju ni od cega, samo da imaju prvi pricu i senzaciju.
Film je mnogo dublji od "kako zgrnuti lovu i ostvariti americki san".

Napisao sam recept za san a americki san nije samo u lovi... inace nije samo satira na medije vec na mnogo vise... Yooyo je skontao
 
Mene Nightcrawler smorio samo tako.
Gilenhal(ili kako se već piše) jeste pokidao, odličan je glumac, nema šta.
Ali film me ubio u pojam.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Film Cracks iz 2009 sa Evom Green.
Nisam mnogo ocekivao ali je film i vise nego solidan.
Potpuno me je iznenadio, ima neku mracnu i pomalo mucnu atmosferu koja se vesto provlaci kroz pozadinu filma.
Jos kad se na to doda i isto takva prica dobije se sasvim gledljivo ostvarenje.

Beyond Genius Lies Insanity
 
Poslednja izmena:
Da rezimiziramo, ima nekih naslova koje sam preskakao zbog losih komentara sad me ispravite ako gresim

Warcraft - nije spektakl ipak treba pogledati.

Independance day - nikako gledati

Star Trek novi - bolje ne gledati

Jel sam dobro skontao?
 
Sa te liste sam jedino Warcraft gledao i nisam se pokajao. Ostalo sam preskočio i necu ni gubiti vreme na to od toliko serija koje me čekaju.

Sent from my D6603
 
Da rezimiziramo, ima nekih naslova koje sam preskakao zbog losih komentara sad me ispravite ako gresim

Warcraft - nije spektakl ipak treba pogledati.

Independance day - nikako gledati

Star Trek novi - bolje ne gledati

Jel sam dobro skontao?

Meni su prvi i treci super filmovi a za drugi se slazem sa vecinom. A na 40+ sam...
 
Prvi je dobar ako se gleda kao uvod nastavke što on i jeste.Drugi veliko razočarenje a treći sasvim solidan za tu vrstu filmova.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Pazi mene ID2 nije razočarao samo ako gledamo ovako - od prve najave i trejlera sam znao da će biti mega šajze tako da je ne samo opravdao to, nego čak malo i prebacio ta očekivanja. U par trenutaka sam pomislio "Definitivno ne može gore od ovoga" i onda me je film ubedio da itekako može :D.
 
Star Trek je imao mogućnost da bude ok zabava za pogledati (kao prethodni deo) ali ga potpuno upropastiše suvišnim humorom, onom scenom sa muzikom i sa još par gluposti... Ali to se prodaje, nadam se da će serija biti bolja, kad kažem bolja mislim mračnija i ozbiljnija...
 
Inteligencija filma nije na današnjem nivou. Možda je moglo da prođe 70ih, 80ih ali danas ne... ono, žive u pećinama/kamenolomu ali imaju svemirske brodove kojima krše sve ostale, koji se opet istope prilikom ulaska u atmosferu!? Da ne nabrajam ostale gluposti.
Serijal je trebao davno da odumre ili ako se nastavio da ostavi samo osnovnu ideju. Realizacija je morala da bude udaljena od originala koliko i Krejg od Mura.
Isto važi i za Ratove Zvezda.
 
Pa novi Star Trek je i osmisljen samo kao zabava, na zalost, nece se ulagati nesto puno u razvoj dubljih prica. Sam plot je naivan a ubaceni elementi za zabavu (beastie boys, voznja motocikla i sl.) samo pogorsavaju utisak.
Super je sto su rebutovali fransizu pa mogu da krenu iz pocetka. Dobar je odabir likova, svi su harizmaticni i svako od njih moze da iznese pricu, ali kad im napisu onakve decije dijaloge, pa to je tuga. :(
Nadam se da ce da naprave neku novu ST seriju, vec celu deceniju smo bez toga, a kako se ceo Holivud sada okrece stancovanju istih, mislim da bi im bilo dobro da uskoce u taj voz.
 
Au, ulepsao si mi dan, imas pivo od mene :)
 
Gledam Silent Hill iz 2012 godine i ne mogu da verujem kako su ga unistili, totalna glupost!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno