Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Da li neko mozda ima Sveta krv u epub?

Nisam jos citao, ali sam dobio preporuku za ovu knjigu:

The Secret Teachings of all Ages​

 
Poslednja izmena:
Велика препорука за читање.
Задња књига коју је уредио Кристофер Толкин(те 2018 имао је 94 год).
Поред званичног,убачени су рани и алтернативни делови приче,које је његов отац написао у писмима њему и својим белешкама.
Милина за читати.20221029_145914.jpg20221029_145929.jpg
 
Before They Are Hanged

Odlična knjiga u odnosu na prvu.
Progutao sam je za 2-3 dana.
To volim, kad nema previše nebitnih stvari i previše filozofije.

Jedino me lik Ferro žešće iritira sa konstantnom nadrkanošću 🤣
 
Slazem se da je smaracki lik, u svakoj knjizi fantastike postoji takav neki drkos smaracki lik.
Meni su sve tri knjige u stvari jako zanimljive.
 
Before They Are Hanged

Odlična knjiga u odnosu na prvu.
Progutao sam je za 2-3 dana.
To volim, kad nema previše nebitnih stvari i previše filozofije.

Jedino me lik Ferro žešće iritira sa konstantnom nadrkanošću 🤣
Ja sad završio Oštricu? Kako se ovo uklapa u redosled?

Edit: našao.
1. oštrica
2. vešala (before they are hanged)
3. poslednji argument.

ostale serijale po volji
 
Jos kad bi neko preveo nastavke..
Нису ни прићи оригиналној трилогији. Каубојци и ванземаљци, пардон чаробњаци... Притом је више комедија, и то за школски узраст... Прочитао две књиге и одустао, велико, велико разочарење, обзиром да је оригинал тако освежавајуће оригиналан. Иначе може се читати на Енглеском, нисам осетио потребу за речником.
Нисам још пробао „Архиве олујне светлости”, надам се да је нешто боље.

Почео и Ериксонов „Приповести из Малашке књиге палих”. Месечеви вртови је веома необична књига, требало ми је трећина књиге да похватам ко је ко, где и зашто се нешто дешава. А после се са уживањем читало. Надам се да су и остале књиге подједнако добре. Нема назнака да ће скоро појавити преводи преостале 3 књиге?
 
Before They Are Hanged

Odlična knjiga u odnosu na prvu.
Progutao sam je za 2-3 dana.
To volim, kad nema previše nebitnih stvari i previše filozofije.

Jedino me lik Ferro žešće iritira sa konstantnom nadrkanošću 🤣
Takodje čitam ovaj serijal, odličan, sve kako si rekao, i svaka čast vama koji čitate knjige za par dana, meni treba oko mesec dana 🤣
Нису ни прићи оригиналној трилогији. Каубојци и ванземаљци, пардон чаробњаци... Притом је више комедија, и то за школски узраст... Прочитао две књиге и одустао, велико, велико разочарење, обзиром да је оригинал тако освежавајуће оригиналан. Иначе може се читати на Енглеском, нисам осетио потребу за речником.
Нисам још пробао „Архиве олујне светлости”, надам се да је нешто боље.

Почео и Ериксонов „Приповести из Малашке књиге палих”. Месечеви вртови је веома необична књига, требало ми је трећина књиге да похватам ко је ко, где и зашто се нешто дешава. А после се са уживањем читало. Надам се да су и остале књиге подједнако добре. Нема назнака да ће скоро појавити преводи преостале 3 књиге?
Malažani odličan serijal samo nastavi, mene je najviše smorila druga knjiga Dveri kuće mrtvih, ne kažem da je loša, a svaka naredna sve bolja i bolja.

Laguna je obećala prevode za ostale knjige, ali ozbiljno razmišljam da pročitam na engleskom, mada ću onda morati kupiti i ove ako se prevedu 😀
 
cilibar_i_svila-nedzma_v.jpg
 
Нису ни прићи оригиналној трилогији. Каубојци и ванземаљци, пардон чаробњаци... Притом је више комедија, и то за школски узраст... Прочитао две књиге и одустао, велико, велико разочарење, обзиром да је оригинал тако освежавајуће оригиналан. Иначе може се читати на Енглеском, нисам осетио потребу за речником.
Нисам још пробао „Архиве олујне светлости”, надам се да је нешто боље.

Почео и Ериксонов „Приповести из Малашке књиге палих”. Месечеви вртови је веома необична књига, требало ми је трећина књиге да похватам ко је ко, где и зашто се нешто дешава. А после се са уживањем читало. Надам се да су и остале књиге подједнако добре. Нема назнака да ће скоро појавити преводи преостале 3 књиге?
Steta, bas su mi se dopale ove prve tri.

Arhive olujne svjetlosti sam procitao prve dve (toliko je prevedeno), dopada mi se.
Ali je mnogo zapetljao pricu. Imam utisak kao da sam citao uvod i posle dve knjige.

Malazani su posebna prica...:D
Procitao sam ovih 7 pre neku godinu, a sad da me ubijes ako sam zapamtio ko je ko.
Ako (kad) budu preveli poslednje tri krecem sa citanjem ispocetka.
 
Pozdrav drustvo, ineresuje me neki free site tipa scribd ako neko zna da mi posalje u poruku.Do sada sam koristio jedan koji je na zalost blokiran :( Nisam napomenuo da je free verzija. Potrebno mi je za naucnu litereaturu, knjige, dokumenti i sl.
 
Procitao "Fire and Blood" jer ko ce cekati dve godine dok izadje druga sezona serije.

Odlicna je knjiga, lepo ilustrovana sa tvrdim povezom, samo mi je falila mapa Vesterosa u svemu tome. Plus gomila imena i gomila lokacija, sto covek prosto ne moze da pohvata. Ali je to generalno mala zamerka.

E sad moracu da krenem sa Pesmom Leda i Vatre... davno sam procitao prve dve knjige, sada cu lagano sve ispocetka.

Pitanje, vidim da Laguna izbacuje knjige sa tvrdim povezom, koje su i ilustrovane. Pretpostavljam da ce biti lepo sa istima praviti kolekciju, ali za sada su izbacili samo prve dve. Hoce li uopste nastaviti sa ostalim delovima?
 
Procitao "Fire and Blood" jer ko ce cekati dve godine dok izadje druga sezona serije.

Odlicna je knjiga, lepo ilustrovana sa tvrdim povezom, samo mi je falila mapa Vesterosa u svemu tome. Plus gomila imena i gomila lokacija, sto covek prosto ne moze da pohvata. Ali je to generalno mala zamerka.

E sad moracu da krenem sa Pesmom Leda i Vatre... davno sam procitao prve dve knjige, sada cu lagano sve ispocetka.

Pitanje, vidim da Laguna izbacuje knjige sa tvrdim povezom, koje su i ilustrovane. Pretpostavljam da ce biti lepo sa istima praviti kolekciju, ali za sada su izbacili samo prve dve. Hoce li uopste nastaviti sa ostalim delovima?
Ja sam im pisao početkom ove godine i rekli su da je u planu da ove godine izađe Oluja mačeva ilustrovana, ali još ništa od toga.

Ja imam prve dve ilustrovane i fino izgledaju. Igra prestola ima ilustraciju pre svakog poglavlja i na srediti nekoliko ilustracija u boji. Ko nije upoznat sa radnjom knjige ovo najbolje da preskoči jer nekoliko ovih obojenih ilustracija su ogroman spojler. Ne razumem odluku da se na sredini knjige stave ilustracije koje se odnose na poslednja poglavlja.

Druga knjiga ima crno-bele ilustracije za svako treće poglavlje i na trećini knjige te iste ilustracije, ali u boji.

Kako su krenuli, Oluja mačeva će imati ilustraciju na svakom petom poglavlju :D
 
Poslednja izmena:
52528598.jpg

CivCEO - The Accidental Champion #1 - by Andrew Karevik

Ako izuzemo "Ready Player One" nisam drugo ništa čitao/slušao od gaming žanrova, ovo mi je baš veliko iznenadjenje i osveženje.
Prosto mi je bilo smešno koliko je dobro i prosto, u jednu ruku kao da prepričavaš igru, tj opisuješ poteze koje igraš, a sa druge strane nije to ni baš tako...
U svakom slučaju meni se mnogo dopalo, na lep i duhovit način ste uvedeni u svet igre, gde zajedno proživljavate avanture, "questove" i probleme glavnog junaka.
Prva knjiga je manje više uvod u serijal, krenuću uskoro sa drugom, pa ćemo da vidimo da li će da se održi kvalitet
 
The Promise - Damon Galgut
Knjiga dobila Bukerovu nagradu za 2021.
Odličan roman o propasti nekada bogate i uticajne porodice, nakon ukidanja aparthejda.
Topla preporuka!
 
Bewilderment - Richard Powers
Vrlo ljudska, topla ispovest naučnika, astrobiologa, koji sam podiže sina, sasvim neobičnog dečaka.
Preslušao audio knjigu, uživanje je kada čita Edoardo Ballerini.
Ocena 4/5, preporuka
 
Pročitao Sve Crvenkape su iste od Vidojkovića.

Iskreno, Kandže su mu baš dobra knjiga, ali dokle misli da fura taj drogiranje-ebanje-ebanje-drogiranje, želeo bih da sam Bukovski, ali nisam, fazon?

Mislim da ću ga staviti on hold na neodređeno vreme.
 
Da li je neko čitao nešto od Dika što izdaje Kontrast?
Ja imam samo Ubik i ono je užasno koliko je amaterski urađeno, pa ne znam da li su im sve knjige takve ili se samo ta zadesila.
 
Poslednja izmena:
Čitao sam ja Tecite suze moje, reče policajac, isto Kontrast izdanje.

Ako se dobro sećam, rekao bih da većinski delim tvoje mišljenje.
 
Info iz druge ruke, sve što je od Dika ranije objavljivano Kontrast zeznuo na ovaj ili onaj način. Najgori posao uradili na Tri stigmate Palmera Eldriča, tu povremeno fale delovi rečenica.
Premijerni naslovi su ok urađeni što se tiče prevoda, pazario sam Valis i Prodor božanskog al nikako da dođu na red za čitanje.
 
Znači da čekam da neko drugi kupi prava na Dika ili da čitam na engleskom.
Bar sam uzeo par njegovih knjiga od drugih izdavača dok je bilo na stanju.
 
Trenutno "Homo Sapiens", a sledeća je "Homo Deus" pa "21 lekcija za 21. vek" - isti autor Juval Noa Harari.
 
10 Best Sci-Fi Novels of the Last 10 Years, According to Reddit
Pročitao/Odslušao sam 4 knjige sa spisaka, sve su odlične, verujem i da je ostatak naslova dobar.
Mislim da sam dao komentar za svaku, koga zanima može da pretraži, svakako preporuka za sve 4 knjige i sve nastavke koje imaju.
'Dark Matter' (2016) by Blake Crouch
'All Systems Red' (2017) by Martha Wells
'We Are Legion' (2016) by Dennis E. Taylor
'Project Hail Mary' (2021) by Andy Weir

U međuvremenu sam završio:
53205888.jpg

Under the Whispering Door by T.J. Klune
Kad biram šta ću da čitam/slušam/gledam mahom je to nasumično, npr vidim koji je žanr i koju ocenu ima, nikad ne čitam "poleđinu knjige", ne gledam trailere, veoma malo znam o samoj knjizi/filmu.
Na taj način nemam nikakva očekivanja i prođem kroz neobične naslove, obično je utisak jako pozitivan, a ova knjiga je jedna od njih.
Glavni lik je jako negativna i neprijatna osoba koja se suočava sa realnošću svog života, sve što je postigao/uradio nema nikakvu poentu, pokušava da nađe sebe/smisao svog postojanja u nekom "zaustavnom" vremenu.... Knjiga ima dosta humora, ali isto tako ume da bude teška, jer je ipak glavna tema knjige smrt. Stil pisanja je na mestu, dobro zamišljen i opisan svet, dijalozi umeju da budu duboki i podstiču razmišljanje. Jedna napomena za one koji su osetljivi na LGBT, mogu da preskoče knjigu...
U svakom slučaju preporuka.

52840775.jpg

CivCEO 3 by Andrew Karevik

Završio sam i treću knjigu, i dalje je odlična, kvalitet nije opao, radnja se nastavlja, otkivaju se nove civilizacije, ide se u nove avanture i granice se šire :D
Neću mnogo da davim, kome se dopala prva knjiga, nastaviće, kome nije, sigurno neće dalje....
Napomena za ljubitelje igre, dok budete čitali/slušali javiće se neopisiv poriv za igramnjem Civa, samo što nema te igre koja može da zadovolji očekivanja posle čitanje knjige.
Preporuka
 
Nazad
Vrh Dno