Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Prvih 40 strana Hiperiona me toliko smorilo da me podestilo na Veliki Pad od Handkea... Sve je bolje i bolje kasnije. Već sam na polovini knjige. Knjiga traži koncentraciju.
 
Prvih 40 strana Hiperiona me toliko smorilo da me podestilo na Veliki Pad od Handkea... Sve je bolje i bolje kasnije. Već sam na polovini knjige. Knjiga traži koncentraciju.
Čekaj da počneš drugu knjigu to je pravi test izdržljivosti...
 
Boga mi meni je Rise of Endymion test izdržljivosti. Ono sa budistima,opusi hramova,građevinskih radova,arhitekture i putovanje do tamo kao i onaj prijem i sl.
Batalio sam, nisam mogao.
Skupljam već 6 meseci snagu da nastavim da čitam.

Ove pre toga sam manje više lakše pregurao ali ovde ga Simons pretera sa nebitnim opisima.

Zeznuo je čak i Martina kad je opisivao Dornu i jela u istoj
 
Uz opasnost da budem linčovan, javno izričem da su meni lično i Hiperion i Endimion precenjeno štivo... A u stanju sam da "progutam" sve i svašta od pisane reči...
 
Uz opasnost da budem linčovan, javno izričem da su meni lično i Hiperion i Endimion precenjeno štivo... A u stanju sam da "progutam" sve i svašta od pisane reči...
Nismo valjda došli dotle da se linčujemo zbog različitih ukusa.
Ja volim Hiperion, čak mi je i druga knjiga bila ok iako se video osetni pad, ali endimion je mogao da stane u jednu knjigu ali eto, hteo čovek da piše i što je najgore pisao je radi pisanja. Šteta stvarno.
 
Kažem, mene udavio početak Hiperiona ali sad sve leti... Ja nekako jedva čekam Leto noći i Pesmu Boginje Kali od Simonsa da čitam.
 
Pročitaj Strvinarsku Utehu.

Možda najbolja njegova knjiga po meni.

Leto Noći je dobra knjiga ali kraj i sam zaplet su mi veliko razočarenje bili.
 
Од мене препорука за Терор. Мени одлична. Као и поменута Ствринарска утеха.
 
Teror je meni isto teško pao, suvoparna knjiga ali su mi se svideli opisi one ledare, zime, snega i sl. Skoro da sam mogao da osetim hladnoću i jezu čitajući neka poglavlja.
 
Kažem, mene udavio početak Hiperiona ali sad sve leti... Ja nekako jedva čekam Leto noći i Pesmu Boginje Kali od Simonsa da čitam.
Po meni je Pesma boginje Kali njegova najbolja knjiga, bukvalno sam osetio miris truleži Kalkute dok sam je čitao.

Leto noći je To (It) za siromašne...

Strvinarsku utehu nisam čitao, hvala na preporuci...
 
Mrzi me da tražim po temi, je li skoro bilo preporuke za Igru prokletstva od Klajv Barkera?
To mi je bila prva horor knjiga i stvarno mi je ostavila utisak, toliko da sam uspeo posle x godina da je nađem novu na Limundu i kupim, pošto je Laguna ne štampa odavno.
 
Imam je, pročitao sam je i svidela mi se jako. Volim njegov fizički horor. Hellraiser mi je omiljena filmska franšiza takođe.
Kupuj bre tu knjigu. 😁
 
Šta ima još od knjiga da je slično Majstoru i Margariti i Good Omens?

Tako fenomenalno uvrnuto i smešno a lako za čitanje i po mogućstvu da nije neka serija od 10+ knjiga u pitanju
 
Majstor i Margarita svakako nije lako čitljivo štivo. Rečenice od po jedne stranice...

Što se tiče Good Omens, pa sve od Pračeta je bolje od toga...
 
Upravo sam zavrsio poslednju, devetu knjigu (Pad nemani) serijala "Prostransvo" Dzejms S.A. Kori.
Posto sam davno citao 8-mu knjigu procitah je ponovo da se potsetim i malo "nahvatam atmosferu".
Utisak isti kao i ranije, jedna od najboljih SK knjiga (serijala) koje sam citao. Bas mi se dopada.
Prava steta sto nisu nastavili sa ekranizovanjem do poslednje knjige.
Vidim da ima jos osam novela iz ovog univerzuma, koje nisam citao, a i nisam jos nabavio.
 
Jedan off, koristim bookmate i moonreader vec godinama, ali primetio sam od skoro da mi smeta zutilo na stranicama moon reader-a. Bookmate ima lepe bele stranice, na moon readeru sta god podesim ima zurilo, iskljucen je blue eye filter,pozadina stavljena cisto bela i opet je zuce nego bookmate? Ima neko neki predlog?
 
Jedan off, koristim bookmate i moonreader vec godinama, ali primetio sam od skoro da mi smeta zutilo na stranicama moon reader-a. Bookmate ima lepe bele stranice, na moon readeru sta god podesim ima zurilo, iskljucen je blue eye filter,pozadina stavljena cisto bela i opet je zuce nego bookmate? Ima neko neki predlog?
Bela podloga je smrt za oči na bilo kom uređaju osim e-readeru.

Ja kad se desi da nisam poneo e-reader, na mobilnom koristim ovu kombinaciju:
Clipboard01.jpg
Pozadina je #162b43 , a slova #6e9ec8
Spas za oči, veruj mi.
 
@Alukard
Ja sam godinama koristio Moon Reader Pro, i preporučivao svima. Relativno skoro zbog problema sa sinhronizacijom preko Google Drive-a prešao sam na Librera PRO čitač i za sad sam prezadovoljan, posebno mi se dopada što se pozadina i boja slova mogu savršeno podesiti po preferencijama korisnika. Jedina zamerka koju imam je to što ponekad na vrhu ostane vidljiv status bar u fullscreen modu čitanja (efektivno se izgubi jedna linija teksta).
Pošto najčešće čitam pred spavanje u mraku, moje podešavanje je oled crna pozadina i bela slova - praktično izgleda kao da slova lebde u mraku.
 
FB_IMG_1654342891598.jpg Ah, Majstor i Margarita... Kao što reče Čika Kure teško da je to lako štivo ali dobro.
Što se tiče pozadine meni najviše odgovara bela pozadina sa crnim slovima ali manje više sve je to subjektivno mada je odavno utvrđeno da tamna pozadina štedi bateriju a šta više odgovara očima to je sve subjektivno.
 
Ja sam se preorjentisao na telefon (ReadEra aplikacija). Alternative su Kindle i papir, ali mi je telefon nekako po difoltu u ruci pa ga to kandiduje, uz sadržaj svakako.
Nedavno sam pročitao Čudo u Šarganu, a trenutno čitam Pisac u najam.
Boje su ok, prijatne za oko, pozadina i font.
Screenshot_20220905-180830.jpg
 
Pročitan brzo legendarni SF roman Hiperion.
Traži koncentraciju, nije da ne traži.
Ono što me je stalno vuklo dalje jeste misterija samog Šrajka i Vremenskih grobnica i evo nakon pročitanog prvog dela nemam nijedan odgovor na mnoga pitanja o Šrajku.
Priče su zanimljive i okej osim Vojnikove priče koja me je malo smorila i govori samo da je Kasad vrlo potentan. 😆 Naučnikova priča mi je ubedljivo najjača, 4 mesta prazno pa Sveštenikova priča.
Da sam oduševljen baš i nisam (možda jer moje srce i duša pripadaju epskoj fantastici) ali daleko od toga da mi se nije svidelo. Idemo na drugi deo.
 
Moke stivo ovije dana....
 

Prilozi

  • Screenshot_20220906_225808.jpg
    Screenshot_20220906_225808.jpg
    413.5 KB · Pregleda: 52

Amazon Kindle 2022 comes in Black and Denim blue colors and retails for 100€ with ads and 110€ without ads. You can pre-order one from Amazon today via the links below while official sales start on October 12.
 
Kindle socijala konačno zamenili ekran iz 2010. sa 16x ppi :p
 
Nazad
Vrh Dno