Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Sorry ako je padobranska ili krsim neka pravila foruma. Poceo sam citati Neuromancera na Kindle-u, pročitao nekih 4% i odustao. Mislim da je problem sto ga je neko preveo ala forumas poput mene. Poprilicno mi "primitivno" djeluje.

Moze li neka preporuka bolje prevedene verzije, da li ima neka oficijala verzija ili sta vec? Hvala
 
Evo da se javno zahvalim. Probat cu onda "tvoju" verziju.

thx
 
Ja ih našao na .fi
Otkako sam registrovan, koristio sam .nl, pa me iznenadilo da su nestali
 
Imate li neku preporuku za audio knjigu sa pomenutog sajta?
 
Ja mnogo vozim, pa intenzivno slušam audio knjige. Ne znam za čime tragaš, ali ja sam nalazio (skoro) sve.
 
Odslušao sam verovatno do pedesetak audio knjiga, a ono za čim tragam je vrhunska produkcija. Jedan naslov se posebno izdvojio po kvalitetu, The Alchemist · By: Paulo Coelho · Narrated by: Jeremy Irons.
 
Imate li neku preporuku za audio knjigu sa pomenutog sajta?
ako te ne mrzi pregledaj moje poruke, jeste da nisam pisao godinu dana, ali sam dosta pisao o audio formatu, što se produkcije tiče "Space Team" bi definitvno izdvojio kao remek delo.
Trenutno sam u Bob-ovom univerzumu na 4-oj knjizi
We Are Legion (We Are Bob) (Bobiverse #1) by Dennis E. Taylor
32109569._SY475_.jpg

SF opera, meni je mnogo zanimljiva, svidja mi se kako je odrađen svet, pravi SF, ima svega, akcije, humora, drame. Naracija odliična. Preporuka
 
Padobransko pitanje..izvinjavam se ako je vec negde spominjano, ali mi zurba da iskoristim snizenje povodom sajma knjiga.

Kojim redosledom citati Tolkin-ova dela?

Negde sam nasao da je preporuka:
1. Silmarilion
2. Deca Hurinova
3. Istorija Srednje zemlje
4. Hobit
5. Gospodar prstenova
6. Nezavršene priče

'Beren i Litijena' i 'Pad Gondolina' su nezavisne knjige?
 
Silmarilion, Hobit, Gospodar prstenova.

Ostalo je cedjenje suve Tolkin drenovine
Decu Hurinovu, Pad Gondolina, Berena i Lutijenu imas u Silmarilionu...pa onda opet u Nezavrsenim pricama.
 
Ja sam pre za Hobit, Gospodar pa onda Silmarilion da te ne bi ugusio pa odustao Silmarilion odmah na pocetku.
 
Ma nece me odvratiti samo bi hteo da citam hronoloski, a ne zbrda zdola.
 
Moj utisak nije takav. Ja sam vrlo zadovoljan, ali uvek skidam na Windowsu.
 
IMG_20221020_173511.jpg Prošla i početak ove godine mi nisu bile najbolje. Sad je već sve bolje.
Točak vremena je bio uz mene kao beg, kapija u neki bolji svet, pravedniji.
Šaljem ljubav svim ljubiteljima ovog grandioznog sveta koji jeste razvučen ali je i maestralan i ili se obožava ili se ne voli. Nema sredine kod Točka vremena. Živeli.
 
Je li neko isao na sajm? Nesto zanimljivo ili neki dobar popust? Scifi..
 
Nazad
Vrh Dno