Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Nažalost tako je.

Far Cry 6 koristi Dunia (2) endžin koji je završio svoju karijeru, pa će tako naredni FC biti pravi Next-Gen i koristiti unapređenu verziju Snowdrop-a (Avatar, Star Wars Outlaws, Splinter Cell Remake...) ili eventualno Anvil (naredni Assassin's Creed Mirage, Prince of Persia...).
 
Da li pada sa stola svaki put kad pogledas taj LeBron DualSense? Ako ne, fake.
 
Bio sam ironičan... I nisam mislio na loading times tj brzine učitavanje za koje su se takodje busali i pričali o custom ssdu pa je ispalo da sa pcie gen 4 (u nekim slučajevima i gen 3) nema nikakve razlike...
Ma naravno, ne mislim ni na koga licno, nego vise na opstu pricu koja vlada svuda po internetu.

Taj test (Ratchet and Clank) u kome "nema razlike" je takodje pogresno shvacen globalno. Koja god da je maksimalna brzina SSD-a, i dalje je tu kompletan i/o podsistem koji je resen savrseno, bez ijednog bottleneck-a. Onda u okviru toga moze da bude potreban manji ili veci protok, za tu first gen igru svakako nije bio potreban maksimum brzine, pa je ispalo da radi i na sporijem ssd-u, i onda je to kao marketinski bullshit.

Moze cak u toj igri da se pokaze i da ce da radi i na pc-u sa sporijim drajvom, ali uz koriscenje vise sistemske memorije ili ce da se premosti na neki drugi nacin, ali to ne znaci da neki buduci primer koji ce stvarno da angazuje full ps5 i/o sistem moze tako da se prosvercuje.

Ista prica je odmah krenula oko toga da brzi ssd sistem ne moze da zameni ram, pa su ljudi poredili brzine rama i ssd-a i zakljucivali da je neuporedivo. Opet pogresno shvaceno - misli se na ustedu rama koriscenjem brzog ssd sistema tako sto ne moras gomilu stvari da drzis u ram-u koje bi inace morao, jer bi ih bilo nemoguce povlaciti po potrebi on the fly sa ultra sporog diska.

Apropo "next-gen" ps5 igre, biće isto kao i u ps4 eri, verovatno ćemo ih videti sledeće godine odnosno mid EOL, kada budu izbacili ps5 pro/slim konzolu.... Nema sumnje da već rade na naslovima koji u potpunosti mogu da iscede ps5 hardver.
Mi praktično nismo ni dobili punokrvni ps5 naslov a moraće u nekom trenutku da puste i ps4 niz vodu za ekskluzive.

Ova generacija je prakticno pocela 2 godine kasnije nego sto je trebalo i ono sto je trebalo da dobijamo u startu ili blizu starta, dobijamo sada. Zna se sta je sve bilo, korona, nedostupnost uredjaja, ko zna kakva maltretiranja sa organizacijom studija, rad od kuce, pa ne itd.

Steta, jer je next gen momenat uvek interesantan, sad je to nekako izostalo i iako krece polako, nije isti utisak kad je proslo dve i po godine. Pomerile su se stvari na sve strane...

Mislim da nije bio plan da ovako ispadne. Jos kad se doda sto razvoj jedne AAA igre danas ide i po 5-6 godina...bas skroz drugo vreme. Nekad smo dobijali po nekoliko hit igara MESECNO.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel se neko bavio savegame transferom sa četvorke na peticu? Npr. igrao sam sa klincima Sackboy A Big Adventure i Kaena-u na PS4-orci i kada sam prebacio saveo-ove na peticu nije ih našao. E sad imam dve verzije igre na petici (za ps4 i ps5), kapiram da možda skinem ps4 verziju će biti ali mi bzvz da igram verzije za četvorku na petici. Jel ima neko rešenje za to?
 
^
Bez problema su radili save-ovi od Gta, HZD, Rdr2 kada sam uzeo ps4... Doduše meni su bili, odatle sam ih povukao na konzolu i nije bilo problema..

@Ivan®
Sve stoji i apsolutno se slažem.
Jeste da je malo pomereno zbog pandemije ali što rekoh očekujem PS5pro i slim sledeće godine i da pritom izbace ekskluzive koje su rađene za ps5 hardver. Interesuje me sta će biti ispod haube kod ps5 i da li će me "svrbeti" upgrade... Mada sam skroz zadovoljan kako i petica šljaka (ne čuje se na 2m) i što ps4 naslove mogu da igram bez trzavica za razliku od ps4..

Btw da išli su tempom 2 "manja" zvučna naslova proleće/leto i jedan jači krajem godine... Ali to je tek od 2016 ili 2017 krenulo ako se ne varam, kada sam uzeo ps4 pro 6m nakon launcha... Što znači već mid-eol faza za PS4... Pritom su krenuli da štancuju barem 1 remaster/remake godišnje...
 
^
Bez problema su radili save-ovi od Gta, HZD, Rdr2 kada sam uzeo ps4... Doduše meni su bili, odatle sam ih povukao na konzolu i nije bilo problema..

Rade bez problema i meni za te igre koje nemaju PS5 verzije već su isključivo bili ps4 pa su dobili upgrade....
 
Do 15. jula u celoj evropi traju popusti za kupovinu PS5 konzole, DualSense-a i Pulse3D slusalica. Pa ko je cekao malo jeftiniju konzolu, nek navali.
 
Interesuje me sta će biti ispod haube kod ps5 i da li će me "svrbeti" upgrade...
Nadam se da ce biti neko dobro custom resenje za rekontrukciju (kao onda sa ps4 pro), mada se sad to preselilo na AI teren, pa nije lako prosto ukljuciti se. Sony se ne bavi time, nadam se da ce uspeti nesto zajednicki da naprave sad kad AMD vec radi na FSR-u 3 i frame generation-u.

Mada su na neki nacin i pioniri bar kad je ideja u pitanju, pa nije iskljuceno da se ozbiljno pozabave na neki novi nacin. Ono sto bi bilo idealno - neko hardversko resenje i DLSS znamo da ne moze, a rodjeno je za konzole. Bar dok se ne predje na ARM jednog dana (to takodje deluje idealno za konzole), pa mozda i nvidia udje opet u igru.

Ovako ostaje da vidimo da li ce i dalje biti monolithic ili multi chip module, amd bi tu mogao da pruzi bas interesantne stvari. Prebacivanje bar nekog dela u vezi sa rekonstrukcijom i RT na hardver itd. Plus sve ostalo bolje koliko moze u tom trenutku za cenu, naravno.

Koliko god ljude nerviraju vise cene u svim oblastima, ja mislim da bi bilo bolje da za Pro odrede visu cenu, jer se vec pokazalo da je ogromni procenat prodaje u korist base/slim modela do sada, tako da to nece imati prevelikog uticaja na vecinu, a oni kojima bas to fali ce biti zadovoljniji.

Znaci, ako vec ides na entuzijaste i neku malo drugaciju publiku koja verovatno zeli da da vise novca, ima smisla da se i hardver malo pojaca u odnosu na ono standardno na sta smo navikli kod konzola. Ja bih recimo platio i mnogo vise od ovoga sto se sad trazi, ali za PRAVU pro konzolu koja bi nudila recimo 120 fps u performance modu u igrama koje su inace 60.
 
Poslednja izmena:
Koliko ima smisla dokupljivati garanciju i koliko godina dodati? Nesto kontam da moze max 5 godina uključujući početne 2.
 
Uzmi što više možeš ako je pristojna cena, ima dosta reklamacija na kontrolere zbog drifta.
 
Do 15. jula u celoj evropi traju popusti za kupovinu PS5 konzole, DualSense-a i Pulse3D slusalica. Pa ko je cekao malo jeftiniju konzolu, nek navali.
Ja evo bas gledam oficijelni store u At, ne pokazuju ništa..
Možda bude i biće najverovatnije za Prime Days 11/12 jul..

Btw koje su im nove revizije koje su manje podložne rikavanju pečurki i best top bampera - camo i onaj burgundy red?
 
Ja evo bas gledam oficijelni store u At, ne pokazuju ništa..
Možda bude i biće najverovatnije za Prime Days 11/12 jul..

Btw koje su im nove revizije koje su manje podložne rikavanju pečurki i best top bampera - camo i onaj burgundy red?
Ja imam Camo day one, i vec sam morao da mu cistim klizac pecurki , pritom kao sto sam spomeno ranije otvaranjem istog se vidi velika usteda u odnosu na prvu verziju DSa koji je dolazio uz PS5. Da napomenem kod mene se bas vodi racuna o tome da se ne jede kad se igra i da ruke budu ciste tako da nije do toga. Imam cosmic red i LJubicanstveni za ceru , nisu razvili nikakve boljke, ne krcka u odnsou na camo, a kontam ni sa crnim nisam imao problem. tako da od 6 DSa drift je bio na prvoj reviziji 2 kontrolera i na camo. Pri cemu sam 1 beli resio na kraju menjanjem unutrasnjeg klizaca, drugi beli na kraju menjanjem cele pecurtke i camo za sad samo 1 ciscenjem. Da ne urekenem probleme s ovim belima nisam imao vise od 6 meseci sigurno od kad je to zamenjeno.

Sto se tice top bampera svih 6 su kao novi nisu mrdnuli od kad su kupljeni
 
Ljudi jel se neko bavio savegame transferom sa četvorke na peticu? Npr. igrao sam sa klincima Sackboy A Big Adventure i Kaena-u na PS4-orci i kada sam prebacio saveo-ove na peticu nije ih našao. E sad imam dve verzije igre na petici (za ps4 i ps5), kapiram da možda skinem ps4 verziju će biti ali mi bzvz da igram verzije za četvorku na petici. Jel ima neko rešenje za to?
Zavisi sve od developera. Vecina je zeznula stvar sa file transferima nazalost, i trofej liste su im duple, pa kao zbog toga su morali da stave da ne moze file transfer, satro
 
 
Zato što nas volim :love:
Toliko je gadno i odvratno da su se igrači zezali na njihov račun da je tim animatora i 3D modelara imao lavore pored računara tokom razvoja igre :sick::ROFLMAO:
Ja se nekako sećam da je igra okarakterisana kao dosadna, praznjikava i neubedljiva, sadržinski kratka. Ne sećam se da je iko imao primedbe na dizajn i vizuelni stil...
 
Ja se nekako sećam da je igra okarakterisana kao dosadna, praznjikava i neubedljiva, sadržinski kratka. Ne sećam se da je iko imao primedbe na dizajn i vizuelni stil...
Ma ne govorim ja da je dizajn i vizuelni stil loš, već kažem da je onakav kakav jeste - odvratan 🤮
Znam sve vezano za igru, pogledao sam recenzije, slažem se sa svim što si rekao, ali ovo je naše gore list pa da je najgora neka je. Bitno je da se i mi malo pominjemo :cool:
Ili da je isti tim koji je radio na srpskom filmu
Jedini Srpski film koji svi treba da priznamo je:
🦋
 
Nazad
Vrh Dno