Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ma manite me tih gluposti ko kako igra i da se u igraonici iživljavaju na joypadima. Ispada da različiti ljudi kod mene igraju PS4 i PS5. Znači da isti likovi, koji mi kidaju na PS5 joypade, kada sednu na PS4 postaju emancipovani i kulturni pa maze i paze DS4 joypade.
 
Imam igraonicu. Ali to što je imam ne znači da su joypadi non stop pod igrom. Evo iz programa - prosek za maj mesec - 3 sata i 12 minuta dnevno. Poznajem mnogo ljudi kod kojih se igra više dnevno nego kod mene.

Zašto taj problem nemam sa DS4 kontrolerima. Imao, ali sa V1 generacijom. Posle sredili. I to samo ljuštenje analoga. Prošlo na desetine joypada kroz igraonicu i samo sam na jednom imao drift za ceo lifespan PS4.
Blue - znaš vic da službena kola najbolje jure (i preko ležećeg policajca ako treba)...
Ne možeš porediti korišćenje džojpeda od strane xy random korisnika koje realno bole kako se prema njima ophode, od kućne upotrebe, čak i kada je kućna upotreba intenzivnija vremenski.
To je jednostavno tako...
 
Dok sam samo ja koristio joypad na ps4 pro nije bilo problema, kad su dosli klinci od brata sve pecurke su iskidali.. od onda imam covere :) vise se ne igra na samoj pecurci.
 
Dobro, ajde da preformulišem - DS5 su njesra jer ne izdržavaju isti nivo zlostavljanja kao DS4. Znači DS4 izdrži neiživljenog klinca a DS5 ne.
 
Ne bih rekao da je zlostavljanje problem, generalno je kvalitet krs i rekao bih da je mnogo gore sa novim verzijama gamepad-a. Kupio sam skoro purple gamepad, ono cudo krcka non stop, plastika je katastrofalna
 
Skinu se plastični poklopci, obriše i malo usisa i to je to. Pasta se svakako ne menja jer je tečni metal. Ne greje se ništa specijalno, ljudi zaborave da je već 45 stepeni vrlo vruće. Nisam imao do sad situaciju ni posle maratonskih sesija da se na nekom mestu ne može držati ruka, imam onaj laserski merač temperature i nigde ne prelazi 60 stepeni. Nije on 100% precizan al je tu...
Zvanično svim uređajima temperatura iznad 35c steti i Televizorima i konzolama i drugim sličnim proizvodima a kada je tako treba napraviti pauzu. Ja sam PS5 kupio kada je bila nestašica i od tada do danas nisam imao nikakvih problema cak ni jedan bug u HFW, nisam gamer ali volim da igram ponekad odredjene igrice a sasvim slučajno imam oko 30 PS5 igara i u poređenju sa PC računarima ja bih opet PS5 i kupovao bih igrice ili ako nemam za igru uplatio bih Plus premium odprilike 10.000din za celu godinu.
Ne bih rekao da je zlostavljanje problem, generalno je kvalitet krs i rekao bih da je mnogo gore sa novim verzijama gamepad-a. Kupio sam skoro purple gamepad, ono cudo krcka non stop, plastika je katastrofalna
Slažem se sa tobom ali u isto vreme sam svestan da nije kvalitet nego mi , tehnologija je napredovala a da bi nam bila dostupna ne može biti neuništiva, analogija je kao sa Telefonima sa dugmićima i Touch Screen ili malo strucnija , Muzički uredjaji su takvog kvaliteta da se desi da traju Nedelju dana a moze i odmah iz kutije da jednostavno neki kompleksan potenciometar ne radi . Sve novo trazi TLC sve skoro nezno koristiti i moguće je evo ja nemam problema dok moj brat igra COD i taj Crni druftuje . Treba probati slabije stiskati, probaj ja sam se navikao.
 
Poslednja izmena:
Koji napredak tehnologije, obicna plastika od koje je napravljen gamepad krcka cim se uzme u ruke. Imam 3 gamepada, samo ovaj poslednji tako krcka non stop. Svestan sam ja tehnologije, komplikovanije stvari ima i vise sanse da se nesto pokvari ali ovde se ne radi o tome.
 
Nek dozvole da se koriste ds4 joypadi na ps5 i mirna bačka
 
Ne mogu da verujem da postoji i medju nama Sony apologeta koji hoce da kazu da DS1/DS2/DS3/DS4 su zapravo bili istog kvaliteta kao DS5, ali eto, tad smo ih mazili i pazili jer smo sta, bili siromasniji pa smo cuvali ono sto smo imali, ili koja vec mentalna gimnastika je po sredi?
Drugari, DS5 analozi i Switch analozi su djubre jer se Sonyu i Nintendu diglo da nas deru i stede po par dolara na tim hall/magnet senzorima, gde kod krenu jer znaju da necemo nista da radimo povodom toga, jer konkurencije nema (tj ima je - Xbox, ali ima previse kompromisa za igrace).

Idealno bi bilo da bojkotujemo takve debilne politike, ja sam Switch hackovao pa im dinar ne dajem godinama vec, a joycon mi jedan driftuje ali me zabole jer je pro kontroler (polovan naravno) kupljen i radi super. Kod Sony-a nazalost nema alternative, barem kod PS5. Ne da djubrad jednostavno drugi tip kontrolera (verovatno sad ima fighting stickova ili sta vec ide na kabl od 3rd party tipa Hori, mada su ili preskupi ili ih nema, ili su zicani samo), hoce da kupis 2-3, reklamiras, sta god, ne zanima ih, samo da im das pare.

DS4 mi traje skoro pa 7 godina, jadan 2 ipo sata ima bateriju, ali stickovi (bez ikakvih covera i zastita) ferceraju kako trebaju, i verovatno ce jos toliko. DS3 sam imao uzasan slucaj gde je crko jednostavno, nisam koristio par meseci, i nije hteo da se puni i da znake zivota original (od prasine ili cega vec, mozda i baterija). Kupio drugi i radi ok.

DS1 sam izmenjao dosta, ali sam ubedjen da sam u ono vreme mozda imao 2 od 10 da su zapravo original Sony (a ko god se igrao u to vreme je svestan da je tako bilo kod svih, narocito ako niste iz BG/NS), tako da i nije merodavno.. i problem je uvek bio do kabla koji se negde precvikao i gubio kontakt, jer j b g nismo imali svi mogucnost bezicno da igramo, iako su RF 2.4ghz ili sta vec resenja postojala.

DS2 mislim da imam 2 original i super rade, ali tu i na DS3 imam mozda najmanje sati.

Switch joycon (levi najcesce, jer se najvise koristi) se naravno izjeo posle god i par meseci, a nije se nesto previse igralo. Srecom to se bas lako menja, ko ima alat za one njihove srafove, a na aliju je zamena 3$, sto je ok jednom u ~2 god. Takodje, za Switch postoje 3rd party zamenski sa magnetima umesto potenciometrima (koji se gule i habaju), kostaju boga oca, ali je skoro zagarantovano da problema nece biti.


Pa ko voli..

Okreni obrni, nasamarili su nas, to sto se nije kod nekog jos manifestovali ne znaci da nece kad tad, i to je skoro pa zagarantovano.

Jednostavno procenti ne lazu - njima se isplati da ljudi menjaju kontrolere, i kupuju nove.

Takodje, Xbox Pro controlleri su takodje ogroman krs (ni oni ne koriste hall senzore, ali to nije ni bitno, druge stvari im crkavaju), ceo internet zna, ali su standardni top. I Sony to zna pa je DualSense Edge napravio, gde mozes bez otvaranja kontrolera da menjas analoge, samo sto ti ih oni prodaju za 3 soma dinara ili koliko vec.
 
Koliko znam to i moze, ali za igre za PS4...
Da, tako je.

@blue ovako namestas
  1. Start up your PS5
  2. From the home menu, head to ‘Settings,’ then ‘General,’ and finally ‘Bluetooth Accessories’
  3. Now it’s time to put your DualShock 4 into ‘Pairing mode’
  4. Press and hold the PS4 controller’s Share button and PlayStation button until the light on the top of the controller starts to flash
  5. Look at your TV for ‘DualShock 4’ appearing as a Bluetooth devices
  6. Select it with your PS5 controller and press X
  7. The PS4 controller should now be paired with the PS5
EDIT:

@euanknik ako je kontroler u garanciji, šta vas briga menjajte za nove kao da sutra ne postoji...

 
Мала помоћ,покушао сам да убацим печ у Пес2021. Конзола не види усб стик.
Мислио сам да је усб лош,узео други,трећи и не види га.
Да ли за ПС 5 мора да буде неки новији усб,ови су старији. Ваљда су 2.0 или како беше...
 
Ja sam imao dva crna DS-a i mislio sam da je da mi se cini da je kvaliteta slabija. Krckaju ko kinder jaje.
 
Мала помоћ,покушао сам да убацим печ у Пес2021. Конзола не види усб стик.
Мислио сам да је усб лош,узео други,трећи и не види га.
Да ли за ПС 5 мора да буде неки новији усб,ови су старији. Ваљда су 2.0 или како беше...
Mislim da moras da formatiras USB stick u odredjeni format da bi PS5 mogao da ga prepozna...

PS5 either supports exFAT or FAT32.
 
Da, tako je.

@blue ovako namestas
  1. Start up your PS5
  2. From the home menu, head to ‘Settings,’ then ‘General,’ and finally ‘Bluetooth Accessories’
  3. Now it’s time to put your DualShock 4 into ‘Pairing mode’
  4. Press and hold the PS4 controller’s Share button and PlayStation button until the light on the top of the controller starts to flash
  5. Look at your TV for ‘DualShock 4’ appearing as a Bluetooth devices
  6. Select it with your PS5 controller and press X
  7. The PS4 controller should now be paired with the PS5
EDIT:

@euanknik ako je kontroler u garanciji, šta vas briga menjajte za nove kao da sutra ne postoji...

Ako si gore opisao za povezivanje PS4 kontrolera na PS5, ja sam moj povezao na kabl i pritisnuo ps dugme i sam se povezao.
Samo sto postoji problem, ne dozvoljava PS5 igre da se igraju vec trazi kontroler poslednje generacije.
 
Ako si gore opisao za povezivanje PS4 kontrolera na PS5, ja sam moj povezao na kabl i pritisnuo ps dugme i sam se povezao.
Samo sto postoji problem, ne dozvoljava PS5 igre da se igraju vec trazi kontroler poslednje generacije.
Nije to problem, to je feature. 😉
Stigao i meni zamenski, pljunuh 8500din upravo zbog garancije, bice veselo.
 
Nisam od tih kojima se ikada pokvari joypad ili bilo šta slično, pazim prirodno (bez ikakvog robovanja, prosto ne drndam stvari), ali kad sam skoro našao jedan nekorišćen Dualshock 1 sa PS1, šokirao sam se kvalitetom plastike i izrade generalno.

Sve deluje neuništivo, od plastike, tastera, sve kompletno. Znam da su i njih uništavali po klubovima, ali meni deluje kao skroz druga klasa i način proizvodnje u odnosu na sve danas.

Drugi utisak, kao neki premium proizvod od ko zna koliko para, odvikao sam se od toga potpuno.
 
A krastavac, to manje vise vazi za svu potrosacku eletroniku, ide se ka tome da sve traje samo dok traje garancija, 2 god max
 
Meni je super i duhovito. Nije do Pece, mada i to što si predložio deluje duhovito.
 
Форматирао сам у ехфат и опет неће.
Покренем Пес2021 и одем на део за Едит,не види усб. Извадим усб и опет га убацим и не види га сони. Али слика благо жмирне кад га убацим.
Покуашо сам на сваки усб улаз на сонију.
И са 2 различита стика.
 
Da se ubacim oko priče sa džojsticima...
Za sada moj šljaka bez problema od novembra-decembra kada sam pazario konzolu... Doduše nema ni puno oko 300ak h igranja (6-7 većih naslova sam obrnuo)
Ali mi kvalitet izrade ne uliva poverenje. Čak sam odmah naglasio ovde na forumu da kvalitet deluje lošije čim sam uzeo kontroler u ruke, posebno pečurke koje deluju previše nategnuto i krckaju čak i ako se pažljivo rukuje (bez onih famoznih flick-ova i zapinjanja od kojih se ježim kada vidim od drugih).
Generalno i sam kontroler deluje od jeftine plastike da je (kao i oni standardni za Xbox)

Baš zbog toga planiram da uzmem kao backup još jedan kontroler i dodatni dock za punjenje (verovatno i 2tb drive jer su cene ssd u podrum otišle) ali izgleda da ni poslednjeg serije nisu sjajne niti su rešili probleme sa qc-om.
 
Nazad
Vrh Dno