Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

To pitam.. Znaci ne moram PSN+ i njoj da placam, osim ako hoce da igra online igru koja nema opciju za nov profil. Tipa Destiny je ok jer pravis novog karaktera, recimo Battlefront ili nesto trece se ne deli pa iz tog razloga pitam. Ali dobro, jasno. Hvala.

Može da igra bilo koju igru online dovoljan je jedan PS+ nalog na jednoj konzoli,jedino na njenom nalogu ne važe popusti za ps+,ali sve što se tiče igranja online dovoljan je jedan nalog.
 
Može da igra bilo koju igru online dovoljan je jedan PS+ nalog na jednoj konzoli,jedino na njenom nalogu ne važe popusti za ps+,ali sve što se tiče igranja online dovoljan je jedan nalog.

Znaci to sam totalno pogresno skapirao. Onda je sve okej. Hvala.
 
Iznenadih se na neke popuste.. God of War 3 je samo 8 funti na psn+ ovako 28. Nakupovo se igara vec imam mini kolekciju :D
 
1. Kada je download igre u pitanju, ispadne kao da se igra skida iz 2 dela? Uzecu Rayman Legends kao primer, mada je tako kod svih igara: prvo pise da se skida ukupno 2GB, i kad se to skine pise da igra moze da se startuje..... medjutim, kad oznacim igru i kliknem na dzojstiku options - information, pise 8GB i nastavlja da se skida od vec skinutih 2GB (ponavljam, takav sablon mi se ponavlja kod svih igara). O cemu se tu radi?

2. Uglavnom kod vecine igara sto sam kupio nalozi se zovu po igri, medjutim imam par igara kod kojih to nije slucaj (sto me ponekad iritira)..... da li bi bilo u redu ako bih hteo da to promenim zbog lakse orijentacije medju nalozima, naravno u dogovoru sa drugom stranom? I gde se tacno menja naziv naloga u podesavanjima?

3. Sto se tice DLC problematike:
- poklapanje regiona, da li se misli kada se DLC posebno uzima, ili i kad se uzima u kompletu sa osnovnom igrom?
- sa kime treba da se poklapa region DLC-a, sa regionom osnovne igre, ili sa regionom naloga na kome se igra nalazi?
- da li se DLC mora instalirati na nalogu gde se nalazi osnovna igra?
 
1. U pitanju je da kažem "tehnologija" koja omogućava da nakon skidanja jednog dela igre možeš da je pokreneš i igraš dok se ostatak skida u pozadini.

2. Ako se složi druga strana (a ne vidim što ne bi pošto ionako ne igra sa tog naloga) možeš da promeniš naziv. To podešavanje je u profilu pod Edit Name.

3. Poklapanje se gleda kada se uzima odvojeno igra i DLC. Za ostatak sačekaj nekog drugog pošto do sada nisam imao potrebe da uzimam i probam.
 
Jel imao neko iskustva sa porucivanje ps4 sa alibaba-e i slicnih sajtova? Jer cene koje mozemo naci tamo(ja nasao 200 dolara konzola ,kupis 2 dobijes jednu gratis+10 igara) su po meni nerealne.Kolko je ovo stvarno tacno? Interesuje me jer sam clan jedne zajednice koja vec deceniju se okuplja oko PES-a,a PES moze prezivet jedino ako predjeno na PS4 :) . Na 30 ili vise ljudi ,ovo izgleda kao nestvarno dobra ponuda . Jel ovo sigurno ?

https://www.alibaba.com/product-detail/HOT-PRICE-BUY-2-GET-1_50027957410.html
 
Priznaj da ti zvuči suviše dobro? I šta bi se desilo da čak i dođe do toga da dobiješ tu cenu i stigne ti na carinu :d Zaboravi, popij pivo, biće ti lakše, ništa od toga.
 
Jel imao neko iskustva sa porucivanje ps4 sa alibaba-e i slicnih sajtova? Jer cene koje mozemo naci tamo(ja nasao 200 dolara konzola ,kupis 2 dobijes jednu gratis+10 igara) su po meni nerealne.Kolko je ovo stvarno tacno? Interesuje me jer sam clan jedne zajednice koja vec deceniju se okuplja oko PES-a,a PES moze prezivet jedino ako predjeno na PS4 :) . Na 30 ili vise ljudi ,ovo izgleda kao nestvarno dobra ponuda . Jel ovo sigurno ?

https://www.alibaba.com/product-detail/HOT-PRICE-BUY-2-GET-1_50027957410.html

Previse dobro da bi bilo istinito..... ne znam koliko je sigurno, ja ne bih rizikovao.
 
Jel imao neko iskustva sa porucivanje ps4 sa alibaba-e i slicnih sajtova? Jer cene koje mozemo naci tamo(ja nasao 200 dolara konzola ,kupis 2 dobijes jednu gratis+10 igara) su po meni nerealne.Kolko je ovo stvarno tacno? Interesuje me jer sam clan jedne zajednice koja vec deceniju se okuplja oko PES-a,a PES moze prezivet jedino ako predjeno na PS4 :) . Na 30 ili vise ljudi ,ovo izgleda kao nestvarno dobra ponuda . Jel ovo sigurno ?

https://www.alibaba.com/product-detail/HOT-PRICE-BUY-2-GET-1_50027957410.html

Ma sigurno je 100%:D Pa samo deset igara vredi toliko.
 
Ma ko zna koje su to igre,nisu mi one ni bile najbitnije tu :) . Ali vredi bar ispitati tu stvar,i naravno da niko nece narucit dok ne ispita stvar 100% :) .Nego rekoh da pitam vas,sta znam mozda je neko nesto slicno porucivo..
 
Ma nema teorije, ko još daje gratis treću konzolu i na sve to 10 igara. Bolje kontaktirajte dobavljače iz Mađarske da vam kažu koliki popust/pogodnosti možete da očekujete na tu količinu.
 
Da li je jos neko imao slucaj da je usb port (na dzojstiku), kada se ubode kabl za punjenje dosta klimav ? Gore-dole bas bas a kabl je lepo usao i dzojstik se puni. Prvi put uzeo da igram dok se puni primetio pa poceo da tripujem da je defekt koji nije bio na pocetku.
 
I kod mene (a verujem i kod drugih) ima lufta pa je moguće gore-dole pomeranje, ali opušteno, ništa mu ne smeta (ovo ne bih ni znao da nisam tek sada proverio). Nema problema sve do momenta kada gamepad gubi konekciju pri punjenju ili da kabl ispada iz njega pri igranju.
 
Pozdrav svima, procitao sam cijelu temu i objasnjeno je dosta dobro. Ipak, imam jednu nedoumicu. Naime, imam account koji je na hrvatskom store-u i kartica iz CG ne prolazi. Ostaje mi da kupim vaucer za PS+, koji koliko vidim mora biti isti kao i nalog (hrvatski). Da li neko zna gdje bih ga mogao kupiti?

Ukoliko ova opcija ne bude moguca, da li bih mogao da napravim novi account US, kupim vaucer, aktiviram PS+ i onda ponovo prebacim na CRO, jer bih zelio da mi to bude primary account. Da li u tom slucaju radi PS+, iako je kupljen za drugi account?

Naravno, najvise bih volio sa nastavim da koristim svoj stari account, bez pravljenja novog, ali onda moram nekako da nabavim CRO vaucer...Bio bih vam veoma zahvalan na pomoci i odgovorima.
 
Ja ne znam gde se nabavljaju cro vauceri, ako neko od clanova zna neka kaze.

Ta opcija da kupis na us nalogu moze da prodje, i imaces mogucnost online igranja i na cro nalogu, ali us ne smes da brises jer na njega je vezan ps plus.
 
Hvala na brzom odgovoru. Ako neko od clanova zna da li se mogu kupiti online ili mozda samo u njihovim prodavnicama neka kaze. Takodje, ukoliko je neko kupovao sa nasim karticama, mozda treba da se stavi neka hrvatska adresa...

A za drugu opciju, znaci moze... Pa dobro, ako ne bude nista od ovoga gore probacu i to. Samo mi je bitno da mi ostane primarni account ovaj stari.
 
Da javim samo da sam napravio ipak jos jedan novi US account, po uputstvu, aktivirao PS+ i sve je proslo kako treba. Ali na primjer sada zelim da se ulogujem na Fifu 16 sa svojim accountom i ne prihvata ga. Da li grijesim ako mislim da EA account i PSN nisu povezani?

I jos jedno pitanje... Na jednom dzojstiku mi je ovaj novi account, a na drugom stari, da li to smeta tako ili bih trebao da na oba budem ulogovan sa istim ako moze. Prelazim sa PS3 i ovo da svaki dzojstik ima svoj account me malo zbunjuje.

Hvala jos jednom za prvi post, odlicno je objasnjeno i puno mi je pomoglo!
 
Nisu povezani, registruj se na origin i onda za svaku ea igru imas svoj account.

Mozes da deaktiviras/aktiviras dzojstik ali ne mogu biti dva ili vise registrovana na jednom accountu. Svaki account jedan dzojstik.

Kada budes recimo igrao fifu ti ces biti logovan na svoj nalog a prijatelj na drugi
 
Super, shvatio sam. Imam jos jedno pitanje, posto vidim da si doktor svog zanata :D. Trazio sam odgovor na internetu, ali da pitam i ovdje...
Na starom PSN accountu koji nije imao PS+ sam imao GTA V online charactera sa dobrim levelom. Da li je ikako moguce prebaciti ga na ovaj novootvoreni PSN US account sa PS+, kako bih mogao da ga nastavim? Po paljenju, mi je trazio novi online character sa ovim account-om.

Trazio sam i vidio da prebacivanje sa PSN na PSN nije moguce, ali mozda postoji nacin da ga linkujem nekako. Ako ne moze, nema veze, ionako cu startovati opet da se zabavljam.

Hvala unaprijed.
 
Ne možeš da prebacis online napredak sa jednog psn naloga na drugi.Ne moze ni save fajl da se iskoristi sa jednog naloga na drugi ako se razlikuju UK/US/EU nalozi iako je ista igra igrana na istoj konzoli. Imao slican problem sa U4

Sent from my D6603
 
Koliko znam mozes jer je karakter vezan za social club account a ne za psn account.

Idi prvo preko pc-a na social club sajt, loguj se i onda linkuj nov psn account. Ali obrisi stari psn account.

Zatim palis gta v i idi na online i onda options pa pronadji opciju transfer character. To bi trebalo biti to.
 
Eh, nisam video da je gta u pitanju, o obicnoj psn igri sam mislio koja nema Activision, ubisoft, rockstar nalog i sl.

Sent from my D6603
 
Rhisonicus, kada uradim ovo sto ti kazes izbaci mi obavjestenje da ukoliko prelazim sa PS3 na PS4 moram imati isti PSN account... Znaci da ne mogu da linkujem novi? Nisam nista vise pokusavao...
 
E krastavac, ne moze ipak. Ja kao da se secam da sam cak sa X360 prebacio karakter na PS4, ali izgleda se ne secam dobro. Plus ima likova koji prodaju modovane karaktere i sad mi nije jasno ko je lud da to kupi ako ne moze da igra sa svog naloga. Bio sam ubedjen da moze, ali eto...

Note: When transferring from PlayStation®3 to PlayStation®4, you must use the same PSN ID. A new PSN ID on PlayStation®4 cannot be transferred to from a different PSN ID on PlayStation®3 since your character’s progress is tied to the PSN account.

Izvor: https://support.rockstargames.com/h...d-Progression-to-PlayStation-4-Xbox-One-or-PC
 
Poslednja izmena:
Da, izgleda da je tako. U svakom slucaju hvala, mnogo si mi pomogao, vec sam svikao PS4. Ako bude jos nekih pitanja, znam gdje da se obratim :).
 
cheers
 
Nazad
Vrh Dno