Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

1. Na pocetku kod prvog paljenja konzole pise: Who is using this controller? New User or User1? Ne znam sta im to znaci, jel se time kao vezuje odredjen dzojstik za odredjenu konzolu? Sta tu odabrati, kako ste vi uradili?

2. Koja je svrha sto dzojstik svetli, da li svaka razlicita boja oznacava neku posebnu radnju?

3. Kako da znam kada treba dzojstik da se puni, odnosno kako da znam da li je dzojstik napunjen, i koliko je napunjen?

4. Ljudi, pomagajte za te kodove ko zna najbolje tu problematiku. Kod cdkeys nisam nista nasao, kod g2a takodje..... ili ih zaista nema, ili ih ja ne mogu pronaci iz nekog razloga? Ako ima, posaljite link, a ako nema, onda pretpostavljam da ima jos neki sajt pored ta dva?
 
Ja na g2a vidim par komada 12 meseci UK i US i to bas od "Global" prodavca sto mu dodje G2A zvanicno. Sve u svemu tamo vrtim lovu pa cu odatle nakon 14 day triala da narucim i da reedem key. Idem sve na UK foru i tolko. Ja ako imam para za neki DLC nece mi praviti problem koji euro vise, ako nemam isto mi dodje.. Bar da se ne cimam sa US.

Planiram mozda 5-6 igara za sada samo da uzmem za PS4, ostalo ce da bude pirat slim ps3 da se naigram ekskluziva starih. Pa valjda nece ovaj "NEO" da napravi shit u multiplayer-u u igrama gde PS4 radi na 30fps-a a neo navodno na 60..kontam realno je da se od developera ocekuje lock u tom aspektu.
 
Poslednja izmena:
Druže Owerlord nemoj da se ljutiš ali prva tri pitanja u tvom zadnjem postu su prilično glupava, te stvari će biti jasne posle samog korišćenja konzole.
Što se tiče četvrtog pitanja mogu ti reći za cdkeys jer ga koristim dosta dugo ja tu kupujum UK kodove,a US kodovi su im uglavnom out of stock.Od US kodova imaju onaj PS+http://www.cdkeys.com/playstation-n...-plus-membership-ps3-ps4-ps-vita-digital-code
 
Poslednja izmena:
Ok uzeo konzolu napravio UK accaunt, Norwich stavio, postal code i sve ostalo, moj email sve ok. Jos nisam aktivirao trial jer mi trazi paypal/karticu sto nije problem, ali se pitam dal cu nakon triala i dalje moci redeem kod sa nekog sajta kojeg kupim ?

Osim toga vidim da su igre nesto skuplje, na 50 funti dodje 63 eura, ne znam kako ti to bilo u US store-u ali kontam da bi se ustedelo 10 eura na preorder recimo (digitalni). Samo me zanima sada ovo oko triala da ne izvisim da moram da platim preko kartice ili paypala jer necu imati tada kesa trenutno na nekom od njih a opet bi prvo trial da izvrtim 14 dana.

A uzeo Destiny btw, pa kontam moram psn plus da imam.

Eto ko ima PS4 nek me doda da vidim kako funkcionise social :) dsr07mm mi je acc, kontam to je to.

P.S Dobro na preorder za uncharted usteda je 4 eura.. Da se ne kajem, napravicu i zeni UK acc da ima svoje "trofeje" jer se ja opterecujem time. Sada se radi update, iako sam prikacio 100/5 internet na konzolu traje 3 sata update od 20gb-a.. Ajde kao ok. Dok radi update CD se vrti unutra i cuje se zujanje. Normala ? (nisam koristio cd jedno 6 godina hahha)
 
Poslednja izmena:
Ne mogu edit, skontao. Ne mogu da placam sa svog paypala ili kartice moram da kupujem kupone i moram da redeem giftove preko kompa jer preko konzole trazi paypal/karticu a ne prihvata nase. Bas do jaja..
 
Čudno mi je ovo za Reedem kodove, pošto ja tako dopunjujem svoj wallet a nemam vezanu karticu za nalog. Možda je trebalo da otvoriš US nalog jer je posle par kupovina dobra ušteda. Za disk iskreno ne znam pošto ni ja u svoj PS4 nisam do sada ubacio nijedan (mada svakako ne bi trebalo da se čuje baš glasno).

1. Na pocetku kod prvog paljenja konzole pise: Who is using this controller? New User or User1? Ne znam sta im to znaci, jel se time kao vezuje odredjen dzojstik za odredjenu konzolu? Sta tu odabrati, kako ste vi uradili?

2. Koja je svrha sto dzojstik svetli, da li svaka razlicita boja oznacava neku posebnu radnju?

3. Kako da znam kada treba dzojstik da se puni, odnosno kako da znam da li je dzojstik napunjen, i koliko je napunjen?

4. Ljudi, pomagajte za te kodove ko zna najbolje tu problematiku. Kod cdkeys nisam nista nasao, kod g2a takodje..... ili ih zaista nema, ili ih ja ne mogu pronaci iz nekog razloga? Ako ima, posaljite link, a ako nema, onda pretpostavljam da ima jos neki sajt pored ta dva?

1. Praviš svoj PSN matični nalog i njime se posle loguješ.

2. Svetlo je primarno za kameru, ali se koristi i kao signalizator koji je broj igrača u igri, kao i za health u određenim naslovima.

3. Izaći će ti obaveštenje kada je baterija pri kraju. Da bi produžio njeno trajanje, priguši jačinu osvetljenja (Settings/Devices/Controllers/Brightness of DS4/Dim).

4. Najlakše je da kupuješ na RI forumu. Od ostalih juri G2A/Cdkeys/itd.
 
Ok je ne cuje se glasno, ja tripovao. Da sam napravio US nalog, a kupujem igre od lokalnih prodavaca ne bih mogao da kupujem iz store UK DLC-ove kontam ? Napravio sam ja oba ali kao primarni sam ostavio UK i tu aktivirao kod za 1 month sto sam dobio uz igru.

Sta znam meni kaze uspesan kod za 1month ali dodajte pp ili karticu i onda ne moze. Googlam kazu iz podrske da nemaju istu za Srbiju i da ih nije briga..

Tako da sada ja kako vidim platim 5-10e vise za card da napunim wallet pa onda + 3,4e na 50gbp igru tipa Uncharted da uradim preorder. Malo sam se razocarao time ali bar je izvodljivo, samo jos da nadjem dobar sajt koji je safe za te stvari jer na g2a ne vidim i previse sumnjam jer sam i sam prodavac i znam kako me trte kao istog, a da ne zamislim scamere od prodavaca pogotovo sa takvim kodovima. A napravio bih US region acc, ali kontam kad kupim ovde igru u radnji a kupovacu ih bar ove vec koje su izasle sigurno tu i tamo moracu da menjam onda acc-ove a ja se mlatim i trofejima/achievementima tako da mi to ne odgovara.

Btw ko je aktivniji malo vise "dsr07mm" add me da testiram i taj deo s obzirom da sam prvi put dohvatio PS4 u ruke.

Bice potrebno par dana da se prilagodim tom 30 fps locku posebno u FPS igrama.

P.S Zadnji desni deo se dosta greje, skoro pa vruc, ostalo kod cd-a hladno. Kontam to je okej. Savet mozda da se drzi konzola uspravno ili bespotrebno ? Bice leti hladno u sobi u svakom slucaju, samo da ne tripujem uzaludno jer sam staru trojku "fat" tako dobro zagoreo :D
 
Poslednja izmena:
Planiram da otvorim account i da se ja pridružim ovim legalnijim vodama...
Koliko vidim najbolje rešenje je zbog CD-ova uzetih ovde i evropskih DLC-ova imati UK account (zbog DLC-ova) i US account za sve ono što bi bilo digitalno (cene su ipak povoljnije)...

No, mene zanima da li PSN+ koji očigledno pokriva samo jedan account, recimo da mi je US primarni pruža svoje "usluge" igri koja je evropska, i osnovnoj i DLC-u koji je sa UK store-a? Tipa, mogu igrati online Battlefield online koji je evropski, a znamo da online zahteva PSN+ pretplatu?

I šta je sa trofejima? Je li se pojavljuju samo na account-u sa kog se igra igra? Koliko sam razumeo igra iako je evropska se može igrati sa US account-a, je li? Ili su accounti link-ovani nekako pa idu na oba...

Inače planiram igranje na PS3 platformi...
 
Planiram da otvorim account i da se ja pridružim ovim legalnijim vodama...
Koliko vidim najbolje rešenje je zbog CD-ova uzetih ovde i evropskih DLC-ova imati UK account (zbog DLC-ova) i US account za sve ono što bi bilo digitalno (cene su ipak povoljnije)...

No, mene zanima da li PSN+ koji očigledno pokriva samo jedan account, recimo da mi je US primarni pruža svoje "usluge" igri koja je evropska, i osnovnoj i DLC-u koji je sa UK store-a? Tipa, mogu igrati online Battlefield online koji je evropski, a znamo da online zahteva PSN+ pretplatu?

I šta je sa trofejima? Je li se pojavljuju samo na account-u sa kog se igra igra? Koliko sam razumeo igra iako je evropska se može igrati sa US account-a, je li? Ili su accounti link-ovani nekako pa idu na oba...

Inače planiram igranje na PS3 platformi...

Kolko sam ja skontao trofeji ostaju samo na jednom acc-u. Zato nisam otvorio i UK i US, pa da kupujem digitalne igre na US nalogu a samo dlc-ove na UK zbog cd-a koje kupim ovde. Znaci ako juris trofeje moras da se odlucis na nacin kupovine u potpunosti. Kolko sam skontao ne mozes da kupis sa US acc-a dlc igri koja je kupljena kod nas, ako je a verovatno jeste UK/EU verzija. Tako da ti je US psn u tom slucaju potpuno beskoristan za te igre.

P.S Mene i dalje interesuje da li neko dopunjuje wallet ovim cardovima ? Sigurno ne postoji "fora" bez UK kartice/paypala da se dopuni i kupi ?
 
Planiram da otvorim account i da se ja pridružim ovim legalnijim vodama...
Koliko vidim najbolje rešenje je zbog CD-ova uzetih ovde i evropskih DLC-ova imati UK account (zbog DLC-ova) i US account za sve ono što bi bilo digitalno (cene su ipak povoljnije)...

No, mene zanima da li PSN+ koji očigledno pokriva samo jedan account, recimo da mi je US primarni pruža svoje "usluge" igri koja je evropska, i osnovnoj i DLC-u koji je sa UK store-a? Tipa, mogu igrati online Battlefield online koji je evropski, a znamo da online zahteva PSN+ pretplatu?

I šta je sa trofejima? Je li se pojavljuju samo na account-u sa kog se igra igra? Koliko sam razumeo igra iako je evropska se može igrati sa US account-a, je li? Ili su accounti link-ovani nekako pa idu na oba...

Inače planiram igranje na PS3 platformi...

Za online igranje na PS3 ti NIJE potreban PS+ pretplata. Trofeji ostaju povezani za nalog na kome ga osvojiš,a ne na onom na kome je igra kupljena. Dovoljno je da na konzoli imaš samo jedan sa PS+ pretplatom da bi i drugi nalozi koristili sadržaj sa PS+.
@Mazi7 ne postoji fora za plaćanje na UK storu osim kupovinom kodova.
 
Poslednja izmena:
Ako kupujemo polovan ps4,sa nalozima koji postoje tu,jel postoji mogucnost da se to zloupotebi od strane starog vlasnika,ili je taj nalog(glavni il sta vec) vezan iskljucivo za konzolu pa neko ko zna sifru ne moze nista na drugoj? Mozda zvuci glupo pitanje,ali nisam imao do sada ps4,nisam ga jos ni kupio ,pa sve ono sto vama deluje lako ,meni je strano :) . I jel postoji mogucnost brisanja svih naloga na tom ps4 i otvaranje novih,da konzola bude kao novu kad kupis?
 
Moguća je zloupotreba naloga ako stari vlasnik ima sve podatke o tom/tim nalozima sa igrama na konzoli. Može ti deaktivirati konzolu sa neta i zaključati sve igre, moze ti promeniti pass i ne mozes vise uci u nalog.

Mogu se obrisati svi aktuelni nalozi na konzoli, resetovati konzola na fabrička podešavanja.

Sent from my D6603
 
A jel mogu ja promeniti pass i mail na njemu,pa da ne moze?
 
Možeš da menjaš ako je ceo nalog, ali ne ako su slotovi u pitanju. Zato pre kupovine se raspitaj i proveri ko je radio Share i ko je druga strana.
 
I ako promenis on (ili neko) uvek moze da povrati sve nazad.

Kao sto Mare kaze, raspitaj se ko je pravio share i ko je druga strana jer menjajem podataka mozes da ostetis druge ljude koji nisu krivi da bi sebe zastitio.

Te naloge moze biti da sam ja pravio, ili MagicMaster itd pa da ne bude problema. Saznaj mejlove svakog naloga (ne moras i sifre) i prenesi mi na PM. Isto tako ako mozes da saznas neki nick prodavca posto je verovatno registrovan na nekom od foruma... Gde si uopste nasao njegov oglas?
 
Jasno mi je,ako dodje do kupovine raspitacu se,mada sam steko utisak da nema share-ovanih igara.Na KP .
 
1. Kako da saznam na koju zemlju se vodi neki nalog, pretpostavljam da se moze pronaci taj podatak negde u opcijama?

2. Moje iskustvo sto se tice druge strane u sher-u, sa bilo kim da sam imao kontakt, niko od njih, ali bukvalno niko ne zna ko je trenutni nosilac ili guest..... ja sam razumeo da je to vazno znati i da treba insistirati na tome, ali izgleda da sam usamljen po tom pitanju.

3. Kada sam prvi put palio konzolu, kreirao sam svoj nalog (maticni), a potom i 3 guest naloga, znaci u ovom trenutku 4 ukupno..... po cemu se moj prvi nalog razlikuje od ostalih da mogu reci da je matican?
 
2. Mnogo je bitnije da znaju ko je posrednik, tj ko je pravio share. Kada to saznas pitaj tog posrednika za informaciju o drugim participantima. U svakom slucaju najbitniji je posrednik a ne guest ili nosilac.
 
1. Kako da saznam na koju zemlju se vodi neki nalog, pretpostavljam da se moze pronaci taj podatak negde u opcijama?

2. Moje iskustvo sto se tice druge strane u sher-u, sa bilo kim da sam imao kontakt, niko od njih, ali bukvalno niko ne zna ko je trenutni nosilac ili guest..... ja sam razumeo da je to vazno znati i da treba insistirati na tome, ali izgleda da sam usamljen po tom pitanju.

3. Kada sam prvi put palio konzolu, kreirao sam svoj nalog (maticni), a potom i 3 guest naloga, znaci u ovom trenutku 4 ukupno..... po cemu se moj prvi nalog razlikuje od ostalih da mogu reci da je matican?

1. Moraćeš da se raspitaš pre kupovine koji region je u pitanju.

2. Nažalost sve manje ljudi vodi evidenciju ko je druga strana, a posle kada dođe do problema bude jurnjava po forumima. Posrednik bi trebalo da ima evidenciju prvih i potom da isprati trag kupoprodaje ukoliko se normalno obaveštava druga strana, ali dešava se i da toga nema. Ja recimo još ne mogu da nađem posrednika za jedan NFS naslov na kom sam Nosioc i sa kojim ne mogu ništa da uradim.

3. Pa matičan nalog je tvoj lični, sa tvojom email adresom i ostalim podacima, kao i to što je povezan sa konzolom. E sad mi nije jasno koja si tri Guest naloga pravio, da li si kupio naloge ili? Ako nisu nalozi već si sam upisivao, Guest se razlikuje jer nema PSN nalog.
 
Poslednja izmena:
1. Moraćeš da se raspitaš pre kupovine koji region je u pitanju.

Ako prodavac jednostavno ne zna, da li to znaci da se nikako ne moze saznati?

3. Pa matičan nalog je tvoj lični, sa tvojom email adresom i ostalim podacima, kao i to što je povezan sa konzolom. E sad mi nije jasno koja si tri Guest naloga pravio, da li si kupio naloge ili? Ako nisu nalozi već si sam upisivao, Guest se razlikuje jer nema PSN nalog.

Kupio sam guest naloge, na svakom po jedna igra.

PS
Hvala jos jednom na pomoci, znam da sam najverovatnije bio dosadan, ali nikad nisam imao Sony konzolu, a da ne pricam o sher problematici.....
 
Aha, u tom slučaju razlika je što si ti vlasnik/korisnik tih Guest slotova i preko njih igraš, dok si vlasnik celog svog naloga (nema druge strane) i sa njim pokrećeš Nosioc slotove. Prodavac mora da zna, jer može da proveri (kao na primer da uđe u Store i po valuti će se videti).

Nema na čemu, tu smo da se pomognemo.
 
Bilo koji nalog koji te zanima da li je UK/US jednostavno udjes na store i vidiš valutu, to ti je dokaz da li je uk-£/us-$.Ne moraš nikoga cimati za tako nešto.

Sent from my D6603
 
Za online igranje na PS3 ti NIJE potreban PS+ pretplata. Trofeji ostaju povezani za nalog na kome ga osvojiš,a ne na onom na kome je igra kupljena. Dovoljno je da na konzoli imaš samo jedan sa PS+ pretplatom da bi i drugi nalozi koristili sadržaj sa PS+.
@Mazi7 ne postoji fora za plaćanje na UK storu osim kupovinom kodova.

Ok, fala puno. Sad vidim da je logično ovo za trofeje. :-/

Sad mi se otvoriše i nova pitanja...
1) Ta dva naloga, US i UK koja bih otvorio na PSN i uplatio PSN+ samo za US nalog, jer bi mi važio i za UK nalog, da li moraju da sadžre iste podatke (ime, email adresu...) kao uslov da bih mogao da kupujem DLC-ove za CD-ove kupljene ovde sa popustom koji se daje PSN+korisnicima?
2) Pretpostavljam da nije nikakv problem te iste naloge koristiti i na PS4 konzoli, jer i nju planiram do kraja godine da uzmem, samo da vidim šta je sa NEO-om?
3) Ako se kupuju PS3 i PS4 kao polovne i želim tj. moram da idem legalno da li treba voditi računa da nisu banovane ili nešto slično?
4) Nije mi jasno šta je sa polovnim CD-ovima, konkretno... Ako je kupljen polovan PS3 ili PS4 CD i želim sutra da kupim DLC za tu igru, da li je ta igra na neki način registrovana na PS Store-u, jer ju je već neko koristio te se ja nađem u situaciji da moram da je ponovo kupim pa tek onda da uzmem i DLC-ove koje želim da odigram? Pretpostavljam da ne, ali mi nije jasno da su tako "darežljivi" jer CD ispada povoljniji od svake digitalije u ovom slučaju, sem kad su u pitanju DLC-ovi...
5) Ovo je mali off, ali ako iko ima/zna nešto o modelima PS3. Je li stvarno moguće da se i danas kupi PS3 Slim koji je nov (model je CECH 2004B) kao što mi nudi lokalna i vrlo poznata prodavnica? Pošto je taj model izašao negde 2009. septembra

Hvala unapred. I hvala još jednom na već odgovorenom.
 
4) Nije mi jasno šta je sa polovnim CD-ovima, konkretno... Ako je kupljen polovan PS3 ili PS4 CD i želim sutra da kupim DLC za tu igru, da li je ta igra na neki način registrovana na PS Store-u, jer ju je već neko koristio te se ja nađem u situaciji da moram da je ponovo kupim pa tek onda da uzmem i DLC-ove koje želim da odigram? Pretpostavljam da ne, ali mi nije jasno da su tako "darežljivi" jer CD ispada povoljniji od svake digitalije u ovom slučaju, sem kad su u pitanju DLC-ovi...

Nema tih stvari kod diskova. Igra na disku kada dodje do tebe, tvoja je i skidas DLCove kako ti zelis
 
1. Ne moraju da se poklapaju podaci. Ali neces moci da koristis popuste na ps plus igre i sa US i sa UK naloga. Moci ces samo sa naloga na kojem si kupio ps plus. Odluci se koje popuste ces da koristis pa tamo napravi PS+

2. Nije problem, ali NEO je jos uvek samo rumor

3. Za PS3 da, za PS4 ne

5. Da
 
Uzeo na g2a kod za 365 dana psn plus (41e), aktivirao se bez problema i dodao jos mesec dana preko sto sam dobio uz Destiny. Sad me nesto kopka mozda je spomenuto ali kucam sa tableta. Razmisljam da otkazem PS3 cipovanu konzolu kupovinu i napunim wallet. Posto i zena igra igre, ako joj napravim drugi UK acc, da li ona moze da igra offline igre sa diska kao i DLC-ove koje sam kupio na moj psn nalog ? Na to mislim i digitalne igre direktno iz store-a.

Cisto da mi ne zalazi u trofeje recimo ili da se savegame preklapa nekad i slicno. Na cipovanoj trojci je to islo lako medjutim ovo malo komplikuje. Ali da, ja sam se odlucio za UK, navatao battlefront za 24 funti na popustu i narucio neke igre iz radnje koje su skuplje u store-u. Sve u svemu zadovoljan time.
 
Poslednja izmena:
Pa napravi ženi njen nalog i može da igra sve igre sa tvojeg naloga, imaće svoje trofeje i savegame.

To pitam.. Znaci ne moram PSN+ i njoj da placam, osim ako hoce da igra online igru koja nema opciju za nov profil. Tipa Destiny je ok jer pravis novog karaktera, recimo Battlefront ili nesto trece se ne deli pa iz tog razloga pitam. Ali dobro, jasno. Hvala.
 
Momci hvala vam! :)

Motaću se okolo i pratiti vas, svašta rasčistih.
 
Nazad
Vrh Dno