Šta je novo?

PES 2011

Ja :D
 
Interesuje me da li su sada ubacili da posebno moze da se igra liga evrope..?
 
Messi i Xavi daju lekcije u kontroli lopte..

[YOUTUBE]wTQShZufr-k[/YOUTUBE]
 
Ok za kontrolu lopte, ali instant centarsut posle toga, iz mesta istom nogom ...
 
Amm.. sta je tu cudno? :) Ronaldinho je dao gol tako... stvarno nalazite neke neverovatne stvari za kritikovanje :D Recite nesto pozitivno nekad majku mu :)
 
Pa pozitivno je sve ono sto ne pomenem :).
Pazi, sklonio je loptu i onda istom nogom iz mesta poslao loptu tacno na glavu coveku koji je na 5m od gola.
Koliko se secam Ronaldinho je dao gol sa 18-19 metara, pri cemu nije imao nikakav dribling pre toga(sem 2 finte nogom), a poslao je loptu uz levu stativu(pri cemu lopta nije imala luk poput ovog super-centarsuta), nije centrirao iz auta.
 
Poslednja izmena:
Pa ako se koncetrises samo na mane onda *ebes taj biznis.. nijedna igra nece nikad biti savrsena. Tvoji i Wladimirovi postovi prosto odisu zeljom da ispadne sto losija igra..
 
Da.. ali iz dobre namere, a takodje komentarisem i stvari koje me oduseve... ova dvojica kao iz zle namere.. :)
 
Tvoji i Wladimirovi postovi prosto odisu zeljom da ispadne sto losija igra..

Borise, ti nikada neces biti ni izbliza veliki fan PES-a kao sto sam ja bio :).
Sta da ti kazem kada sam skidao PES za GBA i igrao ga nekoliko dana preko emulatora, jer me je zanimalo koliko verno su uspeli da prenesu igru na tako ogranicenu platformu.
Zaista bih voleo da novi PES bude odlican, ali razumi me, mene zanima simulacija fudbala, a ne napucavanje, teledirigovani centarsutevi, prepucani driblinzi i slicno.
Meni je omiljeni PES petica, jer je akcenat bio na odbrani i bilo je dosta teze dati gol. Ipak sam bio bek/golman kada sam trenirao fudbal, verovatno zbog toga :).
 
Poslednja izmena:
Pa tako reci, napadachi su te slali po burek i odradjivali ti finte kroz noge.. pa sad imas fobiju od toga :D :p Kapiram te, ali stvarno vam zrace negativnoscu postovi.. :)
Nego vidim dosta komentara da je poprilicno losa grafika u demou, dosta vise aliasinga nego do sad.. a ne zna se da li je takva zbog demoa ili ce biti i u full verziji. A i oni 'plutajuci' sutevi iz MLO bete su izgleda i u finalnoj verziji.. vidim da opravdavaju da je to kao kada sutiras pogresnom nogom, ali bilo je par suteva koji lete nerealno sporo.. e samo treba to da u*ebu.
 
Poslednja izmena:
Slazem se ovde sa shin-bekom :)

I mene interesuje simulacija fudbala (da dodam i kompletna predstava, osecaj i atmosfera), a ne samo da igra bude dobra, pa kakva god simulacija bila. Uvek sam to osecao dok sam igrao pes - da je kao igra dobar, a da nema veze sa simulacijom fudbala, iako su BAS TO svi pricali. Kad ga posmatram kao igru sa fudbal skinom, postaje odlican takav kakav je. Isto kao Sensible Soccer. Fenomenalna igra, svi smo je voleli, ali nije simulacija fudbala ni 1% (druga stvar sto neke stvari i danas ima bolje od ostalih:)).

Da probam ja da skrenem paznju na neke druge stvari, a ne samo ove koje svi ponavljaju.

"Atmosfera" u igri mi je takodje vrlo bitna, ali ne da mi nabrojite feature: navijanje, zvuk, ovo, ono, nego koliko kompletna igra pruza ono sto ocekujemo od fudbalske predstave. Fudbal je (bar za mene) pre svega evropska stvar, pa onda juznoamericka, pa tek onda sve ostalo. Zbog toga ocekujem i takav "vibe" od igre, nije mi prirodno da ako se lozim na Manchester United ili Arsenal npr (ili bilo koji poznati klub) i igra mi se "fudbal", igram igru sa totalno japanskom atmosferom. Japanski pristup se vidi u svemu i na svakom koraku i meni to strasno smeta u simulaciji fudbala. Od dizajna, zvuka, nekih ponavljajucih stvari koje samo japanci (koji su inace majstori za igre, da ne bude zabune) mogu da smisle i samo njima da prijaju, robotskih momenata u animaciji koje su takodje samo za njih karakteristicne, do muzike od koje bi najradije skocio kroz prozor. Mozete da kazete da je sve to manje bitno, ali meni nije. Sve to zajedno cini da uvek imam utisak da igram "japansku-fudbal-igricu", a ne FUDBAL. Postoje neke stvari koje japanci mnogo dobro rade, neke elemente gameplaya samo oni mogu tako dobro da odrade, ali neke stvari ne mogu nikad. Tesko je ovo objasniti i ne bih da generalizujem, ali moram malo. Kad igram englesku ligu u PES-u, nemam nikakav osecaj u vezi sa tim klubovima, dok mi se u FIFI stvarno cini da sam izabrao Man Utd ili Chelsea. To je zbog atmosfere, prezentacije, dizajna i licenci. I Sensible Soccer je pored gameplaya imao i totalno British atmosferu, to se takodje videlo u svakom segmentu i prijalo svakom ljubitelju fudbala iz Evrope. Odsustvo licenci samo doprinosi celoj ovoj prici. Ne moze prostim patchovanjem dresova i imena da se nadoknadi sve sto sam rekao, npr. komentatori koji u svojoj bazi imaju konkretne price o svakom klubu, raznim duelima itd...ne moze to bez licenci nikako.


***


Sa druge strane, ovog puta se vide mnogi krupni pozitivni pomaci u gameplay-u.

Po prvi put mi se cini da je koncept skroz promenjen, a nekako ne dajete tome dovoljno znacaja. Kretanje, dodavanje i sutiranje u 360 stepeni i doziranje jacine svega zivog menja APSOLUTNO SVE. Ovo jednostavno vise nije ista igra. Bas ono sto mi je najvise smetalo se ovom promenom filozofije skroz menja. Do sad sam uvek imao osecaj da se igraci krecu po nekoj kvadratnoj mrezi po terenu, mnogo je robotski i ograniceno sve to delovalo i tako mi je delovao kompletan gameplay. Ovo sad zajedno sa novim animacijama otvara skroz novi svet. PES se nikad vise nece igrati isto, cak i ako zadrzi neke od starih mana. Ova sloboda otvara neogranicene mogucnosti za desavanja na terenu, videcemo milijardu novih situacija i nikad neces imati utisak da radis nesto "onako kako mora", samim tim sto mozes da posaljes loptu u prazno tacno onako kako si hteo, npr (znam da je i do sad moglo, ali je tek sada reseno na praiv nacin). Ovo je veliki plus za mene i, da se vratim na pocetak price, ako ga i ovog puta posmatram kao igru, bice sigurno jedna od najzabavnijih ikada, to mogu da kazem iako nisam probao, jasno se vidi. Kad dodamo standardno dobre elemente pes-a, dobicemo super igru ove godine. Zato i planiram da uzmem obe :)
 
Poslednja izmena:
Generalno se slazem sa vecinom stvari sto si naveo.. ali sa nekim bas ne :) Na stranu poslednje tri verzije PES-a, i na stranu sto si (do sada) u FIFI mogao slobodnije akcije da pravis, ne kapiram bas kako ti je PES vise delovao kao 'igrica'.. :) Zbog menija, licenci? Ja sam mozda stvarno jedini koji to primecuje, stvarno bi voleo da se javi jos neko da to potvrdi da ne bude da sam lud, ali PES sa svim tim manama i ogranicenjima (dosadasnjim) dosta ubedljivije izgleda kao fudbalska utakmica. To je ona 'dubina' o kojoj sam pricao, 2D i 3D.. nekako igraci izgledaju kao da su stvarno tu.. kao da je lopta stvarno na tom terenu.. ne mogu to najbolje da objasnim.
FIFA me vizuelno i 'osecajno' ne ubedjuje da igram fudbal.. :) Prihvaticu da sam mozda u manjini koji to vidi tako.. ali opet bi upotrebio onu Jessica Alba terminologiju, nije mi jasno kako to nije nesto univerzalno i kako svi to ne vide tako.. :)
 
Hoće li biti kretanje kao u Fifi tj. da li će se lako moći privići na analogni džojpad?

I neko je davno pomenuo da će biti neki neki stadion editor u kome bi mogle da se menjaju mreže na golovima. Ima li novosti oko toga i koliko je to uopšte realno da bude?
 
Ako mislis oblik mreza, tesko ove godine.. moguce boju. A sto se tice analoga, po komentarima sa MLO bete i Demoa, izgleda da konacno ima smisla igrati PES na analogu.. Cak i oni koji su tvrdoglavi oko toga (kao ja) kazu da su presli i da se oseca prirodno konacno..
 
Sa druge strane, ovog puta se vide mnogi krupni pozitivni pomaci u gameplay-u.

Po prvi put mi se cini da je koncept skroz promenjen, a nekako ne dajete tome dovoljno znacaja. Kretanje, dodavanje i sutiranje u 360 stepeni i doziranje jacine svega zivog menja APSOLUTNO SVE. Ovo jednostavno vise nije ista igra. Bas ono sto mi je najvise smetalo se ovom promenom filozofije skroz menja. Do sad sam uvek imao osecaj da se igraci krecu po nekoj kvadratnoj mrezi po terenu, mnogo je robotski i ograniceno sve to delovalo i tako mi je delovao kompletan gameplay. Ovo sad zajedno sa novim animacijama otvara skroz novi svet. PES se nikad vise nece igrati isto, cak i ako zadrzi neke od starih mana. Ova sloboda otvara neogranicene mogucnosti za desavanja na terenu, videcemo milijardu novih situacija i nikad neces imati utisak da radis nesto "onako kako mora", samim tim sto mozes da posaljes loptu u prazno tacno onako kako si hteo, npr (znam da je i do sad moglo, ali je tek sada reseno na praiv nacin). :)
Kao neko ko je igrao MLO betu, mogu samo da kazem ubo si u srz!
 
Ma ja sam rezervisan oko toga, iako ove mrezice izgledaju glupo, i jako retko ko ih jos koristi na pravim utakmicama, ipak predobro izgleda kada upadne lopta.. :)
 
Mogao bi cesce da pises ako su ti svi postovi ovakvi... ;) Lepa je to prica, bas mi je drago za vas.. ali PES je najbolji fudbal svih vremena, SVIH vremena! (znas ona Kanye West fora :D).

Ne mogu da kazem da se i ja ne bi nasao u istoj situaciji spletom okolnosti.. ali eto, one stvari koje meni smetaju u FIFI bi se tesko premostile duzim igranjem, kao da kupim auto pink boje i da se lazem da mi to nece smetati posle nekog vremena.. :)
Da dodam samo sto se tice odbrane, ako si gledao MLO beta filmice, tu nije bilo full odbrane.. za demo citam da Messi jako tesko prolazi ako znas sta radis.. znaci mogu da se zaustave super starovi.. kolizija i odbijanje od nogu igraca cemo videti sta su uradili..
 
@Sony odličan tekst ...

I kod mene je ista situacija, sa ortacima trenutno igramo Fifu 10 ili WC a takođe su mnogi od nas bili skeptici kad je trebalo preći u suprotički tabor (EA). Na Xbox-u je čak i mnogo lepše igrati zbog boljeg analog stika. Ali jednostavno PES mi je nekako prva ljubav i ne mogu bez njega. Igram PES od 1996 (tad ISS). i zaista mi teško pada pomisao da će i PES 2011 biti loš. To jednostavno ne bih podeno više :)
 
Poslednja izmena:
@Boris
Prica i nije tu da ubedi tebe ili bilo koga drugog ko je ostao na PES-u da se prebaci na konkurenciju.

Naravno, nisam je tako ni doziveo.. :) Ono je bila sala, ali sam previse ocekivao da bas svi znaju za tu foru sa dodele MTV nagrada.. :) ;)
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da niko nije napravio PS+ dummy account sa kojeg bi mogli da skinemo demo?
 
Kako dummy? Morao bi neko da iskesira u svakom slucaju... :) Ivan se neckao.. :)
 
Nisam vidjao ovakve odbrane u PES-u bas dugo.. :)

[YOUTUBE]WXbefgY1t74[/YOUTUBE]
 
Kao neko ko je igrao MLO betu, mogu samo da kazem ubo si u srz!

Dobro je ako je tako :)

Mada, kad malo razmislim, cak me i nervira situacija sa dve dobre igre :), kad mi se jedna ocigledno vise svidja, nema sta da razmisljam, a kad su dve dobre, koju god da odlucis da propustis, gubis... A dve u isto vreme ne mogu nikako da se igraju, realno.
 
Sto mene nervira, jeste na onom prethodnom klipu...gde Messi bukvalno sam sebi lomi noge od silnih driblinga i finta!

To mi se ne svidja, sto ces lepo moci da dodelis neku fintu na desnu pecurkicu i izvodis do mile volje!
Barem sam ja tako ukapirao, da ce tako funkcionisati...a to mi se bas i ne svidja...
 
Pa to uvek moze, ali ne znaci da ces igrati kako treba, tj. bar onako kako ja zelim da igram.
 
Nazad
Vrh Dno