Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Prvi utisci da su veoma glasni, srednji i visoki tonovi su odlični ali niski bukvalno ne postoje. Kao neko kome ne treba puno basa, rizikovao sam i poručio ih iako sam u svakoj recenziji vidio ovu konstataciju, ali NZXT je bukvalno sabotirao/ugasio niske tonove na ovim zvučnicima da bi uzeli njihov subwoofer is iste Relay familije. :D

I sad sam poručio i sub i vraćam se na 2.1 opet iako sam tu imao Bose Companion 3 II koji su bili fenomenalni, ali me nervirao sub pod nogama, nisam nikako mogao da izbjegnem efekat "brundanja" te sam ih prodao i od tada izmijenjao 3-4 seta 2.0 zvučnika, haos... :) Doduše, kažu da uz sub sviraju za sve pare, za klasu bolje od bilo kakvih sličnih PC zvučnih rješenja.

Veliki plus je što su jako kompaktni, još i manji od House Of Marley Get Together Duo koje isto imam, odrađeni su jako kvalitetno i preeelijepi su, meni još i ljepši uživo. :)

edit: Ipak nije da nema niskih tonova, povlačim konstataciju ali definitivno im treba sub.
 
In the basement

edifier-mr4-powered-speakers-white.jpg


@BitrAtE Istu muku mucimo, htedoh da se resim vufera ispod nogu da napravim mesta, uzeo sam Edifier MR4 nakon 50 odgledanih i poslusanih recenzija, 4 meseca ga cekao da malo padne cena, neckao se, i prelomio, reko to je to, ali ne vredi, navikao sam na 2.1 sistem i vufer, nema Boga. Sad da dam jos 150e za njihov T5 nema sanse, pojuricu neki polovni koji moze da radi zasebno, i da se uklapa sa ovim belim. Ima bas manje vise, ali kad se pojacaju, a poenta je kod predhodnih da ne moraju da budu glasni da bi imali niske tonove. Za sada zadrzavam Altec Lansing Octane 7 , meni su oni top, i vizuelno i zvucno. Uzeo sam i polovan FC330 , sredjujem ga pa cu da okacim kako je ispao, stvarno imaju ok zvuk, jos kad im dodam visokotonac :) .

Kakvi su Bose Companion 3 II , i za koliko si ih prodao, vidim da idu od 140e pa na gore, nesto mi se bas ne svidjaju vizuelno uz beli build, al sam siguran da zvuce bruka.
 
U bre ja imam ove Altec Lansing Octane 7. Uzeo sam ih bas bas davno al su mi u mint stanju jer jedini nacin da ih slusam je bio treble knob na max a bass na minimum a i tako su znacajno boomy 😅 mora da si bas navikao na bass heavy zvuk
 
Upravo tako, treble na max , bas sredina, uradio sam dampiranje kutije vufera , tako da je mozda prigusio te duboke tonove koje fabricki imaju. Svi su se kunuli u ATP3, imao sam i njih, dobri su , ali mi je Octane 7 bolje zvucao a i lepsi je. Ova kombinacija visokotonca i srednjetonca u satelitu plus vufer mi je dobitna kombinacija, nikada se ne bih vratio na nesto tipa Logitech X230 .
 
@fox_87

Navikavam se polako na ove NZXT, interesantno da najbolje zvuče kad su glasni :D a glasni su nenormalno, baš nevjerovatno šta izlazi iz tih malih kutija (koristim i Dragonfly Black DAC)
Poručio sam svakako i njihov sub, treba u ovih 2 dana da stigne pa javljam utiske. Što se tiče Bose-a bio sam prezadovoljan sa njima ali kao što rekoh, nije bilo šanse da sam mogao da naštelujem sub, mijenjao mu i poziciju i sve, brundao je pa je brundao. Kad se sjetim one touch volume control jedinice, koja je to bila elegancija a zvučnici stari preko 10 godina... :)
 
Trebaju mi zvucnici za PC. Gledam Presonus Eris 3.5BT i 4.5BT, vredi li doplata za 4.5 spram 3.5?
 
Da odgovorim samom sebi, sutra idem po Presonus Eris E5 stari mesec dana, za 130e.

Sledeci je SSL 2+.
 
Da li neko koristi Edifier R1700BT za TV, gledam ih u principu kao univerzalne zvucnike(ne samo za tv naravno ali je to jedan od vaznijih razloga) upravo zbog BT?
Nisam bas u mogucnosti da se ispruzim 200-250+ evra za neki krsteni soundbar a ne bih da bacam pare na neke krseve.
 
U tom slucaju kupi model sa optikom, recimo R1280DB.
 
Meni je uvek u glavi potencijalno kasnjenje zvuka preko BT ali mozda gresim.
 
Ja imam R1280DB, redovno ih koristim preko bt-a na macbook pro i nikakve probleme nisam primetio. Niti stucanje, niti kasnjenje
 
U tom slucaju kupi model sa optikom, recimo R1280DB.
Ja ih imam, i povezao sam ih optikom za LG TV, i zvuk ima primetan lag.

Kada su istovremeno ukljuceni sa TV zvucnicima, prvo se cuje na TV-u pa na njima, tako da sam odustao.

Za telefon i bluetooth su skroz OK, ali se cini da BT pairing moze samo sa daljinskim (iako to ne pise tako u uputstvu), tako da ako se zagubi, eto belaja...
 
Ja ih imam, i povezao sam ih optikom za LG TV, i zvuk ima primetan lag.

Kada su istovremeno ukljuceni sa TV zvucnicima, prvo se cuje na TV-u pa na njima, tako da sam odustao.

Za telefon i bluetooth su skroz OK, ali se cini da BT pairing moze samo sa daljinskim (iako to ne pise tako u uputstvu), tako da ako se zagubi, eto belaja...
Uh, to mi se bas i ne dopada...
 
Kod mene su spojeni Logitech Z5500 preko optike na LG TV i nema laga.
 
I kod mene su zvučnici spojeni preko optike na TCL TV i nema nikakvog kašnjenja.
 
Koliko se secam svaki tv bi trebao da ima sync opciju, koja moze da se podesva kako bi dodatni zvucnici u sync-u bili. Mada do sada nisam naisao da zvuk kasni kako god da sam zvucnike povezivao na tv
 
Stigli nosači/držači, odlično su legli, u pitanju su Kanto S2.
1000000115.jpg
 
Kupio na kraju EDIFIER R2850DB, stigli malo pre, prvi utisak je da su baš ogromni, i masivni, nekih 25kg
 
Evo dimenzija, u suštini ti Presonus iako su malo gabaritniji, legli bi na ovaj stand fino bez problema mislim.
Ima ih i u crnoj boji.
 

Prilozi

  • S2_Technical_Illustrations.jpg
    S2_Technical_Illustrations.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 56
Za ovih 24h sata slušanja, više nego zadovoljan.
Definitivno se ne oseti nedostatak subwoofera.
Dve sobe se napune zvukom baš lepo.
Slušao Wagnera kao tesr
1000015784.jpg
 
Ne :)
Tu mačka spava
 
Nazad
Vrh Dno