Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

1700 bez razmišljanja, imao sam baš 1280 i zamenio ih sa 1700, kad sam prodavao 1280, čovek kad je došao da ih kupi samo je prokomentarisao 'bolje da nisam poslušao i ove druge...' :LOL:
 
Trenutno tražim nešto pristojno za relativno mali novac dok se teška srca opraštam od Creative P580 i Altec 251 koji su svoje pošteno odslužili i već kreću da prave proobleme.
Cena na KP je za ova dva Edifier identična i značajno niža nego u radnjama. Nisam slušao niti jedan pa čitajući forum donosim zaključak da ne bih pogrešio, samo da dobijem nekoliko potvrda koji je bolji izbor.
 
Probao, tj. na brzinu poslušao, te edifier koje pominješ, kada sam kupovao r1280db.
Delovalo je da su malo bolji, da tako kažem, bar neki moj utisak.
Uzeo sam 1280 jer kada nisu jedni pored drugih, to naravno ne primetiš 🙂 ali ono što je meni bilo bitno je da su bili jeftiniji i što je važnije imali optičke ulaze. I coax i onaj pravi digitalni i još dva linijska pored bt naravno.
Tako da je to presudilo. Tako da ako ti treba i optički uzmi u obzir da 1700 nema.
 
Po onome što čitam iz drugih recenzija kvalitet zvuka je na strani 1700, cena, dizajn i opcije povezivanja preporučuju 2800.
 
Pročešljao sam teme o preporukama i vidim da većinom preporučuje Edifier R1700BT i Edifier R2000DB. Vrede li R2000DB tih dodatnih 80€, kolika je razlika na KP?

Ili razmotriti neke druge zvučnike u cenovnom rangu 100-200€?

Trenutno imam Logitech X-230 pa ne znam da li za ove pare mogu dobiti neke osetno bolje (2.0) zvučnike.
 
1700 bez razmišljanja, imao sam baš 1280 i zamenio ih sa 1700, kad sam prodavao 1280, čovek kad je došao da ih kupi samo je prokomentarisao 'bolje da nisam poslušao i ove druge...' :LOL:
Koliko su 1700 realno veći od 1280? Vidim da po dimenzijama jesu. Imam ograničen prostor na radnom stolu, pa svaki cm verovatno znači.
 
Veći su, sad tačno da ti kažem a da ne gledam u specifikacije, onako po sećanju, viši i dublji su koji cm, širina je slična.
 
@Balerion
Sa X230 sam prešao na Altec Lansing Octane 7 , trosistemci koji polovni kostaju oko 40e, čuo sam tonove koje sa Logitech nikada nisam čuo. I ja sada gledam neke Edifier , sviđa mi se MR4 jer mi se uklapa u beli build, mada bih uzeo i neke u boji drveta.
 
Тросистемци ??!!!
iu
 
Dva visokotonca napred ispod mreze, srednjetonac odzdo, i vufer. To nije trosistemac ?
Each satellite features 2 high-frequency 1-inch micro-drivers and a downward-firing 3-inch mid-range driver; Subwoofer features 1 side-firing driver
 
Дал си озб? :)
Изгуглај.... једна кутија ради са три драјвера и покрива потребни опсег звука где сваки драјвер ради одређени део опсега.
 
Nije šija nego vrat, dal je jedna kutija ili jedan set zvučnika, poenta je da nije kao logitech X'230 gde kroz jedne drajvere pokušava da izvuče i visoke i srednje tonove, to nikad ne zvuči na kraju kako treba.
 
...да...
922tan.promo_.jpg
 
Ocigledno ne znas sta je na toj slici. Prouci malo.

Hint: to NIJE jedan full-range driver ;)
Neki Fostex je primer koji si zeleo.

fostex_fe206en_full_range_spea_1646208543_77f04f57.jpg


fe206nv.jpg
 
u pitanju je STIRLING GR. recenzija dotičnog modela
no, nema veze sa temom pa bih zamolio da se vratimo na 2.0/2.1 zvučnike za računar koji uglavnom koštaju znatno manje od 10% cene jednog (ne par nego komad) ovakvog Tannoy-a
 
Nije bitan model. Svaki Tannoy dual concentric ima istu konstrukciju / princip rada. Sustina je da su u pitanju dva diskretna drajvera, a ne jedan full-range, kao Fostex kada je hi-fi u pitanju ili kao u gomili jeftinih PC zvucnika i/ili soundbar-ova.

BTW, neretko uz pomenute Tannoy DC i Fostex idu u kombinaciji i super tweeter-i, jer su osakaceni sa gornje strane frekventnog opsega. Osakaceni su i sa donje, ali je to neka druga prica.

Poenta vezana za ovu konkretnu temu je da je bolje/pametnije birati prave 2-sistemske ili 3-sistemske zvucnike.
(to nije jedini kriterijum, naravno)
 
Poslednja izmena:
Zapali su mi za oko WHARFEDALE Diamond 12.1 zvucnici. Trenutno i zadnjih nekoliko godina koristim Edifier R1700BT sa Asus Xonar U7 MKII usb karticom. Koliko vidim pomenuti WHARFEDALE su pasivni pa bih morao da uzmem neko pojacalo? Ako mogu da zamolim za neki predlog za pojacalo koje bih povezao sa pc, treba da ima i amp za slusalice, koristim DT 880?
 
Poslednja izmena:
NAD, Denon, HK, Pioneer. Tražio bih tim redom neko stereo pojačalo do 2x80W do kolko mogu da se opružim finansijski.
A kao ulaz bi stavio neki SMSL Sanskrit USB DAC do 150-200€.

PS
Može i IFI DAC, mada to nisam dovoljno slušao.
Hvale ih drugi.
 
@zeko nije ovo tema za pojačala i takve zvučnike. ima drugih tema. hvala na razumevanju
 
Citajuci ovu temu odlucio sam se za kupovinu Microlab FC330. Prvenstveno za PC. Posto mi je TV na samo 1.5m od TV-a zanima me da li ima negde kod nas neki audio switch pa da po potrebi menjam izvor a da ne raskacujem kablove. Nasao jedino na aliju ovako nesto:
Screenshot_2024-01-01-21-33-54-287_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
Izvinjavam se na mali off topic.
 
Šta je bolji izbor, Edifier 1280t(2.0) ili Microlab FC 330 (2.1) ili FC 530(ako imaju daljinski upravljač)? Budžet mi je od 7000 do 10000 dinara.
Potrebni su mi zvučnici za PC(desktop računar), za igranje cs1.6, slušanje muzike, rad u adobe premiere ... Inače mi je računar u maloj sobi (10m kvadratnih) u stambenoj zgradi. Sada imam neke male 2.0 zvučnike koji krče(šušte,pucketaju) sve vreme kad su uključeni ,a muzika nije puštena. Inače radni sto mi je nakačen na zid ,a monitor je 32".Iznad monitora je polica širine 80cm ,a radni sto mi je širine 106cm. Fotografija je u prilogu. Bitno mi je zbog dužine svih kablova zvučnika da npr . ako je bolje uzeti 2.1 sistem da vufer ide gore na policu ,a sateliti sa strane dole kod monitora levo i desno. Ali u tom slučaju možda je mali problem da ako je vufer gore na polici, a kupim fc330 onda moram da se pentram da podešavam BAS jer taj model nema daljinski koliko sam skapirao.Kada sedim za stolom ,ispred kolena a ispod stola,u visini kolena mi je strujna utičnica .IMG-d36a2a0035d4c3ed24148b0e0196416a-V.jpg
Hvala unapred.
 
SUBwoofer, kako mu ime kaže, stoji na podu.
u pitanju su fizički zakoni akustike.
ako je polica jedini izbor idi na solo 1 ili edifier.
 
Nazad
Vrh Dno