Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Ljudi kako bese podesavam ovo sa slike da bi po mene bilo najbolje?
 

Prilozi

  • IMG_20231205_134957.jpg
    IMG_20231205_134957.jpg
    279.3 KB · Pregleda: 51
Tako je najbolje pa za te ostale valute kao gbp, aud ili bilo šta drugo kad i ako primiš, traži da ti nameste card currency pa povuci i to će Visa prebaciti u evrima.
 
Imam nekih 200$ na paypal balansu,jel mogu da povucem na moju MC karticu iz erste banke?Jel treba da se plati porez?
 
Imam nekih 200$ na paypal balansu,jel mogu da povucem na moju MC karticu iz erste banke?Jel treba da se plati porez?
Deviznu ne, dinarsku da i to po njihovom aerodromskom kursu. S druge strane, postoje dinarski i devizni iRačun Raiffeisen banke koji se otvaraju na daljinu, ništa ne koštaju. Digitalnu Visa karticu dinarskog odlaskom u filijalu kod savetnika povezuješ na devizni. Kao nezaposlen bi imao obavezu da platiš samo zdravstveno (da li za celo četvoromesečje ili samo za preostali broj dana do kraja, nisam se udubljivao u tematiku), a još bolje ako si zaposlen, već si osiguran i onda čak neće biti problem ni da podneseš prijavu. Obaveza ne zastareva pet godina. Prema mojim saznanjima, sav novac koji uđe u Srbiju je na radaru i možeš očekivati da se to izvrši po službenoj dužnosti. Postoji mogućnost i da taj period prođe bez posledica.
 
Znam da ima u uvodnom postu ali moram da proverim, da ne postanem bivši član porodice. 🫣 PayPal mi je vezan za Intesa Internet karticu, da li može uplata iz inostranstva preko PayPal na tu karticu, u evrima, pa da ja to posle prebacim na drugi devizni kroz aplikaciju?
 
PayPal mi je vezan za Intesa Internet karticu. Da li može uplata iz inostranstva preko PayPal na tu karticu, u evrima, pa da ja to posle prebacim na drugi devizni kroz aplikaciju?
Tebi se uplaćuje na PayPal, a sa PayPal-a možeš da povučeš na Visa Internet (sa opšteg aspekta je njena kategorija Visa Classic Debit, a s druge strane, čekaćeš intezu do 5 radnih dana na knjiženje). Ako dobijaš evre, namesti card currency na EUR i to je to. U slučaju da su to dolari, funte, itd. potraži od support-a da ti promeni valutu, a to što povučeš Visa jednako pretvara u evre i ne puštaš da ti PayPal radi autokonverziju po aerodromskom kursu (obračunska valuta za inostranu potrošnju je evro, isto kao kad plaćaš evrima dolare, samo obrnuto).
 
Hvala beskrajno, sada imam i napismen dokaz da će sve biti u redu. 🫡😂
Podešeno mi je, vidim, u nalogu da PayPal ne radi automatsku konverziju već da leže u valuti uplatioca, evro na evro biće valjda sve okej. Što je strašno da smo ovako jadni da neke usluge civilizacije od pre deceniju i kusur nama izazivaju nesigurnost... uh... ajd' biće bolje, hvala još jednom. :)
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pozdrav! Promenio sam broj telefona i sada ne mogu da pristupim nalogu. Kako mogu kontaktirari help centar? Ako ih zovem sa mobilnog, ne znam koliko bi mi naplatili poziv. Hvala svima na pomoci, ne mogu da nadjem odgovor na prvoj strani 👍
 
@Marko1212 uplati Viber Out (ako se ne varam, možda čak i postoji neka promocija) ili uopšteno kredit za nekog VoIP provajdera pa pozovi. mts je najverovatnije u pitanju i postoji problem da ne šalju 2FA poruke. A1, Yettel i Globalter rade nesmetano.
Irski broj je +35314369111
 
Pozdrav! Promenio sam broj telefona i sada ne mogu da pristupim nalogu. Kako mogu kontaktirari help centar? Ako ih zovem sa mobilnog, ne znam koliko bi mi naplatili poziv. Hvala svima na pomoci, ne mogu da nadjem odgovor na prvoj strani 👍
Mene je razgovor sa mts mreže koštao nešto preko 200 din. za 11 min. razgovora sa PayPal podrškom.
 
Hvala vam na brzinskim odgovorima! Sada sam kontaktirao A1 i receno mi je da je 50 rsd zapoceti minut za Irsku, 100 za USA.
 
Pre nego sto se krene sa pitanjima da preduhitrim, ne isplati se povlacenje novca na dinarski racun u banci, nisu nam ucinili nikakvu uslugu sa ovom opcijom!
 
@team1 protivpravna je svakako, pošto samo nerezidenti su učesnici dinarskog platnog prometa u swift-u pa banke ovakve uplate ka rezidentima odbijaju i vraćaju PayPal-u.
 
@uji @team1 vi o ovome?
dOqm8gvm.jpg

02wz3ec.png
 
Ne mogu da citam celu temu od 359 strana, pa moram da pitam izvinjavam se ako je neko vec odgovorio. Dobio sam 200 evra iz inostranstva na paypal. Imam Visa i Mastercard ali povezani sa dinarskim racunima. Paypal vrsi konverziju sa nekim kursom od 113 + neki service fee ispadne 22.386 din. Koje su mi jos opcije? Da li ovaj novac podleze nekoj poreskoj prijavi?
 
Dobio sam 200 evra iz inostranstva na paypal. Imam Visa i Mastercard ali povezani sa dinarskim racunima. Paypal vrsi konverziju sa nekim kursom od 113 + neki service fee ispadne 22.386 din. Koje su mi jos opcije? Da li ovaj novac podleze nekoj poreskoj prijavi?
Bolje povuci na dinarsku Visu, a za nju card currency podesi na EUR i banka to će po svom kursu preračunati. Što se poslednjeg pitanja tiče, mišljenja su oprečna pošto se ne radi o swift, već o kartičnoj transakciji, mada postoje dve mogućnosti, odnosno podnošenje prijave preko porala frilenseri ili ePorezi i pošto se uklapa u kvartalno neoporezivi iznos, ako si nezaposlen, plaćaš samo zdravstveno (za koji period, nije mi poznato, da li mesec dana ili sva četiri), ako ne, onda to ti je radnim odnosom pokriveno.
 
Bolje povuci na dinarsku Visu, a za nju card currency podesi na EUR i banka to će po svom kursu preračunati. Što se poslednjeg pitanja tiče, mišljenja su oprečna pošto se ne radi o swift, već o kartičnoj transakciji, mada postoje dve mogućnosti, odnosno podnošenje prijave preko porala frilenseri ili ePorezi i pošto se uklapa u kvartalno neoporezivi iznos, ako si nezaposlen, plaćaš samo zdravstveno (za koji period, nije mi poznato, da li mesec dana ili sva četiri), ako ne, onda to ti je radnim odnosom pokriveno.
Nisam nezaposlen, preduzetnik sam, imam trgovinsku radnju, ali ovaj novac sam dobio kao fizicko lice i prebacio bih ga na svoj privatni racun.
Moracu da pitam knjigovodju, mozda ona zna.
Da li je prihod ako ostane na PayPalu ili samo ako prebacim na svoj racun?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nisam nezaposlen, preduzetnik sam, imam trgovinsku radnju, ali ovaj novac sam dobio kao fizicko lice i prebacio bih ga na svoj privatni racun.
Moracu da pitam knjigovodju, mozda ona zna.
Da li je prihod ako ostane na PayPalu ili samo ako prebacim na svoj racun?
Onda ako je ona ovlašćena po pep obrascu, može na ePorezi u tvoje ime da podnese prijavu za tebe kao fizičko lice. S obzirom da si već osiguran kao preduzetnik i plaćaš zdravstveno, nemaš nikakvu obavezu. Tehnički, samo novac koji uđe u Srbiju postaje prihod. Ukoliko ostane na balansu i trošiš ga odatle, to je nedokazivo.
 
Pozdrav ekipo,
Da li je nekom tražio PayPal neki dokument (licna,pasos, iz banke neki papir) da im se uploaduje?
 
LK mi cipovana pa nema adresu,pasos mi je na prošlu adresu a sadasnja adresa mi je na PP.
Sta mogu drugo da im prilozim jer mi traže adresu?
 
@chifta najbolje izvod iz banke, a prihvataju i obrazac za uplatu na šalteru banke. Naravno, podatak o adresi je ključan.
 
Jel ima digitalno sa Raiffeisen-a da skinem izvod jer sam na iračun-u pa da im pošaljem tj uploadujem?
 
Jel ima digitalno sa Raiffeisen-a da skinem izvod jer sam na iračun-u pa da im pošaljem tj uploadujem?
Šalju na mejl koga si prijavio banci. Iz aplikacije nema, samo potvrde plaćanja (kao kopije naloga za prenos).
 
Sta znaci ovo S ispred iznosa?
IMG_1782.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno