Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Gasim račun u banci i otvaram drugi, ne drugi nalog na PayPal-u.
Možeš na daljinu da otvoriš dinarski i devizni iRačun pa karticu dinarskog (virtuelnu Visa Online u mBankingu) da tražiš kod savetnika u filijali da ti je poveže na deviznom i videćeš posle toga da je kartica vezana za RSD i EUR račun. Računi, kartice i provizije na naloge za prenos su besplatni, a možeš i platu na njega da primaš, ostaće bez održavanja.
Eventualno, u Poštanskoj uzmi Visa internet deviznu karticu. Jeste da ćeš položiti 20€ depozita, ali zato nemaš mesečno održavanje, plaćaš iste troškove kartice i ide instant transfer. Može da se poveže i na Google Pay.
Rajfajzen naplaćuje 1% za plaćanja sa kartice u inostranstvu, dok Poštanska samo rezerviše po kupovnom i knjiži po Visa kursu. To je, da kažem, suštinska razlika i imam sve navedene račune i kartice.
 
Visa internet deviznu karticu poštanske i imam, ja sam napravio glupost jer sam karticu 31. oktobra izbrisao sa PayPal naloga jer je do tada važila a 1. novembra podigao novu i onda nastaje problem jer sam trebao da idem na update kartice.
Ovako dobijam info da ne mogu da je dodam na nalog i da se obratim banci...........oni kažu sa njihove strane je sve ok, kartica je aktivna i da se obratim PayPal-u.
 
Treba mi pomoc. Imam na paypalu personalni nalog i ubacenu karticu. Kupim kod lika linije za satelit, on mi odmah vrati pare i kaze moras da stavis personalno placanje i poslao mi skrinsot. Medjutim kod mene nema tih opcija Personal i Purchase, gore u glavnom meniju njemu stoji Send & Request, ja imam samo Send, i to kad otvorim samo Send payment to...
 
Na kraju ništa nisam uradio, dva dana u tel. razgovoru sa PayPal-om pokušano dodavanje kartice i ne može, kažu do njih je sve ok da kontaktiram banku i da proverim da li je na kartici aktivirana opcija online plaćanja, zvao banku kažu da je aktivirana opcija.......čak i na bankomatu provereno stanje jer neko reče da mora nešto da se plati karticom ili proveri stanje da bi aktivirao karticu.
 
Treba mi pomoc. Imam na paypalu personalni nalog i ubacenu karticu. Kupim kod lika linije za satelit, on mi odmah vrati pare i kaze moras da stavis personalno placanje i poslao mi skrinsot. Medjutim kod mene nema tih opcija Personal i Purchase, gore u glavnom meniju njemu stoji Send & Request, ja imam samo Send, i to kad otvorim samo Send payment to...
Srpski nalozi nemaju Friends&Family i slanje je moguće samo za Goods and services. Druga stvar zbog koje ti vraća novac jeste što je razmena deviza između rezidenata protivna zakonu o deviznom poslovanju. Stvar je u tome i što za prvu opciju ne postoji mogućnost da se rade refundacije (osim ako se plaća karticom pa preko banke traži chargeback), niti je podložno proverama i on ne želi da rizukuje da ga PP limituje.
Na kraju ništa nisam uradio, dva dana u tel. razgovoru sa PayPal-om pokušano dodavanje kartice i ne može, kažu do njih je sve ok da kontaktiram banku i da proverim da li je na kartici aktivirana opcija online plaćanja, zvao banku kažu da je aktivirana opcija.......čak i na bankomatu provereno stanje jer neko reče da mora nešto da se plati karticom ili proveri stanje da bi aktivirao karticu.
Probaj još sa upitom da ti očiste karticu iz sistema pa da opet probaš da je dodaš
Dear PayPal support, can you please purge my recently removed Visa Debit card ending xxxx from your system, so I can be able to add it again?
 
Poslao poruku i oni me opet upućuju na telefonsku podršu..........katastrofa!
 
Poslao poruku i oni me opet upućuju na telefonsku podršu..........katastrofa!
Rekli smo ti da moraš na bankomatu da skineš neki novac sa kartice, a ne da proveriš stanje. Probaj tako, nemaš šta da izgubiš jer si sve drugo već probao.
 
Probano i sa podizanjem novca i ne može da prihvati karticu, svi tvrde da je kod njih sve ok!
Onda stvarno ne znam.
Kad sam pre više godina imao sličan problem, zvao sam PayPal podršku (tj. oni zvali mene iz Irske) i nakon tog divana sve podesili, sve proradilo.
Od tog momenta ne menjam karticu koja je registrovana u PP, samo apdejtujem CCV i vreme važenja kad mi stara istekne i dobijem novu...

EDIT: Čekaj bre, ne možeš karticom ni da digneš pare na bankomatu?
 
Ma podigao sam pare, ali ne mogu da je dodam na nalog, poslao sam reklamaciju na e-mail poštanskoj štedionici.
 
Odgovor PayPala na chat-u:
I have reviewed your account carefully and it shows that your card ending xx12 has already been removed.
It shows that your new card ending xx39 has been denied by your card issuer. You'll need to contact your card issuer directly to resolve this.
Sad čekam odgovor od službe reklamacija poštanske štedionice, dal može da prođe na Aliju mi je nebitno kad mi ne radi posao na PayPal-u, istekle su mi licence za neke programe i ne mogu da ih produžim.
 
Imam personal nalog već godinama. Vidim u settings-u postoji opcija da ukucam National ID, pretpostavljam broj lične karte. Da li je to neophodno i šta se time dobija?
 
Znam da su ranije tražili kad priliv na godišnjem nivou pređe 2500€. Da li to i danas važi?
 
Meni nikad nisu ništa tražili zbog toga što su mi isplate od kompanija išle preko koprocesora (Tipalti, Hyperwallet i slično). Lične transakcije nemam, osim kupovina matrica preko Beatstars, ali opet i tu je sve regularno.
 
Odradio sam i kupovinu karticom 30€ i opet na PayPal-u nije moguće dodavanje.

Iz poštanske kažu nismo dobili nikakav upit od PayPal-a, pa drugari kako da dobijete upit kad katricu ne mogu da dodam na nalog a razlog odbijanja kartice ste vi!

Tako da jedino rešenje je gašenje računa i otvaranje novog.
 
Da li je moguce placati Paypalom iz Srbije na AliExpress. Ako vec ima odgovor ja ga nisam nasao pa ako nekome nije problem neka odgovori. Hvala
 
Jedno brzinsko... drugar hteo da mi pomogne i uplati (fizickom licu) nesto preko paypala, medjutim ja dok sam mu slao adresu zeznuo jednu cifru u adresi i on uplatio ko zna kome. Najgore je sto smo ukapirali i reagovali posle 3 sata od uplate. Kaze da je aktivirao opciju za prekid transakcije i sad me zanima sta se dalje moze desiti? Dal ta aktivacija znaci i povrat novca ili ima jos neka procedura? Ili mozda od povrata nema nista?
 
Samo jednom sam imao mogucnost da otkazem transakciju, onda kada sam upisao nepostojeci nalog. U tom slucaju PayPal kaze da ce novac biti prosledjen onome ko kreira account tim email-om. Ako se nalog ne kreira posle nekog vremena novac ce automatski biti vracen ili da se transakcija otkaze od strane uplatioca. Verujem da si imao isti slucaj. Novac ce biti vracen.
Koristio sam opciju frends and family
 
Koliko je tax fees za slanje 120 eur-a na nemački PayPal nalog?
 
@topten ako misliš na proviziju za koju se iznos smanjuje kod primaoca, okvirno 0.30€+4.5%. Postoji opcija da mu pošalješ direktno na IBAN ili platnu karticu kroz PaySend i prvi put je besplatno uz registraciju referal kodom, a svaki naredni minimalno 1.5€, odn. 1% preko 150€.
 
Drugar je kupio od nemca na nekom njihovom sajtu tipa našeg Kupujem Prodajem neku Hi-Fi komponentu, dogovorili su da drugar preko PayPal-a plati i proviziju tako da nemac ne bude u minusu u odnosu na prodajnu cenu 120€...........neko mu je rekao da je otprilike oko 8% provizija na tu sumu:)

Ja još nisam rešio problem sa mojim PayPal-om, tražio sam od poštanske da mi izdaju novu Visa internet karticu.......sad čekam da stigne nova i da vidim hoće li i sa njom biti problem sa dodavanjem na nalog.
 
Poslednja izmena:
Novac ce biti vracen.
A koliko vremenski otprilike traje procedura vracanja? Da li vrate novac za dan - dav ili mesec? Pitam cisto d ane bih smarao decka svaki dan "jesu li ti vratili?". I ako je prihvaceno od strane paypala, bez ikakvog obavestenja da se uplata izvrsi, da li to znaci da je nalog na koji se poslalo postojeci ili ipak postoji sansa i da ne postoji.
 
Nekoliko godina nisam koristio PayPal account, pa se dosta toga možda promenilo. Da li sada mogu sa PayPal accountom iz Srbije da nekome prebacim određeni iznos u € kao "friends and family" sa srpske kartice na kojoj će povlačiti €?

Krenuo da čitam temu, od pozadi i naišao na info da sr accounti nemaju Friends and family.
To je to, hvala na pažnji.
 
Nazad
Vrh Dno